• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@gejbule1 Celý víkend sama! Týýýjooo! Já taky vždycky trnu, když přítel jede na služebku. Jezdí docela často po celé republice. Bojím se, a to jede sám. Až pojede s našim prckem, tak asi umřu strachy!!!
Jo a mám pocit, že pojišťovny už předporodní kurzy neproplácí, nebo jo?
26. lis 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ahoj, já teď radši mám Davida taky doma, taky nejsem ráda sama. Dnes jel s dědou, jeho přítelkyní a dvouletou "sestřenicí" (vnučkou tátovy přítelkyně) poprvé na výlet, mikulášským vlakem. Snad to zvládnou.
@bohu_nka Pojišťovny myslím teď neproplácí nic, teda aspoň ta všeobecná. Dříve byl i příspěvek na helmu na kolo a ten zrušili cca v roce 2008, těsně před tím, než jsme ji kupovali. Všechno osekali. Ještě že rodím podruhé. Ale některé věci si stejně už nepamatuju, třeba kojení novorozence...
26. lis 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak my se byly včera juknout na rozsvěcování stromku, v Prostějově fakt krásný, dokonce jsem si dala i punč....dětský :grinning: a koupila konečně zavinovačku do autosedačky.
Jinak já jsem sama doma, teda s Viki, už skoro půl roku, manža je pracovně mimo republiku a vrátí se nějak těsně před Vánocema. No a na cestování s prckama si člověk lehce zvykne, ono taky není zbytí, že jo...VIki je zvyklá jezdit odmalička, byla s náma i v Itálii, naštěstí je dobrý cestovatel, tak doufám, že druhý prcek na tom bude stejně!
26. lis 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak Emma je uz zdrava, vcera jsme byli na kontrole. Jeste ji ale mam mit tyden doma, na rekonvalescenci a ve ctvrtek kontrolni rtg a odbery a jeste v patek kontrola. Po kontrole jsme pak jeli na foceni,konecne. Fotky jsou hezke,ja jsem tedy asi muflon, ale Emmicka je krasna. Mam par fotek v mailu, sem mi vlozit nejdou,jsou jen miniaturni, proste nahledy.
Jinak je mi dobre, nic me netrapi,obcas zaboli bricho, coz je v tomto tydnu asi uplne normalni. Dnes jsem si umyla tri velka okna, at je na advent cisto. A delam si nejakou vanocni vyzdobu. Pristi ctvrtek mam zase poradnu, leti to jak blazen.
Jinak, co to znamena "poloha na tlaceni"? To se musi nejak nacvicovat? Stejne vsechno slo tak nejak spontanne,clovek to dela instinktivne, cviceni, necviceni, ne?
26. lis 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Poloha na tlačení: na zádech, držíš si nohy pod koleny a hlavně tlačíš harmonizovaně s dechem a máš zavřené oči. Porodník mě chválil, jak jsem to dobře udělala. Každému se ale rodí dobře jinak, mě tohle teda sedlo, tak uvidíme, jestli ho ze mne budou páčit, nebo jak to bude.
26. lis 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak to jít ven musí tak snad jen aby to bylo rychlé :slight_smile:
Holky já nemůžu sehnat dupačky je to normální?Vypadá to že už je moc nedělají.Jo viděla jsem je v Mothercare ale stojí tam 500Kč.Tak to nejsem blázen :wink:
26. lis 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 omluva, že se pletu:slight_smile:. dupačky mají v babydracek.cz, od 140,- kč, vybírala jsem tam nedávno jako dárek, spokojenost. můžeš kouknout:slight_smile:
http://www.babydracek.com/oddeleni/354-dupacky-0---9-mes-
26. lis 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já něco viděla v Tescu, troje za 300, nebo tak. Ale byly popsané jako pyžamo :confused: Já jich taky moc nemám, hlavně bych potřebovala něco s dlouhým rukávem... Kdyžtak to nějak nakombinuju: bodičko + tepláčky, dupačky s krátkým rukávem+mikina.
26. lis 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Docela výběr dupaček je buď c CA nebo HM.
26. lis 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Aha, ja myslela,ze mas na mysli neco specialniho....tak takhle tlaci kazda druha, ne? Ja se jen nedrzela pod koleny, ale mela jsem madla po strane postele a ta jsem malem rozdrtila jak jsem drela :slight_smile: Myslim si,ze nad necim tak prirozenym by se nemelo moc spekulovat a pouzivat to jako "terminus technicus".
26. lis 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za doporučení :slight_smile: .
Dnes jsem v CA,Tesco,HM byla ale nic neměli.možná to měli vyprodaný :unamused: a nebo růžový.Bylo šíleně lidí :confused: že jsem brzy utíkala pryč.
@andulkaavetrelec a nějaký ty kabátky,svetříky,mikiny taky nemají.Taky jich moc nemám,Lucka byla v létě tak mám spoustu letních věcí a bodýček s krátkým rukávem.
@berenika39 Díky určitě se kouknu :wink: .
@cernucha Přesně tak,člověk to pak dělá tak nějak instiktivně,přirozeně.Mě nutili tlačit na boku kvůli poloze miminka a to teda byla šílená poloha :frowning2: .
26. lis 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo někde jsem se dočetla že to škytání miminek v bříšku není klasická škytavka.Prý se tomu jen tak říká, ale je to nácvik dýchání.Takhle prý miminka trénují dýchání než se narodí.Slyšela jste o tom některá?
26. lis 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gejbule1 Já se omlouvám, že vstupuji do vaší diskuze, termín mám o pár dní dýl, ale občas jsem si přečetla, co píšete, abych věděla, co mě čeká:slight_smile:. Ohledně dupaček mohu doporučik KIK (je třeba na Hájích). Pár kousků jsem si tam koupila.
27. lis 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja83 Děkuju :slight_smile: zajdu se tam podívat :wink: .
Jsi opravdu od nás jen kousek :grinning:I když v tomhle případě to někdy vypadá neskutečně daleko :slight_smile:
27. lis 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 To máš pravdu, že to je daleko:slight_smile:. I když nikdo nikdy neví, jak to bude, třeba nakonec porodím mnohem dřív :wink:
27. lis 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jojo slyšela a četla jsem o tom v chytrých knížkách co mám doma, náš malý nacvičuje docela často :slight_smile:
27. lis 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,já nakoupila dupačky po bazarech,aj svetříky a mikči.Dají se sehnat i fakt pěkné kousky za pár korun.Stejně z toho coby dup vyroste s šetřit mu budu radši na pleny.I když mám první na kurz nejdu.Dělají tu jen takový 2hod jednou za měsíc.Takže to už je stejně skoro pozdě,když už máme 33tt a ještě jsme napřed o týden.Navíc mi zkušené rodičky říkají,že to je taková bolest,že stejně všechno zapomeneš .Něco jsem si načetla včetně těch dýchacích technik a neřeším to.Navíc má bublíšek nějaký divný zbytek lůžka pod hlavou,tak možná skončím na císaři.To se dozvím příští týden.No a jinak mi škytáme pomalu každý den,takže jsem ráda,že trénuje :grinning:
28. lis 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Nevím, co trénuje, ale taky trénuje často! Asi to bude poctivka:slight_smile: Dneska škytala už 3krát! A to je teprve poledne. Téměř pravidelně škytá ve 4 ráno!!! Asi už umí i hodiny :grinning: Jak sis užila volný víkend?

@charlie31 Mně se líbí, že na tom kurzu se podíváme po porodnici, tatínkům ukážou, jak pomoct a nepřekážet :slight_smile: a celkově praktické rady přímo o naší porodnici. Taky tam cvičíme-nejen dýchání, ale i trochu posilování a protahování (třeba na bolavá záda).A taky se tam bude hodně mluvit o kojení a celkově o šestinedelí. To jsou pro mě zajímavější rady než porod. Protože některé kamarádky mi říkaly, že je v porodnici ani nenaučili pořádně kojit a koupat mimčo a šup domu. Některé kojení vzdaly a přešly na umělou výživu, protože si už nevěděly rady.
28. lis 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Já jsem zase zjistila, že u nás laktační poradkyně dorazí příp. i domů (zdarma, pokud je to zaměstnankyně nemocnice, jedna na volné noze si ale řekla 1500 za hodinu...), takže jestli máš tu možnost u vás, je to super, protože rada po telefonu nemusí být dostatečná.
28. lis 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Já jsem víkend prožila lenošením :slight_smile: Jen jsem v sobotu chvíli byla po krámech a pak zase šup na sedačku.Už mi to válení leze krkem ale myslím že za pár týdnů budu s láskou vzpomínat :slight_smile: :slight_smile: .
Jinak já jsem taky na předporodním kurzu byla s Luckou.Bylo to docela zajímavé.Takže kdybych na něm nebyla určitě bych to taky absolvovala.
Jinak kontrola docela dobrý.Teda já jsem spokojená.Od minule se mi hrdlo prodloužilo na 2,9.čípek sice do V ale hlavně že se to nezhoršilo.Plodová voda v normě.Mimísek od minule pěkně přibral.Už máme 1880. Prof.Hájek byl spokojený.Další kontrolu mám za 14dní a do té doby mě tam nechce vidět.Zakázal mi cestování autem abych se prý nerozrodila že to hodně dráždí dělohu.Musím prý ještě alespoň 14dní vydržet tak doufám že bude bobísek rozumný :slight_smile: .Na další kontrole už začneme vysazovat magnesium a Utrogestan.
28. lis 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak konečně klidná kontrola, co? Hlavně že ta plodovka je v normě! A prcek roste, takže pohoda! Já jdu ve středu a taky čekám obříka! Mám teď pocit, že tam miminko začíná být pěkně našťouchané. Cítím ho všude :grinning: Ale moc už se nemrská - nemá prostor. Spíš začíná období boulí na břiše :grinning: A taky jsem včera zjistila, že přítel vážil 3,9kg, když se narodil. Já měla 4,1kg. Takže s mrňouskem nepočítám :grinning:
28. lis 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka No musím říct že jsem se fakt bála,hlavně s tou plodovkou.Sice to není až tak dobré ale pro mě uspokojivé :slight_smile: .jsem spokojená.Klik jste vážili naposledy a za jak dlouho jdeš na kontrolu?každý týden prý mimi přibere kolem 200g.
Taky už to s tím mrskáním nemám tak divoké.přesně jak píšeš spíš se jen vrtí.mě dnes říkali že když porodím v termínu měl by vážit přes 4kg ale tomu teda fakt nevěřím.Všude v těch křivkách jsem přesně uprostřed.
28. lis 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimčo vážilo 10.11. 1370g. Takže pokud přibere za týden i 200g, můžu očekávat teď ve středu až +600g. To je skoro 2kg! A to jsem ještě týden pozadu proti tobě:slight_smile: No...uvidíme!
28. lis 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,co to tady resite???? Ti vasi drobecci.... :grinning: ,dyt ja mela 30+5 1900g. To tedy podle vsech chytrych hlav znamena,ze ja,161cm budu rodit petikilove dite????? Emmus mela 30+6 1860g a v den porodu 37+1 2860g a dle tehotenske kalkulacky jsme v norme. Neresim,to stejne neovlivnim. Ale probuh,snad to nebude nejaky obr.
Ve ctvrtek mam poradnu,tak uvidime. Ja pribiram hodne,ale ja hodne papam,jsem krapet dobytek,musim se krotit :slight_smile: Kopani je dcela narez,to jsou rany. A dole,nevim kam saha nebo jak hazi hlavinkou,pokud se hezky trefi,jdu do predklonu. Je to jen jedno mistecko,ale velice citlive.
Jo a vsem pro pobaveni :grinning: .....dnes sem umyla 6 oken :grinning:
28. lis 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha No počkej! Uvidíme. Na konci týdne poměříme naše "drobečky" :grinning: Jsi o týden napřed. Aby vás naše obryně nepřerostla:slight_smile: A já taky jím jako blázen! Dneska jsem doslova jedla za dva! A největší hlad je tak kolem 9. večer. A sladké mi tůůůze chutná!!!
28. lis 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky ať Vám obříci rostou já jsem spokojená s naším průměrem :wink: :wink: :wink: :wink:
29. lis 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja jdu konecne pristi tyden na kontrolu na gyndu tak doufam ze me rekne jak je velkej, protoze naposledy ho merila v 30.týdnu a ted sem 36.týden. Tenkrat mel 1381g tak ted by mohl mit tak o kilo vic jestli plati ze pribira priblizne 200g za tyden. Jdu poprve na monitor. Su zvedava.Taky sem nebyla mesic vubec na gynde takze ani nevim co ten muj kratkej cipek.
29. lis 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dovolila jsem si na vás podívat :slight_smile: a zrovna tady řešíte váhu - já byla na UZV v 32+3 a mimi vážilo 2030gr, paní doktorka se vyslovila, že to bude větší miminko..
První dítko jsem měla KP a plánovaný CŘ, tak pořád doufám, že se mi to podruhé vyhne :confounded: , nicméně i toto miminko je stále hlavou nahoru a pokud prý bude větší, tak se mi ten císař nevyhne. Achjo :cry: .
Do poslední poradny jdu v pátek a rozhoduju se mezi Apolinářem a Mělníkem.

Mějte prima den. Tydli z Prahy9
29. lis 2011 v 11:51  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky,pěkně strašíte :grinning: my měli na 31+1 2000g.V po jdeme na kontrolu na 34tt. no to nás čekají pěkné věci :grinning: já byla smířená se 4kg ne s 5kg-No aspoň,že nám všem pěkně chutná.
29. lis 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Reaguji na dotaz na dupky, tady jsem našla úplně senzační: http://www.tehotne.cz/dupacky/ i polodupky: http://www.tehotne.cz/polodupacky/
29. lis 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek