• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@irenka Já se dneska ptala na toho streptokoka porodní asistentky, tak mě řekla prakticky to stejné...asi se to nějak moc neřeší....
Na ten Dianatal mám doma prospekt, ale zapomněla jsem se na něj zeptat Mudr., jestli to fakt k něčemu je....mrknu ještě na ten net.....epidural nemůžu, ale alespoň třebas něco, pro psychiku :slight_smile:
11. led 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. led 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem o tom taky dost četla ale názory se hodně různí :unamused: tak se na to asi v pondělí zeptám.
Kdyby to pomohlo alespoň trochu tak bych taky do toho taky šla.Mě by stačilo kdyby mě nestříhali s čímž skoro na 100% počítám :frowning2: .Ale cena je docela vysoká.
11. led 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
No hlavně že tak, jsem docela i klidnější. že nepojedu s první kontrakcí do porodnice... :.D

@tobi1
@gejbule1
Já o tom zatím nic nečetla ale podívám se na to..... Spíš jen pro zvědavost. :slight_smile:
11. led 2012 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si, holky, sepsala porodní plán, no uvidíme, jestli to k něčemu bude. Hlavně mi minule vadilo, že mi dělali různé věci, aniž by mi moc vysvětlili (aspoň stručně), proč. Taky se mi nelíbí dokrmování miminka. Jinak už je to jen pár věcí.

Zajímalo by mne, jak je to vlastně s nástřihem hráze. Jestli je to plus, že se to pak nějak blbě neroztrhne, nebo jestli to záleží na zkušenosti porodníka, jak pravila moje kamarádka zootechnička, která rodí krávy, a pozná, jestli to půjde nebo ne, nebo jak je to. Někde jsem četla, že druhorodičkám se to moc nedělá (že by se to nestíhalo? :confused: )
Co vy o tom víte?
11. led 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec U nás na předporodním kurzu nás hodně hecovali do masáže hráze. Že když je dobře rozmasírovaná plus zkušený porodník, tak je to pohoda. Prý on pozná, kdy je lepší nastřihnout a kdy to půjde tak, aby tě miminko nepotrhalo. U nás v porodnici se to nedělá automaticky nikdy.

Já se dneska cítím těhotně :grinning: - mám nějaké "těžké" břicho :unamused: A taky od oběda trochu špiním. Asi jak se ve mně ráno vrtal doktor. Nebo že by hlednová zátka? Nevím. :confounded:
11. led 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 jo přesně tohle jsem si i já četla...
11. led 2012 ve 21:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec já myslím že teď už se preventivně nenastřihává.Mě s Luckou dlouho snažili rodit bez nástřihu ale nešlo to tak se se mnou domluvili že střihnou že bych špatně praskla.proto to tak nějak čekám i teď.
@bohu_nka že by se u tebe něco začalo dít?Budeš volat doktorovi že špiníš nebo počkáš co bude dál?Mě je pořád fajn tak ti docela závidím :wink: :wink: .
11. led 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

já vám napíšu své zkušenosti s masáží hráze.
Na předporodním kurzu nás naopak porodní asistentka co má praxi 40 let dost zrazovala.
Dosti zkušená žena, co rodí děti 40let a je jí přes 60let.
Spolupracuje i s klinikou, kam ženy chodí s problémy ohledně sexu, inkontinence atp.
Hráz není sval, takže když se vám jej povede rozmasírovat, nikdy se už nevrátí do původního stavu a ženy končí na plastice. Ad 1 to bolí a ad 2 je to jen k užitku při porodu (jestli vůbec) a olejíčky jsou taky pěkně drahý. To radši prý máme koupit něco pro mimičo :grinning:
Nástřih se provádí když je to nutné. SIce se tvrdí, že když se žena samovolně roztrhne, tak se to hojí lépe.
Mám kolem sebe pár lidí, co je nenastřihli a doted mají s potrhanou hrází problémy a už se to nevrátilo zpět.
Ono asi záleží na doktorovi.

Já nástřih také nečekala, nastřihávali mě na 2x a stěhů bylo 10. Když jsem ale pak viděla Matýskovu hlavu, tak by fakt neprošel :wink:
Je to sice nepříjemný, člověk pak nemůže pořádně sedět, ale pro mě to bylo vysvobození od porodu a hlavně jsem to srovnávala s tím, že jsem utekla CS. Za což jsem šíleně ráda. :slight_smile:
Tak to mé zkušenosti, ale každý na to asi kouká jinak.
Já bych osobně nemasírovala
12. led 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1
Jééé ty máš zase novou fotečku? :slight_smile:
12. led 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki,
asi je to všechno případ od případu jiné, kamarádka poctivě cvičila na pánevní dno, že jí to u porodu pomůže a nakonec to bylo přesně naopak....měla ho tak pevné, že malá nemohla ven...stejně to je i na jaký personál se natrefí, jaké jsou okolnosti a tak....
Já se cítím taky docela v pohodě, akorát jak sebou začne malý šít, tak to už docela bolí.
Jestli se nebude ještě nic dít o víkendu, tak chci jít do kina...na dlouho asi naposled...konečně má premiéru film, na který se už dlouho těším, navíc jsem četla knížku a fakt bomba - Muži, kteří nenávidí ženy.
12. led 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ále, pořád nic :grinning: Jen včera to špinění, ale to bylo asi po prohlídce. A měla jsem takové těžké břicho, tak jsem čekala, že se začne něco dít. A ono nic. Spala jsem 10 hodin v kuse. A teď ještě lenoším :grinning: Neboj! Já tě nepředběhnu. :grinning: Taky se cítím pořád dobře.
12. led 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Já teda té masáži zase docela věřím. Mě normálně bolí i prohlídka u doktora a teď, co masíruju, je to mnohem lepší. A podle názoru porodních asistentek z našeho kurzu je to účinné. Doktor prý při porodu i rodičky chválí, že poctivě masírovaly. A lépe se mu pomáhá miminku ven. Ale samozřejmě že nástřih někdy dělají, ale při masírování hráze se to šití i lépe hojí. A posilování pánevního dna je podle mě taky dobré. Já jsem cvičila rok a půl Mojžíšovku a tam se tím začíná. Je to třeba i proti inkontinenci. Ale uznávám,že každý má na to jiný názor. Mně to možná bude úplně celé k ničemu, jestli se malá neotočí a půjdu na císaře :unamused:
12. led 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka já si nějak na ty svoje vlasy nemůžu zvyknout tak se mi ty fotky tady nelíbí.Asi si tam vrátím co jsem tam měla.To jsem nebyla já :slight_smile: a stejně to nechám zase dorůst.
@bohu_nka já teda musím říct že po prohlídce nešpiním ale pěkně mě po ní bolí tak hodinu břicho.
Jinak já poctivě masírovala při Lucce a bylo mi to k ničemu.Necítila jsem že by to nějak pomohlo a stejně mě střihli tak teď to nedělám.Ale nikoho nechci odrzovat :slight_smile:
12. led 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem myslela, že už dneska v noci jedem do porordky, od jedné hodiny jsem měla tak silné poslíčky a pravidelné, že už jsem se začala chystat, ale kolem páté ráno přešly, rozchodila jsem je. Bolesti břicha mám od včerejška pořád, jakoby menstruační, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Když jsem volala do porodnice, prej, že to budou právě poslíci, ale asi dost festovní :frowning2:
12. led 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Týbrďo, od 1 do 5? To už bych asi vyrazila do porodnice! To jsi dobrá! a už máte jméno pro holčičku?
12. led 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Nejsem dobrá, mám instrukce od švagrové, že dokud při kontrakci nemůžu ani mluvit nebo chodit, nemám nikam jezdit :slight_smile: a voda taky neodtekla, ani zátka apod. tak jsem raději počkala co z toho bude.
Jméno!!! To jsou věčné hádky, už o tom skoro doma nemluvíme, pracovní jméno je Kristýna po mě, ale jsem sobec a nechci ji dát. Jsem strašně nerozhodnej člověk...líbí se mi třeba Liliana, Viola, Izabel, Elizabet... i Josefína třeba.
12. led 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Takže ještě není rozhodnuto :grinning: To bude v porodnici hádka? :grinning: :grinning: :grinning: Mně se z těch tvých jmen nejvíc líbí Violka. Vloni jsem jednu učila, byla taková jemná, milá...taková víla. :slight_smile: Ale zase nevím, jak jí budou říkat v dospělosti... Izabel je taky krásný! To bych asi vybrala. To má víc podob. Nooo, nechci tě strašit, ale bylo by už na čase vybrat :grinning:
12. led 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, ještě k té hrázi: já jsem zase někde četla, že když se to blbě roztrhne, tak to může jít až ke konečníku a pak to dělá problémy... Mně minule nějak divně zašili, takže min. půl roku nebyly postelové hrátky nic moc, pak se to ale poddalo.
@lykanka Menstruační bolesti mám taky, po celý den. Lilianu jsem tady na koníkovi viděla a mé kolegyni se teď taky narodila jedna. Taky záleží,jak se to hodí k příjmení. Třeba sousedovic dcera se jmenuje Aglája Okurková...Myslím, že bude jednou slavná, už teď ji znala kadeřnice, u které jsem dnes byla.
Já jsem dnes v noci pořád sledovala, jestli nejsem mokrá, no horor. Radši bych, kdyby to začalo kontrakcema, ale když zase tady čtu, že to můžou být poslíčci, tak nevím, co je lepší...
12. led 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka
My se zase nemůžeme domluvit na jméně pro kluka... takže asi taky bude hádka... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Z toho, co jsi psala se mi líbí Izabel, Elizabet... :wink: Josefínu mají kamarádi a říkají jí Pepča. :grinning: Je to hezký, není jich moc.

@gejbule1
Když tě tak čtu, tak si to s tím zkracováním vlasů asi ještě rozmyslím... Naprosto tě chápu.
Jáí už jsem ted tak neštastná z těch svých vlasů, že mám chut vzít nůžky a šmiknout se sama... :sweat_smile:
12. led 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Já bych radši aby to začlo kontrakcema a ne prasknutím vody, to bych fakt musela volat rychlou. :unamused:
No a další nepříjemnosti ted mám, tak jsem z toho celá nesvá. :confounded:
12. led 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a k výsledku kadeřnice: Není žádná profesionálka, udělala mi ale melíry na dlouhých vlasech i se stříháním za 600kč (jindy mě to stojí 1000, a to platím už několik let) a skvěle se s ní povídalo. Když mě někdo vyfotí a dostanu odvahu to sem dát, tak to taky uvidíte. Mám to zakrácené, polodlouhé, pod ramena. Spokojenost střední.

Dlouho tu nebyla Janule66, měla termín 2.1.
Zatím chová andraa, sarka11 a cernucha. Ještě někdo? Že by další byla Gingermm?
12. led 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
A další adeptky: charlie31, lenkaz, effka84 a jetynka...
12. led 2012 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlásím, že jsem po kontrole a k porodu se to nějak nechystá :angry: CS3, otevřená na špičku prstu, pokud do týdne nic, tak vyvolání.......ach jooooo :frowning2: já bych rodila, až bych brečela. myslím na vás. držte se.
12. led 2012 v 16:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@effka84 tak budeme moc držet palce aby se to rozběhl samo.jak dlouho vlastně nechají přenášet?
12. led 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak porad nic???? Kubickovi bude zitra 14 dni, mela jsem termin mezi poslednima a vy porad nic??? :grinning: My se mame dobre, Kuba je hodnouckej, vstavam dvakrat za noc, spim treba i 7 hodin, ale jak to neni v kuse, stejne je clovek rano jak zmrskanej pes. Vcera jsem uz trosku dopoledne ztracela nervy. Manzel odjel do prace, Emma v pyzamu, ja rozvarenej obed a malej zacal pofnukavat, prestoze mel dobu spinkani. Takze jsem jidlo varila asi tak na patnackrat, maly me volal po 10 minutach...no pakarnicka :slight_smile: Potom odpoledne to vynahradil, ja stihla i total vygruntovat a jeste si hrat s Emmcikou a odpocivat. A dnes taky zlaty. Docela ho trapi tlaceni, prdicky, ale neni to tak, ze by nespinkal, jen proste vic a obtizneji tlaci nez jsme na to zvykle my co mame holcicky. Jo ale nejhorsi je, ze nekrka, skyta a pak z toho skytani blinka. a to nemluvim o ublinknuti, ale o regulerni savlicce. Je to max jednou denne, ale dvakrat uz jsem v noci povlekala postylku....zitra mame poradnu, tak musim na dr vse vybalit. Nemate s tim nektera zkusenosti??? Ze nekrka, to je pry normalka do mesice veku, ale to jak skyta.....prodluzujeto silene v noci dobu nespani. Musim ho treba 20 minut drzet ve svisle poloze....
Jinak na ten gel Dianatal jsem se ptala meho porodnika a ten mi rekl, ze kdybych rodila poprve, tak jeste,ale ze u druhorodicky to vazne moc vyznam nema, ze tam je vse urychlene i bez dianatalu. jeste ze jsem ho poslechla, mne by ho asi ani nestihli zavest :grinning:
Taaak, jsem se vam vypsala a moc vam vsem drzim palce a doufam, ze az sem zase mrknu v sobotu, bude uz nejake dalsi bejbitko na svete.
12. led 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

tak dneska je tak krásnej den.... zrovna k rození miminek... a to krásné datum:
13.01.2012.... tak která to dáte? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Jůů to je krásný jak máš hodné miminko.
Já ti v tom blinkání moc neporadím. Maty sice měl místo kolik také probém s odříhnutím, ale neblinkal mi z toho.
Jen byl strašně nespokojenej a jak píšeš, trvalo než se uklidnil a chtěl stále chovat.
Já pak zkoušela různé polohya plácání po zádíčkách, aby si odříhnul. Chvíli mu to trvalo než se to naučil, ale zvládli jsme to.
Dr se určitě zeptej, každý miminko reaguje na něco jiného. Tak přeji hodně štěstí a držím palce. :slight_smile:
13. led 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 tak na to jsem se dr taky hned ptala, prý nechává maximálně týden, takže uvidíme. Termín dle MS mám 14.1. dle UTZ 18.1. bude to napínavý do samého konce těhu :grinning:
13. led 2012 ve 12:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky, taky mě dr předepsala kapky Secatoxin forte. Prý na rozběh porodu. Máte s tím nějaký zkušenosti? Z příbalovýho letáku moc moudrá nejsem :confounded:
13. led 2012 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek