• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Holky, já byla dneska poprvé v porodnici - malá je pořád koncem pánevním a za 10 dní termín porodu... Sestřička mi udělala monitor. Přišla ke mně doktorka. Zeptala se, jak chci rodit. Řekla jsem, že asi radši císařem. Tak mi řekla, že 24.1. nastoupím a udělají mi předoperační vyšetření a 25.1. bude sekce. Jinak nic. Nevyšetřila mě, žádný ultrazvuk, ani moč, ani tlak, váha...nic. Takže jsem přišla domu s divným pocitem,že dokud nemá člověk kontrakce, tak nikoho nezajímá. No nic.
16. led 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Krásný, tak bych si to taky představovala :slight_smile:
@bohu_nka Nic si z toho nedělej, měla jsem to podobně u prvního, to rozhodnutí, že jdu na sekci jsem obrečela celý den, ale nakonec budeš ráda. Předoperační je vopruz, přehazovali si mě v nemocnici jak horkej brambor a chodila jsem v županu mezi normálníma civilistama ble. Ale na poporodním byly všechny holky na pokoji unavené, bolavé a já hned běhala jak laňka.
16. led 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Strasne moc moc gratuluju,nadherna zprava :slight_smile: At jste v poradku a Adam vam krasne roste :slight_smile: Napis pak podrobnosti.
16. led 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 naaadhera porod,to mi neco pripomina :slight_smile: Holky zatim je tady pet chlapecku, to je neuveritelne :slight_smile:
16. led 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Holčičky přijdou koncem ledna:slight_smile: Vždycky je lepší, když jsou kuci (ženichové)starší :grinning:
16. led 2012 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka To je další "skvělá" věc. Člověk musí nastoupit den předem. Takže nastupuju v úterý v 8 ráno a císaře mi udělají až ve středu dopoledne. A kamarádka vyprávěla, že skoro celý ten den strávila na chodbě a čekala na různá vyšetření. Prostě děs!
Mě teda docela překvapilo, že mi toho císaře budou dělat až den před termínem porodu...všichni mi říkali, že půjdu minimálně o týden dřív. A taky jsem dneska koukala jako blázen, že mě nikdo nevyšetřil. Jestli už se porod blíží, co čípek apod. No...asi jsem rozmazlená od svého doktora.
16. led 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka jasne,to je logicky :slight_smile: tebe jsem se chtela zeptat na ten vas teplomer. Emmca je teplotkova,takze vim,jaky je opruz merit teplotu v zadecku a pokud je to v noci,je to super pakarna. Hledala jsem na netu ten thermofocus,ale nasla jsem jich vic,s dost rozdilnejma cenama.
16. led 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Segra má od mamky thremofocus 01500.A je s ním spokojená. Mně ho ještě mamka nepřivezla, tak nevím. Dostaneme ho, až se holčička narodí, Já nevím, jaký je lepší-horší. Možná dělají i jiné značky dobré teploměry a jsou levněší. Já to nezkoumala, protože nějaký prostě dostanu. Nechala jsem to na mamce. A ta objednala ten, který má její zamý doktor. Víc nevím.
16. led 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka No je fakt divné, že tě nechají takhle dlouho. Přece není dobré, když by se ti porod spustil před tím. Zkus se na to zeptat, proč takhle postupují. Taky bych nad tím dumala.
Jojo, holky budou následovat. I když nevím, jestli my budeme ten případ.
@cernucha S teploměry taky nemám dobrou zkušenost, vždycky jsem se bála, že budu muset mimino měřit a že mi to nějak nevyjde. David naštěstí žádné teploty nikdy neměl, ale druhé mimino myslím bude od něj chytat nemoci, co donese ze školky (teď tam máme opět spálovou angínku...), takže asi taky pořídím něco takového.
16. led 2012 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ona se mě doktorka ani neptala. Prostě oznámila a pak zmizela. Já jsem si ještě v hlavě připravila, co se jí musím zeptat, ale ona už nepřišla. Byla už tam jen sestřička. Takže v pátek tam jdu na monitor, tak se zeptám, ale to už bude stejně jedno, protože o víkendu mě nikdo operovat nebude a v úterý nástup. Takže buď mimísek vydrží, nebo pojedeme dřív a bude to "rychlocísař". Moc na to nechci ani myslet. Nějak to dopadne.
Teda a spálová angina? Tak bacha, ať to nechytneš ty! A máš tušení co čekáte? Jestli holku nebo kluka? A co jména?
16. led 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 moc moc gratuluji k Adámkovi a přeji vám jen to nejkrásnější, ale hlavně zdravíčko.
16. led 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1-Musím ti pogratulovat k malému štěstítku hodně zdraví at ti krásně přibívá a pro tebe hodně mlíčka at máš. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Velikánská Gratulace ke klučíkovi :slight_smile:

Moc se jinak omlouvám za vstup do diskuze do vaší. :slight_smile:
16. led 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Pokud to bude holka, bude se jmenovat stejně jako holčina gejbulina, pokud kluk, bude mít svátek 27.4., jako jeho tatínek. Ty už víš, že to bude holka, viď. Prozradíš jméno?
Někde jsem četla, že prvorodičky dost přenášejí, tak třeba na to ti tvoji doktoři spoléhají.
Spálovou angínu už tam máme podruhé, David je dneska nějaký usoplený, ale já mám jít zítra na kontrolu a monitor, tak nevím, jestli si ho mám nechat doma. No uvidíme.

Holky, co jste už porodily, jak vám vyšlo hlídání?
@gejbule Taky bych chtěla porodit takhle dobře, kvůli hlídání.
16. led 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka
Neboj, to zvládneš, ale obavy chápu. Mě vadí na tom hlavně to, že tě neberou v tu chvíli jako člověka,ale jen jako věc nebo jak to říct. Aby těhotnou tahali z oridnace do ordinace, stále někde čekala jako debil a nikdo jí nic neřekl. Na to už jsem taky narazila a nic moc pocit. To pak máš pocit, že jsi kus hadru.
Ale neboj, všechno dopadne dobře a možná je i lepší ta sekce a ty se určitě dáš brzy dokupy. :slight_smile: :wink:
16. led 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, pozdě ale přidám se jestli můžu.
Rodím koncem ledna nebo začátkem února :slight_smile: Rodíte některá v Motole? :slight_smile:
16. led 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, zatím se narodili jen kluci... tak uvidíme kdo bude další a kdo první porodí holčičku....
My to asi nebudeme i když kdo ví... :wink:
16. led 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatramelka
Ahojky, já mám rodit v Motole.
Termín mám taky koncem ledna nebo zač. února.
Kdy chodíš do poradny? Já středy.
16. led 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Jojo, holčička Nelinka. Kluk by byl Kryštůfek, ale prý je to holčička. A máš nějké tušení, co čekáte? By mě zajímalo, jestli to maminky "vycítí"...
@irenka Přesně tak! Člověk je na ty doktory úplně odkázaný. Sám si nepomůže...A oni se někdy fakt chovají děsně!
Ale zatím to nechci brát tragicky-prostě buď to do té středy vydržím, nebo přijedeme dřív a oni nám musí taky pomoct. Naštěstí nijak netrpím, nic mě nebolí,...takže dobrý. Spíš jsem myslela, že to bude tento týden, tak mám vše připravené, žádný plán...takže si budu muset vymyslet nějakou zábavu :grinning:
16. led 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Nazdárek :slight_smile:
Tak já chodím úterky, jelikož jsem riziková pacientka :slight_smile: To je škoda no, mohly jsme se vidět. Ale třeba se potkáme na sále :grinning:
16. led 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka
Jojo, ale co by člověk neudělal pro to mrňátko vid? :slight_smile:
Kdybys bydlela v Praze, tak ti řeknu pojd s námi do kavárny...
chystám se s kamarádkou co má stejně starého kluka. My dáváme kafčo a kluci jezdí po kavárně na motorkách.
:slight_smile:
:wink:
Závidím, já zatím stále mám co dělat. Ještě jsem chtěla ušít kapsář na postýlku ale nějak se k tomu nemůžu dohrabat. A místo toho, abych šla šít, nebo spát tak tu cvakám do notesu... manžel už ze mě nemůže... :grinning: :grinning: :grinning: "S kým si to furt píšeš" To sepisuješ romány nebo co? :grinning: No chlap no. :wink:
16. led 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatramelka
Aha vidíš, já byla riziková v prvním těhu. A chodila jsem k Dr. Špálový taky v úterý.
:wink:
Třeba se fakt potkáme, mrknu do albíka abych tě kdyžtak poznala... :slight_smile:
:grinning:
16. led 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To Tatramelka

Tak vidím, že albíko nemáš.. :slight_smile:
16. led 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Fakt? Tak já chodím k Doc. Binderovi :slight_smile: Moc nenamluví ale byl příjemný. Zítra tam akorát jdu a poprvé na monitor, budu koukat..jako prvorodička :grinning: Určite koukni, já se taky podívám :wink: Už bych to chtěla mít za sebou, ty to už jednou zažila :slight_smile: Se máš. Rodila jsi přirozeně?
16. led 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatramelka
Tak to chodíš ke kapacitě... bud ráda.
Jj, nakonec se povedlo porodit přirozeně.
Ono je možná lepší když nevíš do čeho jdeš. Já už to ted vím a mám strašný strach.
16. led 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Tak já jsem, doporučil mi gynekolog ať se k němu objednám. Bylo by fajn ho mít i u porodu, ale to si člověk nevybere :slight_smile: Strach? Druhé jde prý líp ne? No tak to děkuji, tak se mám teda začít bát taky jo? :grinning:
16. led 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Jé, díky! Já se scházím se švagrovou. Má termín taky koncem ledna, takže jsme jako dvě velryby :grinning: A taky mám srazíky s kamarádkama, které mají malé děti, ale na tento týden jsem si už nic neplánovala...no, jak mi všichni říkají: ještě budu na to nicnedělání vzpomínat:slight_smile:
16. led 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatramelka
Promin, jsem tě nechtěla vystrašit. to fakt neeeeee. Neboj se.
Mě hodně pomohla PA která si mě pak už večer přebrala od ranní služby. Takže jsem pak měla kliku a mohla rodit přirozeně... :slight_smile:
A ještě tam byl se mnou manžel a ten seřval sálovou sestru na tři doby a sestru co o mě pečovala od rána taky... takže nakonec klika. :wink:
Mám pocit, že on k porodům vůbec nechodí.

@bohu_nka
Tak to máš fajn. BUd ráda. Já jsem tu jediná velryba v okolí.... taková vorvaň mořská... :grinning:

Normálně už jsou mi všechny těhu kalhoty malý i kabát ve kterém jsem jela rodit Matýska. :slight_smile:
16. led 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka V pohode :wink: Četla jsem už tolik článků o porodech že jsem už připravená snad na vše. Neupadám zatím do paniky, prožila jsem si hodně silné menstruace takže to snad zvládnu. Možná to přijde až na porodním sále :confounded: Teď se jen bojím aby nebyla komplikace,aby se malá nezasekla v porodních cestách a podobně. A hlavně bych nerada aby to trvalo 20 hodin :pensive:
Nechodí? To je škoda...tak snad budu mít kliku na doktora a na PA taky. Přítel bude a ten se rozhodně ozve když se mu nebude něco zdát :slight_smile: Teda, jestli nebude víc vykulenej než já :sweat_smile:
16. led 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tatramelka
Já žádný články nečetla a už ani číst nebudu.
Proč jsi riziková? Klidně piš do IP.
chtěla jsem ti poslat foto do IP ale nejde to. :(
Když se ti nebude zdát péče na sále, tak vždycky můžeš odmítnout tu danou osobu.
:slight_smile: Bud ráda že pojede přítel s tebou. Jestli to není bábovka tak si určitě dupne.
Manžel to tak udělal, začal tam řvát na sestru a Dr. at se mnou něco dělaj, že už mu tam omdlívám a že jsem zvyklá na ledacos a žádná třesořitka nejsem... :slight_smile:
16. led 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky. tak se taky hlásíme na svět. Jmenuji se Viktor, narodil jsem se 11.1.2012, váha: 3040g a 48cm.
17. led 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek