• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@andulkaavetrelec Já jsem na to slyšela samou chválu proto jsem si to dělala ale mě to nepomohlo.Určitě tě neodrazuju dělej si to třeba tobě to pomůže.Já myslím že jak už jsem šitá tak mě to teď taky nemine.Koupím si kruh ať jsem připtavená :grinning:
16. lis 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já jsem masáž hráze taky chtěla zkusit. Jak dlouho před porodem jsi masírovala?
16. lis 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Myslím že 4týdny před porodem ale kouknu se na ten ojejíček. tam je to určitě napsaný abych nekecala.
16. lis 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Emmus sla driv o tri tydny,brala bych to zase. Nebojim se druheho porodu vubec,ja se na prvni dokonce i tesila :grinning: Vse slo hladce,za pet hodin od praskle vody byla mala na svete a bez epiduralu,otevrela jsem se tak luxusne,ze se ani nestihl.
16. lis 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky jsem zpet z poradny. Vse je v poradku,pan doktor me vysetril i vnirne,kdyz jsme se jako videli dnes prvne. Nic se nechysta,cipek 3cm,vse zavrene,tak jak my byt :slight_smile: No a miminko ma cca 1900g,pry trosicku vic,ale stale to odpovida. Emma mela presne v tomto tydnu 1860g. Dalsi poradna za 14 dni.
@gejbule1 My se tam hlasit nemusime,kdyz uz tam chodime no.
Jinak je toho hodne co muzes na kasel,Koucky mi akorat dnes vysvetloval,jak v lekarnach fakt vedi uplne H.....,ze akorat strasi. Takze mucosolvan,ACC-ten uziva ja,hodne mi pomohl. Vetsinu leku fakt muzeme. Stodal a podobne bylinkove nesmysly jsou k nicemu.
A hraz jsem taky masirovala jak blbec a strizena jsem,mala mela zasekla raminka,ale tejne vetsina doktoru striha hlava nehlava,je to pro ne pohodlnejsi a jejich pipinka to neni,ze jo? Jen Koudy je vyznavac nestrihani,tak jsem zvedava.... :slight_smile: Komu jsem ho doporucila,ten neni strizenej. Ale ty jeho zlaty rucicky,on se s tou hlavickou pri porodu fakt mazli,je kouzelnik :grinning:
Malou jsem odevzdala k nasim,nechaji si ji do zitrka do vecera a my mame dnes s manzelem veceri k vyroci,ktere jsme meli v rijnu a oba jsme na nej zapomneli :slight_smile:
16. lis 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak vás po delší době zdravím. Dneska jsem byla na UTZ v 31+4tt a miminko má 2040g, asi cvalík. Ale co mě překvapilo, tak pan DR mě změnil TP z 18.1. na 4.1., je to docela dost. A řekl, že odpovídám 33+0tt Myslíte, že je to směrodatný? Přijde mě to jako veliký rozdíl.
16. lis 2011 v 16:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A mám ještě jednu otázku. Koupila jsem zimní zavinovačku do autosedačky a kočárku od Emitexu. Je celo fleesová. Myslíte, že třeba v kombinaci s kombinézkou bude stačit na zimní měsíce? Nebo byste ještě radši pořídili fusak ( např. Emitex combi ) ??? moc děkuji za názory. pěkný zbytek dne.
16. lis 2011 v 16:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jojo, ještě žes mi to připomněla. Ten kruh tam musím mít. Stejně se dostanu do ruky nějakému střihomindovi.
@cernucha Ty budeš mít při porodu extázi, svého porodníka kouzelníka a my nějakého drába...U nás v Pardubicích máme jednoho, který je proslulý svýma hrubýma rukama, ale já jdu do Chrudimi.
@effka84 Taky přemýšlím, jak mimino zabalím, první jsem měla v létě, to bude peklo. Já teda mám zavinovačku i fusak, ale kombinézku mám zase takovou slabou ze sekáče. Když mu dáš 4 vrstvy a na něj ještě deku...
16. lis 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak extazi bych to asi nenazyvala :grinning:
16. lis 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Super kontrola gratuluju :slight_smile: Tak aby mimísek chtěl vůbec ven :slight_smile: .Tak takhle se v porodnici nepotkáme :grinning: :grinning: .
@effka84 teda to máš ale obříka :slight_smile: :slight_smile: Kolik máš předpověď gramů k porodu?Já myslím že 14dní ten rozdíl může být.Jo jinak tu fleesovou zavinovačku mám taky a jinou kupovat nebudu.
@andulkaavetrelec No raději si pořiď zásobu :slight_smile: Já si taky koupím alespoň 2 :grinning: S Luckou mi praskl pod mojí vahou za 5minut a neměla jsem nic :grinning: :frowning2: .
16. lis 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec :slight_smile: už to tak vypadá :slight_smile: přijde mi to šílené ta rychlost jakou to druhé těhu uteklo a za měsíc už možná můžu mít mimčo v náručí :slight_smile:
16. lis 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka jojo malý má škytavku každý den minimálně 2x a jak je už velký, tak je to nepříjemné, alespoň pro mne :unamused:
16. lis 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha V prvním těhu jsem na kašel používala Hedelix, teď jsem si ho koupila pro malého a koukám, že v příbal.letáku je napsáno, že není určen pro těhotné, přitom ještě před třemi lety byl. Tak jsem psala známé lékárnici a prý v pohodě, že to teď píšou radši pro svoje krytí všude. No a včera jsem si v lékárně kupovala lipový čaj, a lékárnice, prý jestli ho mám pro sebe, že ho v těhu nesmím, tak jsem na ni zírala jak z jara, a fakt na krabičce od čaje už to píšou taky, no hlavně, že jsem celé první těhu pila lipový často a malý je zdravoučký, to aby podle nich pila těhotná nejlíp jen vodu :unamused:
16. lis 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Já na to taky koukala, že i některé čaje nejsou vhodné pro těhotné. Asi fakt jen vodu:slight_smile:
@cernucha Taky gratuluju ke kontrole - mimiňáčkovi se daří!
@gejbule1 Ježiš, dva kruhy? To potáhnu do porodnice asi ooobr tašku :grinning:
16. lis 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Neboj,ja ho nejak posoupnu :grinning: S Emmcou jsem natrela zahradni domek a do 3 dnu byla venku :slight_smile: Hele pred vanoci bude uklidu.....A navic mi rozdil 4 mm mezi nasimi cipky neprijde tak zavratny,aby muj byl uplne ok a tvuj zkraceny,co myslis???
17. lis 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Miminacek je dobre zivenej :slight_smile: Ale pan doktor si vcera liboval jak je na ultrazvuku vse krasne viet diky tomu,ze jsem tak stihlounka :grinning: Jojo,Koucky,nejen zlate ruce,ale i srdce :grinning: Takhle bych se o sobe ted fakt nevyjadrila.
17. lis 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takze jsem si prave pripravila veci,ktere bych mela vyprat a pripravit, a holky,zastrelte me. Muzu zacit prat dneska a doufat,ze porodim v terminu. To jsou neskutecne haldy hadru,prosteradel,zavinovacek,povleceni.......ja mam asi dvacet cepicek a to jsem opravdu tentokrat koupila jen par veci,vylozene z rozmarilosti. Zbytek je po Emmce,po svagrove a po kamaradce. Jeji vecicky me trapi nejvic,protoze jsou modre,klucici a prekrasne!!!!! A ja nejak tusim,ze to bude dalsi chcanda. Uz kvuli manzelovi,ktery je nejak moc upnuty na to,ze to bude chlapecek a myslim,ze si ho moc preje.
No,zacnu prat na zacatku prosince a zehleni bude vazne bajecne,protoze tyhle pidilidi vecicky nechci dat zehlit pani,to ja sama :slight_smile:
17. lis 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, věci teď peru a žehlím. Já se zase trochu obávám, že nebudu mít dost svetříků, na novorozence mám jeden. Kdyžtak bude nosit chvillku větší velikost. Stejně to nejdřív leží jak prkno, tak je jedno, že bude trochu ve větším.
@cernucha Čepičky mám cca 2 a jednu, kterou jsem za 30kč koupila v sekáči: ta se prý dává rovnou na hlavičku pod tu normální čepici. Já nekupovala z oblečení na mimino zatím téměř nic (cca 4 kousky celkem za 200 kč), ale první dítě jsem měla v létě. Mám hrozně bodiček s krátkým rukávem :unamused: a jen čtvery dupačky... Něco mám ale taky po sobě, hlavně ty růžové věci... Takže taky chcanda, jinak bude klučík v růžovém. :grinning:
17. lis 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Přeci nepotáhneš ty kruhy nafouknuté! :grinning: Mně kruh rozsedla kamarádka, které jsem ho půjčila. Nesmí se asi tolik nafouknout...
17. lis 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Tak jsem ten olejíček na hráz konečně našla :slight_smile: .Jmenuje se LABAEL - masážní olej na hráz.Má se začít s masáží 6-8 týdnů před porodem.Má se provádět po koupeli když je tkáň připravená na masáž.A teď to raději opíšu aby to bylo správně :slight_smile: :::::Masáž provádějte s prázdným močovým měchýřem,zaujměte příjemnou a pohodlnou polohu,masážní směs naneste na dva prsty,uchopte hráz v hloubce 3-4cm mezi oba prsty a lehkým tlakem masírujte po dobu 3-5min.Masáže se může zúčastnit i manžel.
Tak holky směle do toho :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Obzvlaste veta "Masaze se muze zucastnit i manzel",je velm vyvedena. A pak taky "uchopte hraz",divne napsane :grinning:
Jinak Emma v noci horecku a kasel jak blazen,takze misto na foceni,trada k dokorce. Ja uz se z toho fakt po....
18. lis 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ahojky ani mi nemluv o nemocech.Já se z toho taky vůbec nemůžu dostat.Mám šílenou rýmu které se nemůžu zbavit i když si kapu framykoin.Bolí mi celá hlava takže to vidím na dutiny.Včera jsem si začala inhalovat.Do toho ten šílený kašel.No už se z toho asi picnu.Ještě mě v noci rozbolel zub takže jsem celou noc nespala.V pondělí jdu k zubaři tak snad to vydržím.Z toho kašle taky nemám dobrý pocit.Aby to ten můj čípeček vydržel :grinning: Jak kašlu tak mi víc tvrdne břicho.Ach jo.No podzim je fakt šílený :angry: :angry: .
Tak se holky držte a ať to od malé taky nedostaneš :slight_smile:
18. lis 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki holky,
zdravíme Vás z Ovy, každý den jsme na procházce, inverze neinverze a "zatím" se nám kašle a jiné neduhy naštěstí vyhýbají! V pondělí nás čeká taky focení, tak snad se nic nevyvrbí, hlavně jsem zvědavá jak bude Viki spolupracovat... :unamused:.
S oblečením u nás fakt problém není, mám toho plnou skříň, asi budu muset malého 3x denně převlíkat, aby to unosil....a to jsem si říkala, že budu střízlivější než u Vikulíny, ale když ty malé věcičky jsou tak krásné a někdy se prostě nedá odolat, že jo...a to jsou před náma ještě Vánoce, tak předpokládám, že toho ještě kopu dostaneme... :grinning:.
Nejsem schopná se už pomalu ani ohnout, natož nějakou masáž hráze.....a zapřáhnout manžílka můžu až tak kolem Vánoc....
18. lis 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz, stalo se mi , že po sexu trochu krvácím, je to takové slaboučké, ale i tak mě to šoklo, četla jsem, že to může být, ale chtěla bych uklidnit, jestli se to některé z vás stalo taky :unamused:
18. lis 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Takze jeste horsi nez jsem myslela, Emma ma zapal plic. Nastesti snad chyceny v uplnem zacatku,ale jeste mame odpoledne volat na vysledky krve a podle nich se rozhodne, jestli to zvladneme sami doma s antibiotikama, nebo nemocnice. No ja se na to vyprdnu....
A ja vcera mela tutove poslicky. Tak 10 minut bolest bricha, sla az do zadku, no musela jsem si lehnout.
18. lis 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 ja nevim, my v ramci kratkeho cipku a udrzeni prcka v bruchu radeji nesexujem :unamused:
18. lis 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha ja mivam taky poslicky, takovy kramovy bolesti a mam pritom pocit ze se mi roztrhne zadek :angry: trva to tak pul minuty a neni to teda vubec prijemny. Ted sem dost polevila v odpocivani tak sem to jeden den mela aji celou noc, docela me to vydesilo
18. lis 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Prej se můžu trochu krvácet i po vyšetření na gyndě, a platí to i na sex. Jeslti nemáš žádné potíže, tak by sex vadit neměl.....

@cernucha Jéva, bobek malý, tak hlavně ať je brzo OK!!!
18. lis 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 My už sexík neměli od chvíle kdy jsem se začala otevírat takže přes měsíc.Já jsem slyšela že sex nevadí ale krvácet by se při něm nemělo.
@cernucha jéééé chudinka malinká :frowning2: .To si taky od školky docela odpočine.Hlavně ať to zvládnete doma holky.
Já jsem taky nakonec skončila dnes v Krči v nemocnici na ORL.Tady u nás v Roškotový je doktorka nemocná,na Budějovický měli všichni po tom svátku dovolenou tak jsem musela do nemocnice.Tak šíleně mě bolela hlava že jsem nemohla vydržet.Bolí mě okolo očí,zuby,tváře.prostě celá hlava.Byla tam moc milá Mudr.Mám akutní hnisavý zánět všech dutin.Nejvíc jsem si ublížila tím nahříváním.To tam prý ještě zatvrdne.V dobré víře jsem se tak léčila až je mi ještě hůř.Tak mě rozkapala,vysála,dostala jsem lokální ATB ve sprey a zítra další výplach.Když to nepomůže tak normální antibiotika.
tak si budeme držet palce :slight_smile:
18. lis 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak u nas vysledky nastesti dopadly dobre,CRP je nizoucke,ale vzhledem k tomu malemu nalezu na plicich ji antibiotika mam nechat na 10 dni, kazdopadne to zvladneme doma, zadna nemocnice, uf. Krysne jsme se spolu prospinkaly, Emmicka je v pohode, nema teplotu, hraje si, jen nema moc chut k jidlu, coz jií nutit nebudu. Pristi patek kontrola v nemocnici s kontrolnim snimkem. Bylo vlastne stesti, ze nase obvodacka mela volno a pres znameho nas vzali ve Vinohradske.
Je mi te lito,urcite je ti hur nez nam obema s Emmou dohromady. Snad ti zaberou vsechny ty vyplachy a pokud ne, tak nejaka bezpecna antibiotika ti pomuzou urcite.
@sarka11 Jo, to urcite nebude nic nenormalniho, neboj. V tomto tydnu muzes zakrvacet i po vysetreni.
18. lis 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek