• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@bohu_nka Už jsem o tom slyšela že se miminko otočilo těsně před porodem takže zatím není nic ztraceno.Snad si to pusinka rozmyslí.Já měla Lucku taky hlavičkou nahoru do 35tt.manžel si dělal legraci a říkal že je chytrá když je takhle.přeci nebude hlavou dolů tak dlouho :grinning: :grinning: .Ale taky jsem byla rozhodnutá jít na císaře kdyby se neotočila.je to i prý docela bolestivé a můžou miminku vykloubit ručičky atd.Takže bych volila stejně.ještě jsem slyšela o nějakém hmatu gynekologa který to miminko otočí.neříkal ti o tom něco?
3. led 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Monitor nevyhodnocuje,nic neříká,písne ok a je to.Mám zas větší břicho už 37.Pěkně mě prohmátl až to bolelo a prý zkoušel něco odloupnout a nešlo to a prý nic a já už sem nasraná.Tak mi řekl,že mám být ráda.že nejsem žirafa nebo slon,ty jsou těhotní až 2roky. :grinning:
Jinak mi utz nedělá a jsem ráda.máme obříka a vědět přesně kolik váží a jak má velkou hlavu by mě asi stresovalo ještě víc
3. led 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Prý už se to otáčení moc nedělá. Miminko má třeba nějaký důvod k tomu se neotočit - třeba krátkou nebo omotanou pupečníkovou šňůru...takže to ne. Já bych taky nechtěla být tak dlouho hlavou dolů, takže mám pro ni pochopení :grinning: Každý večer jí domlouváme a taky cvičím kočičí hřbety. Třeba to zabere.
3. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Tak šťastnou cestu domů a krásný přivítání přeju... :slight_smile:
3. led 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jak jste jinak na tom?
Vy což máte termín ted začátkem ledna - MOc vám držím palce!!!!

Já jdu zítra na poslední poradnu ke své doktorce... do porodky se mi vůůůbec nechce. :(
3. led 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Mám kamarádku, která měla mímo obráceně, kluka. Chtěla ale rodit normálně. V nemocnici jí to jedna doktorka přislíbila, ale pak u porodu nebyla a kamarádka měla císaře. Dodnes je naštvaná. Já nejsem lékař, ale co jsem četla, já bych dobrovolně šla radši na císaře. Dnes se KP rodí méně, nemají s tím doktoři zkušenosti, císař je pro dítě myslím v tomto případě i lepší. A dnes císaře umí dělat lépe než dříve.
Ale ještě se může otočit, někde jsem četla, že v 8. měsíci je ještě 15 procent neotočeno a na konci 4.
@cernucha No, ještě že si tu informaci o šňůře nechal doktor pro sebe, že má smysl pro tvou psychiku...Tos měla štěstí. Prdíky jsme měli až do 6. měsíce...Už mám doma koupenou rektální trubičku, minule se hodila...
3. led 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Mně taky doktor vždycky napíše, že jsem bez větších obtíží...
Já jsem byla na kontrole naposledy před Vánoci a teď mám přijít až 10.10., přijde mi to jako hrozně dlouhá doba.
@irenka Dnešní noc třeba byla úplně katastrofální, nemohla jsem usnout, vedro mi bylo,desetkrát jsem se probudila, třikrát byla na záchodě...Ještě 30 takových nocí a pak mne bude zase budit mímo.
3. led 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak to jsme na tom stejně, já byla 5.12. a pak až 2.1. taky moc dlouho, a to jsem dneska začala 37.týden, podle mě i když je vše ok, tak by se mělo tak od 34.týdne chodit co 14dní ale většina dr.jak vidím na to kašle. A noci za posledních asi 8-10 dní děs, mám poslíčky, chodím furt na wc noo ufff a když se konečně zdá že bude klid a usnu tak buď má mimi v břicho disko nebo se vzbudí jeden s mých broučků. :o((((
3. led 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlásím, že jsem taky pořád 2v1 :frowning2: na další kontrolu jdu ve čtvrtek, tak doufám že mudra bude mít pro mě lepší zprávy než minule. Bobiškovi se ven asi nechce. Už jsem zkoušela kde co a stejně nic. Akorát teď mám takový problém, když stoupnu nebo chodím, tak cítím děsnou bodavou bolest dole. Je to jak kdyby mě někdo řezal nožem. Mám to takhle jeden dva dny, myslíte, že je to normální takhle na konci těhu?
3. led 2012 ve 13:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Jsem ti taky na to zapomněla napsat. Já bych raději také nechtěla vědět že se něco děje!
Je lepší nevědět. Měla jsi tam svýho Dr. a to je dobře, udělal vše co měl a jakej je Kubík krásnej kluk.
:slight_smile: A Kubík si řekl, že už ho to tam nebaví a že chce na svět, tak to je také jedině dobře... :slight_smile:

@bohu_nka
Mimčo se ještě otočit může.... neboj.
A když ne, tak oni Dr. poznají co je pro tebe i mimi nejlepší :wink:
Hlavně na to nemyslet co? :slight_smile:
3. led 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Tak to vítej v klubu. Já už pořádně nespala asi týden... fakt děs.
Dneska mi cesta k zubaři dala docela zabrat. nechci si tu stěžovat, ale pro mě jako pro sporotvce je to šílený.
Najedou nemůžu chodit a dýchat a všude mě to bolí.... To je hroznej stav. No prostě jinej stav... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. led 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@effka84 Mě to dole bolí už měsíc,ale možná to bolí něco jiného,bolí mě stydká kost a kyčle a pánevní kosti a vynechává levá noha......
@andulkaavetrelec jdu taky 10.1a doufám,že už nedojdu :grinning: .Na dnešek jsem spala 4hodky a z toho byla 2x na wc. a taková je každá druhá noc.Možná si za to můžu sama,že na to všechno moc myslím a pak nespím
Ježíš já mám náladu blebleble,jdu si radši lehnout,ať vás ještě neotrávím :grinning:

teda holky,možná sem hovádko,ale já bych se šla někam normálně ožrat
3. led 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@effka84
To já mám taky, a zítra se na to Dr. chci zeptat... sice to není takový jak píšeš ty, ale příjemný to taky není.
3. led 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: TY mě bavííš... já si pro radost dneska koupím ortopedické vložky do bot. At se mi alespon líp chodí. :wink:
A náladu dát si skleničku a pořádně se zbumbrdlíkovat mám taky. To bude asi těma hormonama. Pak se mi chce zase jednu chvíli brečet že porod nezvládnu.
jednou zase když se na mě Maty hezky usměje tak si říkám, to zvládnu. ZA tyhle okamžiky to stojí...
No co, ale ven to musí tak jako tak, tak musíme hold vydržet.
:slight_smile:
3. led 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Já jdu 5.1. na poslední večírek, s naším anglickým lektorem. Tak tam možná jedno vínko dám...
Já napsala 10.10. místo 10.1., a to mi neujela ruka, jsem úplně těhotensky vymaštěná... Minule jsem jela do OBI a dojela jsem na druhý konec města do Baumaxu a uvědomila si to těsně před cílem :grinning: Zapomínám klíče, slova apod...
3. led 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Máme první,porodu se ani nebojím,nevím do čeho jdu,ale když to zvládli ostatní zvládnu to taky,ale to čekání .........Odp.přijde kámoška,tak dáme jedno červený s kolou mnam mnam.
@andulkaavetrelec Vymaštěná jsem taky,dneska složitě vysvětluju kámošce,že má do svíčkový přidat žlutou smetanu ve skle,až když se mě ptala po 3,došlo mi,že v kelímku :grinning:
taky bych někam jela,kdybych se vešla za volant,ale nejradši mám Hornbach :grinning:
3. led 2012 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak dneska jsem byla opět na kontrole. stav zatím nezměněn, jen mi navýšila kontroly na 3x týdně, takže ve čtvrtek jdu zas a taky o víkendu. no nevím, jestli by nebylo efektivnější tam zůstat, docela mě to neba pořád jezdit. pokaždé jdu na KTG a taky na ultrazvuk a minimálně jednou týdně na prohlídku. všechno je prej krásně nachystané, ale pokud se mi nezhorší můj zdravotní stav, tak to nebudeme zbytečně vyvolávat a počkáme, až se maličké samo ohlásí. ale přenášet prej určitě nebudu, toho se bát nemusím.
3. led 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky dnes jste se tu pěkně rozepsaly :slight_smile: :slight_smile: .
když čtu něčí příspěvek-problémy se spaním,s chůzí atd tak úplně souhlasím a mám stejné pocity :slight_smile: .Hlavně to noční spaní je šílený :angry:
Já si holky taky občas dám skleničku.Teď jsem měla šílenou chuť na cinzano :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
@gingermm To je teda pěkná otrava tak často dojíždět do nemocnice.Ale zase jsi alespoň pod kontrolou.jak daleko dojíždíš?
3. led 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec s tím zapomínáním jsem na tom úplně stejně,chci jít na záchod a v půlce cesty zapomenu co jsem chtěla,přítel se mi smějea,le to je fakt hrůza.To by člověk nevěřil,co ten prdoch a vše kolem něho dokáže udělat s tebou :grinning:
3. led 2012 v 19:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 no já dojíždím 15km tam a 15 zpět. jsem hrozně ráda, že mě vozí naši, protože jinak bych to nezvládla. celé těhu omdlívám a nejhorší je to v MHD. teď už mi dělá zle i to auto, takže ty cesty jsou na prd
4. led 2012 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm Já jedu za týden na první monitor do Chrudimi, protože tam chci rodit. Je to cca 12 km. Včera jsem tam byla taky autem kvůli mateřské dovolené, protože jsem tam pracovala. Já musím autem sama, manžel má práce nad hlavu. Tak se máš, že máš takový servis. U nás, kdo řídí, chodí do práce, a kdo nechodí do práce (tchyně), nemá řidičák...Autem ale jezdím jen po městě, dneska jsem vezla syna do školky.
4. led 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda ještě pořád jezdím autem a zatím mi to nic nedělá.Jen se teď trochu bojím aby se mi neudělalo špatně.Dnes jsem se narychlo a nečekaně objednala ke kadeřnici,kdo ví kdy se tam pak dostanu.Celou dobu mám polodlouhé vlasy a teď jsem se rozhodla jít nakrátko :slight_smile:.Snad to pak neobrečím :grinning:
Nekoukala jste včera některá na soukromá dramata?Byl tam příběh jak zemřela zdravá maminka po porodu.Já u toho řvala jak želva :frowning2: :frowning2:Pak jsem litovala že jsem na to koukala.
4. led 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já taky pořád jezdím autem a jsem za to ráda, protože přítel chodí z práce večer a já bych byla úplně odříznutá. Dneska jedu ke kamarádce, co má pětiměsíční miminko, tak se těšííím! A s tím kadeřníkem ti závidím. Já bych se ostříhala hned! Na mikádko...tak nějak pod uši, ale přítel mě pořád přemlouvá na delší, tak to stříhám málo. Už to mám na lopatky a nebaví mě to. Ale je fakt, že mám dost vlasů a nemastí se mi, takže to není tak špatný. A je to praktický. Ráno vstanu, dám to do culíku a je to. Ale doufám, že po porodu mi začnou trochu padat, abych měla výmluvu to ostříhat :grinning: :grinning: :grinning: Tak sem pak hoď fotky, ať víme, jaká jsi kočka :wink:
4. led 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dostala jsem k Vánocům fusak na miminko-je úplně nový. Mám ho vyprat? Já prala úplně všechno v prášku pro mimi. Ale on je tak krásně heboučký (Lodger), tak se bojím, aby byl takový i po vyprání...už dvakrát jsem ho měla v ruce a zase jsem ho uklidila. Nechce se mi ho strkat do pračky :unamused:
4. led 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Já bych ho neprala, vím jak vypadá, skvělá volba :wink: Mám novou zavinovačku také mooc příjemný materiálek s kanýrkama a po vyprání bych ji musela nějak vyztužit nebo nažehlit speciálně, podle mě stačí vyprat oblečky a plínky co se dostanou do bezprostředního styku s pokožkou.
4. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka taky mám Lodgera a ptala jsem se paní v obchodě a říkala, že ho nemusím prát, ale prát se může. Stejně do něho budeš dávat miminko oblečené, takže mu nic nehrozí. My jsme ho ještě nepoužili, protože jsme byli jen v autosedačce. Ale už se těším až vyrazíme s kočárkem na procházku. Zatím všichni říkali aby jsme 14 dní počkali i doktorka, takže čekáme
4. led 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak já jsem ostříhaná asi tak měsíc...měla jsem vlasy skoro do půl pasu a teďka je mám na mikádo, no a spokojenost :slight_smile:.
S čím jsem spokojená méně, jsou výsledky stěru na streptokoka, samozřejmě jsou pozitivní....tak nevím co mě čeká, nějaká kapačka u porodu? Měla jste to některá?
Já novou zavinovačku do autosedačky vyprala a není to vůbec vidět, je pořád stejně krásná :slight_smile:
4. led 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ke kadeřníkovi taky ještě musím, manžel má rád dlouhé vlasy, tak to ještě nechám delší. Zkrátím to, až mi bude prcek za ně tahat a až si je nebudu stíhat umýt...
@tobi1 Jojo, čeká tě kapačka u porodu, je to prý nejlepší dát to až v ten moment, já ji měla z jiného důvodu, a to že uplynulo 12 hodin od odtoku plodové vody a porod nebyl ještě u konce...
4. led 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak jsem zpět z poradny.... a koukám, že nejsem jediná, kdo tu bude řešit streptokoka... :(

Jinak já se chci nechat ošmikat až po porodu... po prvním porodu mi vypadalo šíleně moc vlasů, tak to ostříhám asi až pak, ted by to nemělo smysl .
Ale bude to u mě doost šílená změna, celý život dlouhý vlasy... :D
4. led 2012 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
Mě dnes Dr říkala, že když mám toho streptokoka, tak že nesmím otálet s odjezdem do porodnice. že se musí včas dát A'TB intravenozně!
Tak to mi trochu zhatilo plány, být doma co nejdéle to půjde. Ještě se na to zeptám v poradně příští týden.
4. led 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek