• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky, vůbec nestíhím psát, mám pocit, že jen kojim :grinning: Je to vážně věda! dokonce jsem měla teplotu, tak jsem mazala k doktorovi a mám slabý zánět v prsu - zatím bez antibiotik, paralen a zábaly z tvarohu. A hodně to prso odsávat. Takže děs! Bolí mě prsa normálně a ještě tohle!
Polštářek z pecek nahříváme a používáme a taky rektální trubičku a masáž bříška. To mi ukázali v porodnici a to Nelince fakt hodně uleví!!!

@cernucha Mám to úplně stejně - uspávání je dlouhý, pořád hledá prso a nechce zabrat. A v noci taky tak po 2 hodinách. Takže to nemají jen kluci. Já myslela, že je to jen u nás...že to prostě neumím a nevím, co s ní. jooo a taky se mi zbláznily hormony, takže pořád brečím. Kvůli všemu a někdy mám pocit, že důvod není. Že brečím jen z únavy. No děs. Asi je to taky tím, že je člověk zavřenej jen doma.
@ifilonka Tak to je náhoda!!! Nás bylo taky na pokoji o návštěvách děsně moc:slight_smile: A taky babi a děda z přítelovy strany byli před tím bez vnoučat, takže během jednoho dne se z nich stali dvojnásobná babi a dvojnásobný děda:slight_smile:
3. únor 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je naše Nelinka :slight_smile:
3. únor 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@bohu_nka Tak to mate ale vazne pech, ze na prdiky Nelinka trpi, je to cca 80 ku 20. Ja tedy rourku pouzivat nemusim, Kubicek to ze sebe vzdy nejak dostane a moc kvuli tomu neplace, ale jak tlaci, dela u toho uplne priserne zvuky a do toho ted jak ma rymu, tak chrochta a u toho se proste neda spat. Takze ja nespim vubec, Kuba mi prijde, ze minimalne, ani nevim kolikrat za noc jsme dnes byli vzhuru. Nakojim, ted jak chce xkrat prso, tak to s odchovanim treba hodku zabere, polozim ho a za hodku a pul uz zase vse dokola, no pakaaaaaarna :sweat_smile: Jako stale nejsme nejaky extrem, kdy treba kamaradce se mala prisavala treba 15x za noc a to fakt nekecam, ona uz s ni pak spala v posteli a prso ani nezandavala, coz je sileny. Ja tady popisuju dramo, ale vstavam ke Kubovi treba max 3x za noc, ale v tech pauzach proste nestiham nic naspat. Tak ma ted broucek narok...prdy,ryma a opruzela prdelka. Upinam se k mete 3 mesicu, to pry vetsinou vsechny neduhy prechazeji a navic bude jaro a zacnou se poradne smat a tak...vse bude veselejsi, musime tomu verit :slight_smile:
Jinak Nelinka je nadherna!!!!!
Jsem dojata holky, jak jsme to spolecne hezky zvladly, narostla nam spolecne briska, zvladly jsme porod a ted si sem davame fotky tech nejkrasnejsich miminek. Je to nadhera.
3. únor 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Marti,dají se objednat na internetu ale to dlouho trvá.
Prý to mají velké lékárny ale třeba na Budějovicke to nemají.
Já to koupila v bylinkach na Budějov.v metru.jmenuje se to květ kopru.
Co jsem to Adamovi začala dávat tak pořád spí.asi chudák dospava.držím vám palce ať to pomůže.
3. únor 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 a davas mu toho denne kolik?
3. únor 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Nelinka je moc pěkná :slight_smile: :slight_smile: .
Píšu to tady možná pořád dokola ale jsem na tom stejně jako vy :slight_smile: .To jak se nemůže ven se fakt šílený,tak už aby se malinko oteplilo.
Hormony se za chvíli uklidní neboj :slight_smile: .
3. únor 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha já jsem mu dávala 3x denně 2,5ml.Jako když Lucce dávám sirup na kašel :wink: .Docela mě překvapilo že to ani není moc aromatický.A prý je to dobrý i na tvorbu mléka :unamused: tak to piju taky.Vždycky co zbyde.
3. únor 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jeee, to ja bych se ai poblinkala, ja kopr nemuzu ani citit.
3. únor 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Ale ono to vážně po kopru není moc cítit.Ale když ho nemáš ráda tak i to asi na tebe bude dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
3. únor 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Ta je krásná!!!
Holky máte průjem? Teda jako vy maminy? Já měla v porodce 2x krásnou stolici a tady doma cokoliv sním tak mi to nesedí :frowning2: mám strach, aby to netrápilo potom taky malou, kojíme, ale zatím kaká v pohodě míchaný vajíčka no.
Nemáte nějaký vychytávky co jíst, alespoň ty první týdny? Díky
3. únor 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka To já mám zase po tom císaři docela křeče v břiše, měla jsem to i minule, pak to nějak přešlo samo.
Ty mrazy jsou děsný co.....byly jste už s prckama venku? My nee a v nejbližší době to na prochajdu ani nevypadá...
3. únor 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Prujem tedy nemam, spis trochu opacny problem. Jim vse, jen jsem vynechala nadymave veci. Takze klasicka kojici dieta. Prilohy jim vsechny krome houskovych knedliku, nevarim si na cibui, ani na porku, cesnek ne....dyt vis. Takze treba pecene kuratko, dietni sekana, uzene s kasi, bramborove noky se spenatem a smetynou, nezahustovane omacky.....neni to tak silene.
@tobi1 venku uz jsme byli hodnekrat, ale ne ted samozrejme. Jak je Kuba starsi, stihli jsme jeste krasne teploucko. Malinkej venku i dadal, mame zahradku. Ted je to na pytel...
3. únor 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Tak jsme tu. Mám pro vás dlouhý příběh, jen doufám, že mi ho Jaroušek dovolí napsat. Začalo to před 14 dny. V noci jsem necítila pohyby, tak jsme jeli do nemocnice. Tam si mne týden nechali na pozorování na oddělení gynekologie, že jsem na dva prsty, a já pořád prosila, jestli mne ještě pustí domů, že můžu přenášet a být tam ještě 20 dní. Ale místní primář nerad pouští domů, pokud jste v termínu, takže došlo na vyvolání. Zavedli mi tabletu a za dvě hodiny to začalo, v 10. hod. Kontrakce po dvou minutách, ale takové tupé, ne ostré, ale někdy taky pěkně bolestivé. Kontrakce trvaly do 16. hodiny. Pak mne zkontrolovala doktorka a řekla, že nález nezměněn, že jsem na dva prsty, ostatně jako už na začátku hospitalizace. Vrátila jsem se na pokoj a rozbrečela se, že jako trpím už šest hodin a nic z toho. A v tu ránu to začlo, bolesti byly silné, řvala jsm jak tur. Vzhledem k tomu, že jsem byla na gynekologii a ne na předporodním oddělení, tak to bylo docela trapné. Přišla taková děsná sestra a řekla, že nález tam nebyl, že si teda poslechne, jak řvu, a pak odešla, že přijde za půl hodiny. Naštěstí se za 5 minut vrátila sestra-anděl, která se o mne celý den starala, dělala mi monitory, krásně mne uklidňovala, fakt jsem měla štěstí. A proč? Řekla, že si mne vyšetří a pak zkonstatovala, že jsem na pět prstů! Řekla, aŤ si zabalím a že pojedeme na sál. Řvala jsem jak zvíře na celou nemocnici a ve výtahu, vezli mne na vozíku. Přijeli jsme nahoru a během deseti minut byl Jaroušek venku. (Kdyby tam byla jen ta druhá sestra, tak jim porodím na gynekologii do postele...)Bez epidurálu, nádherný porod. Jeden malý steh. Jaroušek měl 3760 g. Ze sálu jsem odešla po svých, hned jsem si ho vzala na pokoj a hned kojila, takže jsme spadli s váhou jen o 140 g. Cítila jsem se skvěle. Ale pak to začalo. Malý se hrabal ze žloutenky, takže jsme si tam pobyli šest dní a já poslední den chytla šílený průjem, takže jsem domů včera odjížděla úplně zničená, sotva jsem šla, a se strachem, aby to nechytil malý taky. Jinak je Jaroušek zlatý, spinká, papá, zatím nekřičí, maličko bříško zlobí, ale dá se.
4. únor 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Jo a Jaroušek se narodil 27.1...
4. únor 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ahoj, moc gratuluju k narozeni Jarouska. Mela jsi tedy peknou anabazi nez byl na svete, ale hlavne ze je vse v poradku. To byly bolesti tak silene,ze jsi tak kricela? :grinning: Nektere sestry jsou opravdu silene kravky, ta by koukala kdyby si ji tam na gynde zacla rodil, blbka.
4. únor 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Bolesti byly ostré a já nevím, prostě mi to řvaní přišlo skvělé, že jsem tu bolest přeřvala a nebolelo to.
V nemocnici jsem si pobyla 13 dní a zažila několik nepříjemných sester (hlavně na novorozeneckém oddělení), ale kupodivu jen jedna doktorka tam byla taková arogantní, jinak všichni ostatní (8), většinou mladí (s dvouletou praxí) doktoři a doktorky, byli skvělí.
4. únor 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to vypada,ze uz jen Irenka, vidte?
4. únor 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jojo, taky jsem si všimla, že tu ještě nechová jen ona.
Jinak gratuluju všem, které porodily, když jsem tu nebyla. Koukám, že se většině zadařil páreček, no my máme dva kluky, ale já jsem ráda, mám tři chlapi a já budu ta královna bez konkurence...
@lykanka Tak to vyšlo docela vtipně, viď, máme obě děti stejně staré, a to druhé dokonce na den...
4. únor 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec kralovna bez konkurence budes do doby nez si kluci privedou nejaKe princezny :grinning:
My mame stejne stare deti s Gejbuli, dokoce parecek ve stejnem poradi.
4. únor 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec
MOC MOC GRATULUJUUU!
To co jsi tu popsala jsem taky zažila. Po 10hodinách ostrých kontrakcí otevřená na 2 cm.
A pak kdyby nepřišla jedna PA fakt zlatíčko stejně jako u tebe, tak tam rodím dodnes!!! :slight_smile:
Hlavně že jste už doma a máš to za sebou. A pak sem dej fotku.
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec to jsi si to teda užila.ale hlavně že už jste doma a na ostatní brzy zapomeneš.moc gratuluju k chlapikovi.a prosim te cim to bylo ze jsi necitila pohyby?
4. únor 2012 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se opět rýmuje.hlavně teda Lucka a taťka.já jsem ještě OK a doufám že s Adamem vydržíme.
Lucka jede v pondělí k babičce tak si malinko odpočinu.
Už aby jsme mohli ven už se těším na procházku.
4. únor 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha jak jste na tom s rýmou?už jste byli na kýčlich?
Já se omlouvám ale blbne mi klávesnice a vynechává háčky a čárky.proto někdy píšu jako negramot.
4. únor 2012 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 to nic, ja hacky a carky nepouzivam vubec. My uz mame samozrejme rymu cela rodina, me boli i v krku. Kubicek ma rymu trochu lepsi, ale zacal kaslat, to si neumis predstavit jak divne to u takoveho miminecka zni. Cloveku to rve srdce, mysacek muj malickej. U odsavani temer neplace, nechava si kapat kapky, papa sirup, zlatinko moje.
Kycle mame uz jednou za sebou, byli jsme v pondeli, taky az presne v mesici, s Emmou jsem byla driv a uz tehdy mela 1a a jadyrka, Kubasek zatim bez jadyrek, 1b, vse ok. Kontrola 20.2.
Poradnu mame 15.2., nechci videt tu vahu , koukam ze jsme tady s tim pribiranim za exoty. Typuju, ze budeme na 5 kilech.
No a 16.2. Uz jsem objednana na gyndu po sestinedeli, ty jo, utika to.
4. únor 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 No já necítila pohyby v noci a ráno, ráno pak jen slabé oproti tomu, co jsem byla zvyklá. Na nic ale nepřišli, na monitoru jsem byla i třikrát denně. Byly suspektní, křivka srdce nebyla úplně v normě, tak říkali, že to může znamenat, že se miminku z nějakého důvodu nedaří. Nakonec ale nic, plodová voda byla čirá, omotaný pupeční šňůrou nebyl, rozdýchal se dobře, Apgar skore 9,10,10.
4. únor 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 a jak jsi vlastne byla spokojena u Apolinare? Kdo te rodil a na kterem sale?
4. únor 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Gratuluji moc statečné mamince k Jarouškovi! Taky jsem měla trochu trapas na gynekologii, praskla mi tam voda na pokoji při chůzi, pak jsem lítala mezi WC a sprchou jak děravá konev :slight_smile: úplný jezero po mě :slight_smile:

Holky nepřipadá Vám v poslední době trend vyvolávat porod zbytečně před termínem a pak se maminy neotvírají? Já když dneska koukám na hlavičku naší malé jak je pidi, tak mě mrzí, že jsem ji nakonec nevyprdla, moc jsem chtěla rodit normálně. Po zátěžovém oxytocinovém testu, prasklé vodě a tabletě jsem se otevřela jen na 3 prsty. Možná kdyby mě nechali doma po termínu, bylo by všechno jinak... ale to už je asi jedno, hlavně že je malá ok.
4. únor 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Posíláme gratulace, koukám, že sis pěkně užila....a pak že jsou druhé porody lehčí, že jo....

@lykanka Taky jsem chtěla rodit normálně....docela mě ten císař štval, hlavně jsem vědala, že rekonvalescence nebude nic moc...strašili, jak bude Áďa velký a nakonec standard....no ale teďka už to je jedno, že jo....
Vám nedělali kyčle už v porodce? Nám jo, takže v měsíci to bude už druhá kontrola.
4. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak jsem zatim sehnala jen mlety kopr, kvety kopru nikde nemuzu najit,na internetu jen dovoz z USA :unamused: Myslis ze to vadi,nebo to mam zkusit uvarit i z toho?
5. únor 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Toho jsem se taky bála, že mi tam praskne plodová voda a budu na chodbě dělat louže...

@tobi1 No ve skutečnosti mi ten druhý porod lehčí přišel, i když bolesti trvaly déle, nějak jsem se líp soustředila a lépe to zvládala a ty silné bolesti byly jen 3/4 hodiny, takže to ušlo. Hrozně mne překvapilo, jak se dralo dítě ven a že už to je. Říkali mi "netlačte", ale vůbec to nešlo zastavit, děloha si dělala, co potřebovala, nemusela jsem pomáhat.
Mám jen jeden steh, po porodu jsem mohla hned sedět.

Zato teď si to "užíváme". Doma jsem si všichni (až na malého) prošli střevní chřipkou. Já ji chytla už v porodnici David zvracel celou včerejší noc a i přes den a dneska má teplotu.

Taky nám začínají prdíky, včera celý večer mne Jaroušek po půlhodině, hodině odudával a pak se kroutil, než dal pokoj. Jinak skoro nebrečí a dokáže spát v klidu 3 hodiny, noc naštěstí chápe jako čas na spaní.
6. únor 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek