• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@mmaarrkkeettkkaaaa
Pravdu máš, že se to naplánovat nedá.... :slight_smile:
5. pro 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozum Možná ti aspoň budou ten poslední rok platit sociální a zdravotní pojištění, když už nic nedostaneš a nebudeš muset jít jako nezaměstnaná na "nucené práce"...
@andraa Já mám +8kg. Četla jsem, že je dobré za celé těhotenství přibrat nejméně 9 kg...Hlavně jestli miminko roste.
@irenka Já teda taky bych to asi takhle brzo po sobě nedala, všechny maminky, co tohle zvládnou (někdy musí, že), mají můj obdiv. Znám dvě maminky, které mají dvojčata a po dvou letech se jim narodilo třetí dítě...
5. pro 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Já to tak chtěla a teď samo mám obavy. Ale vidím v okolí, že se to zvládnout dá... :slight_smile:
Tak to snad dám i já. Hlavně jsem ráda, že nebude Maty jedináček.... :grinning:
A že nemusím přerušit mateřskou. TEdy odejdu z rodičáku na MD a až děti povyrostou tak teprve budu řešit práci.
:slight_smile:
Máš termín v únoru nebo v lednu?
Já podle MS v únoru ale podle velikosti mimča už na konci ledna. Jen doufám, že to nebude tak veliký dítě jako poprvé.
5. pro 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka V průkazce mám 2.2., ale druhá možnost je 28.1. Můj syn měl 3,750 kg (narozen 39+0 tt) a taky by mi stačilo teď menší mimino. Kamarádka právě přenáší týden, tak jsem zvědavá, jestli taky nebude mít macka. A v kterém týdnu jsi rodila? Vy jste v rodině nějak větší? Nebo jsi měla cukrovku?
5. pro 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Maty se narodil ve 41.tt a cukrovku jsem neměla. Větší nejsme. Manžel je sice robustnější ale já jsem normální... :slight_smile:
Tak to máš podobný jako já. Ted si ale Dr. drží termín toho 30.ledna. NO a já jak měla hrůzu že budu přenášet, tak ted mám pocit, že budu rodit dřív... :slight_smile:
Koukám, že máš taky druhé mimčo jako překvápko co? :slight_smile:
5. pro 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka O prvním jsem věděla, že je to kluk. Teď to ví jen manžel a nesmí to nikomu říct. (Doktor mi dal pro něj lístek.) Já se pořád bojím, že budu rodit dřív, ale nakonec budu třeba přenášet. Dočetla jsem se, že nejvíce porodů proběhne mezi 38. a 42. týdnem, takže přenášení je podle toho úplně normální.
5. pro 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Tak to já to nevěděla ani poprvé. Jsme chtěli překvápko. Ale já nějak tušila vnitřně, že to bude kluk.
Teď mám úplně to samé tušení, taky že to bude kluk.
A je mi to úplně jedno.
Teda, tak to tvůj muž je docela frajer, když to ví a nikomu neřekne :slight_smile:
No přenášet bych asi fakt nechtěla, páč bych zase skončila na vyvolávačce a to už fakt néééééééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Taky mívám několikrát za den už pořádnou bolest břicha a jde to až do kříže, takže asi poslíčci :wink:
5. pro 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Dívala jsem se taky, co by taky člověk mohl čekat od blbců tam nahoře, teď to zruší a za rok to budou zas otevírat :unamused: až zjistí, že to nebude fungovat, i když normální lidi se selským rozumem to ví už teď :unamused:
Polovina mamin odrodí v autě cestou do porodky do kalhot, jak to tam ta jedna mamča říkala :unamused:
5. pro 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ahoj,Včera jsem se ptala doktora ,co s tou bolestí té kosti a bylo mi řečeno,že to je problém,ale že jsou i ženské,které kvůli tomu ani nechodí a jsou s tím v nemocnici a že to musím vydržet :grinning:.Jinak jsme v pořádku,akorát miminko už má přes 2.5kg. a jsme o týden napřed,takže to vypadá na začátek ledna a ne na půlku.
6. pro 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 a to si představ,že sousedka měla 14-ti denní miminko a dusilo se,tak volali rychlou a přijeli dvě.Nejdřív totiž u nás jezdí jen sestra,která určí,jestli má jezdit i doktor.Takže je asi jedno kde a s kým rodíš a časem se budu jen modlit.ať aspoň někdo přijede.juchů
6. pro 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky,prvni "celebrita" nas prdbehla. Vondrackova porodila o vce jk mesic pred terminem kluka. A vse ok. Takze ja klido mezi svatky pofrcim.... :grinning:
6. pro 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak my jsme s brachou o deset let,žádná sláva.Začali jsme si rozumět až byl na střední.Ćokoládičky nám taky moc chutnají,ale máme spíš mandarinkové období,tak kilo na den.A už skoro nepřibírám,takže super.CHtěla bych ještě jedno bejbino do dvou let.Dá se to zmáknout,vidím to okolo.Holčičku,akorát se bojím,aby nebyli 2 :grinning: mám tátu ze dvojčat a babičku z mamčiny strany taky a zatím je nikdo neměl.
6. pro 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já taky myslela, že Vondráčková porodí se mnou, ale ona prý mlžila, tak to třeba ani předčasně nebude.
Moje kamarádka přenáší už týden a ve čtvrtek jde na vyvolávání.
@charlie31 U nás jsou dvojčata taky hojně: můj bratranec má jedny, druhý bratranec čekal taky, moje babička byla z dvojčat a na manželově straně jsou taky dvoje. Naštěstí je teď v břiše jen jedno, ale kdybych se někdy rozhodla pro třetí, tak bych měla třeba hned 4.
@irenka Manžel o pohlaví mlčí nebo mlží. Hraje docela dobře. :slight_smile: Nejdřív jsem dlouho byla přesvědčená o klukovi a teď mne trochu zviklal, ale myslím, že to bude stejně zase chlapeček.
6. pro 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Porad mela takove brisanko malicke a jak zpocatku tehotenstvi fakt popirali,pak najednou jo a ze v lednu a ted ma na zacatku prosince kluka. Ona je takova prirodni a cista,tak to nechtela nikam hlasit :slight_smile:
Hele holky,obcas si tady prohlizim ta albicka co maminky vkladaji,nevidela jste nahodou nektera album uzivatelky "ikarkulka"? Celkem dobre tema na pokec...,mrknete :grinning: Ja sem si zpocatku myslela,ze si ta pani dela srandu,ale ona asi fakt ne....
Ja proste nemam vazne zadne tuseni o pohlavi,nejsem takova ta empaticka maminka co to citi. Jednou jsem presvedcna o pipince,jednou o pipankovi,no nevim......Ale rikam si,kdyz uz je tak velike,tak at je to alespon chlapak :slight_smile: Navic cele muzske pokoleni by se z chlapecka po.......u nas se rodi totiz same holcicky.
6. pro 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha To je vidět, že máš holku, holka je "pipinka", ale kluk je "pindík", ne "pipánek" :grinning: ... Já bych brala kluka kvůli tomu, že už jsem na pindíka zvyklá.
6. pro 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec My rikame doma odjakziva pipanek :grinning: I manzel ho ma :grinning:
6. pro 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Manžel má pipánka, jo? To bych chtěla vidět :astonished: , ikarkulka má poměrně jednotvárné album...Takový obdiv ke krachující Itálii... Si představ, že by tady někdo vyrazil s červenomodrobílým...
Tak Vondráčková to má přece jen asi předčasně: "Syn měl přijít na svět až v lednu, ale trochu si pospíšil. Všichni jsme zdraví a moc šťastní," řekla novopečená maminka v telefonickém hovoru ve Snídani s Novou.
6. pro 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Koukala si na jeji albicko,ktere vzbudilo tolik poyku???? Jak tam ma nafoceno a vyjmenovano co vse na maleho ma??? Ja se kralovsky bavila. 5golfaku,9 fusaku, 2 hluboke kocarky.....
Jasne,manzel je kluk,tak ma prece pipanka,ne.... :grinning:
6. pro 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Aha, já viděla to druhé s kočárkem, to musím ještě jít nastudovat...
6. pro 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec albicko se jmenuje "odskrtavaci"
6. pro 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha teď jsem si to její album prohlídla, to je síla, tolik věcí na jedno mimčo , když pominu kolik ji to vše stálo, tak nechápu kam to dala, máme sice dům, ale tolik kočárků bych tady nenecpala :grinning:
6. pro 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Já ani nemám slov! Fakt hustý album! ani mě to nebavilo prohlížet, to je jak stránky nějakého eshopu:slight_smile: Když jí to baví...Mám jiné hodnoty v životě. Má evidentně hodně volného času a já svůj volný čas využívám jinak. Místo focení kočárků a sestavování asi 30alb na netu se radši pojedu s mimčem projet, nebo si pustím film, nebo půjdu mezi lidi...Chce ukázat lidem, co má. Já jí to nezávidím. Mně spíš připadá smutný, že má potřebu to všechno fotit a ukazovat. Asi nemá komu to ukázat...
6. pro 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha ježiš je ta dotyčná normální? mně by zajímalo zda ty věci ve skutečnosti opravdu má a nejsou to jen vybrané fotky, co se jí líbilo...je možné že ano, ale v tom případě to je ženská blázen...a ty u těch komentářů bych mohla strávit 4dny :sunglasses:
@bohu_nka naprosto souhlasím...z počátku jsem dala taky nějaké oblečky do alba, ale absolutně mě to nebaví, zdržuje a taky čas využiji jinak...Kdo ví jestli se vůbec věnuje dítěti, když celé dny tvoří alba a odpovídá na komentáře...
6. pro 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja na to nejdriv fakt koukala a neverila svym ocim. Myslela jsem si puvodne,ze to slovicko "KOUPENO" znamena kde se to da koupit,ale az podle komentaru jsem pochopila,ze ty veci skutecne ma. Nezavidim ji,je fajn,ze maji lide penize. Taky nezijeme spatne,ale asi i kdybych zila jak kralovna,rozlisovala bych mezi zbytecnym a uzitecnym. Radeji bych ty prachy vkladala diteti na ucet,protoze za dvacet let uz se tak dobre mit nemusim. Taky mam malou rada hezky oblecenou,ale parada se da nadelat i s jednim hlubokym kocarem,jednemi golfkami a treba dvema fusaky,ne???? A ona nekterym tem maminkam i tak hnusne odpovida.....plus ty veci jak davala do jinych albicek,ze dostala za pozitivni tehu test nahrdelnik swarovski za 6 tacu a tak.....asi se chce pochlubit no.
6. pro 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem taky koukala, jak nás Lucka v Kanadě všechny předběhla :grinning:. Já si dneska byla v práci vyřídit mateřskou, pak to nahlásit na sociálku, no a samozřejmě, že ještě znova musím do práce pro nějaké povrzení...jako by nestačilo nahlásit od kdy mě mají stopnout rodičák, všude tisíc papíru k založení DĚS!!!!!!!!!!!!!
6. pro 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem taky ráno koukala že už Vondráčková porodila :slight_smile: .Ani nikde nepsali váhu a míru,len jsem slyšela že jsou v pořádku.
Holky taky jsem koukala na tu výbavičku a je to teda dost přehnané.A i kdybych to měla doma jaký je důvod to dávat takhle na obdiv?Tak ať si to užije :slight_smile:
@tobi1 Já jsem myslela že stačí ten papír odnést do práce.To se musí ještě na sociálku?
6. pro 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Mě doktorka řekla to samé.že na to nic není.Já kvůli tomu někdy úplně pajdám.Nejhorší to je když sedím a pak se chci rozejít.Ale bolí mě to i v noci když se třeba otáčím z boku na bok.
Tebe to bolí pořád nebo jen občas?
6. pro 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já beru ještě rodičák na VIkulu, tak to musím stopnout, tak to mám asi nějak jinak...našla jsem dobrý odkaz, ale možná to tady už bylo:
http://finance.idnes.cz/rok-2012-rodicovska-220-tisic-korun-pro-vsechny-volnejsi-cerpani-ptj-/viteze.aspx?c=A111201_103154_viteze_zuk
6. pro 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já myslím, že na sociálku musí jen nezaměstnaní. Ty jsi ale byla na nemocenské, ne?
7. pro 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek