• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@andulkaavetrelec uplne jsi popsala muj porod, jen mne ty velke bolesti trvaly jen 20 minut. Porodni asistentka mi rikala "netlacte, potrhate se" a ja nevedela jak te holce, ktera podle me jeste nikdy nerodila, vysvetlit, ze proste ja cilene netlacim, ze mi tlaci telo samo..... :grinning:
Preju vam, at jste brzo fit. my jsme vsichni, vcetne maleho, nachcipani. Nad Kubou bych brecela, jak chropti a navic se mu pridal kasel a chcrchla chudacek muj jak starej chlapak. nastesti spinka klidne.
6. únor 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau maminy,prosím o radu.V neděli jsem musela na pohotovost,pač jsem měla horečky 39,4 no a byl tam zánět prsu :frowning2: fakt hrůza nikomu nepřeju.dostala jsem antibiotika,už je t lepší,ale malá mi od té doby nechce spát a celej den a v noci jenom brečí,tak nevím čím to je....je možný,že se mi zhoršila kvalita mléka?vždycky pije tak 10-15 minut,pak usne asi na 5-10 minut a pak zase pije těch 10-15 minut.jsem z toho na prášky :angry:
6. únor 2012 v 17:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec taky moooc gratulujeme :slight_smile:
6. únor 2012 v 17:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Neboj, to se srovná. Náš malý mne taky pořád odudlává, čím víc dudlá, tím víc se natáhne mlíčka, ale chce to pít a klid. Po průjmu, co jsem teď měla, jsem měla prsa nenalitá a už se tam zase díky častému přikládání něco objevilo...

Tady jsme vyfocení, tak hledejte: http://chrudimsky.denik.cz/miminka/nejkrasnejsi-fotografie20120205.html
6. únor 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andulkaavetrelec nasla jsem na prvni pokus :slight_smile: Krasnej Jarousek
6. únor 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. únor 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka nejkrasnejsi ze vsech brnenskych miminek, kocicka mala :slight_smile:
6. únor 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše dětičky jsou NEJ, to je jasné :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Hele co Irenka.....už má určo taky mimo, dlouho tady nebyla :slight_smile:
6. únor 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@cernucha já si myslím že by to měl být plod kopru(semínka).Určitě je mají v bylinkách na Budějovické v metru od KFC.Tam jsem je kupovala já.
@ifilonka to je mi tě líto.Taky jsem jednou měla zánět v prsu a to jsem ani nekojila a bolí to teda šíleně.
@andulkaavetrelec Taky jsem vás našla :grinning: :grinning: :grinning: .krásná fotka :slight_smile:.
@lykanka krásná prinezna :grinning:
Taky jsem na Irenku myslela :slight_smile: a určitě už rodí.Termín měla myslím 31.1.
7. únor 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám teď trochu volněji.Lucinka je u babičky.Dnes mi přijde kámoška tak se těším že popovídáme.
už aby přestalo mrznout.Nebo ven některá chodíte?
7. únor 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 My jsme doma a čekáme na oblevu. :wink:
Jaroušek od nás chytil průjem, ale neblinká, teplotu nemá a nepláče. Zatím. Tak nám držte palce, ať se mu to nezhorší.
7. únor 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas se stona, ja a Kuba jsme na total, no na prd......
7. únor 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

koukám, že jste všichni marod.... to je šílený.

@cernucha
Myslím na tebe, jak vám asi je. I dospělého člověka dokáže potrápit jenom blbá rýma natož dětičky a k tomu ještě ten váš nejmenší... tak snad bude brzy líp. Mě se doma osvědčilo zvrhčovat vzduch. Jsem astmatička a myslím že i Matymu to pak dělalo dobře. A pak asi ty rady dát mokrou plínku přes postýlku aby bylo vlhko.

@andulkaavetrelec
Ty se taky nenudíš, průjem.... kde jste k tomu přišli? Palce držím.

Jinak jak vidíte tak jsem stále 2v1. Už je to spíše hra nervů.
Dochází mi dech a jsem strašně nervozní, hormony pracujou na plný obrátky a každý den mám obavy co se děje. Včera monitor OK, miminku se prý daří dobře.
Ve čt mám zátěžový testy a možná si mě tam rovnou nechají.
Tomuhle jsem se snažila vyhnout. POkud je mimčo v pořádku tak jsem se zapřísáhla, že vyvolávaný porod už NIKDY, ale asi tomu opět neujdu. Prostě se těm dětem u mě v bříšku líbí... (myslím před 2 lety Matymu a ted tomuhle mimču).
Tak zkouším různé metody, jako jsou ricinový koktejl, horké koupele, masáže bradavek, sex.... ale nic nezabírá.
Prostě to moje tělo na to nereaguje. :angry: A mimču se ven nechce... asi čeká na oblevu...
Ale já přeci nejsem mamut abych nosila dítě 2 roky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Ahoj Irco. No, mame rymu jak tram a malej do toho strasne kasle a ja mam bolavy krk, boli hlava, chraptim a tak.....oba jsme dnes byli u doktorky, maleho mi na ORL poradne odsala, maji nejakou specialni vodni odsavacku, tu mit doma, je po ryme za par dnu. Kubicek je jinak poslechove cisty, v krku to mame oba v poradku a malej je desne zahlenenej, udelali mu i vyter z nosanku, snad to bude v poradku. Brecela bych nad nim jak kucka, chrochta a do toho jak tlaci ty jeho prdiky. Casto ublinkava mlicko s hleny, no sileny.......Emmicku to nastesti jen smejklo minuly tyden a manzel ma jen rymicku.
Koukam ty si ale taky uzivas sve.....stejne jak to ma ta priroda zarizene. U tebe se miminkum libi, u me naopak prilis ne a derou se ven o ty tri tydny driv (Jakub 37+0,Emma 37+1). Mely jsme termin jen o deset dni od sebe a ja budu mit po sestinedeli a ty doma novorozenatko. Jo a ten malinikovy caj jsi zkousela???
Moc na tebe Irco myslim, at se miminecko prihlasi na svet jeste pred ctvtecnim zatezakem, at to mas opravdu prirozene. A pokud ne, tak at je to alespon tentokrat lepsi.
Jinak ale Kubicek krasne prospiva, o vikendu jsem se s nim orientacne vazila, mel jen bodycko a ponozticky, ani plenku ne a cca 4700g :grinning: Ja to rikam, ze my tady s tim pribiranim musime pusobit jak exoti :grinning: Mam uz temer plnou krabici vyrazenych oblecku.
7. únor 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Ahojky Martinko,
no je mi jasný, že si to užíváte.
Jestli ti ublinkává tak je to prý s rýmou normální. Maty když má rýmu tak nesmí mlíko, to jde vše ven.
Tak hlavně, že jste jinak poslechově čistý. Rýma je nepříjemná ale zbavíte se jí určitě brzo. Horší by byly prudušky.
Ty si udělej kdyžtak priessnitz, jestli ti to pomáhá.
Hele já zkoušela všechno, maliník piju, lněné semínko taky, sexíkujeme, dnes ricinový koktejl, ze kterého je mi právě akorát tak špatně.
no asi to tak má být. Už jsem to obrečela, nervy a hormony jsou fakt potvory :wink: :sweat_smile:
Tak at je brzo líp vám oběma a at se taky trochu vyspíš když ti není dobře.
:slight_smile:
7. únor 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Já jsem měla porod taky vyvolaný a proběhl v pohodě. Přeju brzké (a dobré) rozdvojení.
Ten průjem jsem chytila v porodnici...
@cernucha Taky si to "užíváte". Moji kluci pořád průjmujou, nějak se toho nemůžou zbavit, aspoň že ten nejmenší to snáší dobře. Hele, já děti rodila: Davida v 39+0 (3750g) a Jarouše v 39+1 (3760g)...
My jsme taky docela velkej kluk: při propuštění z porodnice měl Slávek 3670g, tak myslím Kubíka bude následovat...
7. únor 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,to je hrozné počasí.Já už se tak těším na jaro.
@cernucha Marti moc vám držím palce ať jste co nejdřív fit.Já jsem poslala Lucku k babičce protože je taky nastydlá.Jen nevím jak dál se školkou.Jestli ji tam mám dávat.Ona totiž hned něco chytí.
Co dáváš malému za léky?A jak vám je?
@andulkaavetrelec Průjem pro malého taky nic moc.Tak i vám držím palce ať jste brzy v pořádku.
@irenka Už tě ale snad dlouho nenechají trápit.Já si myslím že se nakonec mimísek rozmyslí a půjde ven sám podle sebe.Tak se drž i když už je to asi válka nervů.Moc na tebe myslím :slight_smile: . :slight_smile:
8. únor 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak měření z včerejší poradny mě trošku šokly, Kristiánek má 57cm a 5,10kg :slight_smile: , a to přesně před měsícem když nás propouštěli z porodky měl 52cm a 3,75kg, a já si říkala , že jsou mu všechny dupačky malé :grinning: asi mám hodně výživné mlíčko :grinning: . Jinak má celou hlavu polezlou ekzémem, ale už se loupe, tak to bude asi jen ten kojenecký, ale je mi ho líto, chudáka, má ji drsnou jak struhadlo, tak pořád mastím.
8. únor 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. únor 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarka11 Téda, to je pěkný velký kocourek :slight_smile:, ale je dobře, že tak pěkně baští....

@irenka Tak zítra na Tebe budem moc myslet, už jsem na to "poslední" miminko moooc zvědavá :slight_smile:, určitě to všechno dopadne dobře!
Já na jednu stranu lituju, že Viki ještě nechodí do školky, že bych měla dopo relativně klídek....zase na druhou stranu si říkám, že je lepší, že je ještě doma, dokuď je prcek malý, že netahá domů bacily.
Jinak všem marodům přejem, ať jsou brzo FIT, hlavně dětičky!
8. únor 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarka11 Teda to je krásný a spokojený Kristiánek :slight_smile: To máš asi plnotučné mléko :grinning: :grinning: .jak často baští?Dodržuje 3 hodiny nebo i déle?Já jsem zvědavá kolik budeme mít protože půjdeme do poradny až po měsíci.ale spíš si říkám jestli mu ode mne stačí když jí po 2hodinách :frowning2: .
A taky jsme na hlavičce nějaký vyražený :angry: .Užasně na to zabírá otírání černým čajem :slight_smile: to mi poradili v porodnici.
@tobi1 Ta školka na jednu stranu hodně uleví ale ty nemoci jsou děsný.Nejhorší to je prý první rok a to máme teď :angry: :angry: .
8. únor 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, tady jsou samí marodi!!!
@irenka Koukej už to dítě vyrodit :grinning: Jsi fakt rekordmanka. Musí to být děsný! Na psychiku fakt zátěž!!! Tak snad už to bude....domluv miminku!

Závidím vám to přibírání! Naše Nelinka 5 dní od porodnice nepřiprala nic. Tak jsem odsávala z prsu, abych viděla, kolik toho tam mám. A zjistila jsem, že elektrickou odsávačkou odsaju z obou prsou maximálně 50ml. A to fakt maximálně, takže jsem tu moji holčičku trápila hlady. A to sála jako divá. A pak brečela - teď už vím, že hlady. Tak jsme začali přikrmovat. Ach jo. Holt nemáme plně kojené miminko. Ale od té doby nebrečí. Takže fakt byla hladová a taky začala přibírat. Máte někdo zkušenosti, čím přikrmovat? My koupili Nutrilon. Ale nevím, jestli je to nejlepší volba. Kdyby jste někdo měl nějakou zkušenost, budu ráda.

@ifilonka Já měla taky zánět v prsu. Beru na to 4 denně paralen a dávám si obklady z tvarohu.A hodně ten prs vyprazdňuju. Je to děs. Hlavně ta teplota.
8. únor 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 JJ, první rok ve školce je asi těžký, ale i tak doufám, že mě ji od září vezmou, když jsem na mateřské....tady je se školkama celkem problém... :unamused:

@bohu_nka Hlavně, že je mimi spokojené, někdy holt kojit nejde, já jsem nebyla třebas kojená vůbec a nemocná nebývám a znám spoustu mamin, které kojí dlouho, i do dvou let a děti jsou nemocné pořád...je to individuální. Viki byla hoooodně nedonošená a dávali jsme Nutrilon, zprvu dokonce nějaký speciální pro nedonošené děti, no a nikdy jsme neměli problém....ale každému vyhovuje něco jiného.
8. únor 2012 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka To se nedá nic dělat hlavně že už je Nelinka spokojená a napapaná :slight_smile: .
Já jsem Lucce dávala BEBU.Tak nějak mi tehdy přišla nejlepší.Ale doktoři doporučují Nutrilon.
@tobi1 Tady je taky se školkama problém.Když jsme dávali přihlášku tak jsem ještě nevěděla že jsem těhotná.Z 80ti dětí brali 14 a naštěstí vybrali nás :wink:
8. únor 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak Kubicek mi dnes prospinkal cely den. Asi je to tim, ze mu davam fenistil kapicky, ty sice pusobi tak, ze oplaskne sliznice a ryma driv ustoupi, ale tim jak jsou to leky na alergii, tak i uspavaji. Ale dostabva je uz od nedele, tak nevim, ze pusobi az dnes. A treba to jen znamena, ze se telo regeneruje a bude uz muj milacek v poradku.
@gejbule1 Mne je uz dobre, dnes jsem zase plne fungovala, zotavila jsem se rychle. Jinak Kubicek ma ty fenistil kapicky 2x denne, framykoinove kapicky do nosanku, 2x denne spiropent na kasel a 1x denne mucosolvan. Celkem naloz na to telicko, ze? Zachvaty kasle ma silene, hlavne je to ale zpusobene tim jeho tlacenim. Jak tlaci, nuti ho to kaslat a to pak treba 10 minut vypada jako kdyz se dusi. Dneska jsem nad nim doslova brecela. Jak ho trapi prdy, je videt jak ho to tlaceni vycerpava, je uplne rudej, vydava silene zvuky, ma slzava ocicka a pak kdyz se to konecne dostane ven, tak jak oddechuje jak po maratonu. Milacek muj malickej. A to je jeste stesti, ze to vyprdne, kdyby ne, byly by koliky.....
Se skolkou taky nevim jak, ted v pondeli uz by mela Emmca jit, ale boooojim se, kdyz ted vidim jak Kuba trpi.....

@sarka11 Kristianek je nadhernej. Ta hlavicka se spravi, porad jen masti, super na to je taky modra indulona, Kuba se na ni pekne vyloupal. Miry mate paraaaadni. My jdeme do poradny pristi stredu, tak jsem zvedava. Ted papa o neco mene, tak cekam okolo tech 5kg, ale Kuba byl mensi nez vas prcek.
@bohu_nka Nic si z toho nedelej. Kamaradka maleho taky napul kojila, napul dokrmovala, ale ona frajerka vydrzela do 5 mesicu prikrmovat strikackou, aby si malej nezvykl na lahvicku a neodstavil se ji, fakt mela muj veliky obdiv. V 5 mesicich mu dala lahvicku prvne a do mesice se odstavil, ale pul rok dobry....a jinak davala taky Nutrilon a na doporuceni nejaky hypoalergenni, ze je to pro prikrmovane lepsi. Ja prave ted uz nemohla s prasama vydrzet, tak jsem jedno odsala a mam 110ml z toho jednoho. Super, dam to zamrazit a muzu nekam vyrazit :grinning:
8. únor 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to je teď u nás to samé- nakrmíme, dokrmíme nutrilonem a když Myška usne, tak odsávám. Věčný kolotoč! Ty máš tolik z jednoho prsu??? To já odsaju tak 50ml z obou prsou, takže opravdu nic moc:frowning2:

@gejbule1 Bebu jsem taky zvažovala-uvidíme, jak bude Nutrilon vyhovovat. Sunar je prý víc sladký, tak to nechci. A Nutrilon sice doporučují doktoři, ale taky je nejdražší. Ale co se dá dělat...
@tobi1 Já taky nebyla kojená - mamka měla taky zánět prsu a úplně stejné problémy jako já., Asi je to dědičné. A taky je fakt, že jsem nestonala ani jako dítě. Tak co nadělám. Nelinka něco jíst musí :slight_smile: . Snažím se odsávat co nejvíc, aby měla aspoň základ mateřské mléko.
8. únor 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Chuďátko malinkatý,tolik meducíny :frowning2: .Tak hlavně ať je brzy uzdravený.
My jsme na dnešek dost špatně spali v noci.Pořád se mi budil.
Mezi jídlem vydrží jen ty 2 hodiny.Neznamená to že mu to moje mléko nestačí?!?!
9. únor 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 To asi podle toho, jak pribira. Pokud vazne hezky pribira, tak mu asi mlicko staci, jen se neumi poradne napapat. Kuba se asi napapat docela umi, protoze vydrzi i 5 hodin, ale to jen v tom prvnim nocnim spani, pak uz je to na prd.....
Uz mam koprove plody, meli je tam na budejarne posledni baleni :slight_smile: A uz milacek bumba odvar.
9. únor 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já jsem taky pořád na vážkách, jestli Áďovi mlíko stačí, někdy mě přijde, že saje pět minut a konec....no a za hodinku vypadá, že by jako jedl zas....brala bych na těch prsách nějakou rysku, aby člověk věděl, kolik toho ten prcek vypije :grinning:.

@cernucha Tý jo, pět hodin v kuse, to je bomba....to si můžeš pěkně pospat.... :wink:. To u nás zatím nehrozí, max.3,5 hodin.....
9. únor 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak pěkně bumbejte a ať vám to hodně pomůže.
Ty jo 5 hodin je bomba :rolling_eyes: .
@tobi1 My pijeme taky tak 5-7min a pak už nechce.Ale i 3,5h je krásný.My fakt vydržíme 2-2,5h jak podle budíku.
Rysku bych taky brala :grinning: :grinning:
9. únor 2012 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek