• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@andulkaavetrelec jo jo já jsem na nemocenské :wink: Tak uvidím co mi řeknou příští týden.
7. pro 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Bolí mě to úplně stejně,když se zvedám,otáčím a hlavně v noci,to mám pocit,že se radši otáčet ani nebudu,jenže na zádech se mi fakt blbě dýchá.tak si vyber,je to jak ve vesničce střediskové,nakonec to jde, když musíš :grinning: :grinning:
Taky jsem byla na nemocenské.S papírem na mateřskou jdeš k zaměstnavateli a on to posílá na OSSZ,ale četla jsem,že si tam můžeš dojít i sama.Já mám třeba sídlo firmy v Praze a už vidím,jak hledám PSSZ :grinning: takže mi to pošle zaměstnavatel.Dneska jsem se dozvěděla,že tam musím poslat i kopii rodného listu,jinak přestanou vyplácet mateřskou.My máme první,takže nic nevím a musím ty úřady zjišťovat.Kdybyste měli nějaký návod ,kam po porodu,tak prosím poslat.Jinak na Babynline třeba to s tím rodným listem není.
A už 2dny chumelí jak prase,takže budou bílé vánoce.Jo a víte kdo jsou nejmenší lidi na světě?Silničáři.Napadne 5cm sněhu a už je není vidět. :grinning:
7. pro 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky,

koukám, že řešíte mateřskou a taky bolesti....
Nejsem na tom o moc líp. Mám dost veliký problémy se zády normálně natož ted když jsem těhu.
A s tím převalováním v noci a vstáváním k malému je to fakt humorný.... :slight_smile:
Ale můžeme se uklidňovat, že je to jen přechodný ne? :slight_smile:
7. pro 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéva...trojčata, já měla úplné noční můry, že teďka čekám dvojčata, u prvního těhu by mě to zas tak moc nevadilo, ale u druhého bych to asi moc nedávala....
7. pro 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dnes byla odevzdávat papír na nástup mateřské a říkala mi, že už jinam nemusím, jen až se narodí mimi, tak do práce donést kopii rodného listu a pak až bude končit mateřská, tak se musí zase donést papír, že se nastupuje na rodičák. Jinak nic nevím.
Jo a včerejší kontrola u mě dobrý, další 20. a to už se dozvím i termín císaře.
7. pro 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Že vám sem lezu :slight_smile: snad trochu poradím. Tedy já teď přecházela z rodičáku na mateřskou, ale u první to bylo (snad) takto: při nástupu na mateřskou doručit do práce papír od Dr., po narození dítka poslat kopii RL dítěte zaměstnavateli, před zkončením mateřské na sociálku zažádat o rodičák a zaměstnavateli poslat papír do kdy budete s dítkem doma (psala jsem ručně). Tak snad tak.
7. pro 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Albíko trojčátek jsem viděla.... pobavil mě dort dráčka se třemi hlavami... :slight_smile:
Fakt boží.
Obdivuju maminku, mě by asi z trojčat hráblo.... :slight_smile:
7. pro 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dnes jsem byla na monitoru a malý hned jak ho sestřička zapla , dostal festovní škytavku. Doktor mi každou kontrolu říkal čípek dobrý a dnes poprvé čípek se zkracuje :slight_smile: tak jsem zvědavá jestli už se to blíží :grinning:
8. pro 2011 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera porodila moje dlouholetá kamarádka. Přenášela devět dní a porodila den před vyvoláváním druhé dítě za dvě hodiny. Tomášek: 3,850 kg, 51 cm. Četla jsem, že druhé bývá na světe rychleji :slight_smile: , ale ne vždy :unamused: . jakou máte zkušenost okolo sebe?
8. pro 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Moje sestra měla druhý porod horší a skončil císařem, malý šel jaksi přes ramínko, tak po 10 hodinách bolestí začali kolem ní běhat nervózní doktoři, měli strach o mimi a šlo to ráz naráz.
Já jsem měla prvního plánovaného císaře, takže jsem vlastně nerodila standardně, tak jsem zvědavá co mě čeká, cítím se skoro jako prvorodička, nezažila jsem kontrakce :slight_smile:
8. pro 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimichodem holky, co říkáte na slabé krvácení v 33.t ? Dneska ráno jsem měla na kalhotkách trochu krve... mám se nervovat? Začala jsem brát Detralex na brnění rukou a otoky, že by to bylo z toho?
8. pro 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Tos mne moc nepotěšila s tím porodem, doufám, že nakonec aspoň je tvůj synovec v pořádku. Tak to se ani moc nebojíš dalšího porodu, když jsi neměla kontrakce, ne? Já se taky tolik nebojím, protože mi je utlumil epidurál, ale když tak koukám na ty druhé porody, tak většinou na píchnutí epidurálu čas není, tak snad budu mít taky to "štěstí" a půjde to rychle.
Slabé krvácení (jedna vložka) nemusí nic znamenat, ale doktora bych stejně navštívila.
8. pro 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tyjo, trojčata! To musí být mazec!!! Nechápu, jak to zvládají. Např. cesta k doktorovi, nakupování,...
@sarka11 Ty už máš 37.tt!!! To už jsi fakt na konci těhu!!! Nějak mi to nedochází...že už se to takhle blíží...Takže myslím, že s čípkem už by se mělo něco dít :slight_smile: a škytavka je u nás každodenní záležitost! Skáče mi břicho taky festovně - tak 4x denně.
@lykanka Pokud by to krvácelo dál, tak mazej k doktorovi!
@andraa Já taky jen odevzdala papír do zaměstnání a už si užívám mateřskou :slight_smile: Můžu se zeptat, proč budeš mít císaře (nevím, jestli už jsi to tu psala)? A kolik dní před termínem ti ho plánují? A chceš uspat nebo epidural?
8. pro 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Já bych raději k doktorovi alespoň zavolala a řekla mu to.nemusí to vůbec nic být ale může to být odchod pl.zátky tak ať máš klid.
Holky já jsem včera četla zajímavou věc.Když praskne voda tak prý je dost času se vykoupat zbalit a jet do porodnice ale tlustými písmeny tam bylo napsáno.
:confused: Pozor na prsknutí vody když není miminko sestouplé to pánve.To pak okamžitě lehnout,přivolat si po čtyřech sanitku a odvoz do nemocnice v leže :confused: .
To mě docela zaskočilo a nikdy před tím jsem to neslyšela.Víte o tom některá něco?
8. pro 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 To je krásný :slight_smile: .myslím že jsi tady první na řadě co??
@andulkaavetrelec Z mého okolí to měl jak kdo.Někdo druhý porod lepší někdo horší :unamused: .Hodně taky prý záleží jak máš daleko od sebe ty porody.Když je to víc jak 7let tak jsi prý jako prvorodička protože jsou už porod.cesty zavřené.Tak uvidíme jak to bude u nás :wink:.
8. pro 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já jsem četla, že na porod druhého jsou cesty nejlépe připraveny cca 2-3 roky po prvním. Ale uklidnilas mne s tím sedmiletým odstupem. Hlavně aby se to někde nezadrhlo.
Jo a k té akci s plodovkou. Taky jsem to četla, ale bylo tam "vypít 2-3 sklenice vody, lehnout na levý bok, oddychovat a čekat na sanitku"...Myslím ale, že se to týkalo i předčasných kontrakcí, prostě toho, co je vážný příznak začínajícího (předčasného) porodu. Ty už to máš ale taky za pár a bude to normální porod. Myslíš, že už poslední?
8. pro 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak já byla dneska na poradně, myslela jsem, že už poslední, ale ještě jednou jdu těsně před Vánoce a až pak monitory v porodnici....prej je vše OK. První porod jsem měla taky císaře, tak asi budu teďka ze všeho pěkně vykulená......O té plodové vodě jsem četla, ale asi hnedka pomažu do porodnice, nebudu mít nervy se ještě dávat dohromady, mýt si hlavu a tak.... :grinning:
8. pro 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak nejsem moc potesena odpovedi na moji otazku ohledne me materske. Samozrejme pry narok na materskou nemam a hned od porodu budu brat rodicak. Takze vlastne prijdu o hodne penez...ach jo. A pry pokud ma manzel narok na PPM, coz nevim co je, budu uz podle noveho systemu moct volit delku rodicovske, pokud ale ne, daji mi automaticky 4letou. Se na to......A co kdyz porodim v prosinci??? Tak to bude ta 4 leta proste jasna. Nojono.....na prdlacku.
Jinak krvaceni muze byt cokoliv, od hlenove zatky, po prasklou zilku.....doktorovi bych to rekla.
Kdyz mi praskla voda, tak jsem si jeste fenovala hlavu, vybirala triko v jakem pojedu a tak :slight_smile: Moje nejlepsi kamaradka si dala dokonce obed, protoze ona je desne nervni kdyz je hladova a praskla ji voda v dobe obedu a pak sla jeste k vietnamcum do vecerky nakoupit si piti a jidlo do porodnice....pripad :grinning: Jak jako mame poznat, ze miminko neni sestouple do panve? To podle poslednich navstev u doktora?
Znama takhle rychle porodila sve treti dite a rikala, ze jak je to rychle, tak ze to bylo sileny, ze nemohla ani dychat, ze mela masku. Proste jak je to fofr, tak ze se ani nestihala na ty bolesti pripravit a tak. A pak mam kamaradku a ta jim ted v rijnu prijela do porodnice se zaslou brankou, doktor ani nestihl pribehnout a porodni asistentka ji jen prosila at jeste netlaci, ze si jen navlekne rukavice :grinning: Ale to je takova strelkyne, ta prijela na 8cm i s prvnim ditetem, nevim jak to dela :grinning: No a ta zas rika, jak je to takhle rychle bomba, coz je jasny. Ja to mela rychle a pomerne bezbolestne i poprve, tak snad to minimalne takhle vyjde i s druhym.
8. pro 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec U mě to bude poslední miminko :slight_smile: Ale jak se říká nikdy neříkej nikdy :wink: .
Já na to koukala jak jelen :confused: Tak myslíš že s tou plodovkou je to jen u předčasných porodů?S Luckou mi taky praskla voda tak ještě že jsem to nevěděla :unamused:
@tobi1 To koukám že tě ještě neposlal do nemocnice.I když já taky nevím co moje dr.jdu tam ve středu.Ale s Luckou jsem to měla taky tak.Chodila jsem k jinému gynek.a ten měl monitor tak si to dělal sám a do porodnice mě poslal taky kolem 37tt.
Stejně jsem zvědavá jak budou ty kontroly probíhat mezi svátkama.
8. pro 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha To je k nasr...í,ohledně té mateřské.Tak snad vydržíš do ledna.
Mě když praskla voda šla jsem se taky vysprchovat ale manžel dost nervil tak jsem chvátala :grinning:.
Taky jsem četla že je pomalejší porod lepší jak pro maminku tak pro miminko.Ale protože to neovlivníme tak stejně musíme počkat jak to bude :slight_smile: :slight_smile: .
8. pro 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda s těma penězma to je na prd, PPM je myslím pěněžitá pomoc v mateřství, jak jsem četla ty nové pravidla, tak tam právě píšou, že na něco bude nárok i dle manžela, jestli bude mít vyšší plat....
@cernucha Tak mrkni na ten odkaz, co jsem tady dávala, tak to je....

@gejbule1 Chodím na gyndu k doktorovi a ten mě bude asi i rodit, tak snad ví co dělá :grinning:.
8. pro 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vite co holky, nadelam s tim prd, muzu uz jen cekat co mi v pondeli reknou na socialce a jak se mnou s prominutim vyjebou.....
8. pro 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já nemusím být všude první :slight_smile: třeba mě některá ještě předběhnete :wink:

To o té prasklé vodě a nesestouplém miminku slyším prvně. U prvního mi praskla voda v noci ve spánku, to mě tenkrát akorát zajímalo, jestli není nějaká zakalená, zelená atd, ale byla lehce narůžovělá, tak jsem byla v klidu.
8. pro 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Ja ti ten tvuj tyden uz tak zavidim. Vim, ze my to mame taky za par, ale porad jeste mas tri tydny naskok. Uvidime ktera z nas pojede prvni, byt to jako v prvnim tehu, tak frcim na silvestra a klidne bych to mezi svatky brala....ze by miminko nebylo dost velke ja opravdu strach mit nemusim :grinning:
Ja mam pocit, ze mam bricho ted uz tvrdy porad a cim hur se ohybam, tim vic veci mi porad pada na zem, zakon schvalnosti???? A ty menstruacni bolesti mivam taky uz docela casto. Jeee a holky, vadi vam taky jak se pres pupek spatne dostavate treba ke drezu nebo k plotne? To resim blbinky, co???
Dnes mam den se svagrovou, malou odlifruju k babicce a dedovi a my jdeme po nakupech a pak kino, buh vi, na jak dlouho naposledy....
9. pro 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky závidím, teda ještě víc své kamarádce, která úspěšně a rychle porodila.
Já se pořád nezbavila obav z předčasného porodu, musím si na to zakazovat myslet a vybírat si jiná témata na přemýšlení... Myslím, že porodím v termínu, první dítě bylo tak, tak tím se chlácholím.

@cernucha Koukej to vydržet do ledna, ať máš lepší podmínky na čerpání peněz. Si představ, že mně ochranná lhůta vyjde opravdu taktak, mám to myslím 175 dní :grinning: od ukončení zaměstnání. Ale dělala jsem jen na částečný úvazek, tak podle toho (podle nových pravidel) taky asi budu mít nižší rodičák než ostatní. No uvidíme.
9. pro 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se po včerejší kontrole na gyndě uklidnila, mám CS 2, což je paráda, vše by mělo být ok, jen mě teď straší mateřská, prý na ní nemám nárok, ale rovnou 4-letá rodičovská :frowning2: Bych se na to nejraději vys..., ale co, hlavně že je Arašíd v pořádku a předčasný porod mi zatím nehrozí :slight_smile:. Nějak to zvládneme.
9. pro 2011 ve 13:35  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Už mi taky to břicho přijde ohromný :slight_smile: .To předklánění je fakt mazec :angry:
A jak u Vás probíhá holení? :grinning: To je pro mě teda fakt dřina a když pak vidím ten výsledek to je děs :grinning: .
Já jsem si dnes už pomalu zabalila tašku do porodky i když je ještě dost brzy.Chtěla bych vydržet do vánoc.
My zítra jdeme s manželem na oslavu narozenin do klubu.Tak se docela těším ale vím že tam dlouho nevydržím sedět.Ale kdo ví kdy se pak někam takhle dostaneme :slight_smile: .
Já jsem taky dost zvědavá na pondělní kontrolu :confused: .
9. pro 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanek Tak to vitej, taky nebudu mit na materskou narok a rovnou pujde rodicovska a obavam se, ze mi taky soupnou rovnou 4letou.....
@gejbule1 Jak probiha holeni ti aktualne sdelim v utery, mam poradnu :slight_smile: Ale uz minule to bylo vicemene naslepo, tak nejak po pameti :grinning: A to si chci jeste nalakovat nehty na nohou, tak to nevim jak provedu, asi s nejvetsim sebezaprenim......
Tasku do porodnice uz mam skoro zabalenou, dnes jsem si koupila jednorazove kalhotky, velM a nejak mi to nesedi, jsou velike a to i ted na pupek, tak snad to s nima pak nejak pujde. Odskrtavam veci ze seznamu co musim jeste pribalit, ale uz je tam skoro vse. Stesti preje pripravenym :grinning: Za 14 dni jsou vanoce a to musi byt vse v cajku.
Holky prosim vyfotte si aktualni bricha dejte je sem, at se treba necim uklidnuju, ze jako mame podobna, protoze ja si prijdu jak velryba!!!! Krome Bohunky!!!!! ta at se nefoti, pac ta porad pise, ze ma malinke brisko :grinning: :grinning:
9. pro 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Budeš si do porodnice brát poporodní vložky?Nikde jsem se nedočetla jestli se tam vložky dostávají.Taky jsem si koupila ty krásné síťové sexy kaťata :grinning: :grinning: :grinning: .Ale s Luckou jsem je po porodu docela vítala.Jinak župan a toal.potřeby přibalím až při odjezdu :wink:.
No malování a stříhání nehtů je taky oříšek :sweat_smile: .
Na čem jste byly v kině?My se taky ještě chystáme do kina asi na Hranaře.
Já zítra nějakou fotku předložím :wink: :wink:
9. pro 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek