• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@andulkaavetrelec Já jsem kupovala jen ty na ublinkávání a různé jiné použití :slight_smile: Jinak se látkovat nechystám. Vlastně si to moc nedovedu představit. V mém okolí to nikdo nedělá! A čekám první, takže jsem už teď dopředu vykulená a nevím, co a jak budu zvládat. Takže máš můj obdiv!
@tobi1 Ahoj taky nastávající maminko! Mám pocit, že jsme fakt na to všichni dost stejně!

@gejbule1 dnaska mi říkali, že stačí kontrola za 3. týdny - když je vše ok. Ale pokud by se doktorovi cokoliv nezdálo, tak se chodí častěji.
10. lis 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ještě neobdivuj, ještě jsem nepraktikovala. Ale mám kalhotkové látkovky, ne čvercové skládací, to bych nedala. Já mám nakoupeny i papírové, když bude ta vyšší daň a budou se zdražovat. Já to mám z finančních důvodů, předpokládám úsporu cca 12 000. Taky člověk zanechá menší ekologickou stopu. Ale uvidím, no... Zase takový ekoterorista nejsem, abych se na tom úplně zdrchala... Já mám na látkových plínkách tři děti v okolí, jedna kamarádka dávala čtvercovky a jedna dělala bezplenkovou metodu.

Já koupila na utírání pusinky ty bambusové, na bryndáčky kašlu, to se mi neosvědčilo. Já měla první miminko blicí, takže plíny se hodily i na to. Taky přes pindíka při přebalování se to dá dát, aby tě nepostříkal...
10. lis 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 ahoj tobi, tak jsem zjistila, že jsi taky z Prostějova nebo od Prostějova. Tak vítej mezi nás těhule.

Jinak holky mě čeká kontrola až 22. a to je ještě celkem dlouho. Začnu se stresovat až tak příští týden. Já jsem nic dalšího nevyprala, ale měla bych a taky peru 56 a 62 zatím. Já se teda na rozdíl od vás pořád válím a nic se mi nechce.
@bohu_nka tak plínky musím taky ještě dokoupit. Jinak já jdu do papírových, protože si to nedovedu s látkovými představit. Už jsem dokonce i koupila 3 balíky, měli je v akci a pak jsem zjistila, že za tuto cenu jsem měla vzít mnohem víc balíků. No co už, moc se v těch cenách neorientuji.
10. lis 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak uvidiš,jak to zvládneš. Já jsem zase četla, že praní, žehlení (voda, energie) - že je to srovnatelně ekologické, ale nevím. Spíš ta finanční úspora. Ale zase časově je to náročné.
10. lis 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa No mě teda vyděsila u některých plen kvalita - mají být bavlněné, ale jsou takové průsvitné :slight_smile: To za nás bývaly plínky jiné, co? Mám doma jednu ještě z mého dětství - to se nedá srovnat!!! Tak jsem dneska koupila ty, které vypadaly aspoň trochu jako látka :slight_smile:

Holky, děláte větší zásobu papírových plen? Já nemám ještě vůbec žádné, ale prej se je vyplatí koupit před Vánoci, než stoupne DPH. Ale nevím, jak velké zásoby. Já jsem si původně myslela, že koupím tak dva balíky (každý jiný), a pak dokoupíme, co bude vyhovovat.
10. lis 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka já jsem našla takové počesané, tak ty asi vezmu a kamarádka mi prodá pár bílých, jinak chci barevné. No právě straší s tím zdražováním, ale taky se bojím koupit hodně balíků, kdyby nevyhovovaly. Je to těžké.
10. lis 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Já kupuju taky barevné :slight_smile: S kačenkama, žirafkama,... A ty plínky - přesně jak píšeš. A taky některé pro novorozence jsou jen 2-5kg. Takže dělat zásoby na několik měsíců mi připadá blbý! Ale pár balíků (každý jiný) asi koupím.
10. lis 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
tak u nás určitě vedou papírové plíny, nějak si v tom kolotoči nedovedu představit ještě praní a žehlení látkovek, takže všechny kdo do toho jdou mají i můj obdiv :slight_smile:. Když byla Viki úplně malá, tak se nám osvědčily Hugiesky, skoro vždy jsme je kupovaly v nějaké akci, tak to šlo, a pak když byla větší, tak úplně stačily Tesco plíny, jsou docela levné a efekt je úplně stejný. Máme všechno po Viki, takže Ježíškovi si prcek napíše asi o plíny :grinning: .

@andraa JJ, jsem přímo z Prostějova :slight_smile:, odkud Ty?
11. lis 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Ahoooj :slight_smile:
U mě teda taky rozhodně papírové plenky :slight_smile: Ale taky nakoupím pár těch obrákových jinak jich mám dost po Lucce.
Já jsem taky nejdřív používala Hugies a nebo Pampers a pak stačily Tesco plenky.
Do zásoby asi nic moc nakupovat nebudu,jen 3 nebo 4balíky.
11. lis 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Co se týče papírových, jsou to tak 4 balíky na měsíc.
S tou ekologií vím, že i k tomu praní je energie potřeba, ale třeba na výrobu těch papírových se taky spotřebuje energie, no nebudu to tady rozvádět, žádný velký bojovník nejsem a nechci být.
Z papírových se nám osvědčily plínky TESCO, cenově dostupné, pěkné a spolehlivé, ale měli tenkrát fialové a bílé a jedny z nich jsou igeliťáky, tak ty nebrat.
Jinak jde hlavně o to, jestli neprotečou po stranách a kolik pojmou, že...
Co se týče kvality, tak bych brala neovoněné Pampers (jeden balík na novorozeně mám doma), myslím, že tahle značka je dost velká a známá, aby si její firma mohla nechat dělat dost testů na kvalitu, i její vlhčené ubrousky dopadly v testu nejlépe.
11. lis 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 já jsem taky přímo z PV, no teď bydlíme ve Vrahovicích, ale to je Prostějov.

Já jsem koupila Pampers Premium care, ty bílé a měli je tehdy v akci za 160, což jsem měla vzít víc než jen 3 balíky, jenomže jsem nevěděla kolik to tak stojí. Taky jsem používala Hugies a pak ty papírové Tesco. Teď jsou myslím v zeleném obalu, ale nejsem si jistá. Je dobré, že když se dívám do letáků, tak mají skoro pořád nějaké v akci, tak snad to finančně utáhneme všichni. Jo a co se týká vlhčených ubrousků, tak my používáme pořád a nejvíc jsem spokojená se značkou DM, ty jejich Babylove. Cenově vychází dobře.
11. lis 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 aby ti nebylo líto, že ti bývá špatně, tak já asi tak 3 dny už cítím, že cokoliv sním, tak se mi to vrací a dnes v noci, se mi vrátlo jídlo a začala jsem se dusit a pak jsem se krásně pozvracela, tak nevím, buď jsem něco špatného snědla a nebo nesmím jíst po sedmé hodině večerní. :unamused:
11. lis 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Jéé,nechci být ošklivá ale jsem ráda že nejsem sama :grinning: :grinning: .Já mám pocit že jí málo a stejně se mi to pořád vrací FUJ.Proto jsem už přes měsíc na stejné váze.před tím jsem přibírala snad 1kg za 14dní.A Přesně jak píšeš,musím jíst nejpozději kolem 18h jinak je mi hrozně těžko.
Mě nebylo špatně asi jen 2 měsíce :frowning2: :frowning2: .
11. lis 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
me je taky porad spatne. Myslim ze me to vyvolava to paleni zahy, porad se me jidlo vraci a je me na zvraceni. Ted me zacal chytat nejakej nerv ze zadku do nohy takze trochu pajdam. V noci nemuzu spat, kazdou noc tak dve az tri hodinky cumakuju do stropu. Rano su jak sprskanej pes. V noci me otikaji ruce ze nejdou zatnout do pesti, uplne to pali a porad chodim curat. Zacina jit asi do tuhyho :slight_smile: Jo a vytahla sem lonske kozacky a loni me na litkach uplne litaly, mam normalne hodne hubeny lytka a letos je nemuzu dopnout. Je to depresivni. A dost se potim a funim, nejde mi vstavat z postele a obout si ponozky. Boty sou nejlepsi nejaky nazouvaky ale na zimu dost neprakticke. K tomu ten cipek, ze uz mesic sem lezela tak mam pocit ze vsechno co muzu mit za komplikace v tehotenstvi mam. Asi abych si to poradne uzila :grinning:
11. lis 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Jéé, já se teď vrátila z nákupu a koupila jsem taky balík těch premium care za 170Kč a protože mi to přišlo nějak podezřele levné, tak jsem vzala jen jeden :unamused:
@gejbule1 @andraa Tak to já mám opačný problém. Ještě minulý týden jsem měla nahoře asi 6 kg a jedla jsem normálně. Teď mě chytla žravá a jím pořád a cokoliv! Takže jsem přibrala kilo za týden! Nevíc mi chutná večer (třeba kolem deváté!!!). Blbě mi opravdu není. Mám pocit, že mám věčný hlad! Úplně ujíždím na koláčkách s mákem. Přítel mi je odmítá kupovat: prej se po máku hloupne :grinning:
11. lis 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co to mate za baleni tech pampersek? Ja mam premium care new born 78ks mini 2-5kg za 245,-
11. lis 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka a kde jsi je kupovala, je to totiž super cena, že bych šla ještě na lov. :slight_smile:
11. lis 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 já kupovala jak 78 ks mini 2-5 kg i 72 ks 3-6 kg nebo jak to je za 160 nebo těch 170,-
11. lis 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa a kde to maji???? Za tech 245 to bylo v intersparu v akci slevnene z 330
11. lis 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66
@andraa V Tescu - Pampers Premium Care New born 2-5 kg 78 ks - necelých 170Kč. Doufám, že jsou aspoň dobrý :slight_smile:
11. lis 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka já je taky tehdy brala v Tescu a kamarádka mi říkala, že tady ty Pamprsky jsou nejlepší, že mají jakousi bavlnu nebo co a je to dobrý na zadeček a když jsem ji tehdy řekla tu cenu, tak říkala, ať si jich vezmu co nejvíc. No zkusím zajet i k nám do Tesca, třeba to bude i u nás a ještě něco přikoupím.
11. lis 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak my máme přes pupek 127cm,ale vy jste psali,že přibíráte max10kg a já mám nahoře přes 20kg.Otýkají mi nohy,bolí ruce,potím se jak p...e. a začínám taky zvracet,naposledy dneska,ble .Už si říkám,že by ten náš kulíšek mohl být dopečený a jít na svět,i když má ještě čas.V po jdeme na 32ttkontrolu,tak se konečně dozvíme jak je velikej :grinning:
@bohu_nka díky za radu,porád pošlu přítele to omrknout.I když tesco máme jen malinké,tak snad budou něco mít.Mně kamarádka ještě poradila ať si vždy počítám cenu za plínu.Kolikrát mají v tetě akce,ale když to rozpočítáš,tak se to nevyplatí. a DM tu nemáme.
11. lis 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 ja sem taky pribrala 20kg. Potim se a funim. Nemuzu se ohnout. Ruce me taky otikaji. Pres pupek mam 103cm. Nez sem otehotnela chodila sem 3x tydne cvicit a merili me tam obvod stehna. Mela sem 49cm a ted mam 62cm. To je masakr 13cm tlustsi stehno. Vsak uz me taky ty stehna pekne popraskali. Nemuzu se uz vejit do tehotenskych rifly, ale kupovat na mesic a pul vetsi se me nechce. Su zvedava jestli to pujde dolu. Uz se zacinam tesit az prcek vyleze protoze to zacina byt husty :grinning:
11. lis 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 To mi říkala segra taky, ať si to vypočítám, prej kolem 3Kč za kus je to výhodné, ale tady to vychází skoro na 2kč/ks. Tak mi to přišlo podezřelé :slight_smile:
A ty otoky ti fakt nezávidím!!! Doufám, že jsi doma a nemusíš do práce! Neboj, četla jsem, že pokud tělo zadržuje vodu, tak se přibírá mnohem víc, ale po porodu to zmizí, takže si ta kila z porodnice nepovezeš. :slight_smile: Mně se včera doktor ptal, jestli pořádně piju - protože právě tolik nepřibírám, je to prý hodně důležitý!
Ale je fakt, že jsem si vždycky myslela, že nevolnosti jsou jen na začátku těhu, tak jak to, že je máte??? :grinning:
11. lis 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka já nevím.Nejdřív mě 14dní pálila žáha,teď přišlo zvracení a jsem zvědává co přijde potom :grinning: .Válím se doma už dlouho.Piju tak kolem 3lvody.a i když mám z té váhy strach,tak to neřeším.Jsem vždy 2roky hubená a pak 2 roky tlustá.a čím šťastnější,tím kulatějšíUž než jsem přišla do jiného stavu,měla jsem 15kg nadváhu.A se shazováním kil mám letitou praxi.Naštěstí mám velmi tolerantního přítele,tak snad mu to dlouho vydrží :grinning:
@janule66 přítel má teď ruku v sádře,takže je už 3týdny doma a ohýbá se za mě.Boty nosím jeho 43 a kalhoty mám od ˇamanů,protože jsem chudá.Kvůli otokům skoro nikam nechodím a když už musím jdu v takových sportovních kalhotách a říkám si,aťsi všichni trhnou nohouDocela mě překvapuje,že mi nepopraskala kůže na břichu a to mažu ob den.Pravda,teď se jedna malá jizva objevila,ale na tu váhu pohoda :grinning:
Jdete někdo na předporodní kurz?u nás je jen takový 2hod a zkušené ženské říkají,že u porodu to všechno stejně zapomeneš-
11. lis 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa My bydlíme v Krasicích, tak to máme kousek :slight_smile:. Kde plánuješ rodit, tady v PV?
Já už mám nahoře 14 kilo a stejně mám pořád pocit, že je prckovi v břiše nějak těsno, pořád se tam napíná a já kolikrát ani nevím jak sedět....
11. lis 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je holky to je prima jak jsme si tu všichni postěžovaly :slight_smile:.
Ještě to nejhorší přibírání máme před sebou.Já mám kamarádku co přibrala 35kg.Vypadala úplně jinak.Shodila skoro všechno ale zůstalo ji 12kg.
Už vás někoho bolí stydká kost?Já tomu doma říkám frndo kostičky.Mě tada dost.
11. lis 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 coze jestli boli? to bude bolet??? tak to jeste ne, ale je to snad posledni cast tela co me jeste neboli, ale nedelam si iluze, urcite zacne :grinning: Me boli zebra na jedne strane jako kdybych je mela narazeny nebo tam mela velkou modrinu a cely bricho me desne svrbi.
11. lis 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 no blízko, na druhém konci města. Ale v Krasicích jsem bydlela dlouho na Moravské. Jinak já budu rodit v Olomouci, protože to mám všechno komplikovanější a tady už doktorům moc nevěřím. Asi znám tvého manžela, jmenuje se Ivoš?
Já mám jenom 5 kg navrch a jestli začnu zvracet tak jak v noci tak to už snad ani nepřiberu.
@bohu_nka u nás v Tescu tu akci neměli. Myslím si, že je to nějak náhodně v různých městech.
11. lis 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Bydlíme naproti Moravské, taky budu rodit v Olomouci, mám to taky trochu komplikovanější a s doktorama tady v PV jsem na tom stejně.....Jinak manža Ivoš je :slight_smile:, odkud se znáte? Téda, jenom pět kilo...to závidím.....
Někdě jsem četla, že nejvíc se přibírá v druhém trimestru, pak už moc nee...tak snad to je pravda.
11. lis 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek