• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky, chodím do jiných diskuzí, ale tady koukám že řešíte stejné problémy :grinning: tak k vám budu chodit nučuhovat...
Co se kil týče, tak kvůli cukrovce a s ní spojené dietě jsem měla navrh 4kg , ale včera mě skolila (naštěstí jednodenní) teplota a všechno mě neskutečně bolelo, takže jsem toho moc nesnědla.. dnes mě váha trochu vyděsila, jelikož mám o kilo a půl méně...výsledek +2,5..říkám si, jak to mimi se mnou musí trpět...ale my to doženem..Min. týden na utz malá vážila 1170g a prý je to v pořádku...
@tobi1 to já mám jiné informace :grinning: a to že se nejvíc přibývá v posledních měsících...i když se kouneš do tabulek váhy miminka, tak začíná růst až od 30.týdne :wink:
12. lis 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím můj stav, z výchozích 70kg už mám 13kg nahoře a to jsem měla před IVF nadváhu 5kg z užívání hormonů, takže na čem skončím to jsem opravdu zvědavá. V prvním těhu jsem měla před porodem 85kg, tentokrát to vidím na pěkných kulatých 90kg :frowning2:
12. lis 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 pisla jsem ti zprávu.
@mmaarrkkeettkkaaaa tak to je ale strašně málo, neřeší ty tvoje kila doktoři? Moje řešil. Ptal se mě, jestli nedržím dietu. :grinning:
12. lis 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka ja mam ze 48kg uz ted 68kg. Vidim to tak na 75. Ach jo
12. lis 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa nene, neřeší, ví že mám cukrovku a při této dietě se moc nepřibere, tak něco nabereme ted v posledních pár měsících...
@janule66 ty bláho to je docela skok co? :grinning: Myslíš že přibereš jště 7kg? já myslím že tak 3, když beru průměr 0,5kg týdně :wink:
12. lis 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak ja se ted par dni nevazila,jsme od stredy na chate. Papam hezky,nijak se hlady netrapim,takze se moc tesim v pondeli doma na vahu. Musim se krapet pribrzdit,jim cokoladu, ujizdim na ni. A hlavne jdu ve stredu na prvni poradnu do porodnice a nechci vypadat pred Kouckym jak dobytek :slight_smile: Prijde mi,ze mam ooobr bricho, vetsi nez s Emmcou. Jeste vcera slecna meho svagra vyslovila tu super vetu, kterou fakt miluju. "Ty jo, ty uz mas teda peknej pupek,co?"
Lytka mam taky vetsi, kozacky se navlekaji tezce a navic mam asi krapet natekle i nohy, i kdyz to sama uplne nevnimam,ale v uzkych botach je to citit. Jinak ale ziram na vsechny potize, ktere vas trapi, mne neni vubec nic,citim se moc dobre. Pokud miminko nekopne do mocaku,to jdu do predklonu,ale i to se da vydrzet. nekdy se mi hur dycha, ale to proste k tomuhle mesici patri, ne? Ale spim ted dobre,i na zadech,funguju uplne normalne, uklizim, varim....taky co jineho zbyva, ne? Uzivam si se svagrovou nakupy, kina, pripravy na vanoce.....proste fajn. Nastesti,jsem za to moc rada. A vsem vam drzim palce, at je vam taky dobre.
12. lis 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tady je dneska za oknem tak krásně :slight_smile: škoda že nemůžeme ven.Včera jsme s malou ještě byli večer na pohotovosti a píchali nám uoško.tak doufám že s nemocema už máme vybráno a v úterý nedostaneme antibiotika.
Přeju vám všem pěkný víkend :grinning: :grinning: .
12. lis 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem s váhou začínala na 58kg a teď mám 68kg.Vidím to tak na 75kg :grinning: .já jsem teda nejvíc přibírala na začátku.Bylo mi děsně špatně když jsem nic neměla v puse tak jsem se pořád cpala a teď nemůžu tak snad to tak rychle nahoru už nepůjde :wink: .To je ale jedno pak to všechno shodíme tak si teď užívejme že se nehlídáme :grinning: .
12. lis 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 To me s malou moc mrzi, tyhle rymy a s tim pak spojena pichani ousek jsou strasna. snad uz bude vse v poradku. Ja jen vidim rymu a ze je nudle nazelenala, mastim si na ORL pro framykoinove kapicky do nosanku a ty zabiraji...
12. lis 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Mě teda docela zarazilo jak se všechno platí.Byli jsme na pohotovosti poprvé.Myslela jsem že děti neplatí ale hned nás na pohotovosti skásli o 90Kč.Pak jsem si platila vyšetření CRP 130Kč.Tam nám ty kapička předepsala ale smůla je že o víkendu ti je nikde nenamíchají.Ani v nemocnici :angry: .Prý až v pondělí.To byl pro mě další šok.V sobotu jsme ještě objeli nákupní centra ale nikde nám to nenamíchali.Tak musíme čekat až do pondělí.V jaké části Prahy bydlíš?Já v Bráníku na Zeleným pruhu jestli to tady znáš.
13. lis 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pohotovost se asi plati pausalne,i za deti,ale proc za to CRP? Se rekne Praha,veskere moznosti,ale framykoinove kapicky ti nikde nenamichaji? To je bordel teda. My bydlime na Jiznaku mezi Chodovem a Opatovem,takze to neni od vas daleko. A Zeleny pruh zna dobre,mam tam v te klinice gynekologa :slight_smile: akze taky spadate na pohotovost do Krce? Trochu za trest,vid?
13. lis 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem byla taky docelav šoku :frowning2: .A bylo to v Tomayerce :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Jé a to chodíš na gyndu do Roškotový nebo na Budějovickou?Já jsem chodila do Roškotový k Bednářovi asi 15let.Ale když jsem pak začala mít problémy tak byl strašně laxní a teď jezdím až do Černošic.Tam mám super doktorku a jsem spokojená :slight_smile: .
13. lis 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Do Roskotovy,ale k Turinovi,to je nejlepsi doktor co tam je,nejsvetlejsi bod celeho Gyramu. Nebyt tam on,nema vyznam tam chodit. Bednar neni dobrej,prestoze je to tata me kamaradky. A ty sestry tam!!!!!!
13. lis 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Přesně tak já chtěla přejít k Turinovi a bylo mi řečeno že to nejde ať jdu raději jinam.Turin je fakt dobrej.A sestry jsem měla chuť několikrát poslat do pr....!Arogantní přístup hrůza.Hlavně ta tlustá.no ale už tam 2roky nechodím tak nevím jak to tam teď je.
13. lis 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 No jasne,bandaska,to je vystavni krava,clovek ma pocit,ze ji vylozene obtezuje,vid? Pak tam jsou dve vyssi,kratkovlase,ty se neuveritelne zlepsily a jsou fajn,s tema vychazim super,no a pak tam je unudena blondyna,ta se vzdycky soura s papirama k doktorum,ze by ji clovek dal facku. Jako fakt az na Turina je tam neuveritelna parta :grinning: Ale kvuli nemu tohle vsechno prekousnu. A to tedy jeste nevim,jestli si mela tu cest s MUDr.Matejovskym.......kvuli nemu jsem se dozvedela pohlavi s Emmickou,ac jsem nechtela.
13. lis 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernuchajá jsem k Bednářovi chodila dlouho ale jen na preventivní prohlídky.To jsem byla docela spokojená.Nic mi nebylo a nic jsem po něm nechtěla. Když jsem čekala Lucku už jsem měla výhrady ale nevěděla jsem kam jít tak jsem tam ještě chodila.Po Lucce jsem měla několik potratů a on mi jen řekl že se to stává že to je příroda atd.Nikdy mě nikam neposlal ani nevyšetřoval.Vždycky jsem si někde něco zjistila a pak to po něm chtěla.Ale takového doktora nepotřebuju když nevím co si mám nechat udělat atd.Byla jsem strašně naštvaná a nespokojená.Když měl Bednář dovolenou byla jsem i u Matějovského ale vůbec na mě dobře nepůsobil.K Turínovi jsem chodila vždycky na UTZ.Je fakt šikovný.Jednou mi v 10tt odhalil VVV.Pak jsem za ním šla jestli nemůžu přejít k němu a on mi rozumně vysvětlil že z kolegiálních důvodů mě vzít nemůže.že by pak na něj byli naštvaný že jim bere lidi.chápala jsem to tak jsem raději odešla.Kdybych tam zůstala tak určitě miminko nečekám.Tak buď ráda že jsi u něj :wink: :wink: :slight_smile: :slight_smile:
Zítra mě čeká UTZ a kontrola tak mi držte palce ať mi neřeknou něco hrozného.Docela se bojím :frowning2:.
Pa a dobrou noc :pensive: :pensive:
13. lis 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 budu na tebe myslet, ať kontrola dopadne dobře.
13. lis 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tady se vás teda vyrojilo. Já jsem dnes v noci zírala a nemohla usnout, což tady některá taky psala, tak jsem ráda, že jsem to neměla jen já, taky mám na noze asi křečovou žílu,je to taková rozlitá normální žíla do podoby modřiny, no krása, mám 63 kg (z 57), někdy mě bolí kostrč, mimino tlačí na močák a mám pocit, že pořád musím, nohy mám odulejší, ale naštěstí jsem si kdysi koupila o číslo větší boty.
Co se týče oblečení: mám jedny! těhotenské kalhoty, které mi pořád jsou, pak jsem teď na chatě měla kalhoty na lyže, u kterých jsem sice nezapla zip, ale držely na mně, pak jednu dlouhou zimní sukni, která má prasklou gumu v pase, tak ji spínám spínacíma špendlíkama. Tak takhle já přežívám, ale do oblečení investovat nehodlám, na dva měsíce je to pro mne opravdu nadstandart, obzvlášť když doufám, že tohle těhotenství je už poslední...

@cernucha Taky jsme byli na chatě, o víkendu, ale asi naposledy, v zimě se tam musí jít kilometr pěšky, po svých. Možná ještě pojedeme na chatu manželových rodičů. Je u silnice a kousek od Chrudimi, kde bych chtěla rodit (ale berou tam až od 34. týdne)...
14. lis 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak to jste měli veselo! Doufám, že ouško už nebolí! A co kontrola? Jak jsi dopadla? A co mimičo?

@andulkaavetrelec Já taky mám jen jedny těhu kalhoty, ale zase je výhoda, že mám dost sportovního oblečení, které mi pořád je. Sice tím nedělám kovíjakou parádu, ale pohodlné to je. A taky teď hodně nosím legíny a na to delší svetr. Takže už na ty 2 měsíce taky nic kupovat nebudu.

dneska jsem si koupila košile do porodnice s rozepínáním. župan mám a bačkory taky nějaké doma najdu. Takže budu připravená. Holky, kdy si zabalíte tašku do porodnice?
A ještě se chci zeptat., které Tesco pleny jsou dobré? Viděla jsem tam nějaké v zeleném obalu za dobrou cenu, ale nevím...
14. lis 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já myslím, že váhu v těhotenství určitě nemá cenu řešit, pokud někdo nemá nějaké potíže. A to ty nemáš! Je super, že ti nic není a fuguješ normálně. Já se teď taky cítím dobře. Takže taky funguju :slight_smile: Bylo mi trochu blbě- asi 14 dní mě bolely ty úpony po straně břicha, ale za těch 14 dní se mi břicho snad zdvojnásobilo, takže teď už zase pohoda. A fakt je mi líto holek, které otékají, zvrací,.... Já se akorát směju, jak začínám být neohrabaná:slight_smile: Nikdy jsem neměla nadváhu. Takže když se teď ohýbam a zavazuju si boty, nebo když se v noci přetáčím, tak se cítím jako velryba:slight_smile: A to ještě nemám moc velké břicho! A taky mě vždycky rozesměje pohled do zrcadla, když se svlékám v koupelně. Na ty prsa si asi nezvyknu :grinning: Já je mám normálně fakt malý, takže mi připadá, jako když nejsou moje!
14. lis 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak ten náš bublíšek má na 31tt 2000g.Páni.Doktor říkal dobrý průměr,kolem 32cm a dobře živenej :grinning: .No bodejť by ne s tím kolik mám nahoře.Znamí mě straší,že si užiju,ale já na to prdím,my byli oba skoro 4kg a 52cm,takže čekám,že nebude drobeček a zvládli to jiné,zvládnu to taky :grinning: Jinak vše ok,akorát se mu nezdá nějaký zbytek lůžka nebo co,a zakázal nám sex.,že se na tu placentu zaměří příště až za tři týdny.
Mně přijde,že to vůbec neutíká,asi je to tím,že jsem doma už tak dlouho :slight_smile:
@bohu_nka Už je mi dobře a do zrcadel už nekoukám,pro jistotu :grinning: .Kámoška kupuje v Tescu ty zelený.
14. lis 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak konečně jsem doma.Kontrola nedopadla tak špatně jak jsem se bála.Hrdlo mám 2,6mm ale je do tvaru V.Miminko je v pořádku a váží 1551g.Což prý odpovídá.jen prý mám množství plodové vody sice v normálu ale ve spodní hranici.Na UTZ mi řekli vše v pořádku ale v poradně doktorka tak optimistická nebyla.Takže za 14dní mám další UTZ na cervikometrii a množství plodové vody.když jsem se doktorky ptala jestli je to blbí tak mi bylo řečeno že jedno měření není průkazné,že se uvidí na dalším UTZ.Já nevím proč nemůžu mít jednu kontrolu bez nějakých pochybností.Teď zase budu mít plnou hlavu jestli mám dost vody.
Nevíte jestli se dá nějak ovlivnit aby se mi utvořila?
@charlie31 Moc gratuluju :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:To máš docela obříka :grinning: :grinning: :grinning:Super.
14. lis 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, také jsem dnes byla na kontrole, vše v normálu, ale malá ještě není otočená je to normální v 30.tt? Náš první byl už v této době hlavičkou dolů. Pan doktor vesele poznamenal "á prcinu máme ještě dole" a, že se na polohu zaměříme příště (za 3, týdny), v průkazce mám napsáno PPKP, tak uvidím...
14. lis 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka V průkazce mám to samé - poloha plodu koncem pánevním (PPKP). Taky pan doktor hledal hlavičku dole a našel ji nad pupíkem. Ale prý je ještě čas. A byla jsem u doktora ve čtvrtek a taky jsem 30.tt. Tak snad jooo! Kolik váží vaše holčička? Naše vážila ve čtvrtek 1370g, ale přes víkend jsem si hrála na Otesánka, takže myslím, že i mimčo přibralo :grinning:
@gejbule1 Teda u tebe každá kontrola ukáže něco nemilého! Absolutně netuším, jestli se množství plodové vody dá nějak ovlivnit.Asi ne - to by ti na to něco dali, nebo by ti řekli, ale fakt nevím :unamused:
14. lis 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak co se týká plodové vody, ta se nedá doplnit a ty proto nemůžeš nic udělat. Ale je možné, že třeba příští měření plodovky může být třeba v pořádku. Záleží hlavně na tom, jestli poroste miminko, protože pokud ne, tak je to blbý. To jsi asi nechtěla slyšet, ale byl to můj problém s Maxíkem.

Ostatním moc gratuluji k úspěšným kontrolám a skvělým váhám.
14. lis 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Taky tu vahu nijak zvlast neresim,je jasny,ze nepriberu nijak silene moc a rikam si,ze po porodu to snad shodim,bude zalezet jen na mne. Ted chci dat miminku vse nejlepsi,tak jak si o to samo rika. Jinak uz se taky musim smat sama sobe. Jak nekdy hekam kdyz se zvedam,o zavazovani bot nemluvim....no a nejvetsi perla byla o vikendu,kdy jsem se holila........Tak to byl vazneuz docela kaskadersky kousek hodny obdivu :grinning:
Tasku do porodnice i mimi veci chci mit pripravene do vanoc,takze nejak za tri tydny zacnu prat a zehlit,at je to v cajku.
Jinak tehu kalhoty mam troje,dvoje z prvniho tehotenstvi,ted jsem koupila jen jedny dziny,byly se slevou a taham je nejradji. A kamaradka mi dnes privezla dvoje vlneny saty,ale kdyz kozacky tlaci,tak nevim nevim......ale alespon abch na vanoce u stromecku byla v necem slusnem,kdy uz budu jak velryba :slight_smile:
14. lis 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak nevim co ti mam k tve kontrole napsat. Hrdlo ok,to se nezkratilo,vid? Vaha je prima,zavidim akorat miminko,ja cekam ve stredu tak 2000g a to mame termin temer stejne. A ta plodovka bude snad dobra,porad nerekli,ze je to uplne spatne,ne? Jen ze je to dolni hranice normy,ale porad norma. Navic jdes na kontrolu zase az za 14 dni a to uz budeme ve 33tt a zase uz bude vse veselejsi,neboj. Ted uz jsou miminka silna. Hlavne klid!!!!!
@lykanka Jeste je cas,snad az do 37tt,neboj :slight_smile: Kamaradce se malej otocil jeste snad pozdeji. Svitte miminku baterkou v podbrisku :grinning: To je babska rada.
14. lis 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Na to otočení jsou i nějaké cviky, zkus vyhledávač. Ale ve 30. týdnu se prý mele dost, někomu se dítě otočilo 2 dny před porodem (bohužel hlavou nahoru).

@gejbule1 Jediné, co můžeš dělat, být v klidu a pochybnostmi se zabývat třeba jen minutu denně (vytěsnit je nelze). 34. týden přinejhorším už je na porod jakžtakž, tak to máš už za 3 týdny, ale věřím, že se ti to nakonec podaří dotáhnout do konce.
14. lis 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka No fakt je že poslední dobou u mě co kontrola to nějaké nervy pro mě.
@andraa Zatím tu plodovku mám v normě ale jak jsem psala ve spodní hranici.A není to pozdě kontrola až za 14dní?Nemůže se to nějak rychle zhoršit?To by mi pak vyvolávali porod?Promiň že tě tak zpovídám :slight_smile: .
Přesně co jsi psala.Prý to příště může být v pořádku a hlavně to prý je co doktor to názor.Jinýmu by se zdálo že je ji dostatek.Ale to myslím že mě chtěli jen uklidnit.
@cernucha Dnes jsem byla u Apolináře ale příští týden jdu do poradny ke své gynekoložce tak mi to prý taky přeměří tak jsem ráda.
Holky já už chci být 38tt ty nervy jsou šílený :confounded: .
@lykanka Já jsem KP měla dceru a otočila se mi v 34tt tak máš ještě čas.Myslím že se otočí
:slight_smile:
14. lis 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, fajn, že všem vyšly prohlídky v pořádku :slight_smile:. Já byla na UTZ minulý týden ve čtvrtek, prej vše OK, ale kolik mimouš váží třebas vůbec nevím...
S tím holením jsem se pobavila, něco podobného jsem zažila taky, další akci si už nedovedu ani představit :grinning:.
Já už mám nachystané vše pro mimi, krom věcí na koupání. No a pro sebe mě nejvíc trápí ty rozepínací košile či co.....já doma košili nemám žádnou, spím v tričkách, ani si nejsem jistá, jestli vůbec nějaké rozpínací košile jsou.....
14. lis 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek