• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Tak jste mě přesvědčily :slight_smile:, tu zavinovačku do autosedačky koupím. Fusaky máme dva, na mimi a pak tak na rok, ale do té autosedačky je ta zavinočka fakt super.
K obvoďákovi se nechystám, tak snad to nebude problém.....

@cernucha Měli jsme fakt štěstí v neštěstí....a v Olmiku jsou na tydle mrňata fakt machři, Viki měla jen 750g, teďka ve 2,5 letech má už skoro 14 :slight_smile:.

Až do 25.listopadu mají prý být zhoršené podmínky ovzduší, tak jedem dneska na prodloužený víkend nadýchat se čerstvého vzduchu k našim do Ostravy :grinning:.
16. lis 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm já byla naposledy na Oscarovi ve 23tt a to nám míry řekli. Za 3 týdnu jdu ke své gyndařce a bude mě dělat UZ, tak uvidím, co řekne.
16. lis 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec František je 29.3.2007 a gratuluji k zdravým zoubkům!
@cernucha Děkuji za zkušenosti, tak trochu přemýšlím o výměně doktorky-zubařky, je to rodinná starší paní ze strany tatínka, ne moje, já se zuby problém nikdy neměla. A právě včera mi řekla upřímně, že na děti moc není jestli chci, tak Františka vezme příště její dcera také zubařka... asi to využiju a možná zkusíme i nějaké to analgetikum.
16. lis 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka My máme mladou zubařku a je bezvadná. Trpělivá a s Davidem si povídá a chválí ho.
@tobi1 Zavinovačku Emitex mám taky :wink:
16. lis 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Ty už skoro rodíš? Ty jsi tu první adeptka a já poslední...
@cernucha Budeš ještě jezdit na chatu? My jedeme tenhle víkend zase, ale na tu blíž u silnice. Já plánuju jezdit autem na delší trasy do konce prosince. V lednu budu doma čekat a hekat.
16. lis 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm já myslím,že ti to určitě řeknou,alespoň váhu...já si myslela,že moje doktorka má UTZ tak z 15 století :grinning: že mi určitě váhu neřekne...ale jo řekla mi to...vypočítají to nějak ze stehení kosti a obvod bříška,myslím....jak je prcek velký mi teda neřekla,ale aspoň ta váha :slight_smile:
16. lis 2011 v 10:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Jojo, taky máme do autosedačky Emitex:slight_smile: (ale zkušenosti nemám)
A teda koukám, že doktoři jsou fakt machři! 750g! Tak to je vaše holčička fakt bojovnice :slight_smile: To už se teď tolik nebojíš, viď? Už jsi došla s druhým mrňousem dál. Já si furt říkám, abychom to dotáhli aspoň do 35tt! Ale mám takový pocit, že nakonec budu přenášet. Mamka i ségra přenášely, takže... Možná bych měla začít chodit do únorové diskuze :grinning:
16. lis 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ja nevim jestli jeste bude nejaky vikend,kdy bychom na chatu mohli jet,pokud by byl,tak jeste tak do 35tt pojedu,to jsem byla naposledy i v prvnim tehotenstvi. Pak uz stejne budou vanoce a to uz se budu drzet jen doma. No radeji uz manzel na chate smontoval postylku a prebalovaci komodu a ja tam vyprala vse co mi prislo pod ruku,prichystala chatovy kocarek,fusak a tak.
Mame na pulku brezna zamluvenou chatu v Rokytnici,prcek si to uzije ve dvou mecicich na horach :slight_smile: Ale musime,chci aby Emmca byla alespon tyden na horach a chci ji postavit na lyze :slight_smile:
@lykanka My mame zubare mladeho chlapa,meho spoluzaka a je bezvadnej. Emmca vzdycky pak dostane prstynek za statecnost a je nadsena. Ale je pravda,ze ji nikdy nic nedelal,to pak asi ty deti chodi k zubari se strachem no.
16. lis 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Napadlo me,ze pri trose stesti bychom se mohly potkat v porodnici :grinning:
16. lis 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm Já myslím, že určitě ti jí řeknou. Můj dr. si při ultrazvuku změří hlavičku, bříško a stehenní kost a počítač mu to sám vypočítá. Řekl mi to při každém ultrazvuku. Ale nechodím do Zlína :grinning:
@sarka11 Já o tom čaji taky slyšela,ale nikoho, kdo ho pil, neznám. Tak nám řekneš. Budeš taková "průkopnice" :grinning:
@ifilonka Neboj, ono to jen vypadá, že máme všechno. Je fakt, že my jsme to museli nakoupit v říjnu a teď v listopadu, abychom v prosinci mohli nakoupit dárky. Z jedné výplaty bychom to nedali! A taky kamarádky a segra mi všechno už daly. Takže máme doma takové skladiště. Vše je v igelitech nerozbalené, nesložené... To až tak kolem Vánoc. A prát budu v prosinci. A taky některé věci přinese Ježíšek.
@mmaarrkkeettkkaaaa Já železo neberu, takže neporadím. Beru jen komplexní vitamíny Calibrum. A někdo říká, že po nich jsou velké děti. Takže si asi vykrmuju obříka:slight_smile:
16. lis 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka jj taky jsem to slyšela že po vitamínek miminka více přibírají, ale třeba to nemusí bát pravidlo :wink: já právě kvůli cukrovce radši nic takového nebaštím, jelikož u mě to riziko velkého mimi už je...ale zatím jsem v pohodě :wink: Dr. mi předepsala včera něco jiného, tak uvidíme co to udělá...
i my máme fusak od emitexu ten 3v1...že je jak do autosedačky, tak do sporťáku a korbičky. Dole se dá odepnout a myslím že v něm bude teploučko ...
@tobi1 takovej drobeček, to je fakt úžasný, že dneska dokáží takové prcky zachránit...A má nějaké zdravotní komplikace? nebo vše v pořádku...
16. lis 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Emmicka samozrejme uz taky kasle a ja taky,z nosu to slezlo do krku. Hruza.
16. lis 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Já beru ty vitamíny ob den, takže si myslím, že to je v poho. Zase vím, že potřebuju magnézium, protože mám v noci křeče v lýtkách a taky si nejsem jistá, jestli mám tak vyváženou stravu. Takže chci mít jistotu, že tělu dodávám všechno. Třeba ryby jím tak jednou za 14.dní a na některé ovoce mám alergii. A holčička je zatím v normě. No a taky já jsem vážila 4,1kg a přítel taky skoro 4 kila. Takže pokud budeme mít větší dítě, tak to bude spíš dědičná záležitost :grinning:
16. lis 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Teď jsem se koukala na tvoje fotky v albu. Máte pro Agátku moc pěknej pokojíček! Jo a máš slušnou zásobičku ponožek :grinning:
16. lis 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Člověk má pořád nějaké obavy, že jo...teďka si to chci pěkně užít až do konce :grinning:.
@cernucha My máme možnost přelom únor březen jet do Jeseníků, jezdíme každý rok, tak snad to bude reálné i s tak malým mimoušem.....

@mmaarrkkeettkkaaaa Naštěstí je Vikula v pořádku!!! Neměla a nemá žádné komplikace :slight_smile:. Možná to je dané i tím, že ani ona ani já jsme žádné potíže neměly....v těhu mě dělaly dva zákroky na děložním hrdle, pak jsem dostala infekci a odtekla plodová voda, s tím se už nedalo nic dělat.
16. lis 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mají vaše miminka škytavku? Naše malá jí včera měla 3krát!!! Jednou ležela tak, že mi skákalo celé břicho s každým škytnutím :grinning:
16. lis 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a s těma vitamínama jsem četla, že to jsou jen pověry, že se rodí větší děti, prej to není vůbec dokázané.....
16. lis 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka taky si nejsem vyváženou stravou úplně jistá :unamused: ryby jím tak jednou za měsíc...a ovoce moc nemůžu, spíš zeleninu, která mi ale tolik nechutná...jinak děkujeme, dalo to zabrat, tak snad se bude i Agátce líbit :grinning: ponožtičky jsou rlzné velikosti, tak snad upotřebíme :wink:
Zase macatější miminka jsou roztomilejší :grinning:
16. lis 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka i my máme denně škytavku, až je mi malé líto, že chodinka leží hlavičkou dolů, ještě do toho škytavku, to musí být život :grinning:
16. lis 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Nejsou roztomilejsi,jsou jina :slight_smile: Emmicka mela 2860g a 47cm a byla nadherna,stazenej kralicek :grinning: Ona se ale rychle vykrmila do macateho miminka,mela faldiku dost a dost. Ted je ve 3,5 letech na 15kg a je docela vysoka.
16. lis 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha jj jsou jiná a tihle prcci jsou jak jsi napsala, stažení králíčci :grinning: ale zase je to o to určitě jednodušší porod nebo by alespoň měl být...Já bych taky brala Agátku do těch 3kg...
16. lis 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha @mmaarrkkeettkkaaaa Holky, nechci se hádat, ale naše holčička bude úplně nejkrásnější! Ať bude vážit kolik chce :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1, @cernucha my taky plánujeme hory, ale měli bysme jet druhý týden v únoru, tak jsem zvědavá, jestli to dám taky a nebo budu muset zůstat doma s prckem.
16. lis 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka No tak o tom zadna :grinning: Nase miminko taky bude urcite nejkrasnejsi :grinning:
@mmaarrkkeettkkaaaa Jojo,potvrzuji,porod byl uzasny. Rychly,v pohode a bolesti jsem zapomnela po 5 minutach :slight_smile:
16. lis 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha co já bych za to dala :grinning: pořád se toho děsím...tak to ani nemáš strach z druhého co...a malá se ti asi tedy taky narodla o něco dřív viď? když měla takovouhle váhu...
16. lis 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha @andraa @tobi1 Vy si teda troufáte s těma horama. Já už se vidím: budu doma až do jara... Pak budeme zase jezdit na chatu.
@mmaarrkkeettkkaaaa Já se druhého porodu taky bojím a to jsem první měla s epidurálem a bez komplikací.
16. lis 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec já si furt říkám že ta bolest se určitě rychle zapomene...sice v tu chvíli to je určitě bolest nepopsatelná, ale když si vezmu, kolikrát mě v životě něco bolelo a člověk si to pak vůbec nepamatuje...tak snad také zapomeneme :grinning: a u druhého taky uvažuješ o epiduralu? kolik se za něj vůbec platí?
16. lis 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky to koukám c jste toho tady napovídaly :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
Já jsem s Luckou epidurál chtěla.Nejdřív bylo pořád brzy a pak už pozdě tak nevím jestli ho teď budu chtít.
Mě by taky stačilo miminko kolem 3kg.Stejně mi zase nastříhnou i když jsem si naposledy dělala masáž hráze.Nebylo to k ničemu.Teď to ani dělat nebudu.
@cernucha No to by byla náhoda kdybychom se potkaly v porodce.Koukala jsem se že v 35tt máš přihlásit do poradny ale my asi ne když už tam stejně chodíme ne?
16. lis 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Epidurál budu chtít, kolik stál, nevím. Musí ho ale píchnout ve vhodný čas, jak psala gejbule. Může po něm být jako nežádoucí účinek migréna, ale stejně mi to stojí za to.
@gejbule1 No vidíš a já se na masáž hráze chystala...
16. lis 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já jsem taky šíleně nastydlá.Kašlala jsem celou noc.Hrůza.Luca už je naštěstí dobrá.
Jak jsem byla na kontrole tak jsem se ptala co můžu na kašel a doporučila mi Mukosolvan.V lékarně mi říkali že jen Stodal a ten je teda na prd.Ani jsem raději nezjišťovala jestli ten veliký kašel může mít vliv na to hrdlo/čípek/.
16. lis 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek