• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@gejbule1 jo jo budu se píchat myslím ještě v šestinedělí. Píchám se snad už od 6.tt, takže už jsem samá zatvrdlina a modřina. Zrovna včera jsem si udělala úplně výstavní. Já myslela, že na této diskusi snad nikdo takové problémy jako já nemá, tak jsem to ani nepsala. A ty máš nějaké problémy s krví? Já jsem měla trombozu v třísle, takže já píchám kvůli tomu. Ale jinak už jsem byla bez prášků i injekcí.
23. lis 2011 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa Já si píchám od té doby co jsem objevila //.Mám poruchu srážlivosti a pokaždé jak otěhotním se mi začne zhušťovat krev která pak ucpala cévky k plodu a já potratila.Než mi na tohle doktorka přišla tak jsem 5x kvůli tomu o mimi přišla.Na začátku jsem si píchala 4 pak se mi to horšilo tak jsem dostala 6 a teď mám jen 2 ale to spíš jen preventivně.Nechce mi to raději vysazovat tak taky budu píchat až do porodu a jestli dál to nevím.zrovna příští týden mám kontrolní odběr.Já jsem z Fraxip.měla taky šílené modřiny.Co jsem dostala Clexan nemám nic.Ale možná jsem se to už naučila :slight_smile: .
23. lis 2011 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj ženy :slight_smile:
Měla jsem tu na pár dní mamku, nakupovaly jsme vánoč. dárečky, takže jsem teď teprve sedla k počítači a dočítám. Musím říct, že je fakt dobrý, že nechodím do práce a dárečky jsme v klidu vybíraly s mamkou dopoledne. Není tam přelidněno, pak někde v klídku oběd, čaj a zákusek :slight_smile:Pohodička. Když se člověk připlazí večer z práce, tak na nákupy nemá náladu. Takže mám větší část dárků koupenou. Nebo aspoň vymyšlenou a buď zbytek doobjednám přes net, nebo koupím v obchodě, ale vyhnu se těm přelidněným víkendovým obchodům. Mamka taky kupovala dárky pro nás a pro naše miminko, takže se teď na Ježíška těším jak malá :slight_smile:

Co je to tady za marody? Teda vy si umíte "užívat" těhotenství!!! Doufám, že už je líp!!!

@andraa @gejbule1 Oběma gratuluju k pěkným kontrolám! Nic se nehorší, tak to je supeeer!
Já mám kontrolu až za týden. dneska jdu na první předporodní kurz, tak jsem zvědavá, co mě tam čeká!
23. lis 2011 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka Tak to máš dobré, že ti mamka nakoupila dárky. Já mámu nemám. Zato mám dvě tchyně :grinning: (tátova přítelkyně je ta druhá) , občas dostávají svému jménu. Ale na Vánoce snad dostanu tu chůvičku, co jsem si vymyslela...
Já jdu na kurz šátkování a zajdu taky na jedno těhotenské cvičení, abych si tam vyzkoušela psí dech a polohu na tlačení.
23. lis 2011 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Jsem doma z kurzu a bylo to dobrý! Hodinu a půl povídání a půl hodiny cvičení! Bude to celkem 6x. Dneska jsme probírali těhotenství, výživu, komplikace v těhotenství apod.Příště už začneme rodit :grinning:
@andulkaavetrelec Já mám i dobrou tchýni a tchána. Hrozně moc se všichni těší na miminko! Takže Vánoce u nás budou hodně "miminkovské" :slight_smile: V říjnu jsem měla narozky a skoro všechny dárky byli pro mimčo:slight_smile: Nebo těhotenské.
23. lis 2011 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka taky jsem se chystala na kurz, ale nějak se mi samotné nechce...hlavně bych musela dojíždět a tak nějak jsem si zvykla na pohodlí, no ještě uvidím...kolik u vás těch 6lekcí vyjde? jen pro porovnání...
Také k vánocům dostaneme věci pro malou, takže letos ani nic jiného nepotřebuji :wink: Já většinu dárků objednávám po netu, takže z obchodů to bude také minimum :wink:
24. lis 2011 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, zdavím vás z Vysočiny. Hlásím ledovku, námrazu a mínus 3 stupně.....konečně trochu zima. Už jsem se nemohla dočkat. Ještě ten snížek by to chtělo :slight_smile: Mám na vás dotaz. ROdily jste některá do vody a nebo chystáte se rodit do vody? Docela o tom uvažuji, akorát nevím jestli to není nebezpečný pro mimi. Co si o tom myslíte?

@andulkaavetrelec Já mám příšernou tchýni, takže soucítím s tebou.
24. lis 2011 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte...no dárky mám letos vyřešené perfektně,jelikož máme nejhodnějšího taťuldu,tak řekl,že se o to jednou postará teda on :D paráda..jo jinak myslíte si,že neuškodí mimouskovi svařák?teda když jsem nebyla těhu,tak jsem nepila,vlastně jsem skoro 100% abstinent a ted mám chuť na svařák....
24. lis 2011 v 11:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@effka84 jo taky jsem jednu chvilku přemýšela o porodu do vody,ale nevím jestli se to nemusí zařídit nějak předem v porodnici....miminku to určitě neublíží,protože jsem si o tom něco málo četla a nezapomeň,že celých 9 měsíců je ve vodě :D
24. lis 2011 v 11:50  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauki,
tak já mám kontrolu taky za sebou, vše prý drží jak má.....nic neměřil, ani nezkoumal...tak holt budu muset panu profesorovi věřít....Jinak další týden už nastupuju na mateřskou, no mazec, jak to uteklo.
Já se pokaždé někde stavím, když jsem venku, nebo kupuju na netu, takže docela hodně dárků už mám.
My na mimi máme všechno po Vikuli, takže moc mimi-dárků nečekám, max nějaké bodíčko nebo hračku.
24. lis 2011 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@effka84 Ony ty tchyně zase až tak strašné nejsou, ale pořád to prostě nejsou moje maminky, takže se domnívají, že občasná zákeřnost mi nebude vadit..., do hlídání se dvakrát nehrnou a to je synovi 4,5 roku...
@ifilonka Já měla teď cca 3 krát v těhotenství víno, i v prvním těhotenství. Na synovi žádná porucha pozornosti vidět není, naopak ho ve školce chválí, jak dlouho pozornost udrží. Taky jsem skoro obstinent, ale co je zakázáno, to přitahuje,že?
24. lis 2011 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec Asi na tom něco bude,no já si taky myslím,že to neuškodí.Kámoška pila před porodem denně víno,prý je to dobrý na to,aby jsi nepřenášela a taky že nepřenášela :slight_smile: sice do porodu ,, daleko,, ale někdy se začím musím :slight_smile: miluju to nacucaný ovoce...no a už mám zase chuť :D
24. lis 2011 v 15:35  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě chvíli se tady bude mluvit o svařáku nebo o punči, tak si ho budu muset taky udělat..... :grinning:
24. lis 2011 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mmaarrkkeettkkaaaa Markét, tak ten kurz stojí 1300,- . Nic levného, ale je to přímo v naší porodnici a přednášejí tam porod. asistentky z porodnice, takže člověk omrkne prostředí a ví, do čeho jde. A taky je docela velká šance, že některou z nich u porodu potkám, takže jsem ty peníze za to dala.
24. lis 2011 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka tak to je skoro jako u nás, u nás vyjde na 1200,- jen ten rozdíl že to pždnáší úplně někdo jinej než je u porodu...takže ještě zvažuji...to máš fajn, že to máte přímo v porodnici :wink: to já budu asi čučet až tam při porodu dorazím :grinning:
24. lis 2011 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@ifilonka já jsem už taky měla 2x svařák a nějaké to vínko během těhotenství. U dcery jsem měla strašnou chuť na víno a dr. tehdy říkala, že pokud nevypiji 1 litr denně, tak že to neuškodí. Já prostě na co mám chuť tak to jím i piji. V létě i sem tam malé pivko.
24. lis 2011 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ifilonka já jsem při Lucce měla často chuť na pivo.Tak jsem na něj tahala manžu do hospody :grinning: :grinning: jTeď na pivo chuť nemám ale občas si dám Lambrusko nebo bublinky.Dělám to přesně jako andra.Na co mám chuť si dám.Když se to nepřehání tak to určitě nevadí.
24. lis 2011 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, teď jsem našla tuhle stránku a chtěla jsem Vás moc poprosit o radu. Doktorka mi napsala do papírů CS=1-2, F=X/2, prý mám brát pravidelně magnesko (4 tablety denně). O rizikovým nemluvila, jen že se mám šetřit. Nevíte, prosím, co to CS a F znamená? Čekáme s manželem první dítě termín, mám 26.1. a 6.2., takže máme ještě čas. Díky Hanka.
24. lis 2011 v 19:26  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
gejbule1

andraa

Taky si myslím :slight_smile:
24. lis 2011 v 19:43  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanek Nevím co to znamená,ale určitě to najdeš někde na netu a jinak s tím magneskem se netrap já beru 6 denně....
24. lis 2011 v 19:45  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanek CS znamená cervix skóre, tzn., skóre na čípku děložním. Čípek děložní se před porodem připravuje na otevření a průchod plodu. Z tohoto důvodu začíná měknout, zkracuje se a začíná se otvírat. V 38. týdnu gravidity už můžete kdykoliv porodit, jedná se o termínovou graviditu. Čípek by se tedy měl připravovat k porodu. Minimální hodnota CS je 0, znamená nepřipravené, tzn. nezralé porodní cesty. Hodnota před porodem je 9-10, připravené porodní cesty.
Hodnota CS=2 znamená, že se zatím na Vašich porodních cestách téměř nic neděje. Vše se, ale může změnit během pár hodin a žena s CS=2 může mít za chvíli CS=9 a porodit.
24. lis 2011 v 19:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanek Tato písmenka znamenají výšku fundu děložního, nejvýše uložené části dělohy. Pomáhají nám orientačně určit velikost dělohy a tím odhalit možné problémy. Např. pomalý růst plodu nebo naopak příliš rychlý růst, zvýšené množství plodové vody...
Gynekologové mají pro polohu fundu děložního zkratky, které užívají v běžné praxi. Písmenko P znamená Pupek, písmeno X tzv. Xyphoidní výběžek, spodní část hrudní kosti. Číslo pak udává počet prstů, které můžeme mezi fundus děložní a daný bod, např. pupek, vložit. Myslíme tím prsty uložené v horizontální poloze. 3/P znamená 3 prsty nad pupek. X/4 znamená 4 prsty pod xyphoidní výběžek sterna, hrudní kosti.
24. lis 2011 v 19:50  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
24. lis 2011 v 19:51  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@ifilonka moc díky za vysvětlení, jdu se domluvit v práci, že budu pracovat doma z postele (bože, to nevydržím, ale musím :slight_smile: ) Hlavně ať je Arašíd v pohodě a ještě u mě nějakou dobu vydrží.
24. lis 2011 v 19:52  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanek Toho bych se nebála. Já měla CS3 už asi ve 27 tt a nic se neděje. Jen mám taky magnézko a doktor mi před týdnem říkal, že je spokojenej, tak neboj! Termín máme na stejný den, takže pokud máš CS 1-2, tak pohodičkáááá!!! :grinning:
24. lis 2011 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanek to já ne to internet :D
24. lis 2011 ve 21:57  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, včera jsem byla na cvičení pro těhotné a pak tam byla i porodní asistentka a přednášela o kojení. Ptala jsem se na přikrmování v nemocnici a i v Pardubicích, stejně jako v Chrudimi v porodnici do mimin často něco cpou kromě MM, protože se bojí, aby mimina neklesla s váhou a aby mohly maminu pustit domů s miminem, které přibývá. Nevím, jestli ta sestra kdy kojila, byla postarší, myslím, že ne, takže bacha na laktační poradkyně, něteré nikdy nekojily a neví, co to obnáší z vlastní zkušenosti, která je myslím dost důležitá pro to, aby věděly, jaká je to někdy fuška...

Cvičení a přednáška stály 60 kč, ale já neměla drobné, tak jsem to měla zadarmo. U nás zrušili cvičení pro těhotné v nemocnici, a to je velká škoda, protože tam se dal natrénovat psí dech a poloha na tlačení. Tady to nebylo.
Všechny se tam zase divily, jak mám malé břicho. Kdyby tak malé břicho znamenalo také malé těhotenské obtíže...
Mám +8kg.
25. lis 2011 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanek myslím že si nemusíš dělat starosti.Ve tvém týdnu je CS 1-2 pohodička.Já mám od 26tt CS 2-3 a každý den děkuju za to že je mimís ještě uvnitř.Až budu 35tt budu naprosto spokojená.
Jinak magnézia beru 4x2 tablety.Hrůza je toho docela dost.jsem zvědavá jak dlouho mi to ještě nechají.
@andulkaavetrelec já jsem při Lucce taky absolvovala všechno možné ale přiznám se že při samotném porodu jsem si na to buď nevzpoměla nebo mi to nebylo příjemné.Hodně mi pomáhal gymn.míč a sprcha.Takže uvidíš sama co ti pomůže.Jo a já to tenkrát dala na pojišťovnu a těhotenské cvičení mi proplatili.
25. lis 2011 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Já právě vím, že míč to nebyl. Psí dech jsem teda praktikovala, ale taky to bylo spíš na odvedení pozornosti od bolesti než že by to mělo nějaký účinek, sáhnout si na sebe nenechám. Ale ta poloha na tlačení a dýchání při tom, to by bylo dobré, kdybych si obnovila, někde si přečtu návod a bude. Já měla epidurál, takže jsem se mohla soustředit na tlačení :wink:
25. lis 2011 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak právě mi na víkend odjela rodinka :frowning2: .Tady je šílené smutno.Teď nějak špatně snáším když někam jedou autem :frowning2:
Tak se jdu natáhnout :slight_smile:
25. lis 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek