• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@andulkaavetrelec Fuj,uz to radeji neresit,uvidime co nam reknou na uradech,vsak uz tam musime behem par dnu ci tydnu vsechny. Ja mela porodne na Emmcu 13 tisic,bylo to fajn,ale chapu,ze tohle socanske nastaveni nemohlo vydrzet. Rozdavali dementi na dluh. Segra zije v Anglii a tam porodis a jeste ten den jsi doma,nikdo se s tebou nemazli,nejake porodne,materska,3leta rodicovska.....Zenske pekne chodej makat v pul roce veku ditete,jinak nemas sanci se tam uzivit.
Jinak holky,ja uz mivam pekne bolesti bricha,co vy? Asi uz mi zacli poslicci,tak Piskotka premlouvam,at jeste alespon ty tri tydny vydrzi. Pristi utery mam poradnu i s vysetrenim,tak uvidim....predminule jsem byla komplet zavrena,dlouhy cipek....vse ok.
5. pro 2011 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,pěkné pondělí a pozor na čerty ať vás neodnesou :grinning: :grinning: .
Já bolesti břicha nemám,ale když mi ztvrdne tak už je to jiné než před měsícem.Taky to víc bolí.Ale u mě je to asi otupené tím magnesiem tak jsem zvědavá až vysadím.Ale mám pocit že už mi není žádná poloha příjemná.když sedím nemůžu dýchat,ani v leže nevím jak se uvelebit.každou chvíli jsem v noci vzhůru.Ale to máme asi všechny to jen konstatuji :wink: .
@cernucha já jdu na kontrolu v pondělí 12.12.a ve středu naposledy ke svojí gynek.pro výsledky krve a papíry na mateřskou.
Prosím tě ty výtěry na streptokoka si dělají v nemocnici?
5. pro 2011 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauki,
na systému mateřská, rodičovská atd. mě nejvíc štve, že to je každý rok jinak....jako by nemohly konečně vymyslet nějaká rozumná pravidla a ty aby nějakou dobu platily, jinak se v tom člověk nemůže vyznat....Já jedu do práce zítra, vyřídit si mateřskou a vyzvednout kolekce, pak budu muset na sociálku a tak to bude asi na dlouho.....Mě bolí břicho nejvíc v noci, při každém otočení se vzbudím a pak nemůžu zabrat, jinak přes den celkem v pohodě...Na poslední poradnu jdu ve čtvrtek. Doufám, že prcek se udrží až do konce roku, ať máme klidné Vánoce a hlavně, aby to všechno manža stihnul, vrací se až 20. prosince.....
5. pro 2011 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,bolesti břicha nemám,ale stydká kost bolí jak prase pomalu pořád a taky se mi poslední dobou motá často hlava.Dneska jdu na kontrolu a pro mateřskou tak jsem zvědavá,jinak je mi celkem dobře.Nekoukali jste včera na střepiny,jak budou zavírat porodnice?Oni to teda nevědí jistě,ale VZP už jedná o rušení smluv.To jsou dementi,to svět neviděl.Vy to máte v Praze dobrý,ale já to mám třeba do Liberce nebo do Hradce kolem 80-tikm a do Trutnova 50km.Tak doufám,že si to ještě rozmyslí.
Jinak s těma rodičákama,tady na foru jsou paragrafy a jsou tam dvě moc hodné holky,asi mzdové,ty mi odpověděli do druhého dne na vše co jsem chtěla vědět.
5. pro 2011 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@charlie31 A jak ty holky muzu kontaktovat?
5. pro 2011 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Já už bolesti břicha mám, většinou večer takové jakoby menstruační, bolí mě záda, kyčle a také, když se rychle zvednu ze sedu, tak mě někdy píchne, jakoby se mi tam něco utrhlo, to jsem poprvé nezažila. Nejhorší, ale je, že mi začali otékat a brnět nohy a hlavně ruky, mám mravenčení celej den, dnes odpoledne jdu na kontrolu, tak uvidíme, co mi na to řekne mudr. Na jedné ruce se mi udělal dokonce takovej divnej puchýř bez příčiny a na druhé mám otelký palec a bolí, jak kdybych hrála voliš :unamused: no jedu vlakem, tak doufám, že to přežiju vcelku...
5. pro 2011 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Vytery by nam meli udelat u Apolinare az na to prijde cas. Ja nevim,minule jsem je nestihla :slight_smile: Jinak ja uz se na noc pomalu ani netesim,hrozne spatne spim. Mam pocit,ze tentokrat mam bricho obecne takove tvrdsi a bolavejsi,rikam,ze mam pocit,jako kdybych mela miminko potazene kuzi. Taky se porad jen valim z boku na bok a dnes v noci jsem mela normalne bolest,jako kdyz to mam dostat. No proste, blizi se to.....
5. pro 2011 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak mě pořád bývá často dopoledne blbě, ale vždy jen tak půl hodiny. Nevím z čeho. Chtěla jsem se zeptat, máte někdo po magnezku řidčí stolici? Omlouvám se, že se ptám, ale já jsem si koupila nějaké magnezko a nevím jestli to může být z toho. Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Jinak já už si vůbec nepamatuji, kam se musí zajít a tak. Doufám, že mi to zítra i dr. řeknou, protože jinak jsem úplně mimo. No a s tím porodným a rodičákem. Já jsem na malou měla porodné myslím nějakých 7000, nebo tak nějak a rodičák jsem brala ani ne 3500, takže .....
5. pro 2011 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha jen si na foru najdi Paragrafy(když jdu sem tak klikám na Společný termín leden 2012) a tam jsou různá témata.Já psala na Rodičovský příspěvek,jak to bude .Je tam Jani a Vojtíšek a ty odpovídají na cokoliv,co tě zajímá.Já třeba teď zjistila,že RD a RP není to samé :grinning: .
5. pro 2011 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@lykanka Ahoj ,nohy a ruce mám oteklé už kolik měsíců.Brnění znám ,občas mi i padají věci z rukou a doktor mi řekl,že dokud mám cukr a bílkoviny v moči v pořádku,tak že to řešit nebude,že prostě otýkám a že až porodím,tak splasknu a přestane to.Tak doufám že má pravdu :grinning:
5. pro 2011 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@charlie31 Taky doufám, že to tak bude, protože mojí sestře brněly ruky ještě měsíc potom, měla strach, že pustí mimi na zem.
5. pro 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Taky se netěším do postele, budím se několikrát za noc, pořád je mi teplo nebo zase zima, zdají se mi barvité sny, tuhle jsem prachala před gestapem...
@lykanka Taky něco jako předmenstruační potíže se u mne projevují.
Já holky, zase když vstanu po odpočinku vleže, tak se to dítě nahrne dolů a chvíli trvá, než se to tam porovná. Jsem jak zmačkaná krabička. Občas mne chytne prudká bolest v pravé kyčli, při nějakém pohybu...
5. pro 2011 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooj ženský!!! Od čtvrtka jsem bez internetu - nějaká porucha nebo co. A technik přišel až dnes, takže čtu, co jste tu povídaly! Já už jsem od 1.12. na mateřské a šla jsem do sebe a vyprala jsem všechny pidioblečky, teď se chystám na mytí oken a pak žehlení.
Lituju všechny, které v noci nespí! Já úplně v poho! ani na záchod většinou nejdu (max. jednou za noc). A spím tak do půl10 :grinning: Žádné bolesti nemám. Jen mi občas ztvrdne břicho, ale v pohodě. Cítím se úplně fajn! Až se divím, že mě nic nebolí. Musím to zaťukat. Asi je to taky tím, že mám pořád dost malé břicho. Akorát pořád cítím hlavičku nahoře, takže malou přemlouvám, aby se otočila. A cvičím nějaké cviky na otočení. Taky chci zítra zabalit tašku do porodnice a dokoupit věci z drogerie a z lékárny.
To porodné a mateřská....no to snad ani nebudu komentovat. Ach jo...když slyším, že jste měly porodné 17000!!!
5. pro 2011 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Teda ty fotky jsou úúúplně božíííí!!! Fakt! Koukala jsem na ně 3x dokola :slight_smile: Sálá z nich pohoda a radost. Jsou takové pozitivní! My se byli domluvit na focení minulý týden a paní fotografka mi s úsměvem řekla, že by bylo lepší, kdybych na těhotenských fotkách měla těhotenské břicho! Takže jsme domluvené až mezi Vánocema a Silvestrem. Doufám, že budeme mít taky tak pěkné!!!
5. pro 2011 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa S tou stolicí je to určitě po magnézku, si myslím. Protože já trpím celé těhu na zácpu a doktor mi říkal, že právě to magnézko pomáhá. Takže mi ho dal na čípek i na zácpu!
5. pro 2011 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka no jenomže já se dnes vážila a skoro nic jsem nepřibrala, tak snad to nebude vadit.
5. pro 2011 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka Dekuju moc :slight_smile: Tak jak vidis,ja uz mam skutecne pekne tehotenske brisko :grinning: A vzhledem k tomu,jak uz mam nekdy rozbolavele bricho, bojim se, ze mezi svatkama uz bych treba nemusela mit bricho zadne :slight_smile: Pozitivni ty fotky jsou, protoze Emmicka bylafakt skvela, nadherne spolupracovala a navic nas fotila kamaradka. Takze pohoda.
je fakt, ze v prvnim tehotenstvi jsem taky tyhle vyssi tydny snasela lip nez ted. Ale taky je fakt, ze to jsem mnohem vic odpocivala. Taky mam ted o neco vetsi miminko :grinning: Jako taky jsem celkove v pohodicce, jen obcas ty bolesti a ted pred chvili miminko koplo tak,ze jsem az vykrikla,az se svagrova lekla :slight_smile: To byla vazne mega rana.
Jo a holky,mam komplet hotovou vybavicku, vse je ve skrinich. Vyzehlila jsem to nadvakrat a to mam vazne neskutecne zasoby. Udelam fotky, at se pobavite :slight_smile: A taky mam temer komplet tasku do porodnice.
A v Hypernove maji Huggies premium ze 489 na 275, velika baleni. Nejmensi vel.3,104ks, ale to je od 5kg a vim, ze jsme je meli hodne dlouho.
5. pro 2011 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa Ke konci se nekdo muze s pribiranim zastavit, kez by to byl muj pripad, coz ovsem pochybuju,kdyz vcera vecer padly 3 chlebicky a dnes po obede Milena a k tomu cokoladova deli XXL :grinning: Jsem neskutecnej dobytek.
5. pro 2011 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Ahojky, mě to nepřijde tak hopem. Děti budou necelé dva roky od sebe. Ted to bude asi frmol, ale za čas si budou doufám hezky hrát... :slight_smile:
Si to idealizuju, ale dost holek mám děti cca rok a půl až dva roky od sebe.
je fakt, že se toho docela ted bojím. Mám stále samý problémy, mimčo je naštěstí v pohodě.... tak doufám, že až se zbavím toho obřího břuchu tak to bude jen a jen lepší.. :slight_smile:
5. pro 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha
Ahojky, viděla jsem tvoje fotky. Máš krásný bříško. Mám pocit, že mám ale větší... každý mě tipuje na dvojčata, nebo že budu každým dnem rodit... :D
A to s tou životosprávou u mě taky není tak valný.... když je čas tak se najím, když ne, tak hrábnu po sušence nebo na energii po čokoládě... :grinning:
5. pro 2011 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Dekuju moc. Jo, snad nemam uplne nejvetsi bricho, ale taky ne male. Mame velke miminko, vis.....vedu tady vahovou tabulku :grinning: Kdy mas vlastne termin?
Jinak ja jim myslim spravne, snidane v klidku, obed kazdy den, jen kdybych do toho neprasila tolik sladkosti, neumim si je odeprit.
Necele dva roky odstup je pro me taky strasne hopem, ale spousta maminek ma takove rozdily, nebo i mensi. Netere jsou taky takhle. Pro me by to bylo nemyslitelne, jsem nervak a chtela jsem si Emmu uzit dosyta. Nemit pak treba dve deti s plenama a dudlickem, mit uz tu chuvu. Vse mi vyslo dle predstav a doufam, ze vekovy rozdil 3 a 3/4 bude v pohode. Taky mame se segrou takovy rozdil.
5. pro 2011 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa Tak uvidíš, co ti řekne doktor. Když přibíra miminko, tak snad to nevadí. Moje mamka pracuje v lékárně a taky má pocit, že moc nepřibírám a tak mi přinesla Gravimilk. Znáš to? Je to instantní nápoj a má to všechny vitamíny pro mimi. Mamka říkala, že to doktoři doporučují maminkám, které moc nepřibírají, aby mimi mělo živiny. Dá se to koupit v lékárně a myslím, že i v DM drogerii jsem to viděla. Já to moc nepiju - mimi váží dost. Jen tak jednou týdně. Ale na předporodním kurzu nám říkali, že to máme pít po porodu. Při kojení.
5. pro 2011 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Já si vůbec nedovedu představit, že bych si nedala za den něco sladkého. Tatranky, čokoládky, koláčky s mákem, buchty...to je moje!!! Jinak jím docela zdravě :grinning: Ale je fakt, že to není jen v těhot :grinning: nství, tak snad už si moje tělo zvyklo! Joo a my jsme se segrou taky o necelé 4 roky a je to super! A i mamka říká, že když jsem se narodila, tak to byla pohoda. Segra jí strašně pomáhala. Vůbec se nechtěla ode mě hnout + chodila do školky, takže mamka měla dopo klid a byla jen se mnou.
5. pro 2011 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@andraa magnezium opravdu pomáhá při zácpě :slight_smile: Mám to taky tak.
@charlie31 S tou bolestí stydké kosti to mám stejně.Někdy kvůli tomu i kulhám jak mě to bolí.Ale většinou jen na levé straně.
To zavírání těch porodnic je síla,ještě že než se dohodnou to budeme mít snad za sebou.
@cernucha Pro mě jsou ty noci taky skoro za trest.Na záchod lítám snad každé 2hodiny a v žádné poloze dlouho nevydržím.Ty výtěry by se snad měly dělat v 36tt tak to nechám na doktorech.
S tím sladkým jsem taky strašné čuně :slight_smile: .To budou muka až se to narodí a začnu se zase trochu hlídat.
Taky už se chystám si tašku zabalit alespoň pak budu klidnější.
@irenka Kde se chystáš rodit?
5. pro 2011 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
jj holky, děláte mi tu pěkné chutě...hold s cukrvkou si takovejhle komfort dovolit nemůžu :frowning2: a jak bych si taky denně to sladké dala. ono ty hodnoty mám poslední dobou vyšší i bez sladkého :unamused:
@andraa takže si z toho nic nedělej, já jsem stále na +4kg, ale mimčo roste, tak se neděsím...
@irenka já bych brala ty 3roky od sebe, ale nejsem si úplně jistá, zda to jde takhle naplánovat...takže až se zadaří tak bude...
@cernucha fotečky moc pěkné, nás to čeká mezi svátky :wink: tak jsem zvědavá...
5. pro 2011 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec pochopila jsem to správně, že si můžu stanovit mateřskou na 2 roky a když třeba do té doby neotěhotním, tak si to můžu prodloužit na 3?????
5. pro 2011 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
já si taky myslím, že je to z magnezka, ale raději se zítra zeptám.
@mmaarrkkeettkkaaaa já přibrala 7 kg a to si myslím, že je dobrý, tak to moc neřeším, jen jsem se spíš bála, jestli to není nějaká střevní viroza.
5. pro 2011 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozum možná že jo, ale předpokládám, že ten 3.rok budeš doma zadarmo...jelikož si tu částku na kterou máš nárk vyčerpáš během 2 let...nevím no...
@andraa jasný no...já tedy magnezium vůbec předepsané nemám, ale měla jsem po železe neskutečnou běhavku...celou noc jsem pomalu strávila na záchodě...tak mi dr.napsala jinou značku a v pohodě...a jak dlouho ho bereš?
5. pro 2011 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmaarrkkeettkkaaaa jo,to je docela logické, ale pokud to tak půjde, tak nebude špatné si to tak posunovat....díky
5. pro 2011 v 19:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha
Já měla velký miminko v prvním těhu. Kvůli velikému břichu mi vyvolávali a malej se narodil s váhou 4100g.
Ted se nějak držím standardu. Mrně mělo cca 1600g v 31.tt.
Ono je to asi jedno jak daleko od sebe jsou děti narozené. Jak jsem psala, bude to záhul, ale já jsem se sestrou jen rok od sebe a jsme vychovaný jako dvojčata.... :slight_smile:
Přijde mi to tak akorát. :wink:

@gejbule1
Já se opět přihlásila do Motola. Máme to nejblíž. A jelikož nemáme hlídání na druhé dítko, tak to bude nejlepší řešení. Byla jsem tam i s Matýskem a nemohla jsem si stěžovat. :slight_smile:
A kde rodíš ty?
5. pro 2011 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek