• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Dobré ráno :slight_smile: :slight_smile:
@gingermm já osobně s tím taky zkušenost nemám ale určitě bych jela do nemocnice na konzultaci.Nic to být nemusí ale může to být třeba preeklampsie.Nechci tě strašit ale raději jeď zbytečně.
@bohu_nka To jsi si teda na monitoru užila co?Asi budete mít pěkného raráška :grinning: :grinning: .Nechal ti doktor magnesium?
23. pro 2011 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Už ho brát nemám. Mám teď čípek a celkově porodní cesty v poho. Prej porod zdaleka nehrozí, takže magnézko už ne. Akorát se tochu bojím křečí v nohách, takže jsem si koupila vodu Magnézii, kdyby to bylo nějaké hrozné.
23. pro 2011 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka Stejně je to zvláštní jak jsme se začaly brzy otevírat,hrozil nám předčasný porod a pak se to takhle srovná a popřípadě budeme ještě přenášet co :grinning: ?Když mi to řekli v tom 26tt strašně jsem se bála abych vydržela alespoň do 30tt.já jdu na kontrolu a monitor v úterý tak jsem zvědavá co mi řeknou :slight_smile: .
23. pro 2011 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte maminy,tak já jdu na kontrolu dneska,je to už docela fuška se někam vydat :grinning: jsem zvědavá co nám pěkného paní doktorka řekne....já musím každopádně rodit nejdřív 1.1.2012 pač jsem si změnila pojištovnu :slight_smile: při nejhorším ty doktory nějak uplatím :grinning: :grinning:
23. pro 2011 v 10:06  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@gejbule1 Taky si říkám. Já měla ještě před měsícem CS4 a teď mi napsal CS3. Tak nevím. Já už se ani neptala. Říkal, že se zatím porod nechystá. Takže asi magnézko zabralo nebo co. Je to děs, máme asi moc vysoké požadavky. Prvně ať čípek drží, teď po Vánicích už by se zase mohl začít chystat :grinning: Je to s náma těžký, co? :grinning:
23. pro 2011 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@gingermm Ahojky, jsem na tom stejně, noci jsou hrozné, necítím ruce, ráno si ani nemůžu vyčistit zuby, kartáček mi padá z rukou jak mi brní. Beru na to Detralex 2 tablety po snídani a musím říc t, že to potom pomůže, ale přes noc je to děs.
23. pro 2011 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@bohu_nka No jako moc se toho az na ty obcasne kontrakce nedeje. Vis jak to je, otevrena na dva centaky muzes byt treba 14 dni a ja ani nevim jaky je ted muj stav. A to ze mi ASI odesla hlenova zatka taky nic neznamena, opet treba tri tydny. Az to prijde tak to prijde. Fakt je, ze ted nepribiram a jidla mi staci o dost min nez driv, mam dlouho po jidle plny zaludek, asi na nej piskotek tlaci. Tak snad se v pribirani pribrzdilo i miminecko a nakonec to bude max tech 3500g.
@gingermm Taky bych asi radeji jela na konzultaci.....
23. pro 2011 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha A bavila tě práce lékaře lidských duší? Chtěla bys to dělat? Já vím, že je to neaktuální dotaz, no, ale doktorů si moc vážím, hlavně těch, co ví, co a jak... Já jsem kdysi taky byla na medicíně, jeden semestr, pak jsem utekla, ale teď mne třeba lék. věci zajímají, i když samozřejmě jako laik nemám tu zodpovědnost, ale třeba už kvůli tomu, že máme v rodině jednu "léčitelku", takže kvůli protiargumentaci. Já totiž obdivuju spíš to, co dokáže medicína.
Já za limitem ještě nejsem, jsem teprve 34+1..., tj. příp. lehká nedonošenost...
@bohu_nka Hele, ty odhady váhy miminka se musí brát s rezervou, jsou plus minus 500g... Nočního "křečka" do nohy jsem taky dostala, tak teď váhám, jestli to magnézium občas lupnout, ale asi počkám na dalšího. Kamarádka lupala, aby křeče neměla a pak přenášela 10 dní.
Holky, já se zase v noci strašně potím... Jsou to radosti.
23. pro 2011 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@andulkaavetrelec Prace to byla zajimava, kdyz bylo co delat. Jenze vetsinou sis udelala rano vizitu, sve pacienty a tim jak jsem byla zacinajici lekar, jen jsem pak do konce pracovni doby cekala na prijem.....coz je krapet nuda. Samozrejme atestovani lekari pak maji sve praxe a milion dalsich povinnosti, ktere ja jsem nemela. S vracenim se k medicine je to slozite. Je mi 31 a nemam odpracovane vlastne nic, pokud bych se k tomu vracela,bude mi cca 34 a v plnem zaprahu bych mela do atestace 5 let...a to rikam v plnem zaprahu, plny pracovni uvazek, sluzby, nocni.......uz se mi do toho asi ani nechce, muj smysl zivota je spis v rodine. Takze az dojde na nejake vraceni se do prace, budu se spise porozhlizet po nejakem castecnem uvazku ve farmaceuticke firme. Mam vyhodu toho titulu, prestoze jsem bez praxe a vlastne nic neumim....no, jsem na to jednou zvedava.
Lecitelstvi taky uplne neuznavam, jsem oddana medicinskym postupum, ale nevim jak bych treba mluvila kdyby kdokoliv z mych blizkych proste od lekaru zadne pomoci uz nemohl dostat.....to asi clovek pak zkusi vsechno.
Ja mela krec dnes, v lytku, ale ma chyba, vim presne pozici jak nenatahnout nohu a ja ji blbka natahla. Tak me dneska to lytko cely den boli. Ale magnesium by me ani nenapadlo vzit, beztak je to vicemene placebo.....
A ja se potim cele dny...hnus. Chodim tak malo oblekana....
23. pro 2011 v 16:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauki,
téda...Vy jste toho napsaly..to jsou úplné romány :grinning:. Mě letos ani nějak nepřijde, že je zítra už Štědrý den...ani počasí na to nevypadá prostě nic. Dneska večer mě ještě čeká francouzština a to jsem už teďka KO...navíc jak Viki nechce chodit spávat, tak je odpoledne docela protivná...takže máme doma docela itálii, jak se vzteká a já se rozčiluju...to jsem zvědavá, jak to bude vypadat ještě s jedním mrnětem...to asi budu muset často barvit vlasy :grinning:.
Jinak přejem všem Krásné Vánoce a pohodové svátky...v našem případě bez nenadálých zdravotních komplikací :wink:.
23. pro 2011 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky taky přeji krásné Vánoce a doufám, že se tady po vánocích sejdeme v plném počtu a všichni ještě 2 v 1. :slight_smile:
23. pro 2011 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Všem kindervajíčkům hezké kindervánoce!
23. pro 2011 v 19:42  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Taky preji vsem krasny stedry vecer a mezi svatky snad navidenou :slight_smile:
23. pro 2011 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Holčiny přeju tu všem krásné a klidné Vánoce bez odjezdu do porodnice.Ještě máme všichni čas :slight_smile: i když :wink: :wink: .
23. pro 2011 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Také přeji všem ledňulkám krásné a pohodové Vánoce!
23. pro 2011 ve 21:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásné vánoce vám všem. At vás bříška nebolí a dnešní den si užijete s pupíkama a dětičkama co nejlépe, bez hádek a zbytečného stresu.
24. pro 2011 v 08:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@gingermm já otýkám už měsíce,ruce,nohy.Křeče sice ne,ale jinak se snažím mít nohy nahoře třeba celý den.Za posledních 14dní jsem zavodnila 4kg.D
24. pro 2011 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Doktor říká,že dokud mám cukr a bílkoviny v moči v pořádku,není co řešit.Ale já taky nejsem žádnej drobeček,tak to může být i tím.My jdeme v po na kontrolu,je nábuch,dělá i přes svátky,tak jsem zvědavá :grinning:
Všem přeji krásné a pohodové svátky a bohatého Ježíška
24. pro 2011 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminy prosím nevíte někdo,jak to funguje:měnila jsem si pojištovnu,která mi bude platit od 1.1.2012 a co když porodím dříve?u jaké bude mimísek pojištovny?u té staré,nebo u té nové?
25. pro 2011 ve 12:22  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak taky přeji krásné Vánoce a hlavně klidné.... :slight_smile:
25. pro 2011 ve 12:23  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@ifilonka rekla bych,ze u stavajici
25. pro 2011 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím všechny těhulky a přeji krásné a klidné svátky. Omlouvám se, že vám sem takhle lezu. Psala jsem sem ze začátku, ale pak už né. Měla bych jeden dotaz, jsem dnes 36+3tt (TP 19.1.) a už přes týden mám hnědý hlen. Už dřív jsem občas měla, ale byl jen úplně slabý a ne pravidelný. Ale teď každé ráno se probudím a vyleze ze mě nahnědlý hlen a pak přes den je to už lepší. Nemáte s tím některá ňákou zkušenost. Jsem z toho trochu nervózní, ale říkám si, že dr. by se měl asi vyhledat až když je krev čerstvá,ne? Snad je vše ok. Na kontrolu jdu až ve středu a bude mi dělat konečně i monitoring. Jinak břicho už večer pěkně bolí a po ránu křeče do nohou.
25. pro 2011 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@wanda1 Ahoj,ja mela ten ciry hlen asi posledni tyden a pak v pondeli prave takhle nahnedly,jako kdyby se spinenim.Hrozne me to vylekalo,tak jsem hned psala memu porodnikovi a pry ok. Nemusi to znamenat vubec nic a muze to znamenat pripravu k porodu k radu dni ci tydnu. Dokud nejsou kontrakce po deseti minutach a mene,nepraskne voda ,nebo neni vylozene krvaceni,tak je to v pohode. ja od te doby nezaspinila,hlen mivam rano i nadale,takze uplne stejne jako ty.
25. pro 2011 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@cernucha Ahoj, díky za odpověď. Já právě asi před týdnem měla do toho i takové tmavší žilky, tak jsem si říkala jestli to nebude ta zátka, ale asi né. Koukám, že máme TP jen o den. Tak uvidíme co to je. První porod mi byl vyvolán uměla a to bylo něco hrozného. Takže doufám, že tentokrát to začne samo a nebude to tak bolestivé. V noci už mě docela bolí břicho, tak nevím jestli to mimču vadí, že ležím a jak se tam víc vrtí, tak možná proto ten hnědý hlen po ránu.
25. pro 2011 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@wanda1 ja mela prvni porod krasne rychly a myslim si,ze i pomerne bezbolestny,tri tydny pred terminem,pohodicka. Porodnik mi riká,ze mam pravdepodobnost,ze to bude zase driv,tak uz jen cekam. Kontrolu mam az pristi patek,jsem zvedava jak budu pripravena nebo ne. Kontrakce uz mivam,v noci bolesti taky.
25. pro 2011 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@crriss hmmm,no to by mě teda naštvalo,ale co bych nadělala :slight_smile:
25. pro 2011 ve 20:06  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
jak se máte? Doufám, že si užíváte rodinné pohody a teplo rodinného krbu... :slight_smile:
A také že řádně opočíváte. Mě se to moc nedaří. Ale užívám si toho, že mám manžela doma a ne v práci nebo na stavbě... :slight_smile:

@cernucha
@wanda1
Já sice zatím žádné špinění ale křeče a bolesti mám každý den. JSem si zrovna dneska v noci říkala, snad neporodím... byla jsem v noci sama, manžel zpíval půlnoční a mě bylo zle... :slight_smile:
Ale naštěstí v pohodě, já totiž ještě rodit nechciiiii!!!!!!!! :grinning: :grinning:
Wando, já měla první porod také vyvolávaný a bohužel na něj doted nemůžu zapomenout, mám to jako noční můru před očima a uklidnuju se, že cesty pro druhé mimi už jsou protažený a že to bude tentokráte méně bolestivé než napoprvé a také snad kratší.. :slight_smile: :wink:
Neboj to zvládneme!!!! :slight_smile:
25. pro 2011 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@irenka Jo já taky nechci ještě rodit. Vždy se musím smát jak těhule u dr. chtěj už rodit a bojí se, že snad ani neporodí. A já si v duchu říkám, že neví do čeho jdou. Mě když řekli, že v 38tt mi musí vyvolat porod, tak jsem byla v šoku, protože jsem na to ještě nebyla připravená. Otvírala jsem se pomalu a tak mě dopovali vším možným a když už jsem to vzdávala, že nemůžu, tak jsem byla na 4cm a to mi řekli, že každý další cm tak ještě hodinu, takže za šest hodin porodím. Já myslela, že umřu. Ale pak se to ňák hnulo a asi do hodiny jsem nakonec porodila. Ale řekla jsem, že mě tam už nikdo neuvidí. Kéž by to tentokrát začalo spontánně. Ale musíme doufat, že druhý porod už bude lepší.
Jo a dnes konečně po ránu čistý hlen, no taky jsem se včera celý den jen válela u pohádek. :slight_smile:
26. pro 2011 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak vánoce už skoro za námi a všichni jsme to krásně přečkaly :slight_smile: .já mám taky ještě čas ale teď už by mi to nevadilo kdyby to přišlo :slight_smile: .
Když vás tu tady tak čtu jak se vám to chystá že už máte poslíčky,špinění atd tak si říkám abych vůbec porodila :grinning: .mě krom občasného tvrdnutí břicha nic není.Ale mě ani s Luckou dopředu nic nebylo.Najednou mi praskla voda a jeli jsme :wink:
26. pro 2011 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@gejbule1 Ja uz si nejak rikam, at jsou za nama cele ty svatky, jim tolik, ze uz ani nestiham mit pocit hladu :slight_smile: Jezisek byl bohatej, vse probehlo v pohode, poprve jsem mela pocit, ze si Emmcika darky a celou tu atmosferu vazne uzila. Na stedry den sla spat o pulnoci :slight_smile:
Nakonec my s poslickama budeme prenaset a ty porodis prvni :slight_smile:, to je tak nevyzpytatelne, vid?
26. pro 2011 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek