• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha ahoj, nesmutni.Ty máš krásné fotky a řekla bych,že břicho menší.Já měla přes břicho 126 už když jsme si je tady měřili posledně a taky mám obříka. :grinning:.fotky bych chtěla,ale bojím se,že praskne čočka :grinning: Závidím vám,že se holíte.Mně už měsíc holí vše přítel a já to pak jen kontroluju v zrcadle :grinning:.A pekla jsem cukroví a taky jsem nevěděla kam o břichem.My byli na předvánoční večeři se známýma dnes.Tak jsem si dala ostrou pizzu a dvojku červeného(zkrátka vše co se nesmí)Chci vydržet ještě týden,protože budu sama u našich a pak jdu na monitor a pak ať už se klidně narodí .Mám 35tt a týden napřed a ta bolest jak se mi dole roztahujou ty kosti to je peklo,takže zitra jen nachystám tašku(i porodní vložky,oni nám je dají,ale kdyby náhodou.Dětské plíny si taky musím vzít 10ks) a pak už jen budu čekat a čekat a čekat.....
9. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle jste četli?
Česká republika patří k zemím s jednou z nejdelších mateřských dovolených. Čtyřleté pobírání rodičovského příspěvku je v Evropě vůbec nejdelší. Většina evropských zemí má méně štědrý sociální systém péče o rodinu než u nás. Není výjimečné, že rodičovská dovolená trvá ve vyspělých zemích kratší dobu než jeden rok. Výše rodičovského příspěvku je v těchto zemích v poměru k průměrné mzdě většinou výrazně nižší než u nás. Stav v dalších evropských zemích (pramen MISSOC, 2006):

* Velká Británie: Mateřská dovolená trvá 1 rok, navazující rodičovská jen 13 týdnů na každé dítě. Rodičovský příspěvek se vůbec nevyplácí.
* Belgie: Mateřská dovolená trvá 15 týdnů. Rodičovská dovolená trvá 3 měsíce, může být čerpána do 4 let věku dítěte, a to buď po dobu 3 měsíců v plném rozsahu, nebo po dobu 6 měsíců v kombinaci s prací na poloviční úvazek, nebo po dobu 15 měsíců v kombinaci s 4/5 pracovním úvazkem (tedy rodičovská dovolená cca 1 den týdně).
* Norsko: Mateřská dovolená trvá 9 týdnů. Rodičovská dovolená trvá 43 týdnů a může být prodloužena na 49 týdnů (rodičovská dávka je potom redukována úměrně délce pobírání). Rodičovskou dovolenou lze čerpat přerušovaně až do 2 let věku dítěte v kombinaci s částečným úvazkem.
* Finsko: Mateřská dovolená trvá 21 týdnů. Rodičovská dovolená trvá 158 dnů.
* Dánsko: Mateřská dovolená trvá 18 týdnů. Rodičovská dovolená trvá 32 týdnů.
* Švédsko: Nárok na mateřskou dovolenou není uzákoněn. Rodičovská dovolená trvá 480 dní, poté až do 18 měsíců možnost neplacené dovolené.
* Rakousko: Mateřská dovolená trvá 16 (20) týdnů. Rodičovská dovolená trvá do 3 let věku nejmladšího dítěte, pokud druhý rodič pobírá rodičovský příspěvek minimálně 6 měsíců. Příjem rodiče pobírajícího dávku je omezen částkou 1216 EUR měsíčně. Výše rodičovského příspěvku činila v přepočtu 12 205,- Kč.
* Polsko: Rodičovská dovolená nepracujícího rodiče pečujícího o dítě trvá do 2 let, do 3 let při vícerčatech nebo osamělosti. Výše rodičovského příspěvku činila v přepočtu 2 745,- Kč měsíčně.
* Francie: Mateřská dovolená trvá u prvního dítěte min. 8 týdnů, u druhého 16 týdnů a u třetího 26 týdnů. Rodičovská dovolená trvá pro první dvě děti max. 3 roky (vždy na 1 rok s možností prodloužení), pro třetí dítě 2 roky (v tomto případě je rodičovská dávka vyplácena ve zvýšené výměře).
* Slovensko: Rodičovská dovolená trvá do 3 let (do 6 let v případě zdravotního postižení). Výše rodičovského příspěvku činila v přepočtu 2 970,- Kč měsíčně.
6. srp 2008 v 15:32 • 1 dítě • Odpověz • To se mi líbí • •
9. pro 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To hodila jedna slečna na jinou diskuzi a prohlásila ať nefrfláme.Co vy na to?
9. pro 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Neboooj! Já už si taky připadám jako velryba. Zavazování bot a blékání ponožek je děs! asi před týdnem jsem řekla, že si připadám jako hroch a přítel mi od té doby říká "hroší máma":slight_smile: Ono to moje břicho roste ve skocích. Měsíc nic a potom za týden o pěkný kus! Teď zrovna mám pocit, že už je zase veliký až až. A taky, jak už jsem psala, mám švagrovou, která má TP o 3 dny přede mnou a ta má od začátku fakt veliký břicho. Takže v naší rodině se mi smějou, že mám malý, ale už je taky vyrostlý:slight_smile:
No a hlavně: Když jsem viděla ty tvoje fotky!!! Moc ti to sluší! a žádné obrbřicho nemáš!!!
9. pro 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 S tou mateřskou a rodičovskou se to nedá srovnávat. V cizině ji mají sice kratší dobu, ale mají kam dát děti. Mají něco jako jesle nebo firemní školky apod. To u nás v Krumlově jesle nejsou vůbec (a to má 15 000 obyvatel) a do školky ho vezmou až ve 3 letech. Tak co s ním?
A jestli někdo na jiné diskuzi si myslí, že frfláme...že by nějaká Slovenka? :grinning: Nojo no, jejich ekonomika je v loji...přijali euro, tak ať bojujou. Nebo ať se přestěhujou.
9. pro 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já jsem tašku do porodnice už taky připravila, ale ještě mám seznam, co dokoupit. U nás dávají poporodní vložky jen 1.den, pak už svoje. I plenky na mimi musíme svoje. A sexy síťovky mám taky! Plus, jak píšeš, některé věci přibalím až při odjezdu.
9. pro 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holky, co masáž hráze? Já to dneska poprvé zkusila - nic moc příjemného, ale dalo se to. A budete zkoušet nějaké další zajímavůstky? Maliník, lněné semínko...
9. pro 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky závidět se nemá :grinning: , já bych ráda porodila už tak za týden, mimčo je právě taky dost velké, tak bych byla radši, kdyby to bylo dříve, ať nemá přes 4kg , dnes jsem se vážila , tak mám 14kg nahoře a přes pupek 115cm.
Jinak jsem si dnes mákla, celý den jsem pekla cukroví, malý mi samozřejmě pomáhal :grinning: , kuchtík malý se na to třepal od včerejška že bude vykrajovat, tak mám 7 druhů, některý den to ještě poslepuju a hotovo.
Holit se nezvládám už skoro měsíc, však oni to ti dva chlapi - doktor a manžel - už nějak do porodu přežijou :grinning: .
Taky budu mít 4letou rodičovskou, měla jsem ji i s prvním, ale to bylo lepší, že jsem těch 7tis.něco dostávala skoro do dvou let syna.
Na pupek si při vaření dávám bacha, neb mi při prvním synovi málem jednou chytl od hořáku :sweat_smile: .
Holky nejvíc se bojím, aby ten druhý porod nebyl zas moc rychlý, chci rodit jako první mimčo i tohle ve Vsetíně na stoličce, ale je to cca hodina cesty od nás , a teď v zimě je to horší, tak snad to vyjde :slight_smile:
9. pro 2011 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Jojo, v tomhle ohledu se nemáme špatně, ale myslím, že y stálo za to srovnat i jiné ukazatele: výše platů, ceny bytů, daně atp. Taky je otázka, jak dloho bude náš stát takhle sociální a Kalousek se tváří, že příští rok přituhne, tak aby nesáhl i na tohle... Taky je pravda, jak psala bohunka, že nemáme kam ty děti píchnout, na au-pair nejsme vůbec zvyklí. Máme sice možnost mateřské na 2 roky (a upřímně, kdo toho nemá po dvou letech dost...), ale školky nemají místa...
@sarka11 Co jsem četla, tak dost druhých porodů se odehraje za dvě hodiny, tzv. překotný porod (třeba za 10 minut) je velmi vzácný.
10. pro 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nestrašte mega rychlým porodem.Taky se ho trochu bojím ale snažím se to nepřipouštět.Většinou tu holky na jiných diskuzích psaly že je porod rychlejší když se dlouho před ním otvíráš ale co je na tom pravdy fakt nevím.
Já dneska v noci nějak nemohla spát.Přemýšlela jsem o porodu,abych to včas poznala atd.Vůbec jsem to nemohla vyhnat z hlavy.A jen co jsem k ráno zabrala tak Lucka vstávala :slight_smile: .
10. pro 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

já bych naopak rychlý porod brala.... alespon jako kompenzaci za ten porod první... :slight_smile:

@gejbule1
Mě se bohužel vrací ve snu zážitky z prvního porodu. Tak na tom nejsi sama, komu se o porodech zdá... :slight_smile:
Také se to snažím vyhnat z hlavy....
Kde budeš rodit ty?
10. pro 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych taky brala rychly porod, nevim do ceho jdu ale cim rychleji to budu mit za sebou tim lip. Nebo ne? :unamused: Vy jdete uz skoro vsechny do druhyho. Mne uz zbyva jen 23 dnu do terminu, to je hruza jak to uteklo. Uz zacinam byt z toho porodu trochu nervozni :grinning: Tento tyden me asi dve noci hodne bolelo bricho, zada a nohy jako pri menstr. uz sem myslela ze pojedem
10. pro 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janule66 No říká se, že rychlejší je zase bolestivější. Ty si zase můžeš nechat píchnout epidurál a dojet do porodnice, což my třeba ani nestihneme. :grinning:
Já řeším, kdo bude hlídat Davida. Kdyby to bylo rychlé, na to hlídání by to bylo taky fajn.

@gejbule1 Ty plašíš jak prvorodička. Představuj si, že to bude všechno v pohodě a třeba pak bude, velká šance tam je (nějakých 80 90 procent...)...To je návod i pro mne, víš :grinning:

Já ještě ve snech nerodím, ale vím, že to přijde.
10. pro 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Poporodni vlozky jsem mela minule a nakonec nas sestry kazdy den tak zasobovaly tema jejich sitovanejma, ze jsem sve ani nepotrebovala. Ale byla jsem na nadstandartnim pokoji, nevim jestli to stejne chodi i na normalnich. Ale predpokladam, ze v tomhle ano. Ja jsem emla i plenky na malou do zacatku, rybilku, lih a tak....V tasce uz mam i zupan a toaletku, mam nastesti vseho doma dost, tak to nebyl problem. Jeste jsem si dnes dokoupila vody, dve velke do zacatku, nez nafasuju zasoby a dve takove ty s pitkem k porodu, vim, ze jsem byla minule hodne ziziniva.
V kine jsme byly na americke blbince Stastny novy rok. Neurazi, nenadchne, ale nemusis u toho premyslet, coz je v mem stavu naprosto idealni. Lepsi nez kdyz jsem na zacatku tehu sla na Lidice. To jsem odchazela snad s horeckou a ocima napuchlyma jak angorak....sileny.

@charlie31
@bohu_nka Holky, moc dekuju za uklidneni. Pres bricho mam aktualne asi 106cm, pripadama si ooobr, ale taky jaka bych asi mela byt ve 35tt, ze? A navic s tim, ze miminko je velike a ja prtava. Na vyssi postave ta briska vypadaji mensi, lip se jim rozlozi do te vysky.
Na masaz hraze se schvalne zeptam sveho porodnika v utery az pujdu na poradnu. V prvnim tehu jsem to delala a vim, ze to zadna labuz teda nebyla :slight_smile:
Porod bych brala rychly tak akorat, s Emmus to bylo myslim fajn, byla na svete cca za 5 hodin od vody. Stale se porodu nejak zvlast nebojim,ale kdyz me treba v noci chytne takova ta menstruacni bolest a neprechazi a boli i nohy, tak si rikam, ze jako ajo, dyt ono to i bolelo..... :grinning: Ted me tedy boli bricho uz docela casto a mamka mi dnes rekla, ze ji prijde, ze mam bricho dolejs. Potvrdila mi jen to, co uz si par dni sama myslim :slight_smile: Jsem strasne zvedava, co mi rekne v utery doktor.
10. pro 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Hlídání řeším taky, bohužel u nás hlídací babičky nefungují. Tak asi budu o půlnoci (nebo až to přijde) budit některou z kamarádek. Ale taky se toho děsím.... :slight_smile:

@cernucha
Kde jsi rodila? My měli popor. vložky k dispozici. I plíny pro prcky.
Ty jo, tak rychlý porod bych taky brala. Mě museli vodu propíchnout. Nějak u mě nezabírá ani to, že bych na první porod zapomněla a to se snažím na to nemyslet.
Ty měříš bříško? tak já mám přes pupek 107 cm... :slight_smile:
A termín ještě hoooodně daleko....
10. pro 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky to byla dneska akce.Šli jsme dnes na oslavu narozenin do klubu.Tam tak silně vyhrávala hudba že vám úplně lítá žaludek.Mě tam bylo tak blbě/Strašně mě bolelo a tvrdlo v jednom kuse břicho že jsem za 2h musela jít domů.Ty otřesy na tu dělohu to byla síla.Když jsme tam šli vůbec by mě to nenapadlo :frowning2: .
Já se dnes taky měřila a přes břicho mám taky 106cm.Takže myslím že je nás hodně stejně velikých :slight_smile: :slight_smile: .
U nás to s hlídáním bude taky trochu problém.Babičky máme obě doccela daleko.jedna v Táboře a druhá v Poděbradech.Já budu budit ségru :slight_smile:
@irenka Já budu rodit u Apolináře-jestli nebudou mít plno.
@cernucha S Lidicema jsem na tom byla úplně stejně.Taky jsme na ně šli když jsem byla na začátku těhotenství a brečela jsem tam jako želva.
To jsem zvědavá co ti řeknou na kontrole,jestli budeš mát pravdu.Já tam jdu v pondělí.
@andulkaavetrelec Snažím se neplašit jen jak jsem nemohla spát tak mě napadaly samé blbosti které nešly přerušit.
10. pro 2011 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
přítel jel do Prahy na brigádu,neb na horách teď není práce a tak tady babouním.Teda já viděla Lidice až ted a víc se mi líbil Habermannův mlýn. :grinning:
Jinak teď rodila sousedka přes ulici,4dny po termínu.Měla první a sfoukla to za 4hoďky.což je krásný.Akorát jsem se smála,protože souseda jsme potkali v půl 9ráno jak šel z hospy a stěžoval si,že tak vyváděla,že se chudák nemohl ani ožrat,jak mu to znělo v hlavě a ten můj si hrál na hrdinu,takže uvidíme. :grinning: Taky říkal,že je porodnice přeplněná,že ji dali na nadstandart,takže dobrý a snad ji nezavřou.
Hlásím přes pupek 134cm a nemám kulaté bříško,al spíš jak otočenou hrušku :cry: ble.Spadlé.doktor povídal,že rodit nebudem,že jsou cesty pevné,ale ve mně to křupe jak ve starých pendlovkách.ale o těch bolestech co popisujete nic nevím a nebo to nepoznám :grinning:
11. pro 2011 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím 104 přes pupek, prej ho mám malej, ale horší je zbytek :frowning2: Včera jsme byli s Františkem na předvánoční diskotéce v místní sokolovně a pořád se mi rozepínala přezka na kozačkách jak mám lýtka tlustý :slight_smile:
Už mám skoro všechno nachystaný, tak také hodně sjíždím filmy co jsem promeškala v kině letos, je to paráda na chvíli vypnout a prožívat cizí osudy...
Rodit budu v Brně Bohunicích, zatím je tam klid, plínky jsme dostali před 5 lety asi jen 5ks a vložky také nic moc, tak uvidím...
11. pro 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Rodila jsem u Apolinare. No ja mela tehdy cele utery takove nepravidelne kontrakce, ktere uz nesly rozehnat ani teplou sprchou, ani lezenim, nic, tusila jsem, ze uz je neco divne, ale jako dalo se to. Vecer sem vyzehlila manzelovi kosile, pak uz jsme zacli merit intervaly a bylo to tak 15-20min, sem si porad myslela, ze jsou to ale treba jen poslicci. Pak mi ale odesla hlenova zatka a na dalsi kontrakci pak lupla voda. Byla to parada. Prijela jsem jim tedy do prodnice jen pro prst, ale na chodbe jsem to rozchodila asi za 40 minut na 4cm a ve sprse pak za stejne dlouhou chvili na 8cm :grinning: Na boxu mi pak lupnul doktor sekundarni vak blan a prisly poradne kontrakce. Ale tim jak jsem se luxusne otevrela predtim, tohle uz bylo fakt jen kratke. O porodu a nejakych bolestech jsem nevedela hodinu pote.......mit to tak i ted....keeeeez by!!!!!
Jinak hlidani ja mam vyresene skvele, mam svagrovou pres zahradu a nase za 10 minut na dojezd, takze u Emmciky porad nekdo bude, coz jsem stastna. Jen musim svagrovou i mamu donutit, aby uz si konecne daly telefon k posteli a mely ho zapnuty :slight_smile:
@andulkaavetrelec Jasne, musime myslet pozitivne, tesit se na to jak to prijde, ze to bude v pohode a hlavne....odmena bude ta nejsladsi na svete :wink:
@gejbule1 Ty jo, na zadne takove mejdany uz nechod,chlapecek musel koukat :slight_smile: Jak se vlastne malej bude jmenovat?
11. pro 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha To jsi měla krásný porod :slight_smile: .
My jsme se shodli s manžou že chceme Matýska ale už se nemůžeme dohodnout jestli to bude Matyášek nebo Matěj.Manža chce Matěje a já Matyáše.Ale spíš to vidím na Matyáše.
No včera to byl fakt mazec a už nic podobného fakt podnikat nebudu :grinning: :grinning:
11. pro 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka 104 je dobrý, já mám necelých 90 a jsem v 35+5tt :unamused:
11. pro 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zanetan ty jo, ty jsi mela pred otehotnenim 30 kilo? :slight_smile: Musis mit malinke brisko.
Holky nejak dlouho se neozvala Andra, ne? Snad je vse v poradku.
11. pro 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím že je v pořádku jen sem nechodí.Po kontrole se tady ukázala :slight_smile:
11. pro 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já mám přes břicho 98 cm. Mimino je v něm ale děsně narvaný a dává mi to najevo.
Já jsem zase včera koukala na film Dobrý Will Hunting a taky jsem brečela. Asi hodinu. Doteď mám opuchlé oči.
Já teď zase nevím, jestli jet do Chrudimi (menší porodnice, ale vyhlášená, kde jsem byla minule, cesta trvá 20 minut, přijímají rodičky až od 34. týdne), nebo do Pardubic (větší, rození jako na páse, cca 2 děsní doktoři, ale 1km od domu), protože bude zima a blbě se sněhem do Chrudimi pojede.
11. pro 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha teď mi bylo známou sděleno, že do konce šestinedělí mám nárok na nemocenskou a pak si můžu vybrat, jestli chci jít na 3 nebo 4 roky, páč si o rodičák budu žádat až příští rok, kdy bude platit nový zákon. A mzdová účetní mi poradila, že i kdyby mi řekli, že na to nemám nárok, má si o rodičák zažádat manžel a já si to pak jenom převezmu na sebe, resp. tam je víc možností, které můžeme využít. Základ bude v tom, abychom Arašída nedali do státního zařízení, to by nám pak rodičák sebrali.
Břicho si raději neměřím (nemám čím, co jsem se přestěhovala, ještě jsem nenašla krejčovský metr :slight_smile: ), ale stačí mi, že mám problémy si přefotit kroniky na bakalářku a sedět nebo ležet u počítače :grinning: Ale v práci mám přezdívku nateklý mravenec, tak ještě tak velký není :slight_smile:
11. pro 2011 ve 20:52  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec my jedeme na přelomu ledna a února rodit do Ústí (45 minut). Na Most jsem slyšela docela šílený kritiky, tak jsme se rozhodli, že tady určitě ne...
11. pro 2011 ve 20:55  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přeměřeno: 96cm. Ale je fakt, že je to taky hodně o výšce. Měřím 179cm, takže to břicho vypadá menší.
Dneska jsem zase pekla cukroví a jak jsem ujídala, tak jsem si na něj pěkně drobila. Jindy to asi padá na zem:slight_smile: Taky jsem musela asi pěkně přibrat. To cukroví je tááák dobroučké! Teď tu ležím a funím :grinning:
11. pro 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, chtěla bych poprosit o Váš názor, moje dr. mě už předala do nemocnice - porodnice na kontroly, neboť je pro mě složité se za ní dopravovat ( ordinaci má v jiném městě než bydlím ). Tak jsem šla teda na kontrolu dö nem. v naším městě, čekala jsem tam trošku jiný přístup, ale co už. Poměřili mě udělali ultrazvuk, všechno takové frk frk, dr. který mě vyšetřoval byl hodně strohý, jediné info co z něho vypadlo, že je vše ok. pak jsem dostala od něho zprávu, kde bylo - že čípek mám 2 cm a hrdlo přístupné pro špičku prstu, termín mám 3.1. myslíte že to je ok? jak jsem tak čučela na net, tak to ale spíš vypadá že se otvírám nebo? zajímal by mě Váš názor díkes.
12. pro 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula čípek dva je nález minimální - čím vyšší, tím připravenější - pokud se nepletu. a přístupné pro špičku bych řekla, že je ještě hodně málo na otevírání :slight_smile: ale nález se mlže měnit každým dnem, vždyť už to máš za pár :slight_smile:
12. pro 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry, ze Vam sem leziem a nepripojila som sa k Vam uz skor :wink: , nejak mi to nevychadzalo
@jakubikula ja mam tiez termin 3.1. a na poslednej kontrole som sa stazovala, ze ma maly uz vsade hrozne tlaci akoby tam uz nemal miesta:grinning: . Dr. mi povedal, ze je vsetko v najlepsom poriadku a pritom tiez mam cipek 2 cm, tak uvidme, kedy sa mu bude chciet na svet :slight_smile:.
Zacinam uz byt taka nesvoja, pretoze Tobi sa nam narodil v 36+4 a to som s tym absolutne neratala, ze by mohol prist na svet o nieco skor, tak teraz sa bojim uz kazdeho pichnutia, ze ci naaaahodou....ale vobec by som sa tedy nedivila, kebyze som este prenasala :grinning:
12. pro 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek