• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky,tak já tady nejsem tolik dni a žádná zmena,těšila jsem se,ze alespoň někdo už bude chovat....se s tim flakate :slight_smile: ja ted nemela pristup k internetu,proto jsem tu nebyla,ne ze bych nestihala. Zatim je vse uplne v pohode,Kubicek je strasne hodnej,spinka krasne. I v noci naspim dohromady treba sedm hodin.Jen mu hnisa ocicko,tak je mi ho lito,jak na me kouka jen tim jednim :frowning2: Je uzasnej a Emmicka stejne tak,jsem z nich uplne vedle.
Jinak s pozitivnim streptokokem opravdu do porodnice hodne rychle,protoze tech kapacek je nekolik. Byla jsem jednu noc na pokoji s maminkou,taky ho mela,s kontrakcema cekala doma co nejdyl to snad slo, pak porodila asi za dve hodky,takze ji nestihli dat plnou davku ATB a mala se nakazila. Takze pak taky musela mit kanylu a davali ji leky,mysce male.
Holky,tak vam drzim vsem palce at je vam dobre a tem,ktere uz si preji chovat,at uz to vyjde. Ja se zase zastavim.
7. led 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak miminko zatím nechovám, ale pořád mne tak jemně pobolívá břicho, už se to připravuje.
Dneska teprve jsme tady doma přestěhovávali nábytek a kompletovali věci, aby to tu bylo, v našem 2+1, jakžtakž pro nás 4 obyvatelné. Vaničku a přebalovací podložku jdeme koupit zítra. Taky ještě nemám pro minimko žádný ručník ani osušku, něco do koupele, kočár máme u tchánstva na půdě, přebalovací stůl a kolébku ještě nesloženou, prostě pořád to není stoprocentní.
@gejbule1 Nakonec budeš ještě přenášet, ne? :grinning:
@bohu_nka Mně se Rybilka osvědčila, David byl opruzený jen jednou v životě. Ale v roce 2007 stála myslím 20 kč, byla prostě docela levná... Ty jsi teda vybavená a připravená! Na prvorodičku dobré :wink:
7. led 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec do termínu mam ještě trochu čas ale Lucka už se touhle dobou narodila.tak snad nebudu přenášet.
8. led 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, 3.1. ve 4.35 se narodil Kristiánek , měl 3,95kg a 52cm :slight_smile: . V pátek nás už pustili domů, ale nějak nebyl čas sem napsat (manžel tady dal akorát pár fotek). Jak jsem tady psala v to pondělí 2.1., že mám nepravidelné kontrakce, ale silné, tak to už jsem asi začla rodit, ve 22h jsem volala do porodky, že jsou silné, ale pořád nepravidelné, tak říkali dát teplou sprchu a uvidím co bude a byly pořád nepravidelné, tak jsme si šli lehnout, jestli půjdou zaspat, manžel usnul a já se hodinu v posteli trápila, tak jsme po půlnoci vyjeli, v 1 ráno přijeli do nemocnice, než natočili monitor a primář mě vyšetřil, byly skoro 2h ráno, to jsem měla pořád nepravidelné kontrakce a otevřená na 3cm, a teprve před 3h se rozjely z ničeho nic silné pravidelné kontrakce ve sprše a za hodinu jsem byla úplně otevřená, porodní asistentka mi zrovna přišla, že natočí monitor, tak jsem jí říkala ať se podívá, na kolika jsem cm, a ona že už jdem rodit, tak to byl pro mě šok, že tak brzy, v tu chvíli jsem si říkala, že kdybych čekala doma na pravidelné kontrakce, tak to do porodnice asi ani nestihnem. Porod byl přirozený, bez kapaček a tlumičů bolesti, rodila jsem vsedě jakoby na stoličce, malý byl pak venku na jeden stah (2 zatlačení hlavička, třetí zatlačení ramínka), vyklouzl strašně rychle, tak mě dost potrhal, i když jsem byla nastřihnutá, jsem šitá i celou hráz až k zadku. Snad se to brzo zahojí. :wink:
8. led 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 moc gratuluji k maličkému. je mi líto, že jsi taková potrhaná, to musí hodně bolet, tak ti držím palce, ať vše zvládneš.
9. led 2012 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Tak to gratuluju! Možná ti začaly ty pravidelné kontrakce proto, že už jsi byla v porodnici, psychika taky dělá své. Hlavně žes to stihla a pěkně zvládla. Přeju brzké zahojení.
9. led 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11
Moc moc gratuluju...... a přeji hodně hodně zdravíčka nejen tomu drobečkovi.

At se brzy zahojíš. Mě doporučovali Alove Vera spray, měla jsem ho v porodnici, ale zda zabral nevím.
Ale zahojila jsem se a to jsem měla 10stehů :slight_smile:
9. led 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky,
která bude další a porodí krásné zdravé miminko:? :slight_smile:
9. led 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Gratulace k miminku, ať krásně roste a Ty jsi brzo fit :wink:.
Já jedu odpo do porodky na monitor a kontrolu, tak jsem zvědavá na nějaké novinky, ale cítím se dobře, dokonce i dobře spím, takže moc změny nečekám.....ale už bych to fakt brala, už se u mě začíná trošku ozývat nervozita.....
9. led 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 moc moc gratuluji k miminku a přeji oběma jen zdravíčko.
9. led 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Jééé, Kristiánek! Tak ať vám dělá jenom radost! A ty ať jsi brzy v pohodě.
9. led 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Právě proto, že rodím poprvé, jsem toho připravila docela dost. A taky mě zásobuje mamka z lékárny. U dalšího miminka už koupím jen to, co se mi osvědčilo.
9. led 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem dneska vstala a zjistila jsem, že nemám co dělat! Před Vánoci jsem uklízela, prala, pekla a připravovala věci na mimi, kdyby se rozhodlo přijít na svět dřív, ale teď nějak nevím, co dělat. Tak jen jím a válím se:slight_smile: Co děláte vy???
9. led 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Strašně mooooooc ti gratuluju :slight_smile: ať ti Kristiánek dělá jen radost :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. led 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám za sebou další monitor a kontrolu.Monitor v pořádku,jen miminko celou dobu spalo.Pak jsem byla v poradně.Hlavička prý malinko sestoupila a začíná tlačit ale kdo prý nerodí poprvé tak je to normální.Zatím to prý na porod nevypadá ale asi mě chtěl pan doktor uklidnit a řekl že i když to nevypadá tak to může přijít kdykoliv :grinning: :grinning:.Dnes mě teda nevyšetřoval vnitřně ale to prý není už důležité,tak až příště.Takže v pondělí zase kontrola :unamused:
9. led 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Mám to stejné jako ty.Nejdřív jsem pořád něco honila abych to stihla kdyby to bylo dřív a teď už tak nějak nic moc nedělám :slight_smile: .Vše mám připraveno :slight_smile:
Tak si to užívej až se mimi narodí už moc odpočívat nebudeš.
9. led 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Gratuluji také moc ke Kristiánkovi a mamince brzké zahojení!
Holky já to mám naopak, pořád mám co dělat, doktorovi rady na odpočinkový dny mi nevycházej, mám povinnosti pracovní (dělám na osvč) a nedokážu vypnout. S prckem to stejný pořád něco, dneska znovu zubař pod práškama, aby hošík vydržel, ale pro nával pacientů udělala jen půlku, takže příští týden znovu :frowning2: Pozdě odpoledne jdu na monitor a poradna, tak uvidíme.
9. led 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Třeba si můžeš navařit a dát do mrazáku. Nebo nakoupit takové instantní zásoby jako je pizza apod.
Nebo cvičit, jestli ti to doktor nezakázal. Nebo si číst nějakou pěknou knížku. Já teda teprve teď finišuju, dnes jsem koupila dva nové ručníky, ve žluté barvě. Syn má zelené a manžel modré... Já teda mám co dělat, už jsem vyprala, co se vyprat dalo, potahy, závěsy, deku. Taky bych ještě mohla zajet vyluxovat manželovo auto. Pro syna do školky chodím v 14. 30, někdy mne ukecá, že pro něj dojdu po obědě, takže ve 12, a to mám pak čas pro sebe jen 3,5 hodiny...A přes den teda nespím ani neležím, nějak nemám zase tak velkou potřebu.
@lykanka Se zuby se teď trápím já, mám je samé plomby a jeden mne pobolívá, tak doufám, že opravu stihnu do porodu a nebudu se v šestinedělí trápit.
@gejbule1 To spaní je horrror, dneska asi 4krát vzhůru, počtvrté jsem si myslela, že už je 7 a bylo teprve 4. Dobře se mi spalo jeden den, když jsem před tím přes den nejedla sladkosti...
9. led 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka
To ti závidím, že máš vše přichystané. Já nevím kde zastavit.
Na odpočinek moc času není, ani to s prckem nejde.
Ted konečně přestavujeme byt, no byt, tu jednu místnost, aby se sem vešla druhá malá postýlka.
Vypráno mám, ale nemám sbalený věci do porodnice, ani pro sebe ani pro mimi.
Klukům musím navařit a hlavně probrat pidi mrazák, aby se to tam vešlo...
9. led 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
@andulkaavetrelec
Soucítím s vámi, já po třech měsících ukončila minulý týden léčbu zánětu dásní... fakt jsem ráda. SNad překlenu 6ti nedělí a pak opět hurá k zubařce.
9. led 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
tak já mám za sebou dneska zase monitor a kontrolu....prej trošku změna, ale k porodu se to nějak závratně prý nechystá :unamused:...ve středu si mám zajít ještě na UTZ, kvůli odhadu mimča a kvůli velikosti jizvy na děloze, jinak kontrola zase v pondělí....Pořád mě někdo "otravuje" jak jsem na tom....už z toho docela šílím....
Jinak co se týká toho streptokoka, tak mě toho moc neřekli...prý dostanu při porodu ATB a hotovo.....
9. led 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
čoveče, ty se taky nezastavíš. To je blbý, že musíš ještě makat. Mě stačí péče o Matýska a ještě občas jedu učit, ale už taky to flákám.... Nemám nějak sílu na cestování. Hlavně s Matym. :slight_smile:
9. led 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
Čauves, no to je otrava ty dotazy co?
Tě taky stále honí někam.
Já se na toho streptokoka zeptám ve středu, jdu poprvé do porodnice. Fronty prý na 3 hodiny.. tak jsem zvědavá.
Napíšu ti pak co mi řekli. Chci hlavně vědět kolik je potřeba dávek a kdy vyrazit do porodnice když budu mít jen stahy a nepraskne voda.

Jinak jsem se rozhodla, že nejdříve budu rodit 25ledna... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Se mi to datum nějak líbí, tak jsem zvědavá zda do vydržíme.
9. led 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka JJ, otrava to je....já se ptala jestli je nějaká norma do kdy se ta ATB musí podat a říkal, že to stačí prostě až u porodu...zřejmě se nepředpokládá, že by někdo dorazil za pět minut dvanáct....takže při prvním píchnutí prostě jedu :grinning:. Naštěstí to mám do porodky "jen" 15 minut autem a teďka jak je manža doma, tak funguje a všude mě vozí on. Já doufám, že nakonec nebudu rodit teďka v pátek 13-tého :grinning:.
10. led 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
No to je fakt, překotných porodů zase tolik není... :grinning:
To je super, že máš manžu doma.
Já už vyřešila i hlídání na prcka, jen mám ségru daleko hodinu od nás autem... :(
No snad se to nějak stihne.
VIdíš, v pátek je 13tého.... :grinning: Ale neboj, 13tka není nešťastné číslo.
10. led 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
¨No mě by se docela pátek 13tého líbil :slight_smile: Klidně i 12tého bych brala.Ale zatím to nevypadá :unamused: .
To jsem zvědavá kdo bude rodit jako další :wink: :grinning: ?
10. led 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gejbule1 Jůůů, nový sestřih! Takže už jsi spokojená? Taky bych brala pátek 13. :grinning:
10. led 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Jojo, to dělám. Čtu, vařím, uklízím, ale je to nudaaaaa! A to dělám normálně. Chtěla bych už nějakou akci:slight_smile: Každý den mám nějakou procházku, nákup apod. Ale nějak se mi to táhne. Koukání na filmy už mě taky nebaví. Včera jsem šla z nudy uklidit půdu a sama jsem zlikvidovala stromeček! To už je fakt vrchol:slight_smile: Tyhle věci by mě normálně ani nenapadlo dělat.

Holky, přítel dostal za úkol vymyslet si nějaký dárek k narození miminka od jeho firmy. Tak kolem 1000Kč. Nemáte nějaký nápad? Mě napadlo akorát to lehátko, ale to je asi dražší...
10. led 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Taky by se mi 12tého líbilo, ale zatím tomu nic nenaznačuje, kromě kopanců od supermanky :slight_smile: Grafy z monitoru bych mohla rozdávat...
10. led 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka spokojena nejsem ale takhle to vyšlo. :frowning2: ty lehátka jsou i kolem 1000Kč.
@lykanka myslíš že se podle monitoru pozná že se to chystá?
10. led 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek