• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
ahoj holky,jmenuji se Karel Václav a narodil jsem se 9.1.2012 v 19.15h.Mám3910g a 50cm. :grinning: :grinning: :grinning:

Ráno v 6 mi praskla voda,otevřena na 2cm a to je vše.2kapačky 6oxy na kontrakce a nic.po 12ti hodinách otevřená pořád na 2cm,děložní svaly bez reakce,tlaky ,ale bez kontrakcí ATB a císařský řez.Pustily nás až v neděli.
Jsme krapet nažloutlí tak sluníme.Holky je to děsnej nenažranec.V porodnici mu říkali Dařbujáne a Tarzane,protože pomalu dva dny řval,než jsme se dohodli na příkrmech a než mi oznámili,proč nemám dudlík.Teda ten přístup dětských sester k prvorodičkám je dost mírně řečeno ironickej.Pustili nás až když jsem nakojila 30ml+40ml dokrm,ale jen z jedné kozy,ta druhá stávkuje15-.20ml.Musím ho budit po 3-3,5h,půl hodiny u prsu a ještě přes klobouček.Tahá a tahá a pak buď řve hlady nebo je spokojenej odpočívá a za 10min řve.Takže dokrnujem 40ml - 50ml
V sobotu měl mega párty a vybralo se na něj dost.do kočáru,protože tam bylo asi 100lidí,padli 4sudy a kýty.Dostali jsme i takovou tu lahvičku pro kojence,tu antikolikovou,tak dokrmuju s ní.
Jinak je zlatej a hodnoučkej.Akorát fakt nevím,jestli ho ukrmím,po 6-ti dnech to moc nevypadá.Kámošky radí ať odstříkávám,ale já nemám co.On to vydudá od toho světlýho až po to žluté,co se táhne a pak stejně má hlad.Tak jestli máte nějaké rady,ráda uvítám
17. led 2012 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1,Sarka 11 Gratulace veliká,ať jste oba zdraví.
17. led 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm Ježiš, další krásný klučina. Ty se máš! Ať se vám daří!
@bohu_nka Já si od začátku myslím, že budu mít zase kluka, taky manžel, který to ví (ale jen podle UTZ ze 17. týdne) se nějak hodně trápil kvůli klučičímu jménu...
@tatramelka Vítám tě do klubu, já jsem taky až na přelomu ledna a února.
@irenka Já mám taky pořád ještě nějaké nedodělky, včera jsem ještě vyprala povlak na matraci do kolébky, dorazila mi kojící pyžama.
@charlie Ani nedopíšu a už můžu gratulovat znova. Prosím tě, ty vaše sestry to s tím kojením moc neumí. Můžeš sice být ten případ, kdy to kojení nejde, ale já bych to nevzdávala, čím víc dáš příkrmů, tím dřív o mlíko přijdeš, protože bude malá poptávka. Chce to přikládat i častěji než po třech hodinách a mlíko se natáhne. Mně v porodnici taky hnaly do přikrmování, dala jsem taky 30ml, později 50, ale někomu se mlíko může spustit i později, obzvlášť jestli jsi po císaři a po akutním. Já jsem už v porodnici odmítla mu něco dávat a pak jsem kojila 3 roky! Věř si, dokrmuj minimálně a půjde to.
17. led 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm ahoj kluku :grinning: vítáme tě na svět. My máme stejný nos.Gratuluju i mamince
@cernucha U nás je to přesně jak píšeš.Skoro neříhá a když už tak po 20-ti minutách,přežírá se a pak blije.Akorát na prdíky zatím nijak moc netrpí.Sere jak Amina :grinning: :grinning: ,třeba i 2krát při jednom kojení.Ale dost se mi ulevilo,že to má někdo taky tak :grinning:
17. led 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Jo a pokud měl žloutenku, tak jeví menší zájem o krmení, měl by se kvůli tomu i budit. Oni to ty novorozenci ještě moc neumí, to sání, někdy nám trvalo i 3/4 hodiny, než se napil, chce to trpělivost a uvidíš, že se to rozjede. Jo a moje dítě mělo tenkrát 3750g, zatímco já mívám, když nejsem těhotná, cca 57kg...
17. led 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha jo a s tím škytáním to máme taky stejné.V porodce jsem se ptala a ona mi řekla,že to je normální a jestli třeba ten příkrm co sem mu dala není studenej.Tak to hlídám-ale ty asi kojíš,tak to nemůže byt studený.Podle mě je prostě přežranej a protože neříhá,tak ten nalemtanej vzduch odškytává,Ještě sem četla,že když škytá,tak přiložit k prsu na chvili.máš dobrý,že spíš.Ten náš bublíšek mi spal v porodce i 5hod v kuse,jenže pak sem dostala zas prcáka,že ho musím budit,že musí jíst jednak kvůli žloutence a jednak kvůli kojení.takže spím taky 7hodin,ale za celý den :grinning:
17. led 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec tak já měla ,vlastně mám přes metrák :grinning: .Doufám,že se to ještě rozjede.Vlastně je docela brzo.Mám ho na koze skoro 3/4hod,ale něco prořve a něco proodpočívá.Takže s těch 3hod je hoďka ne krmení,půl hodka na říhání a škytání a hoďka a půl pro mě.dělám to tak celý den a častějc to už fakt nejde.
17. led 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm
Moc gratuluju, přeji hodně zdravíčka a štěstíčka.... :slight_smile:
17. led 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31
Moc gratuluju..... hlavně ať jste oba zdraví... a ty se brzy zahojíš.
Mě se mlíko rozjelo taky později. Snažila jsem se dost pít vody, džusy, čaje.... a hlavně taky mléčné výrobky. Jogurty, jogurtový mlíka. Tak vydrž! Já bych to nevzdávala.... :wink: :wink: :wink: :wink: Přeji hodně sil.
17. led 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Já taky ještě objednávala kojící noční košili.... :slight_smile:
A chci tento týden konečně sestavit postýlku.
Na dnešek jsem vůbec nemohla spát. Mimčo se mlelo a mlelo.... :confused:
17. led 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Gratuluji k minískovi, teda pěkně jste ho solovili, to budej zdravej jak řípa!!!
@gingermm Také gratulujeme! :slight_smile: Krásné jména, sestra má také Viktorka, je to kluk jako buk.
17. led 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak holky, kdy budou ty holčičky. Je tu vůbec někdo kdo čeká holčičku? :slight_smile: :slight_smile:
17. led 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Spaní, to je klasika. Když se počtvrté probudím a říkám si, že už asi bude ráno, kouknu na budík a jsou teprve 3 hodiny, tak nadšená nejsem, ale aspoň se necítím nějak unavená přes den, tak mi ten noční blázinec asi jako odpočinek stačí.
@charlie31 Tak to máš zásobičky na mlíčko, ono to kojení taky pomáhá hubnout, pomáhá to zavinování dělohy, regeneraci, je tam spousta dobrých důvodů, proč to nevzdat. Ale jednoduché to není. Odsávání nemusí prso dobře stimulovat, záleží taky na typu odsávačky, já měla MEDELU, ta stojí teda něco přes 1500 kč, ale byla mi doporučena, ale já neodsávala tolik, jen v dobách hojnosti, abych měla na období nedostatku. A taky to chce na kojení klid, věnovat se ze začátku hlavně tomu a netrápit se blbostmi. Jo a Karel Václav, to je docela vtipné, pěkné, české, Karel byt taky náš favorit.

Dneska kontrola u doktora, minule CS 6, teď CS 2, a to jsem ráno odtáhla Davida do školky na bobech...
Miminko má už 3,5kg, tak už by mohlo jít brzo ven, doufám...
17. led 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm gratuluji
17. led 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 gratuluji

Tak vidím, že se to tady rozrodilo
17. led 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Jojo, už jsme tady vcelku jen já, lykanka, irenka, tatramelka a lenkaz (?).
17. led 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
Tak já jsem se asi přeměnila v nočního ptáka... v noci mám energii a nemůžu spát a přes den bych chrápala jako ta sova... :D
17. led 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec A jáááá! My taky držíme v celku:slight_smile:
17. led 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka A čekáme holčičku Nelinku:slight_smile: To bude mít ženichůůůů!
17. led 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31@gingermm Moooc gratuluju ke klukům! Ať se jim i vám daří!!!!!
17. led 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já dneska spala 11,5 hodiny v kuse!!! Včera jsem se nervila před kontrolou, takže jsem byla od 5 vzhůru, tak jsem to dneska dohnala! Vstávala jsem v 11!!! Tak si říkám, kdy se mi to příště poštěstí. A teď jsem zadělala na vánočku :grinning: Mám na ní chuť a prý by se při kojení nemělo jíst nic kynutého, tak si to dneska užiju:slight_smile:
17. led 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ježiš, promiň, nějak jsi mi vypadla. Já jsem si naučila pak i miminko spát celé dopoledne, pořád jsem ho ududlávala prsem, abych mohla dopoledne trávit v posteli. A teď mám z něj "sovu", ranní vstávání = buzení mrtvoly.
17. led 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bohu_nka
O tobě jako jediné vím, že čekáš holčičku.... :wink: :wink: :wink: :wink:
No to si dopřej, já bych si zase dala kynutý buchty. Tak asi udělám. Ale to zadělávání těsta... no nevím. nevím, asi to udělám až o víkendu.
A to je dobře že ses tak vyspala. Nikdy nevíš kdy se ti to znovu povede... :slight_smile:
17. led 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauki holky,
i já jsem stále 2v1 :grinning: ..včera po kontrole žádný výsledek...na porodních cestách nepříznivý nález, takže když se nic nezmění, tak jdu další pondělí na císař :unamused:. Ale už je mě to celkem jedno, hlavně aby se něco dělo...alespoň by se malej nejakazil tím streptokokem....dneska už jsem byla u obvoďáka, pak s výsledkama musím na ARO, takže nástup v nemocnici mám až v neděli na čtyři, alespoň tam nebudu muset trčet od rána....
Jinak jsem se dočetla, že normální zakončení těhu je 38-42 tt, až pak se přenáší....takže vlastně ještě můžu být v pohodě :grinning:
17. led 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1
Ahoky, tak ty jsi stále 2v1... no těpic. A co máš za nález, jestli to není tajný. A jeslti o tom vůbec chceš psát. Jestli ne, v pohodě.
Tak ted už jen zkoušet vyvolávat sama co? Třeba maliníkový čaj, sexík, horká vana :grinning:
Já to zkusím o víkendu. :slight_smile:
Držím ti palce.
17. led 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka my se taky přidáváme do spolku, také čekáme holčičku a čirou náhodou taky Nelinku :slight_smile:)
17. led 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lencaz
A ty jsi také celá? TEda si dávají ty naši mimoušci na čas co? :grinning: :grinning: :grinning:
NO mě už to nebaví, tak o víkendu asi už něco podniknu.

SIce bych ráda ještě v pondělí na trénink, no ale už je mi fakt bídně.
Jenže dle Dr. mám ještě čas. Tak se uvidí. :slight_smile:
17. led 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Ten nález je takový, že se nic neděje......což je v tomto týdnu už špatný nález.....
Termín jsem měla včera, takže se zas tak nic moc ještě neděje, a u prvorodiček....jakože mě za ní považují....se prý přenáší docela často.....
17. led 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Gratuluju k chlapečkovi, koukám taky macík skoro jak ten můj :wink: , ten můj měl taky zezačátku pořád hlad, sestra mě na to v porodnici upozorňovala, že je větší, že bude mít i větší hlad, měla jsem ho u prsu skoro pořád, večer i 2-3h vkusu, teď už má po 14 dnech mlíka dost, pije tak + - 15 min a pak ty 2-3h spí, tak vydrž a hodně přikládej, hodně pij kojící a fenyklové čaje a mlíko a to bude dobrý :slight_smile:
17. led 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gingermm Krásný, gratuluju :slight_smile:
17. led 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek