• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Holky moc vam dekuju za chvalu fotek. Emmicka to tam zkrasluje :slight_smile:
Jinak uz peru snad dvacatou pracku pidi vecicek,ale uz se to chyli ke konci a ted nastoupi ta horsi cast - zehleni. Svagrova slibila,ze si k tomu stoupne se mnou,tak snad to pujde rychle. Taky uz jsem ted donutila manzela,aby konecne dojel pro ztracene srouby k postylce,pro duplikat ztraceneho oddaciho listu :grinning: a ja vcera koupila Piskotkovi garnyz do pokojicku a snad vse o vikendu dodelame. Stehovani nam nadelalo ve spouste veci vazne zmatek. Ale uz musim se vsim pohnout,kdybych rodila jako s Emmickou,mam posledni 4 tydny a to utece jak voda.
Papiry na materskou mam vystavene,takze se moc tesim na urady....
2. pro 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak urcite je dobrej,uz je to starej,zkusenej bard. Nevim presne jakou ma povest po klinice,ale je takovej kapo,vid? Ja z nej mela vzdycky strach,ale je fakt,ze na statnici se ke mne zachoval fakt ferove. Nejdriv mi rikal,ze jako at si nemyslim,ze kdyz je to ma posledni statnice,ze mi ji jen tak namazne,ale byl fajn. Mohl me potrapit urcite vic. Ma peknou prehazovacku,vid? :grinning:
2. pro 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha už budeš stavět i postýlku?Já právě nevím jestli to mám už chystat.Spíš to ale nechám až tak kolem vánoc a kdyby to přišlo dřív tak to postaví někdo za mě nebo až přijedu domů.
Ten oddací list bude pro mě taky docela fuška :grinning: :grinning: .Ty papíry na mateřskou dostanu od své gynekoložky a dál si to už nepamatuju.Ještě si to musím odnést do práce co?
Mě se líbí jak na Hájkovi tak na Kouckým že zbytečně věci nedramatizují,nestraší spíš uklidní.Ale taky z Hájka mám takový respekt.jako dědu si ho vůbec neumím představit :grinning:.přehazku má super :grinning: :grinning: :grinning:.
Už ti malá chodí do školky?
2. pro 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jasne,postylku uz postavim,vzdyt nabytek uz taky stoji,proste at je pokojicek komplet. Povlikat to jeste nebudu,nebudu ani veset zavesy,jen bude stat nabytek. Az ja budu v porodnici,tak si nejsem jista,ze bude tatinek schopen neco smontovat :grinning:
Kvuli hledani oddaciho listu mam alespon kompletne vse uklizene,srovnane a prohazene. Proste se nekde ztratil,neumim si to vysvetlit. Tak uz mam doma novej,uz je v deskach a pekne pujde do tasky do porodnice.
Jojo,s papirem na materskou musis do prace,ja na urad,protoze jsem pred Emmcou mela praci jen na dobu urcitou,takze mne vlastne v zari 2009 skoncil zamestnanecky pomer a tak budu muset urady zadat alespon o zakladni penize,coz je 7600. Smutny po 7 letech na vysoke skole :slight_smile:
Jojo,tihle dva a taky Krejci,to jsou takovi pohodari. Koudy me vcera uklidnoval i s tou vahou miminka,at neplasim,ze fakt muze rust mimi skokove a ze se muze zastavit a tak....
Emmca byla ve skolce vcera,protoze tam meli mikulase,dnes nebyla a od pondelka pujde normalne. 13.12. maji vanocni besidku. Co Lucka? A jak je vlastne tobe???
2. pro 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ahoj, chtěla bych se zeptat na tu mateřskou. Jsme na tom myslím stejně, taky jsem měla práci na dobu určitou a od září jsem doma. Kam, co, jak? Napiš, prosím tě.
2. pro 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec No, na socialce mi bylo receno,ze pokud chci mit vubec nejakou materskou a mela jsem tedy praci jen na dobu urcitou, musim si k byvalemu zametnavateli dojit a nechat si vytisknout posledni zapoctovy list a ten jim donest. Pani na personalnim mi radeji vytiskla i evidencni list duchodoveho pojisteni a spolu s nim a s tim zapoctakem a papirem od doktora na materskou zajdu na urad. A dej se vule bozi, snad me nenechaji bez penez.
2. pro 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha No s těma penězma je to tragedie.Zůstat s miminem sama si vůbec neumím představit.Jak mi bylo blbě a myslela jsem že od zubů tak mi minulý týden opravila zub s malinkým kazem za 1200Kč,dnes jsem byla opět s jiným za 1500Kč a prý se mám objednat ještě na hygienu za 1600Kč.To je přeci šílený :frowning2: :frowning2:. Já jsem před Luckou pracovala a když mi skončila mateřská tak mi to krásně vyšlo že jsem dostala neschopenku a prac.poměr mi pokračuje.
Mě už je ťuk ťuk ťuk dobře :slight_smile:
Lucka chodí do školky od čtvrtka.Mikuláše mají až 6.12,8.12 mají focení a 15.12.besídku.ještě musím sehnat kostým berušky :slight_smile: Ten prosinec uteče ani nebudeme vědět jak.
S tím přibíráním miminka mi to taky říkali.že může přibírat hodně na začátku a potom méně nebo obráceně.Nestresuj se s tím stejně to neovlivníš :slight_smile: .
2. pro 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Presne tak, nestresuju, alespon bude silne, kdyby se mu zachtelo na svet o neco driv :slight_smile: To vazne neovlivnim.
Na hygiene jsem taky byla a dala jsem 850kc, to mi neprislo tak sileny. Ale byl to hroznej dramatik, ze mam jako zanet dasni a musela jsem na celisti predvadet jak si cistim zuby a vse tak dramatizoval, ze mi z nej bylo uplne zle. Priste pry at si prinesu svuj kartacek na zuby, ze se na nej koukne, vubec uz nemam naladu tam jit :slight_smile:
My mame foceni ve skolce ted v pondeli, jsem moc rada, ze je Emmus zdrava a bude tam. Nechame si udelat hodne fotek.
Jako ze utece prosinec je naprosto jasny, ani se neohlidneme a pojedeme do porodnice :grinning: Uz mas nejake pocity? Jako strach nebo tak? Me porad Koucky vodi na ultrazvuk na porodni sal c1, kde jsem rodila, dokonce se tam valim na vysetrovacim stole, na kterem jsem lezela pri prijmu, curam na zachode, kde jsem byla v priprave....tak to se vse malicko vraci :grinning: Ale tesim se.....
2. pro 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha No malinko se toho bojím :frowning2: .S Luckou jsem zas tak pohodový porod neměla a přežila jsem to tak si říkám že by to teď mohlo být lepší/ve 2,30h mi praskla voda,od 5h kontrakce a narodila se až v 10,20h/.Ale nebojím se tolik té bolesti jako toho aby vše probíhalo v pohodě.Taky mě trochu děsí to,že se teď válím doma a nic moc nedělám tak jaký to pak bude záhul.
Ale taky se těším až ho budu mít u sebe a chovat ho.Když mi řekli v tom 26tt že se otevítám tak jsem se bála strašně abych ještě nějakou dobu vydržela ale teď už jsem o dost klidnější kdyby to přišlo.
A co ty máš nějaké obavy?
2. pro 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ja jen aby bylo vse v poradku samozrejme. Jinak s Emmou pohoda porod. Lehke kontrakce cely den, vecer uz pravidelnejsi po 15 min, pred 1 v noci praskla voda a v 6.30 byla mala na svete. Vse bez epiduralu a nejake fest kontrakce jen tak hodku a pul, bych typla....
2. pro 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak abyste se holky zasmály. Před prvním porodem jsem si myslela, že zrovna já budu ta, která bude mít bezbolestný porod. (Udává se, že nějaké promile žen nemá bolesti, např. moje babička říkala, že to nebylo tak hrozné). Hm. No nakonec vlastně bezbolestný byl, ale za to mohl epidurálek, min. dvě hodiny před injekcí jsem si ale taky užila. Teď bojim bojim, ale tentokrát spíš nějaké anomality, bolest k tomu patří. Asi přestanu studovat internet, je tam hodně děsivých informací...Přece jen nějakých devadesát procent žen porodí normálně, že...
2. pro 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Díky za info, to je zase opruz s tím papírováním. A myslíš, že si budeme moci vybrat délku mateřské? Asi ne, viď?
2. pro 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Jako pak delku rodicovske dovolene? Ty myslis, ze nam automaticky narvou nejmin vyhodnou 4letou?
2. pro 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jo, myslím, jsem si tím skoro jistá. Ale teď byly nějaké změny i v téhle oblasti, tak uvidíme :unamused: Já mám taky vysokou školu a budu s 3 500 měsíčně. Ale já stejně asi nastoupím do práce až v září, co bude dítěti 3,5 roku, tak aspoň nebudu muset jít na pracák a zametat ulice, aby mi dali podporu, to bych totiž, když bych měla tu tříletou, musela, protože pochybuju, že by mi v lednu nějaká školka chtěla přijmout dítě a že bych v lednu snadno sehnala práci. No uvidíme, ufff, je to ještě zadlouho, mohlo by se to změnit. Hlavně že měl někdo pěkný nápad, že by si délku člověk mohl stanovit sám podle potřeby (mě by se třeba hodilo 3,5 roku) a realizace nikde. Úředníce mají počítače asi na hraní her...
3. pro 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ,..............................gratuluju k těhotenství-přišla jsem na to až včera a úplnou náhodou. :sweat_smile:
Tak držím palce,ať porod dopadne podle Tvých představ a Davídkovi budu držet palečky,aby se s nouvou situací brzy srovnal. :sunglasses:
3. pro 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to je dobrá zpráva, že si tu tříletou budu moci zvolit, tak to budu muset porodit až v lednu. Ale vlastně to je možná jedno, to se volí později, že? Moje kamarádka kdysi taky "držela nohy u sebe", protože od ledna 2007 poprvé očkovali zdarma hexavakcínu. Syn se jí narodil myslím 6.1., tak se jí to podařilo.
3. pro 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec No my bychom mely mit rodicovsky prispevek az od kvetna, do kvetna materskou, co? A pusobi na tebe ten clanek jako ze uz to opravdu plati? Ze uz to schvalili vsichni ti chytraci?
3. pro 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já myslím, že balík reforem, ve kterém to bylo, byl schválen v listopadu. Ale prosím tě, já myslím, že nově se dávky nevyplácejí na městském úřadě, ale na pracáku. Myslím, že je to od 1.12., tak v tom budou zmatky. Taky jsem našla info, že na mateřskou nemá člověk nepracující nárok, ledaže pracoval 180 dní a práci ukončil nejpozději před 180 dny. To by mně vyšlo taktak. Ale jsou to neověřené informace, tak to tak ber. Kam teda půjdeš s tím zápočtovým listem? Cituji: Podstatné změny v čerpání rodičovského příspěvku od ledna 2012 schválili poslanci vládní koalice ODS, TOP 09 a VV, přehlasovali i veto Senátu. (Atualizace k 7. 11. 2011)

4. pro 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rekla mi na socialce at tam s tim jdu,tak tam s tim pujdu a uvidim kam me budou jeste hnat.
4. pro 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně se to schálení tedy moc nehodí :unamused: takhle bych na 3 roky měla 7.600,- a dle nového schválení to vychází na 7.100,- takže o 500,- míň každý měsíc :frowning2:
4. pro 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Jojo, to je taky na prd. A žádné porodné k tomu... Já měla porodné na syna 17 000... Doufám, že to šetření našemu státu na něco bude, že ty ušetřené peníze někde budou vidět.
Ale hele, zase ještě cca před 7 lety byla mateřská jen cca 3000, takže to pořád není až tak špatné a jistou nezávislost na manželovi to přece jen poskytuje.
4. pro 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec přijde mi to trochu nespravedlivé :frowning2: proč někdo nárok na porodné má( měl) i jiné ne...spíš po novém roce bude většina věcí kvůli zvýšení DPH dražší, tak se fakt hodí každá koruna...nechápu proč stát šetří na rodinách...myslím že by měl spíše rodiče podporovat k rozvoji a plození dětí...zatím to funguje naopak :confounded:
4. pro 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Cituji: Pro zaměstnankyně, kterým skončil pracovní poměr v době těhotenství (nezáleží na tom, zda byl na dobu určitou, neurčitou nebo skončil ve zkušební době), platí šestiměsíční ochranná lhůta (180 kalendářních dnů) - mají nárok na nemocenské i PPM. V případě, že zaměstnání trvalo méně než 180 dnů, je ochranná doba stejně dlouhá jako délka trvání zaměstnání.

Od ledna 2008 nemají nárok na PPM ženy, které byly před nástupem na MD vedené v evidenci Úřadu práce. Ihned po porodu dostanou Rodičovský příspěvek (viz článek Rodičovská dovolená ) - pomalou čtyřletou variantu, tzn. 7 600,- do 9 měsíců věku dítěte a poté 3 800,- do jeho 4 let.

Tak jsem zvědavá, jak tam pořídíš. Určitě dej vědět!
4. pro 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa Kdyby vládli socani, tak by dávky zůstaly, ale stát by se zadlužoval. Taky bych ale brala, kdyby mou práci s miminem někdo ocenil i finančně, obzvlášť když jim dělám nového občana. Když se tomu občanovi něco stane, budou to vyšetřovat policajti a můžu jít i do vězení... Ale to je jiná kapitola. Aspoň nějaké slevy na dani slibují pro ty, co mají děti... Nakup si plíny aspol. do zásoby...
4. pro 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec no já to chápu, že to zkrouhli kvůli tomu, ale neřikej mi, že nejde vymyslet nějaký jiný způsob kde ušetřit...proč zrovna na té mateřské a porodném :angry: plínky už v zásobě máme, ale jakmile budou ještě nějaké v akci tak pořídím...
4. pro 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

můžu se k vám přidat? Termín mám na konci ledna.... :slight_smile:
4. pro 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa @andulkaavetrelec Holky souhlasím s Váma, nemám nic proti tomu, když čekám druhé dítě a nedostanu porodné, ať si stát tímto klidně šetří. U prvního jsem měla těch slavnejch 17tis., a to mi připadá osobně až moc, výbavičku jsem za to "jakoby" nakoupila. Ale připadá mi hnusná diskriminace, když někdo nemá kvůli svému vyššímu platu nárok na porodné vůbec. Jak píšete přece dávám státu nového občana a jistou odměnu si za to matka zaslouží.
4. pro 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka No, oni to skrouhli teda až moc. A přitom na tom porodném nemůžou zase až tak ušetřit, když je to jednorázová dávka... Nakonec stejně dostane to porodné akorát nějaká nemakačenko, u které chtěli dávky omezit.
:angry:
@irenka Ahoj, to jsi vzala hopem, takhle rychle děti za sebou, bylo to plánované?
4. pro 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cituji z idnes:
Dobrá zpráva je, že se výše příspěvku bude nově určovat podle toho rodiče, který bere víc. Například když měla matka12 tisíc korun měsíčně a otec 20 tisíc, rozhodující pro výpočet bude otcův příjem. Pokud by se příspěvek počítal jen z příjmu matky, byl by maximálně 8 400 korun měsíčně. Když nově do výpočtu zasáhne příjem otce, vyšplhá se maximální možná měsíční dávka na 11 500 korun.

Velkou výhodou nových pravidel je možnost měnit výši příspěvku každé tři měsíce, a tak si operativně zkracovat či naopak prodlužovat dobu rodičovské dovolené až do vyčerpání celé částky. Změnu může provést ten rodič, který na něj uplatnil nárok.

Takže nějaká pružnost tam přece jen bude...
5. pro 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek