• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
inak viem, ze niektore maminky mali cipek 2cm uz od 7 mesiaca a v pohode donosili do terminu, tak sa este nemusis obavat, ale stejne to uz mame za par :wink:
12. pro 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak já už jsem si začala balit tašku do porodnice taky...co kdyby náhodou, že jo...sice Oddací list byl trošku oříšek, ale nakonec jsem ho našla :grinning:.
Jinak přes pupek mám aktuálně 107 a nahoře mám 17 kg...což je děs běs, ale hodně jsem sportovala a zase budu, tak snad to bude rychle dole....akorát manža na mě bude asi po té dlouhé době docela koukat, když odjížděl, tak jsem břicho neměla žádné a nic nahoře... :grinning:.
@cernucha Takže jsem na tom silně podobně :wink:....s velikostí pupku.
12. pro 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha :slight_smile: ani ne, normální S občas M velikost, ale přibrala jsem jen 5kilo... se chci videt po porodu, to asi nebude pěkný pohled
12. pro 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,já jsem byla taky na kontole v pátek a vše je o.k. jinak jsem si schválně přeměřila břucha :slight_smile: a mám 109 při výšce 162 :D takže docela velikej baťoh :slight_smile:ale nahoře mám ZATÍM jen 9kg. jinak jsem mrkala na nějaké ty kojící podprsenky a nějak jsem si zvykla nosit tílka a ted nemůžu vyjít ven,aniž bych ho neměla,tak se chci zeptat jestli někdo máte zkušenost s kojícím tílkem.Třeba i nějakou adresu a tak.... já našla akorát,,cenově tak nějak dostupné,, http://www.otto-shop.cz/d-5612792-kosilky-s-podprsenkou-pro-kojici-matky-petite-fleur.html ale pořád přemýšlím
12. pro 2011 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanek Ahoj. Jenze ja asi na zadnou nemocenskou nemam narok, protoze smlouva v te minule praci mi proste skoncila ke 30.9.2008 a od te doby jsem byla jen na materske. Dnes mi na socialce rekla pani, ze na materskou etdy narok nemam a ze pokud porodim v prosinci, budu mit automaticky 4letou materskou, coz je 3500/m a to je sileny, nebo tedy pokud porodim v lednu, tak snad uz podle te novelizace zakona budu mit narok na to vybrat si kolik chci let, s maximalnim cerpanim do 220 000. Samy ty pipiky na socialce vedi prdlacku. Jak je mozne, ze by nam vzali rodicak, pokud bychom dite dali do statni skolky?

@andulkaavetrelec Jed do Chrudimi, radeji kvalitu, ne? 20 minut nic neni, to ja muzu jet k Apolinari pres Prahu pokud to vyjde na spicku mnohem dyl.... A treba ani zadny snih nebude, zatim to tak nevypada.
@bohu_nka No joooo, s touhle vyskou vypada brisko krasne malinky, vid? Ja mam 161cm a to vis, to je pak pupicek videt. Dnes mi ukazala vaha magicke cislo, 70kg, siiiileny, s tim jsem chtela jit rodit. Mam 10 kg nahore. Takze holky, ja prestavam s tou moji desnou cokoladou, tim to je. Jsem prase :grinning:
@jakubikula V tvem tydnu je tento nalez krasny, cim mene cm ma cipek, tim je telo pripravenejsi k porodu, u porodu musi cipek zaniknout uplne. To ze jsi pro spicku prstu nic neznamena, s tim ja jsem dorazila do porodnice, mektala sestra, ze to neni zadny nalez a do 5 hodin byla mala na svete. A naopak ma znama chodila 14 dni otevrena na 2 cm :slight_smile: Zitra jdu na poradnu, tak napisu kolik mam sipek ja.
12. pro 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké odpoledne, tak u nás máme přes břicho 92, nahoře 5kg, ale myslím, že ještě za poslední měsíc a půl určitě přiberu...takže tam nějaká rezerva je :wink:
Co se týče balení, tak to nechám až po Vánocích, pořád si říkám že je času dost, tak snad nebudu překvapená :grinning:
@cernucha pokud porodíš v lednu, budeš mít určitě možnost volby...
12. pro 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha to mi zase řekla ségra, která to taky řešila. Pokud dám Arašída do jeslí nebo školky ještě před uplynutím doby, na kterou jsem si o rodičák řekla a byl mi na něj schválen, vezmou mi ho. Prý se mám za ty peníze o malýho starat, resp. si někoho zaplatit , ale ne státní zařízení, to by brali jako zneužití dávek :frowning2:. Prostě šílený. Naštěstí mám dobrýho zaměstnavatele, sice jsem tam byla jen na DPČ, ale klidně jí se mnou prý uzavře i v příštím roce, až si budu moct k rodičáku přivydělat a sama si budu moct určit, co všechno budu chtít dělat tak, aby Arašídek nijak nestrádal a já nebyla zbytečně ve stresu. Což stejně budu, páč v červnu chci dělat státnice...
12. pro 2011 ve 14:43  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak jsem doma z kontroly :slight_smile: Dnes to byla rychlovka ale hlavně je vše OK.čípek a hrdlo už nikdo moc neřeší.V tomto týdnu už je nárok na nějakou přípravu.Hájek mě dnes tak prohmatal břicho že mě ještě asi hodinu bolelo a zase mě objednal na 27.12. na monitor a na kontrolu.
@cernucha Jsem zvědavá kdy půjdeš na další kontrolu ty.
Já jsem si dnes koupila poporodní polštář :grinning: :grinning: :grinning: Já z něj mám takovou radost :slight_smile: Už tak nějak počítám se šitím.
12. pro 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula Já mám stejný nález jako ty od 26tt.A od té doby se to nezhoršilo.Tak bych se s tím být tebou moc nestresovala :slight_smile:
12. pro 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 No jdu zitra a pak vim, ze pujdu 27.12., tak bychom se tam mohly videt, vid? :grinning: Koudy ma ted totiz 14 dni dovcu, tak uz mi predem rikal, ze se uvidime takhle mezi svatky. V kolik tam mas byt?
12. pro 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jo a jsem oholena a dokonce mam odlakovane a ostrihane nehty na nohou, jen je znova nalakovat :slight_smile: Holeni vetsi namaha nez ty nehty. Ale zvladam to sama, jen me manzel prisel zkontrolovat, abych spis nez maminka co o sebe dba, nevypadala jak nejakej blazen :slight_smile:
12. pro 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cernucha jojo s tím holením,to je teda pravda :D akorát já mám problém,že přítel jezdí přes týden pryč,takže mě nemá kdo zkontrolovat :slight_smile: ale tak snad to doktoři v našem stavu pochopí :wink:
12. pro 2011 v 18:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Urcite pochopi, museji toho taky videt hodne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenze muj doktor je v manzelove veku, sympatak a navic kamarad, tykame si, tak se malinko stydim :grinning:
12. pro 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to je jiná :slight_smile: ty jo já nevím jestli bych se nestyděla chodit k někomu koho znám :grinning:
12. pro 2011 v 19:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám být 12,30h v poradně a před tím si zajít na monitor.To vůbec nevím jak to chodí a jak se tam dlouho čeká tak jak dopředu tam mám jít.Asi se na tom monitoru čeká dlouho co?
12. pro 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha neboj, pořád jsme dva v jednom a jsem v pořádku, jen jsem se dala do pečení a tak nemám moc času a taky nemám nic moc nachystaný, tak finišuji
12. pro 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ja nevim, ja je minule nestihla :slight_smile: Ale videla jsem tam vzdycky maminky sedet.
13. pro 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak děkuji holky za info, aspon vím že nemusím ještě tak rychle spěchat s balením tašky do porodnice :slight_smile: sice mě dneska v noci probulo bolení ve spodní části břicha a takový divný tlak v kříži, ale to je nejspíš normál, tělo se hold připrauje na porod. Sice mě ted trošku straší císařem, ale to se rozhodne zítra, tak jsem zvědavá jak to dopadne.
13. pro 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak poradna ok. Miminko odhadem 2500-2600g, tak se mi zda, ze vyslyselo me prosby a malicko se v rustu zpomalilo :slight_smile: Ja zavrena, cipek 2cm, volne pro spicku. Nabrany streptokok, dal uz mi papiry o jmene a tak, pristi tyden musim na krevni obraz a protilatky a dalsi kontrola 30.12. Ale asi 5x mi zopakoval, ze je zvedavej, jestli se neuvidime driv, ze jako statisticky pokud porodis driv v prvnim, je pravdepodobne, ze to tak pujde i u druheho. Tak uvidime......Rekl mi typ, ze prelom roku :grinning:
13. pro 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak super gratuluju :slight_smile: ,Dělal ti UTZ?A toho 30.12.jdeš na monitor?
Teď máš nález na čípku jako já před 2měsíci :slight_smile: .
Já už vysadila Utrogestan a snížila magnesium.Zatím nepociťuju žádné změny.Zítra jdu asi naposledy ke své gynekoložce.Ukončí mi neschopenku a dostanu papíry na mateřskou.Asi ji taky řeknu o ten výtěr aby na to náhodou nezapoměli :angry: .
13. pro 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 On se ten vyter dela asi normalne pozdeji, protoze mne Koucky napsal do zpravy, ze vzhledem k anamneze predcasneho porodu, nabran streptokok jiz dnes. Tak ti ho asi udela Hajek toho 27. O monitoru nemluvil, naopak rikal, ze uvidime jestli nejaky stihnu, ze se delaji od 38tt. Ultrazvuk mi delal, dela mi ho pokazde, protoze ja skemram, ze chci vedet, kolik male zase pribralo. Ale neni to standartni postup.....
Tak ja jdu do sprchy, jdu s tatou na predvanocni vecirek CSOB, Marek Eben uvadi Dagmar Peckovou, tak jsem zvedava. Hlavne se tesim na raut :grinning: No ale nevidely jste me holky jak se rvu do satu, to je celkem lahudka :grinning: Nastesti mam jedny takove balonkove, do kterych jsem tedy brisko vecpala. Ale zapnout zip pres bok a prsa......sileny.....
13. pro 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak si to pěkně užij a pochutnej si :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,je to asi jedna z posledních oslav :slight_smile: :slight_smile: .
O kolik dřív se malá vlastně narodila?Já vím že jsi to tady už psala :fearful: .Mě Lucka o 14dní dřív :slight_smile:
13. pro 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě mě tak napadá,nejste některá z Budějovic? že bychoom se potkaly v porodnici?
13. pro 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jakubikula z Tábora :wink: kousek, ale asi se nepotkáme :wink:
13. pro 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to už je krásná váha miminečka. I čípek drží! To je fajn! To bys ty Vánoce mohla zvládnout doma. :slight_smile: Já jdu na vánoč. večírek v pátek. Musím si přes den zdřímnout, abych to vydržela a neusnula tam jako nějaký ožrala. Naštěstí šaty mít nemusíme-to by bylo něco! Asi bych šla v pytli :grinning:
@gejbule1 Já jdu na monitor už 22.12. a pak každý týden. Doktor ho má u sebe v ordinaci, takže se chodí od ukončeného 35.tt.
@jakubikula Z Českých nebo Moravských? :slight_smile: Já teď žiju v Českém Krumlově - to je kousek. V Budějkách jsem dělala vysokou a pár let jsem tam žila. Ale teď už Krumlov a i rodit budu tady. Pouze kdyby byly nějaké komplikace nebo předčasný porod, tak se jezdí to Budějek. Je tam neonatologie apod.

Holky, já mám pocit, že ta naše holka roste jako blázen! Dneska v noci jsem měla pocit, že ať si lehnu, kam si lehnu, tam je. Sice ani nekopala, ale cítím ji všude :grinning: A hlavička je pořád nahoře :frowning2: Taková boule nad pupíkem...to se nedá přehlédnout.
14. pro 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Taky mám tu bouli jak popisuješ, těsně vedle pupíku vpravo, jestli je to ještě pořád hlavička no potěš, posledně mi doktor nedělal UTZ, tak nevím jestli už se otočila. Večery a noci jsou u nás taky zajímavý, říkám ze srandy, že mám v břiše vetřelce. Chystám se vytáhnout kameru a natočit to, protože ty bulvy a vlny na břiše jsou vidět pouhým okem. Jdu na monitor a poradnu ve středu 21.12., musela jsem to odložit, protože máme vánoční besídku v pondělí ve školce :slight_smile: bylo mi to sice blbé, ale synátor je taky důležitej :slight_smile:
Jinak se cítím fajn, špinění jsem měla jen dva dny a pak už nic. Ale to brnění rukou děs, dneska jsem si sotva namalovala face :frowning2:
14. pro 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, vecirek jsem spis pretrpela nez si ho uzila. Prisli jsme tam nejak moc brzo a u rautovych stolku se dalo jen stat, zadna zidle, nikde. Takze ja narvana v satickach, ktere sice pres brisko ok, ale jako tahly pres hrudnik a navic me tlacily boty, jak mam trochu natekle nohy, v lodickach a uzkych kozackach je to znat. No a tak stojime, ochutnavame jednohubky, konverzujeme a asi po 40 minutach me najednou trochu zaclo bolet bricho, pak jsem zacla hur dychat, pak jsem najednou zacla mit trochu mzitky pred ocima a to jsem vedela, ze jak si nesednu, asi bude zle. Protekcne me pustili do salu a to uz jsem dosedala studene opocena :grinning: Mam nizky tlak a jak uz asi byl vecer, no, stat jeste chvilku, myslim, ze bych padla.....hnusnej zazitek teda.
Bouli vedle pupiku mivam taky, ale u nas to je prdelka, obcas s ni piskotek krasne vrti :slight_smile:
@gejbule1 Emma se narodila o 3 tydny driv, zadne dramo, byla totalne v pohode a v podstate se to da povazovat za porod v terminu, ale oni to pry nazyvaji nejak prelomove predcasny ci co....
Jinak nase myska mela besidku ve skolce vcera a jak jsem hormonalne pobourena a videla jsem ji jak nastoupila v sukynce a zpivala....no slzy byly :slight_smile: A hlavne to zjisteni jak uz je velika......
Brneni nastesti nemam, ale holky, ty bolesti, vcera jsem sla na autobus snad 20 minut, zastavka kazdou chvili, jak stara baba. Dr rikal, ze jsem typicka vicerodicka, s typickou vetou: "To jsem teda v prvnim tehotenstvi nezazila", pry se povazuje za naprosto normalni, pokud mas bolesti kazdou hodinu. Pokud jsou kazdych 10 minut, tak jet. Potes teda.....
14. pro 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to jsi si to užila přesně jako já na oslavě.Bylo mi taky šíleně.Však jsem to tu psala.Už to hold pro nás není :frowning2: .
Tak jsem zvědavá jak na mě besídka zapůsobí :wink: .Fakt je že to strašně letí.Už jsou to veliké holčiny.Za chvíli půjdou do školy :frowning2: :frowning2: .
@lykanka to je dobře že špinění ustalo.
@bohu_nka snad si užiješ večírek lépe než já a cernucha :wink:.
Jinak bouli mám vedle pupíku taky ale je to prdelka :slight_smile: .
Já byla dnes na KO.dr.mi měřila miminko.Už máme 2450g.Což od minule přibral přes půl kg.Hlavička sice naléhá ale netlačí tak si prý myslí že bych mohla do Nového roku vydržet.Nechala jsem si zkontrolovat i placentu kvůli tomu mému píchání injekcí a vše prý OK.I vody mám prý normálně.Tak jsem snad poprvé po kontrole spokojená :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
14. pro 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak super, vidis!!!!! Paradni kontrola. Matysek uz temer dorostl nase Piskotka, vid?
Kdy je vlastne Lucka narozena?
14. pro 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha No teď za poslední dobu docela přibral :slight_smile: Ale 100% se těm odhadům věřit nedá.
Lucka je 9.7.takže byla letní miminko a kdy je narozená Emička?
14. pro 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek