• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@cernucha Juuu, tak Kubíček! To je paráda! A ten porod...fakt závidím!!!
@gejbule1 Mám úplně stejné pocity! Pořád nic nenaznačuje, že bych měla rodit, Je mi čím dál líp! Na monitor a kontrolu chodím ve čtvretk, tak uvidíme. Ale malá je pořád hlavou nahoru, tak má aspoň šanci se ještě otočit. Jsem zvědavá, jaký ti dneska řeknou váhový odhad.
@sarka11 No teda, ty to máš teda pěkně divoký! Se divím, že ti nějak nepomůžou. Možná by už to měli nějak urychlit...
2. led 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka
@gejbule1
Kontrolu mám ve středu, budu doufat, že už tam nepůjdu :wink: Dnes jsem se opět nevyspala, vzbudily mě velké bolesti ve 4.40 po 7 min, tak jsem si šla dát teplou sprchu a vyšla několikrát schody a čekala co bude, nakonec klasika, prodloužilo se to na 10-15min, před sedmou jsem to vzdala a šla si zas lehnout a to se akorát vzbudil Dami :unamused: . Akorát dnes jsou ty bolesti nějaké hodně silné až mi párkrát vyhrkly i slzy, ještě kdyby byly aspoň pravidelné... :frowning2:
2. led 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11
Moc na tebe myslím... a neboj.

Holky, dnes mi přišla SMS, kamarádka porodila v noci holčičku.
A ted si s ní píšu... je doma, do nemocnice to nestihli. Stále měla bolesti po 10min. tak nezaznamenala ani, že rodí... a když volala PA s kterou měla rodit at jí přijde zkontrolovat, tak ta jí řekla, že je už na 8cm otevřená.
TAk Šárko, třeba to bude u tebe taky tak.... :slight_smile:
2. led 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Ježiš, ty máš trápení, tak ať už je to sakra taky naostro.
@bohu_nka @gejbule Já taky zavřená na sedm západů, nic se neděje. I když u mne je to zatím ještě dobře, neb jsem pouze 35+4. Kdybych porodila jako minule: 39+0, vůbec bych se nezlobila...
@irenka No počkej a to ji ani nenutili potom odjet do porodnice? Nedávno byl případ, že nutili, ale tady bylo asi všechno ok, že?
2. led 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Jsme uplne v poradku, Kubicek je bajecnej. dnes by nas dokonce I pustili domu,ale protoze malemu stale trochu stoupa bilirubin, museli bychom za dva dny na kontrolu. No a manzel ma dnes zapijeni....Tak jsem se s Nima dohodla,ze tu jeste dnes vydrzime a ze maleho jeste zkontroluji. O zapijeni jsem se samozrejme nezminila,abychom nevypadali jak nejaci asocialove vozralove :grinning: :grinning: Radeji tady ale budu o den dele v kuse,nez se sem pak na noc treba vracet. Emmca se taky jednu noc svitila,tak to nechci podcenit. Mame jednoluzkovy nadstandart,jsme tu v pohode a snad zitra vypadnem. Az na tohle jsme totiz oba uplne v poradku.

@sarka11 Je mi te lito,uz bych it strasne prala,abys to mela konecne za sebou. Ja nemela slzu z bolesti ani jednu,natoz pak doma. a v porodnici by tech par kontrakci asi I za slzy staly,ale to jsem nestihla......
2. led 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Takže právě jdu z nemocnice...hrůza a děs...Eliška má 3,5kg což jak naznačoval výraz paní doktorky je docela dost :unamused: když měřím 162 cm,no a máme nějakou velkou hlavičku,tak nevím nevím.no snad bude vše o.k. jinak podle tabulek už rodím :slight_smile: a to mám ještě 14 dní čas
2. led 2012 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka To je pěkná váha! A už to aspoň vypadá, že budeš rodit? Nebo ještě se nic nepřipravuje.
2. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to jsem zvědavá, jestli tatínek zítra bude moct řídit:slight_smile: A co Emmička? Co říká na brášku?
2. led 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka zatím v pohodě,sem tam nějaké ty kontrakce,ale nic hrozného...neotvírám se a čípek v pohodě takže zatím nic,ale snad to brzo příjde nechci rodit 5-ti kilového macíka :grinning:
2. led 2012 ve 12:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Ten odhad váhy je jen odhad. Může mít i jen 3 kg, ale stejně je to už dost, viď. Přeju brzký porod!
@cernucha Já se přiznám, že už jsem brečela dopředu, minule ani nevím, jestli jsem na sále ronila, ale myslím, že ne. Třeba to taky nestihnu...
2. led 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 já zatím pořád nic, zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi řeknou. zase se mi horší ten můj tlak, tak uvidím. pořád čekám, kdy to přijde a pořád nic.
2. led 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Já jsem taky zamčená na sedm západů.... taky mám čas.
No kamarádka byla OK, malá taky OK, tak nikam nemuseli. Ale já bych si to neriskla. Stejně bych zavolala rychlou. :wink:

@ifilonka
Já měla u prvního odhad na 4200g a proto začli vyvolávat. Vyvolávali mi ho 4 dny a když se narodil tak měl jen 4100g a 51cm.... nemohla jsem ho porodit. Mě zase strašili, že má veliký bříško a hlavička, že neprojde.
A nakonec jsem to zvládla se slzami v očícha a nemusela na císaře, kterého už mi slibovali. :slight_smile:
Tak neboj, nesmíš na to dát. Ale chápu že to člověka rozhodí...... nenech se.
Budete oba v pořádku uvidíš. :wink:
PUst si něco hezkého at přijdeš na jiné myšlenky :slight_smile:
2. led 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
POMOC:
ONi mi vymazali novou fotku.... GRRRRRRRRRRRRRRRRr :rolling_eyes:
2. led 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka já jsem zatím v klidu :slight_smile: uvidíme jak dlouho,no snad už to bude brzo zamnou,ale děkuji za podporu :wink:
2. led 2012 v 16:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec to jo,docela mě zaskočila,no uvidíme :slight_smile:
2. led 2012 v 16:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Veliká gratulace. :grinning:

Holky,teda mě už to nebaví, :grinning: Závidím všem,co to mají za sebou,nebo mají aspoň poslíčky,aspon vědí,že se něco dějě.Měla jsem strach,ať vydržím než se přítel vrátí a teď už sem ve fázi,že se ten náš bublíšek nikdy nenarodí.Jen se chruje.Zítra zase monitor už 3 a kontrola.Doktor jen říká,že je velkej,ale radši neříká jak
Občas mám i hranatý břicho,jak se tam nevejde.Nesnáším čekání,vlastně máme ještě týden čas.......
2. led 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Jenom týden! Já mám ještě měsíc. A taky mne to neba. Hlavně chůze, jsem jak žok. Unavená a hlavně otázku: Těšíš se? fakt nemusím...Začínám žít s heslem "přežít", ale naštěstí je zatím aspoň klid a miminko nebrečí, má to i svá pozitiva, i když noc stejně není určená pro spánek...
@cernucha Moc nás tady neprovokuj :grinning: , my ještě finišujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale stejně je to holky zvláštní, rozpětí porodu až měsíc, čekat a hekat.
2. led 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Mám denně tři telefony jestli jsem celá a jak to vypadá.Máma ať chodím,a´t mám sílu,já na to ať si zkusí nosit těch 30kg navíc na těch brutálně oteklých nohách :grinning: .Měla jsem krásné bříško,teď popraskané až k pupíku,jediná klika,že si přes něj vidím jen se zrcadlem :grinning: Nejhorší je ležet a zvednout se nebo otočit,všechny ty pánevní kosti bolej a křupaj a je to k vzteku.Nejlepší je sedět,jenže copak můžu sedět celý den? :grinning:
No vlastně můžu sem skoro pořád sama,takže mě nic netlačí,až na to líné miminko.Vím,že až bude chtít tak půjde,jenže já byla vždy organizační typ a to čekání je nekonečné
2. led 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky u mě kontrola OK.Monitor v pořádku.čípek a hrdlo lepší než ve 26tt.Na porod to prý ještě nevypadá.
Takže KO zase za týden :unamused: .Už bych to taky brala porodit.Jenže u mě se vůbec nic neděje ani poslíčky nic.
Takže buď to přijde zničeho nic nebo budu přenášet :slight_smile: .
@charlie31 Vyhodnocují ti nějak ten monitor?Mě ho zkoukne doktor a napíše tam za 1 a to je vše.
@bohu_nka Váhový odhad mi už nikdo neříká.Na UTZ už nechodím.Ty jdeš ještě na UTZ?
Tak holky kdo bude další?????? :confused: :confused:
2. led 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes tu za mnou byl muj porodnik a riikal mi, ze malej sel ven za pet dvanact. Mel snuru kolem krku a skrtil se kocourecek nas. Nechtel me strasit uz na sale, ale hodne slably ozvy, kdyz vylezl, tak neplakal,az na boxu a to ho pry sestra musela prodychnout. Takze apgar store z prvni minutky ma nizsi,ne dramaticky,ale Jo....V pate minute uz ho ma dobre a to je pry rozhodujici. Fuj, clovek ani nechce domyslet.......
2. led 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Emmicka je Zatim bajecna,prijmula Kubicka jako velka segra, pochovala si ho a porad mu pres telefon posila pusinky a pozdravuje ho :slight_smile:
2. led 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha No to je hrozný.ještě že se mu teda zachtělo jít ven tak brzy :unamused: .
Já z tohohle mám taky hrozný strach.proč to nekontrolují UTZ jestli tam tu šňůru mají nebo ne??Když by to dělali v nějakém 36tt a bylo to v pořádku tak pak už se přece miminka moc nevrtí aby se zamotaly ne?
2. led 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak já mám dneska taky po kontrole na porodce....vše OK a k porodu se nic nechystá....chjo, už bych to teda taky brala...nakonec budu taky přenášet...u mě to bude z extrému do extrému :grinning:.

@gejbule1 Mě taky jen natočí monitor, zkontrolují tlak, moč, váha se už asi neřeší, pak na mě zběžně mrkne a jdu domů....UTZ už se taky nekoná.
2. led 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak moc gratuluji ke Kubíčkovi.
Holky nějak nemám čas se sem ani dostat. Jinak malý měl 2840 g a 48 cm.
Někdo se ptal, že mě pustili brzo, no to asi jo, ale mě to tam hrozně nebavilo a jako pacient v nemocnici jsem hrozná. Nudím se a když mě nic nebolelo, tak se mi zdá zbytečné zabírat místo. :slight_smile:
2. led 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nepatřím k vám, mám dubňátko 2011, když se Miška narodila, po císaři trvalo, než se mi spustilo mlíčko. Tak jsem pro jistotu koupila do zásoby počáteční kojeneckou výživu BEBA Good start. Nakonec jsme jí nevyužily, mám jí pořád ve skříňi, má minimální trvanlivost do 4/2012. Já jsem z Prahy 10, metro Strašnická, jestli se chcete někdo stavit, ráda jí daruji. Přeji všem hodně štěstí k rození.
2. led 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak prvni vasniva,probdena noc je za nami a dava mi bohuzel asi znat to,ze Kuba bude trpet na prdiky. Vzbudil se pred 23 a pak jsme znovu usnuli v 5 rano :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rano prisla detska sestricka,tak jsem ji to rikala a ona proc jsem pry proboha za Nima neprisla, ze od toho tam jsou,aby mi pomohly,ale mne to prislo trapny.....poradila mi par veci a rikala,ze plakalo vic deticek, ze bylo asi neco blbe s jidlem. A to Ja jeste poctive nesnedla sekanou co byla k veceri,Jen mastene brambory.... :slight_smile: Musim doma nasadit fenyklovy caj, dietu a malemu preventivne nejake kapicky,vsak ono to pujde.
jinak pro maminky Apolinarky....Na pokojich jsou vlozky,nocni kosile a podlozky,pro miminka na zacatek 6 plenek,par kousku perlanku na myti,strasne tekute mydlo Johnson a olejicek, tot vse. Nezapomente si tedy vzit teplomer,plenky,vlhcene ubrousky,nebo neco takoveho a nejaky krem na prdelku. Jo a dole zrusili bufet.
3. led 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já chodím každý týden na monitor, pak vyšetření a zatím mi dělal utz pokaždé, protože je otočená hlavičkou nahoru. Tak se dívá, jestli se neotočila. Ale minulý týden mi taky neřekl váhový odhad. Jen mrknul, jak leží a kolik je tam plodovky. Tak uvidím - jdu ve čtvrtek.
@cernucha Opravdu radši nedomýšlet! Hlavně že je všechno v pořádku. Tak dneska už snad půjdete domu...Jééé, vy se máte!
@andraa Ty jsi opravdu dobrý pacient...nechceš zabírat místo :grinning: Ale je fajn, že tě nic netrápí!!!
3. led 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak dneska už asi půjdete domů co?Prdíky jsou hrozné.my jsme si je s Luckou taky pěkně užívali :angry: .měla jsi jít otravovat sestry aby ti nějak pomohly.Tak Vám přeju š´tastný přesun domů :grinning: :grinning: .
@bohu_nka Budu ti držet pěsti aby se maličká otočila.ještě by mohla.
A když ne půjde prdelkou nebo plánují císaře?
3. led 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Otočit se může i v den porodu. Ale samozřejmě už je malá šance. Doktor mi řekl, že se musím domluvit v porodnici. Tam mě pošle týden před termínem.(Normálně tam posílá až v den termínu). Malá by musela být v ideální pozici a nesmí mít váhový odhad víc než 3,5kg a ještě nějaké věci...prostě musely bychom obě splňovat určitá kritéria...pokud ne, tak určitě císař. Ale doktor mi minule říkal, že pro prvorodičku je porod KP náročnější, takže pokud se rozhodnu pro císaře, nikdo mi to vymlouvat nebude. Tak uvidíme. Na porod KP se moc necítím. Takže si myslím, že buď se ještě otočí, nebo císař. Dneska otočená není - hlavou mi právě naráží do žeber :grinning: Kdyby mi náhodou začal porod dřív, tak se rozhodnou v porodnici.
3. led 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdeme dom
3. led 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek