• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@bohu_nka já bych ho taky neprala...taky jsem dostala a určitě ho prát nebudu
4. led 2012 v 16:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Já s doktorem nemluvila, až v pondělí, dneska mě dala jen sestra výsledky, tak jsem to hnedka studovala na netu....jj, psali tam, že bys měla hnedka jet, abys stihla ty kapačky.
Já s vlasama experimentuju docela hodně, naštěstí mě rostou rychle, po Vikině jsem si nechala udělat rasta copánky, tak musím něco vymyslet i teďka :grinning:, než půjdu do práce, pak už budu mít zase útrum....
4. led 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
Tak mi pak řekni, co ti Dr. řekl.
Mě to dost naštvalo, páč jsem chtěla jet na poslední chvíli kvůli Matýskovi, abych měla pocit, že jsem s ním do poslední chvíle co můžu... :frowning2:
A taky že si prohekám ty bolesti doma v klidu a soukromí.
Já právě s vlasama dost bojuju. Rostou mi hrozně pomalu... a nevím jak budu vypadat v krátkých... :grinning:
Možná to bude šok.. :slight_smile:
4. led 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kadeřnice hrůza :frowning2: Jsem absolutně nespokojená.Doma jsem si to musela ještě dost doupravit a ani tak to není nic moc.Tak uvidím jak to bude vypadat zítra a pak si to půjdu dát někam opravit :angry: .
Já streptokoka nemám ale kamarádka ho měla a prý stačí při porodu dostat ATB.Ale nic moc o tom nevím.
Taky Vám teď brali ještě krev-krevní obraz?
4. led 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Mně dělali krev. obraz i streptokoka 22.12. To jsem byla 35+0. Já jsem taky většinou od kadeřnice nespokojená, ale když to umeju a učešu podle sebe, tak to vypadá líp. Neboj!
4. led 2012 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zvolila zlatou střední cestu a vyprala jsem jen ten odepínací vnitřek fusaku. Děkuju za rady! :slight_smile:
4. led 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@irenka JJ, určo Ti písnu, hele a v minulém těhu jsi toho streptokoka neměla?
Já se teďka nechala ostříhat od kámošky a spokojenost, nechala jsem si udělat i ofinu, ale jak mě to rychle roste, tak už to musím sponkovat.....
4. led 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Ja taky byla jednou takhle nespokojená, že jsem se pak doma ošmikala sama, Ale naštve to co?
Hlavně když kadeřnice neví co si za to ostříhání říct..... :frowning2:

@tobi1
Právě že neměla.... :(
To až ted....
4. led 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec no jo, jenže já nemám ani řidičák, takže bych musela MHD a to je u nás hodina a půl cesty s přestupama a pak ještě pěšky. a jelikož mám problémy s omdlíváním při delším stání, mám výkyvy tlaku, tak mi doktorka nedoporučila vůbec cestovat sama, tak mě doma nikdo ani nepustí. tak zase mám výhodu, že moji rodiče i manželovi jsou v důchodě, takže pohoda.

Jinak dneska jedu opět do nemocnice na kontrolu - KTG, UZ, tak uvidím, co mi zase řeknou.
5. led 2012 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kdepak máme sarku11? Doufám, že v porodnici, spokojenou.
Já včera měla takové ty předmenstruační bolesti břicha, takže se už nedá říci, že by se nic nedělo. Dnes jsem 36+0, vy ostatní ještě dál, takže už to máme opravdu za dveřmi. Na monitor jedu až 10.1., skoro si přeju tam už zůstat (to budu 36+5), ale asi to ještě konec nebude...
5. led 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem se zeptat jestli jste některá kupovala pro miminko houpací lehátko a jaké :slight_smile: .
U mě se pořád nic neděje tak snad to přijde pak najednou :wink: .Na kontrolu a monitor jdu zase v pondělí ale nic od toho nečekám :unamused:
sarka už je určitě v porodnici :wink: .
@gingermm At kontrola dobře dopadne.
5. led 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se taky holky po dlouhé době přidávám... během svátků mě nejdříve skolila angína, pak zase chřipka a teď už raději mimo kontroly nemocnice nevycházím ven, abych zase něco nechytla. V noci se stále budím a převaluju ze strany na stranu, občas píchne v podbříšku :frowning2: minulý týden na monitoru nám pan doktor oznámil, že máme buď strašně živé dítě a nebo nám svými šílenými pohyby dává najevo, že už je mu u mamky v bříšku těsno a připravuje se pomalu ven. Termín máme 16.1., ale kdo ví, jak si to naše Nelinka naplánuje :slight_smile:
5. led 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak dneska jdu na kontrolu, tak doufám, že dr bude mít pro mě dobrý zprávy.... už mě to taky nějak zmáhá a hlavě mě rozčilujou všichni s otázkama typu .... tak co?? už??? .... jako bych to mohla ovlivnit :angry:
vůbec nejhorší je, že na sobě nic necítím, akorát to občasný píchání dole.
@gejbule1 houpací lehátko dostaneme jako dárek, ale vybrala jsem si ho sama. je to chicco mia z bazaru. nechtěla jsem žádné vibrační, ani s mp3 atd., přišlo mě to jako zbytečnost ..... je příjemné na dotek a jde dát až do lehu..... akorát nové je dražší, dají se sehnat i levnější
5. led 2012 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem doma z kontroly. Od minule se vůbec nic nezměnilo, takže čípek jako ve 27tt- CS4. Děložní hrdlo se k porodu nechystá, poloha stále koncem pánevním. Váhový odhad mi doktor nedělal. Monitor mi opět dělali 2x. Nelince se to fakt nelíbí. Jinak je hodná, nekope a na monitoru děsně vyvádí. Ale prý ještě v normě. Pan doktor řekl, že je to srandistka :slight_smile: Ve středu další kontrola s monitorem.
Takže @gejbule1-úplně stejně jako ty! Pořád nic! Žádná známka blížícího se porodu. ani Ň!
A houpací lehátko nemám, ale zrovna včera jsem je okukovala na netu v bazarech apod. Nevím, jestli pořídit. Polovina kamarádek si ho nemůže vynachválit a druhá půlka to považuje za zbytečnost. Tak nevím. V nějaké recenzi jsem se dočetla o tomto lehátku. Prý je podle doktorů nejméně závadné:
http://www.malvik.cz/Vse-na-doma/lehatka-a-houpadla/BabyBjorn-Babysitter-Balance
Jedna kamarádka ho má a chválí si ho, ale nevím.
5. led 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lehátko nebo spíš křesílko máme tohle: http://www.malvik.cz/Vse-na-doma/lehatka-a-houpadla/Fisher-Price-Sedatko-od-miminka-po-batole-novy-design, dědí se u nás v rodině, jako jediné má nosnost až do 15 kg tuším. Je výborné i s vibracemi. Dá se sehnat levněji třeba na Aukru.
5. led 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já mám lehátko Chicco už od minule. Je tam vložka na menší dítě, používala jsem ho až od 2 měsíců. Jsou tam pásy na připoutání, bezva to bylo na první krmení, vydrželo nám tak do 8. měsíce, než z toho začal padat. Používala jsem ho ale jen tak půl hodiny až hodinu denně.
5. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Přesně to samé mám po Lucce.Když byla miminko tak se jí tam vůbec nelíbilo. ale teď jsem chtěla spíš takovéhle:
http://www.kocarky-matous.cz/cz-detail-418847-vibracni-lehatko-bright-starts-fun-on-safari.html
nemusí být vibrační ale aby se houpalo :slight_smile:
5. led 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Mě to naprosto zaráží jak se nám to otevírání zarazilo a to jsem se v tom 26tt bála skoro chodit abych nezačala rodit :grinning: :grinning: .
ještě jsem dnes sháněla nějaký spolehlivý teploměr.To je taky síla.Ty digitální jsou tak nepřesné že jsem přemýšlela o tom infračerveným bezdotykovým.Máte ho některá a jste s ním spokojená?
5. led 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já to to taky nechápu. Jediné vysvětlení mě napadá, že to magnézko fakt funguje. A taky si myslím, že u nás žádné postupné připravování neproběhne. Že to prostě skočí! A šup-rovnou porod. Teploměr mám digitální (koupila jsem to v takové sadě i s nůžkama, dávkovačem léků apod.), ale asi před týdnem mi volala mamka, že má pro mě ten infračervený. Mamka pracuje v lékárně a mluvila s dětským doktorem, ten si ho moc chválí. Používá ho i v ordinaci i doma u svých dětí. Tak mi ho mamka koupila. Ségra ho používá pro synovce už 3 roky. Dostala ho taky od mamky. A je to dobrý, že při měření nemusíš mimčo budit a svlékat. A synovec, když byl větší, tak fakt nesnášel měření v zadečku. Ale jak moc je přesný - to nevím. Vlastní zkušenosti nemám.
5. led 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka mohla by jsi mi prosím zjistit značku?
5. led 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak segra má Thermofocus. Já budu mít asi stejnej. Ale je docela drahej, seženeš asi levnější. Mamka ho kupovala přes lékárnu nebo přes toho doktora. Ani nevím.
5. led 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka děkuju mrknu na nej.alespoň na druh.
5. led 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak koukám, že je nás víc, co se k porodu moc nechystají....já bych to už teda brala...na monitor jdu taky v pondělí, toš jsem zvědavá...
Křesílko-houpačku máme od Fishera, dosti podobnou jakou má gejbule, pak se z ní dá udělat křesílko. Byli jsme spokojení, super fakt na krmení a na občasnou zábavu....to je povolený :slight_smile:.
Teploměr Thermofocus jsme dostali k Vánocům a MAX spokojenost, super na noční měření, když nemusíš dítě budit. Navíc je momentálně asi nejlepší, podle recenzí, stojí kolem 1500, což zas taková pálka není, když to máš prakticky na furt....
5. led 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

jak vám je? Mě v tomhle počasí fakt děsně.... reguju na každou změnu tlaku a počasí dost hrozným způsobem, tak je zábava.... ale neba mě to. :(

@gejbule1
My máme lehátko z druhé ruky,ale ty od Fisher jsou prý super....

Jo a teploměr jsme ted koupili v akci v Kauflandu. Je to ten co mají v nemocnicích, jen se přiloží na čelo a zmáčkne.... je super.
:slight_smile:

Šárka už je určo v porodnici...... přáal bych jí to...

@gingermm
To nezávidím to omdlívání. Já tohle měla až do páteého měsíce, jsem se najedou skácela u kočárku na ulici.
Ale už je to dobrý. Hlava se mi motá, ale pak to naštěstí to černo před očima přejde.
To bude určo tím tlakem... tak at dopadne vše v pořádku... :wink:
A bud ráda že se o tebe někdo stará.... :slight_smile:
5. led 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak my jsme lehátko pořídili SNUGGLE DUCKLING, ve skutečnosti vypadá daleko lépe než na netu, je měkkoučké, tak snad se nám osvědčí. chtěla jsem s co největší nosností a toto je do 18kg

tak jsem byla včera na kontrole a doktorka mi navrhovala nemocnici. nebylo mi vůbec dobře, bolesti břicha, vystřelovaly mi až do zad a pokaždé, když se to maličké pohlo, tak to bylo, jako by mi někdo vrazil kudlu do břicha. tak jsem se radši nechala komplet prohlídnout a stav nezměněn. ovšem zítra zase kontrola KTG, UZ i prohlídka, tak uvidím. myslím, že mě to včera tak bolelo proto, že se nám to malé zase překulilo na druhý bok. cestuje mi v břiše z prava doleva

@irenka to víš, že jsem ráda, že se o mě někdo stará, pokud by nikdo takový nebyl, tak by mě už dávno šoupli do nemocnice a být třebas dva měsíce v nemocnici, to by se mi fakt nechtělo
6. led 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta vibrační a houpací lehátka jsou vychytaná. Mně nezbyde než používat na uklidnění šátek, který jsem si zapůjčila, a dudlík (minule jsme ani jedno neměli).
Holky, tak já zase můžu vám dát tip na něco, co se probíralo v únorové diskuzi. Je to Purelan. Je to krém na popraskané bradavky a tam si ho některé pochvalovaly, že je lepší než Bepanthen, který by se před kojením měl smývat. No někdo si postačí s mateřským mlékem. U nás v poměrně velké lékárně ho neměli (koukala na mne jak na cvoka, co to chci), musela jsem ho objednat.

Já se cítím dnes mimořádně skvěle, včera jsme poseděli s naším Angličanem v hospodě, vypila jsem tam 4 džusy a dost se nasmála. Břicho mne včera ale pobolívalo.
6. led 2012 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Já purelan mám :slight_smile: Doporučovaly nám ho porodní asistentky na předporodním kurzu, ale je takový dost tuhý-těžko se vymačkává. Ale prý stačí jen opravdu malinkato. Zrovna si s ním mažu popraskaný koutek od zubařky. Ale mám i Bepanthen a ten se určitě taky nemusí před kojením smývat. Mastičky mi dala mamka z lékárny, takže jsme celkem zásobení :grinning: Mám Purelan, Bepanthen, Sudokrém...a to mi ještě chtěla dát Rybilku. Tu doporučuje kolegyně lékárnice na zadeček mimča. Ta prý je levná a fakt dobrá!
6. led 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak my sme taky ještě celý :grinning:
Lehátko jsme koupili v bazaru,neznačkové,nevibruje,ale houpe se a má odepínací hračky,takže je můžu měnit.což je super.Teploměr máme obyčejny digitální,ty infra jsou určitě super,ale dát za teploměr 1500,-....No jak kdo chce.
Už 2dny chumelí,to je masakr...
6. led 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm Teda ty si ke konci užíváš :frowning2: .Ale zase jsi proti nám ostatním pod pořádnou kontrolou :slight_smile: .
Tak hlavně ať tě miminko už moc nezlobí :wink: .
@bohu_nka Koukám že jsi super zásobená :slight_smile: .Mě se teda Rybilka moc neosvědčila.Nejvíc jsem používala Sudokrém a Bepanten.Purelan neznám tak ho taky musím vyzkoušet.
Jinak dnes byla šílená noc.Já vůbec nemohla spát.Pořád jsem se budila a lítala na WC.Při každém otočení mě tak bolela stydká kost až hrůza.Dnes mě z toho pobolívá hlava.
Docela mě otravuje jak mi každý volá a píše jestli už něco je atd :angry: .
Tak v pondělí začneme další kolo poraden :wink: :slight_smile:
6. led 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy,nechcete některá koupit kojící tílko?Došly mi dvě.Pokud by některá měla zájem,tak pisněte pošlu další info a foto :slight_smile:
7. led 2012 v 11:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek