• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Tak se pojďme domluvit na hromadném porodu v ten pátek :grinning:, mě by to bylo taky jedno, hlavně aby už to bylo........
Já jsem teda tento týden docela KO, nejraději bych si zalezla do pelechu, četla a spala...což bohužel nejde, Viki je docela aktivec a manža už chodí do práce....když byl doma minulý týden, tak jsem byla aktivní jako hrom...no klasika že jo... :grinning:
10. led 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 No nerozumím tomu úplně, ale když jsem byla poprvé těhu, tak mi to bylo řečeno na předposledním monitoru, že už se připracuje děloha, že jsou tam mírné stahy, ta se přece také monitoruje tím jedním pásem nahoře... na poslední monitor už jsem nešla, protože mi doporučili císaře předem kvůli velkému myomu na děložním čípku.
10. led 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Já mám naplánován pokus o sexík 11tého večer se sklenkou vína, ale druhá polovička odmítá, bojí se :slight_smile:
10. led 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Já jsem si říkala, že tu máš asi novou fotku.
Mě se to líbí. Ale je jasný , že se musíš v novém účesu cítit dobře... :frowning2:

@lykanka
Tak já bych brala nejdříve 23.ledna, 23.máme výročí svatby tak bych si to alespon pamatovala že je to 23ka... :grinning:
10. led 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
Tak to vám držím palce, a jsem zvědavá kdo bude jako první....
Nějak se těm miminkům nechce co? :D
10. led 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
Jo sexík, sklenka vína, dlouhá procházka v zápřahu za kočárkem s Matýskem a večer horká sprcha... to mám v plánu taky.... :wink:
10. led 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka já měla teď obě křivky v jedné lajně protože mimo spalo.tím jedním kontroluji miminko to je mi jasný.ale snad to poznají proč by to jinak dělali že?
10. led 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Dneska jsem byla na prvním monitoru v Chrudimi. Byla tam mladá začínající doktorka, která mi řekla, že se to k porodu nechystá. A taky tam byla jedna sestra-tele, která po mně při monitoru, když jsem ležela na zádech, žejo, s těmi přístroji, chtěla, abych si svlékla kalhoty, že mi změří pánev :angry:, to by byl nadlidský výkon i pro ni si v pololeže sundat těhotenské kalhoty. Tak jsem jí řekla, že až po monitoru.
V jednom okamžiku tam na mne koukaly čtyři ženské, jak se svlíkám, no budu si muset zvykat...
No a pak jsem jela ke svému (staršímu) gynekologovi a ten zase říkal, že to může být každou chvílí :confused: , že už se možná příště neuvidíme, že je to dost nazrálé... Jo a odhad mám pro dnešek 3290g. No ale prý nadhodnocuje, ale stejně to je min. 3kg.
@tobi1 Ten pátek bych brala! Zítra jdu k zubaři a ve čtvrtek ke kadeřníkovi...No ale v neděli má oslavu narozenin Davidův kamarád a jsme pozvaní. Třeba to ještě dáme...
@bohunka Nuda, to je slovo, které teda už moc neznám. Furt někde lítám a něco sháním, hlavně oblečení pro Davida, pro sebe už dlouho ani nic. Včera poslední nákupy na miminko, kočárek máme ještě u tchánstva, kolíbku ani pultík nesložený.
10. led 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka To zní dobře, ale můj manža se taky nějak bojí....navíc by to prý muselo být tak 3x po sobě...což by teda byl asi v mém stavu docela výkon :grinning:.
Jinak do horké vany se nakládám teďka každý večer....a nic...tak asi budu muset přidat tu skleničku vína :wink:.

@irenka Taky koukám, jak se těm prckům nechce....dyť se tam v tom mini prostoru už musí nudit... :grinning:.

@andulkaavetrelec Co doktor to názor co....pak si vyber. Máš ještě čas, tak oslava v neděli určo klapne :wink:.
10. led 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
My máme dle termínu ještě čas, ale holky už to mají za pár... :D
No to je děsný co, když ti každej z doktorů řekne něco jinýho... :unamused:

Postýlku taky nemáme ještě složenou, teprve před 14ti dny jsme jí dali pryč aby si Maty zvykl na svou novou.
Tak se bojím, aby nechtěl pak zpátky nebo neřval, že je to jeho postýlka. No snad ne.

@tobi1
Vid, taky mi to tak přijde, co nudit, ale když tak kopou a nenechají nás spát, tak si říkám, proč se jim ven nechce.
Místa už tam moc ke hraní taky nemaj.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a pořádně si lehnout taky nemůžou.
Moje mimčo nenávidí když ležím na pravém boku :sweat_smile:
10. led 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Moje mimino taky nemá rádo když ležím na pravém boku.
@tobi1 Já nevím, doktorka je mladá, ale dělá v porodnici. Můj gynekolog je sice i porodník, ale už dlouho je jen gynekolog. Spíš ale věřím doktorovi. Jenže ani on nemůže vědět,jak dlouho to vydrží. Každopádně už jsem se aspoň začala psychicky připravovat, že už to může nastat, jen ještě musím instruovat prarodiče kvůli hlídání...

Holky, co takhle 12.1.2012? Jestli budu mít holku, tak by mohla mít svátek i narozeniny 13. (Lucie).
10. led 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Tak já jsem chtěla buď 11.1. ( to se narodil synovec-zatím jediné vnouče v naší rodině), ale to nedám:slight_smile: Pak teda až 23.1. - to má narozeniny tchýně a švagr. Ale pokud se tady domluvíme, tak nebudu trhat partu :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem hlavně nechtěla 24.12....to by měl malej 3v1...takže teďka mě to je celkem jedno. No a v lednu je tolik známých nebo jejich dětí, že se do nějakého termínu určitě trefím :wink:.
Náš malý je nejvíc aktivní večer, mezi desátou a jedenáctou dělá pěkný čurbes....to se máme asi na co těšit, až bude venku, jestli mu ta večerní aktivita vydrží.
Na reakci Vikulíny jsem zvědavá, zatím teda říká, že se těší, hladí břicho, na druhou stranu mě poslední dobou pořád pusinkuje a objímá, což nedělala...tak se možná dělit chtít nebude.
10. led 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nedá mi to nepřidat se do diskuze s tím nicneděláním... je to otrava. Do poslední možné chvíle jsem chodila do práce a jsem tak trošku workoholička, tak že poslední týdny doma už nevím, co bych s časem vymyslela. Trochu mě zachránily ty vánoční návštěvy, pečení cukroví a shon kolem dárků. Jinsk už zabaleno do porodnice mám, vypráno, všude poklizíno, postýlku pro malou připravenou, oblečky všechny potřetí ve skříni seskládané :frowning2:( Po včerejším monitoru a kontrole mám být dle doktora v klidu - malé se v bříšku dle výsledků tuze líbí a zřejmě se porodu do týdne nedočkám...
10. led 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lencaz No tak to jsme dvě, situace jako by mi z oka vypadla. Nejhorší na tom všem je, že ty poslední dny se táhnou neuvěřitelně pomalu, hlavně ty noci, člověk má pak pocit, že vnímám každou minutu a vteřinu.
10. led 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Já to mam s malou úplně stejně.taky řík.á že se těší ptá se kdy už miminko bude venku ale pořád mě pusinkuje,chová se atd.jsem na ní strašně zvědavá.
10. led 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se k vám přidám do diskuze, termín mám teď v sobotu a jsem taky pěkně nervózní kdy to přijde. Mně by se líbil ten čtvrtek 12.1. Pátek třináctého taky supr datum, akorát to jsou plánovaný císaře. Doktorka mi taky řekla že už jsem připravená, ale že to může přijít už večer nebo až za týden, že to se prostě poznat nedá. Akorát jsem včera chytla rýmu a bolí mě v krku, což mě dosti štve, ale snažím se tu pomocí cibule, česneku, citronů s čajem a medem a podobné domácí medicíny vyléčit.
10. led 2012 v 15:49  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrintrintrin: během vánočních svátků jsem měla angínu, protože taky spoléhám na domácí lektvary a přírodní medicínu vyléčila jsem se sama. Žádná antibiotika, jen čaj z čerstvého zázvoru (mají v Tescu), osladit medem, plátek citronu, vypít ráno a večer hrneček ještě teplého. A během dne jsem popíjela výluh cibule s medem a česnekem, jak píšeš. To je taky výborné. Snaž se odpočívat, hodně ležet, já se strašně moc potila, ale horečku jsem neměla. Držím pěsti, aby tě to brzo přešlo.
10. led 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky na mě taky něco leze.Rýmu už mám pěknou a začíná mě bolet v krku.To je děsný počasí,potřebovalo by mrznout :unamused: .
@lykanka Když to tady tak čtu tak můj mužík je asi jedinej kdo se sexíku ani teď nebrání a nebojí :grinning: :grinning: .
10. led 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Holčička bude Lucinka? :slight_smile: To je moc hezký. :slight_smile:

Holky, já jsem taky dost zvědavá na reakci Matýska. Jenže jemu se to ještě těžko vysvětluje.
Tak mám docela strach, hlavně jak pak budu řešit jejich režimy... :slight_smile:

Já se tedy držím, ale nemocná bych ted fakt nechtěla být.
V lednu a únoru má prý být opět chřipkové období, tak snad to přečkáme.
TAk at je vám dobře, já můžu díky alergii jen ten čaj s citronem a zázvorem. Pro mě je to tedy pěknej hnus, takže to piju vždycky s šílenou nechutí. :grinning:
10. led 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lencaz Díky za podporu. Ten zázvor je taky dobrý nápad. Poslala jsem přítele do lékárny pro vincentku ve spreji a on mi přinesl kapky do nosu Pinosol. Pěknej hnus, vždycky mi to proteče do krku a je to nepříjemný. Je to pěkně nefér, celé těhotenství se držím, žádná rýma no a těsně před koncem někde něco chytnu :slight_smile:
10. led 2012 v 18:51  •  čeká miminko, termín má v lednu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katrintrintrin
Já promarodila skoro celé těhu, tak vím jak ti je.
Mě vždy na záněty horních cest dýchacích pomůže priessnitz.
Ta rýma je fakt otravná, člověk nemůže ani dýchat. A ted s tím pupkem už i tak přemýšlíš jak si lehnout...
Neboj, bude brzo dobře. :wink:
11. led 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
já se celé těhu s nemocema držím, tak snad to už v poho přečkám :slight_smile:. Vrátila jsem se z UTZ, tak vše vypadá OK - jizva i mimi, to má odhadem 3,60 kg což odpovídá danému týdnu.
11. led 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Těhule, já jsem právě přišla z poradny - odhad váhy nevím, ale utz i monitor v pohodě. Čípek drží pořád stejně, otevřená jsem na prst a děloha na monitoru prý začíná vyvíjet nějakou aktivitu, tak aspoň něco. Ale porod zatím asi neee. Takže to společné datum teď v pátek 13. asi fakt nedám. V pondělí jdu poprvé na kontrolu do porodnice, protože Nelinka má stále hlavičku u mého žaludku, tak mě tam doktor předal už teď. Ať prý si mě omrknou a domluvíme postup.
11. led 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 taky moc gratulujeme :slight_smile:
11. led 2012 v 11:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak se těm mimískům nechce :slight_smile: to je děs...ani já nicc nového,na porod se taky nechystám,idkyž už bych to fakt brala a přítel je více nervozní než já :grinning: jezdí kamionem a každej den mi píše milion zpráv typu:,,už rodíme,, :slight_smile: chudák.No jo pak budeme rosit všechny najednou :grinning:
11. led 2012 v 11:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak pořád klid a pak půjdeme jedna za druhou :slight_smile: .
Holky neslyšela jste některá o tom zázraku zrychlující porod........?teď mi to volala mamka že to četla v časopise.jmenuje se to DIANATAL.
11. led 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 WOW, tak teď čtu všechno co jsem našla na netu a asi do toho půjdu, ušetřila jsem hodně na oblečení pro mimi, protože mi švagrová dala skoro všechno co měla, tak proč ne, teď je ten gel prý ve slevě i za 1500Kč. Díky za tip!
11. led 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, na ten zázrak se podívám, ale jen ze zvědavosti. Věřím, že to půjde rychle. Jinak od včerejška mám CS 6.
Dnes jsem byla u zubaře. Dala mi injekci v 11 hodin a mám necitlivou celou tvář i kus krku :confounded:, nemůžu ani pořádně jíst, tak snad to odezní... Hlavně že je balavý zub opraven a můžu rodit. No ještě zítra ten kadeřník.
Břicho mne celodenně jemně pobolívá, asi poslíčky nebo co...
11. led 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak jsem také právě přijela z poradny. Docela jsem šla rychle. ANi jsem tolik nečekala.
Monitor mi nedělali, jen vyšetření u Dr. mám křečáky a ptala jsem se na toho streptokoka.
Tak prý to nemám tolik řešit. Pokud nepraskne voda, tak do porodky až při pravidelnějších kontrakcích po 5-7mi minutách. Prý pak po porodu dají i mimču přes pupečník ATB.
Docela mě tím uklidnila.
11. led 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek