• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
:slight_smile: :slight_smile: Moc Vám děkuju za povzbuzení :slight_smile: :slight_smile:
14. lis 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 na nějaké vyvolávání porodu máš určitě spoustu času. To by dělali jen v případě, že by bylo mimi v ohrožení. Mě tehdy zjistili ve 20 tt, že mám málo plodovky a pak sledovali, jak roste mimi. Protože moc nerostlo tak jsem ve 28 tt rodila. Jak často jsem měla kontroly už nevím, ale určitě za 14 dní stačí. Hlídej pohyby miminka i když s malým množstvím plodovky se pak méně pohybují. Neboj určitě to bude v pořádku a přece jenom už to bude 33 tt a to je miminko mnohem silnější. Nemysly na nic špatného a říkej si, že to bude v pořádku. A je pravda co doktor to jiné měření.
@tobi1 tak to jsi vzorná, já ještě nemám nachystané skoro nic a pořád se uklidňuji, že je čas. Jo a je speciální kojící noční košile, mrkni na net.

jo a holení, tak to mi taky příjde jako akrobatický výkon.
14. lis 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Děkuju tak se budu snažit se s tím moc nestresovat :slight_smile: .Za týden budu zase moudřejší.
14. lis 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuji za uklidnění, už jsem si vygooglila nějaký cviky na otočení mimina, ale asi je to v normě.
@bohu_nka Malá váží teď cca 1500g podle mudr.
Souhlas, holení je pro mě už nadlidský výkon, příště zapojíme tatítnka :slight_smile:
14. lis 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak my už jsme otočení, ale myslím si, že je ještě čas...
@gejbule1 taky se pořád bojím předčasného porodu :unamused: i když žádné komplikace nemám...o plodovce mi na min, utz nic nřikala tak snad je v normě...určitě to budeš mít v pohodě a jak psaly holky za 14 dní jsi už 33.týden a to už bude mimi silné :wink:
@lykanka ju tak to jsme tedy maličké. Kukám že máš termín o den déle a my vážíme 1170g :grinning:

ještě jsem se holky chtěla zeptat, zda máte také předepsané železo...já si dneska vzala druhý prášek, od rána jsem byla hrozně nafouknutá a bolelo mě břicho a ted večer mě chytil hroznej průjem, že jsem už byla snad 6krát :frowning2: zítra asi zavolám dr. aby mi napsala třeba nějakou jinou značku..

@andraa kolik měl maličky když se narodil? :fearful:
14. lis 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Já zatím křečáka nikde nemám, ale mám rozšířené žilky na stehnech, tak jsem začla nosit komresivní samodržící punčochy, tak třeba to pomůže.
Jinak se mi začíná blbě spát, bolí mě kyčle a každý den po obědě na chvilku zdřímnu, jak jsem unavená :unamused:
14. lis 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Tašku jsem balila před týdnem, je tak z 90% nachystaná, ještě dokoupím pár drobností :wink:
14. lis 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Ke mně se zas donesla už za prvního těhu babská rada vytírat podlahu na čtyřech :slight_smile: , bolí z toho sice kolena, ale něco na tom být může...
14. lis 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky myslíte, že už bych mohla začít pít maliníkový čaj? Už si fakt nepamatuju, kdy jsem ho začla pít v prvním těhotenství, dnes mi ho koupil v bylinkářství manžel, ale zapomněl se zeptat kdy začít a taky se nezeptal ani kolikrát denně kolik ho pít.. :unamused: aach jo, taky někde poslat pro něco chlapa
14. lis 2011 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Já si vše raději, vzhledem k minule, nachystala dopředu. Navíc jsme s holkama udělaly výměnný bazar, já se zbavovala věcí po Vikuli a ony zase po klukách. Myslela jsem si jak už budu "rozumnější" ale samozřejmě jsem to přehnala a malému praská skříň ve švech....Po Vikině mám ještě plnou krabici věcí, vůbec nevím co s tím budu dělat....No a kočár, sedačky atd., tak to všechno ještě máme schované.
Už bývám přes den taky docela unavená, ale když si lehnu, tak je hnedka u mě Viki a hnedka mě strká knížky, že chce číst........zítra pojedem na pár dní k našim do Ovy, tak si snad odpočinu alespoň tam a budou fungovat babi a dědou... :slight_smile:
15. lis 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa malý vážil jen 890 g
15. lis 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeju všem pěkný den i když tady je šílená mlha :slight_smile: .
15. lis 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady v PV je pěkně slunečno :slight_smile:. Odpoledne razíme do solné jeskyně.
Kupovaly jste některá zavinovačku do autosedačky?
15. lis 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Dekujeme. Dofam,ze ses probudila s jasnejsi mysli alepsima myslenkama. Jak je male? Ja zas od Emmus a neteri chytla rymu jak tram a neuveritelne me to prudi. Musim s tim normalne fungovt,ale jsem jak usmrkanek. Navic mam dnes tu zubni hygienu a uz se mi to nechce rusit,mam jen tu rymu,tak si budu muset rozkapat nos tesne pred vstupem do ordinace.
Jinak vaha dnes ukazala 7,5 kg prirustek,tak to neni tak silene,bala jsem se,ze to bude vetsi sok. Zitra uz me ceka poradna u Apolinare,jsem zvedava a tesim se,co se zase dozvim.

@sarka11 Ahaaa,tak proto mne obe deti visely havou dolu uz od 20tt a nehly se......ja jsem totiz uklizeci uchyl a na kolenou vytiram hodne casto skoro cely dum :grinning:
Na malinikovy caj je jeste docela brzy,ne? Ale to urcite najdes na netu. Veris jeho zazracnym ucinkum? Co presne ma zpusobit? Mame mezi sebou jen tri tydny rozdil,ale ten tvuj 34tt mi prijde uz nejak strasne daleko.

@tobi1 Zavinovacku mam uz z minula. Emitex. Je bajecna. Vyuzila jsem ji do autosedacky i do kocarku,miminko se do ni krasne zachumla.
Tyj si minule rodila nejak driv?
15. lis 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já právě uvažuju taky o tom Emitexu, přece jen v lednu je kosa a jen deka do autosedačky asi stačit nebude, navíc docela hodně cestujem, tak to pořídím. JJ, rodila jsem hooodně brzo, 25tt.
15. lis 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Coooo? A vse v poradku? Tak ale ny to nemuzes byt nachystana nikdy.
15. lis 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jo jo je mi lépe než včera :slight_smile: .navíc jsem si četla odpovědi od Kouckého a ten tam píše že pokud je norma tak je tov pořádku.že se nerozlišuje spodní nebo horní hranice normy.Prostě norma.A prý to může být jen jednorázové.Příště tomůže být v pořádku.No tak se tím uklidňuji.Ale kontrola zase budou muka :angry: :angry:.
Lucka už je dobrá ale já to od ní chytila.Naštěstí nemám teplotu jen rýmu a kašel ale pořádný :fearful:.Celou noc jsem nespala jak jsem kašlala.
Já jdu k zubaři v pondělí tak snad budu lepší jinak budu postupovat jako ty.Potřebuji udělat jeden zub :wink:.
@tobi1 Užijte si jeskyň,taky jsem s Luckou loni chodila.
To jsi měla teda malinkatý uzlíček :slight_smile: .Hlavně že jste to tak dobře zvládly.Hlídají tě teď nějak víc?
Holky už máte razítko od obvodďáka v průkazce?Mě se tam moc nechce abych tam ještě něco nechytila.
15. lis 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Prosím tě nedostala jsi nějaký papíry při registraci k Apolináří??Mě tam dali razítko registrace v poradně/prof.Hájek/ takže nevím jestli mají nějaké požadavky.
15. lis 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha JJ, naštěstí u nás vše OK, měli jsem velké štěstí, na VIki by to dneska nikdo nepoznal, dokonce je větší než někteří její vrstevníci :slight_smile:.

@gejbule1 Myslela jsem, že budu pod větším mikroskopem, ale vzhledem k tomu, že jsem "zatím" bez komplikací, tak mám jen klasické prohlídky.

To se musí jít k obvoďákovi pro nějaké rázítko???
15. lis 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 O té kontrole mi povídej.Já mám za sebou 6x potrat a nikdo se nepřetrhne.Všechno jsem si musela vyjednat sama.Ke své doktorce chodím 1xza měsíc což je myslím málo Tak jsemsi ještě vyřídila tu rizikovou poradnu.Je to fakt děs.
No mělo by se jít nechat si udělat EKG atd.
15. lis 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Děkuji za gratulaci k obříkovi a posílám z Krkonoš spoustu sluníčkového pozitivního myšlení.Nám svítí každý den a je to porád veselejší.Neumím si představit to co vidím ve zprávách.
15. lis 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak tak čtu,všechny jste už nachystané,zabalené a ted mám deprese,pač nemám nachystaného nic :slight_smile: Taky jsem byla u Dr. a máme 1500g a vše je o.k. tak já doufám,že nějaký předčasný porod se mě vyhne..jinak nevím,kdo by mi nachystal věci :slight_smile: přítel je od pondělí do pátku v práci...
15. lis 2011 v 17:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Také nejsem vůbec nachystaná, ani kočárek (ten koupíme až v lednu), ani postýlku (přiveze brácha o vánocích), ostatní se dá koupit za jeden den :slight_smile:
15. lis 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, úplně odbočím, prosím jak řešíte situace u zubaře s Vašimi dětmi? Máte nějakou radu, náš malej (4,5roku) má moc špatný zuby, dneska jsme byli u zubařky (moc hodná paní) a našla mu další dva kazy na stoličkách a taky máme zkažené jedničky, dvojky přestaly růst, no hrůza, ale to řešit prej nemáme, hlavně zachránit ty stoličky. Už jednou vrtanej byl, ale s babičkou, proběhlo to docela dobře. Dneska spustil takovej řev a prostest, že jsme odešli bez "hvězdiček", naštvaní všichni včetně tatínka. Trochu mojí vinou, protože jsem byla na křesle také a moc to bolelo, ta představa, že ho to bude taky tak bolet, ach jo... Zlatá nosní mandle, tam o ničem nevěděl :unamused:
15. lis 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka jo tak to jsem na tom líp :slight_smile: kočárek mám objednaný a postýlku už máme taky doma...ale ted záleží,jak dlouho ji přítel bude skládat :D snad to do porodu stihne a s tím ostatním máš úplnou pravdu,je dobrý,že se všechno dá koupit za den,teda pokud jsou penízky...těch ale nikdy není dost :slight_smile:
15. lis 2011 ve 20:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Představ si, že mému synovi je taky 4,5 roku a jeden z termínů je také 28. 1. Pohlaví nevím, ale myslím, že to bude spíš kluk. Kdy se František narodil? Můj David je 30.7. Se zuby neporadím, my nemáme kaz zatím žádný.
15. lis 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Dali i jen nejaky papir s vseobecnejma informacema,kdy se jako mas prvne objednat do poradny k Apolinari a co tedy mas mit od obvodniho gynekloga hotove a tak......JOOOOO,prof.Hajek.....sediva prehazovacka. Ten me zkousel na me posledni statnici.
K obvodakovi nemusim,ne???? Zitra zjistim. EKG mam hotove z interny,zubare potvrzeneho,co vic?

@tobi1 Tak to je uzasny,ze s takovym drobeckem jste to takhle zvladli,nuveritelne. 25tt mi prijde uplne miniaturni. Jak byla Viki velka?
Tu Emitex zavinovacku fakt muzu doporucit,je bezvadna.

@lykanka Se zoubky si strasne moc uzila moje neter. Nekdy ve dvou letech ji zjistili,ze ma zkazene snad komplet vsechny a pod slabou narkozou ji je vsechny spravili. Bylo to rychle,relativne tedy bezbolestne. Ted ji bude v lednu 5,chodi na prohlidky pravidelne,samozrejme se jeste sem tam nejaky kaz najde,ale to uz se nechava vrtat,ale ona je takova ranarka,niceho se moc neboji no.
A pak mam kamardku a malemu ted objevili asi devet kazu,ve 3 letech. A to je velikej samponek,to jsem cekala,ze bude prusvih. Chodinavrtani tak po 1 az 2 kazech a zvlada to uzasne. Pan doktor je ale pry skvelej,vylozene Lukaskovi sednul,necha si pichnout injekci,vydrzi mit otevrenou papulku,necha se vyvrtat....
Neni u vas problem v doktorce?
@ifilonka Ja nemam nachystane nic. Kocarek je v garazi po Emmce,prat zacnu na zacatku prosince,tasku zabalim kolem vanoc. Na leden nenechavam nic,to uz se bojim.
15. lis 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Zavinovačku jsem nekupovala, ale fusak do autosedačky (vytvarovaný podle ní) od Emitexu, přišlo mi to praktičtější :wink:
15. lis 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak už jsem to našla, mal.čaj začít pít 4-6týdnů před termínem, tak to už bych po jednom hrnku denně mohla pomalu začít. Věřím tak trochu, u prvního to asi moc nepomohlo, ale zkazit se tím asi nic nedá. Kámoška mi říkala, že mám tak 3 týdny před porodem přestat jíst slaná jídla, že by mě pak nemuseli nastříhávat, její mamka prý tak v pohodě odrodila 2 děti bez nástřihu i natržení, ale o tom teda slyším prvně, tak nevím.
34tt je mazec, a to je prcek ještě o dva týdny dopředu, čemuž fakt věřím, protože to moje velké břicho tomu odpovídá, každý kdo mě vidí tak vykulí oči, že už musím každým dnem porodit. Mám takový pocit, že to bude dřív, zdá se mi, že už i břicho mám nějak dole, ale snad ten měsíc ještě nějak vydržím :wink:
15. lis 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 já mám taky emitex a je úplně super.

Holky, prosím vás, mám jít v úterý k doktorce na UZ a krev a vy tady píšete, že zhruba ve stejné době vám řekli váhu a míru mimča, tak nevím, jestli mi to taky řeknou nebo ne. byla jste některá ve Zlíně v Baťovce? :wink:
16. lis 2011 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek