• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
I ten muj svišť jí tak 10-15minut a vydrží tech 2,5-3 hodky.ale asi hlad nemá protože po týdnu jsme přibrali přes půl kila :grinning: ale máme jiný problém každý večer od 20-23hodiny brečíme a brečíme.nevím co by jí chybělo,je nakrmena,přebalená.kdyby ji něco bolelo,tak brečí i přes den.už nevím co s tím.
10. únor 2012 v 09:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooo, rysku bych taky brala. :grinning: Já mám prsa asi dvakrát větší než obvykle a když jsem to odsála, tak jsem zjistila, že tam je málo.

@ifilonka To dělá Nelinka taky. Večer uspáváme dlouho. Ne 3 hodiny, ale taky brečí. Přestane, když jí chováme, ale jak jí dáme do postýlky, tak do 5 minut brečí. Už jsme si dělali srandu, že nám asi probíjí postýlka :grinning: Já myslím, že nemůže zabrat. Nela hezky spí odpoledne, takže je asi vyspaná a nemůže usnout. Dopoledne je to taky horší a usíná dlouho. Ale nevím.
10. únor 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka ach jo,ald je to unavujici :slight_smile: nic nenaděláme :wink:
10. únor 2012 v 10:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je :grinning: Já jsem z toho našeho mrňátka úplně odvařená! Fakt! Pořád na ní koukám a říkám si, kéž by nevyrostla, ale zase mě štve, že nevím, co jí je. Až bude větší, tak už to snad poznám. Jak nám vůbec nepřibírala, nebo když takhle dlouho pláče, tak brečím s ní...připadám si úplně bezmocná.
10. únor 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka jo to aji ja mam na krajíčku,když tak dlouho brečí,ale zatím se držím :wink: už se těším,až dneska dojede tatka a bude utěšovat zase on,už toho mám za celý týden plný kecky :slight_smile: a taky me už docela štve,že nemůžeme tvyjet s kočárkem,potřebovala bych si pročistit hlavu :slight_smile: naposledy jsem byla venku 25.ledna a tak jsem si zvykla chodit na prochazky a ted sedime doma :frowning2:
10. únor 2012 v 11:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka říká se že když je to takhle pravidelně tak jsou to prdíky. Zkus cvičit nožkama nebo nahřát bříško nebo v lékárně koupit Pupík a mazat a uvidíš
10. únor 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fajn dáváme Lefax,nahříváme polštařek z pecek,cvičíme nožkama,ale nic.no ten Pupík určitě zkusíme,za to nic nedáme moc děkuji za radu :slight_smile: snad zabere
10. únor 2012 ve 12:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Docela jsem o tom brečení teďka četla...když je to tak často a dlouho, hlavně navečer, tak to vypadá na tu koliku...více na ní prý trpí kluci...no a nejblbější je, že skoro všude psali, že můžeš zkoušet cokoliv, ale prakticky nic nezabírá...jen přečkat do 3 měsíců.... :unamused:
10. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Z me zkusenosti je krem Pupik uplne na nic, jen vyhozene penize. My davmame espumisan pred kazdym kojenim, jednou denne bio gaiu a nahrivame tresnovy pytlik. Koliky nema, jen porad tlaci a bohuzel si vytlacil pupicek. Budu muset koupit naplast a prelepit ho.
Jinak dnesnich 6 tydnu Kubicek oslavil ve velkem stylu, spinkal 22-3 a 4-9, neuveritelnej, ja jsem tak krasne odpocata. Ale nebojte se, taky je to vetsinou min, cisteho casu na spani treba 3 hodinky, od jidla vydrzi tak 4, jenze s odchovanim a tim vsim je to na spani bohuzel min.
Ale nebojte se, bude lip.
10. únor 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my jsme si s prvním klukem užili prdíky až do cca šestého měsíce!
@ifilonka Určitě máte prdíky. David takhle pravidelně řval večer i čtyři hodiny v kuse. Nic moc nezabíralo, probiotika jsme nezkoušeli. Hodně jsem cvičila nožičkama, u toho se vyprděl, taky rektální rourku jsem používala. Stojí 20 kč. Drž se!

Nám začaly prdíky dneska, je mu 14 dní. Kroutil se dopoledne 2 hodiny a dělal nešťastné obličejíky. Zatím ale nebrečí. Dávám ho hodně na bříško, v náručí do klubíčka (v tom se krásně vyprděl), plácám přes zadeček. Už jsem si to malovala, že by nás to tentokrát nemuselo zasáhnout, ale vidím to bledě. Řevu zdar...
10. únor 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ty rourky používat nechci,pač se prý na na ně rychle zvyká :slight_smile: no asi to budeme muset tvydržet.ještě mě napadlo,jestli třeba nebrečí k vůli tomu,že mám antibiotika na ten zánět prsu.ach jo prďošci naši milovaní :slight_smile:
10. únor 2012 ve 13:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka máme to úplně stejně jako vy :frowning2: Taky Adam nejvíc brečí večer.Někdy jsou to i 3hodiny že nemůže usnout.Taky už jsem měla slzy na krajíčku že nevím co s ním.pokaždé zabere něco jiného.pupík je úplně na prd.Mám ho doma a ani ho nepoužívám.Přijde mi že spíš funguje jako placebo.Ani s luckou nikdy nezabral.
Já se té rourky taky docela bojím že se na to rychle zvyká.Zatím vydržím.
Je to o nervy,hlavně když je manža pryč a člověk je na to sám.Teď jsem ho taky měla 3dny pryč a bylo to náročný.Dnes přijede tak se už těším.
Jo a dnes jsme v noci spali 4hodiny :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: .To už jsem se sama budila co se děje :confused: .
Holky máte některá tu hlídací krabičku dýchání na plínku???
10. únor 2012 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mně doktorka říkala, že na tu rourku se návyk nevytvoří. A my ji použili jednou v porodnici asi 3x doma a teď už 5 dní ne. A malá už to umí vyprdět sama, ale když bych viděla, že jí to trápí a kroutí se, tak ji zase použiju.

@ifilonka
@gejbule1 Jsem na tom stejně. Přítel přijede dneska až někdy po9.večer. Takhle jezdí teď skoro denně. Takže už mi doma solidně hrabe :grinning: Těším se, až na mě promluví někdo dospělý!!! Až se taky vyvenčím venku. S kočárkem jsme ještě nevyjeli...
10. únor 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že s manžílkama je to všude stejné...my byli včera poprvé sami doma včera...naštěstí to docela šlo, ale koncem měsíce jede manže na dva týdny na rehabku, takže to mě asi hrábne...a k tomu mě ještě bude pekelně štvát, že on si pěkně lyžuje a já jsem zadřená doma... :grinning:
10. únor 2012 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 No naši mužíci si nás uměli vybrat :grinning: .Manža má kamaráda co se mu teď taky narodila holčička a ten teda nemůže vůbec nic.ona to pojala tak,že když nemůže ona tak ani on ne.A nesmí fakt nic ani na pivo,cvičení atd.Takhle by jsme na ně měly jít :slight_smile: .Otázkou je jestli by jsme za chvíli nezůstaly samy :grinning: .můj manžel jezdí do Ostravy do školy ale připadá mi že teď tam jezdí nějak radostněji a bez řečí.že by si tam jezdil odpočinout???? :fearful:
Mě ty procházky taky dost chybí :frowning2: :frowning2: :frowning2: .Alespoň by se člověk vyvětral.Už aby se oteplilo a to mají o víkendu přijít další velké mrazy :angry:
10. únor 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo můj přítel je pryč celý týden...takže paráda :unamused: no ale snad se to za chvilku zlepší,nebo se může stát,že jednou dojede domů a já tam nebudu,pač mi z toho hrábne a odvezou mě :grinning: Jinak myslíte,že bych mohla jet s malou ke tchyni,když zahřeju auto,rychle přeběhnu do auta a zase dovnitř?já nevím,ale chtělo by to aspon někam vypadnout,pač to se fakt nedá a jak je vidět,tak ani počasí nám moc nepeje...už jsem si domů nechala dovést kočárek,že alespoň malou budu dávat na chodbu,je tak tak 0 někdy -2 ať pak nemá takové šoky,třeba jen nachvilku,třeba bude i líp spát :wink:
10. únor 2012 v 15:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Přesně to máme zítra v plánu. Vyhřejeme auto a jedeme na návštěvu k ségře. Už nechci být zavřená doma!!!!A taky jsem dneska i včera oblekla malou jako na ven a dala do fusaku a otevřela jsem v místnosti okno. Na 20 minut. Aby si zvykla. Spala jako dudek!
10. únor 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 To mě přijde docela drastický, takhle chlapovi všechno utnout...to bych mu musela zatrhnout i práci, že jo... :grinning:. Když to není každý den, tak se to dá. Hlavně já pak začnu taky chodit, ale musím počkat než přestanu kojit....
My jedem zítra taky k ségře na návštěvu, začíná nám slavící období...narozky měl koncem ledna děda, moje máti, teďka švagr, 14-tého je manža, no a do toho se ještě narodil prcek, aby toho nebylo málo :grinning:.
10. únor 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 ty jo,taky bych brala nějakou tu oslavičku,pořádně si napráskat pupek :grinning: dokud je tam ještě dost té povyslé kůže :grinning:
10. únor 2012 v 19:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka no já zítra plánuju,že Elišku šoupnu do kočárku a na chodbu,at se ji dobře spí,tak jsem zvědavá :slight_smile:
10. únor 2012 v 19:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,koukám,že válčíme zhruba všechny stejně. :grinning: ,já teda nic nestíhám
chodím s malým ven,když je sluníčko,je třeba od -5 do -3,mezi 12 a 14,00(jinak samo mrzne jak sviň)takžese nabalíme a mažem na dvě hodky ven.Všude píšou,že do -5můžeš.I kdybych nechtěla,tak chodíme převažovat jak malej přibírá.Přítel je doma akorát v pon. a ve čtvr. a já sem pořád sama ve dne v noci a má i auto a k doktorce je to přes celý město juchů.Malej měl v pondělí měsíc a je zlatej.a zdravoučkej.Konečně přibírá v průměru 250g za týden, bere jen vitamín D a jednou Espumisan, prdí si zvesela celý den :grinning: Jak to čtu tak má ty koliky taky ,zrovna teď je to asi 10min co nebrečí,ale stejně nespí už 3hod.
No a s kojením sme tak zvláštně,přes den je vzhůru a chce hodně jíst dumlá 15 a 15min,spí třeba jen půl hoďky,pak babouní a pláče a pak zas k prsu.To vydrží tak 2krát jen u kojení a potřetí řve hlady,takže na 5min na kozu a pak flašku.A pak spí a pak zas dokola ajá brečím taky,protože mi to leze na mozek. a už několikrát sem kojila i krev.a doktorka říká odstříkat a já na to.že přes den odstříkám tak 5ml.Vážně sem to měřila.haha.Pak ta kolika a pak konečně tak v20.00usne a spíme tak do 1,30 do 2.Asi by to tak nemělo být,ale mně se ty prsa konečně nalejou,on je vyspanej a spokojenej,já se taky vyspím a pak zas spíme do 6,oo a pak sme odpočatý na další den.No přibírá a je spokojenej,takže to nejspíš funguje :grinning:
@ifilonka Klidně vyraž,nám to svědčí.A příští týden jedem taky k rodičům.Přítel měl být doma ale sehnal nějakou brigošku,tak já budu u našich a odpočinu si .juchůMám tam totiž obě natěšený babky. :grinning: :grinning:

Holky,mně se někdy zdá,že má noční můry.Poslední týden když spí,tak se mračí,natahuje,někdy i pláče a vzdychá.Ve dne v noci.Myslíte,že to má z bolení bříška?
10. únor 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Nocni mury jeste nema urcite, temhle prckum se jeste nic moc nezda, nebo jestli zda, jeste se jim to neprojevuje na spanku. To je urcite z boleni. Jakub dela takove zvuky, ze proste s nim nekdy ani nejde spat :slight_smile:
Jinak autem s Kubou jeszdime normalne, nabalim ho do vajicka, ani auto nepredehrivame, musi si zvykat na mrazy.
Nastuzeni uz mi prijde vyrazne lepsi, ryma je mensi a kasel se taky zlepsil.
Ja tedy musim rict, ze mam manzela doma hodne. Tento tyden s nami byl cele utery, cely ctvrtek a skoro cely patek a i kdyz je v praci, tak chodi domu rozumne, je zlatej, moc moc mi pomaha. Akorat na posledni vikend v unoru jede do Spindlu a pak na konci dubna do Andalusie s klukama za vinem a pak do UK na olympiadu. Ale taky jede s nama v breznu na hory, pak cerven Rakousko Alpy a v cervenci jedem k moricku, parada. Uz se nemuzu dockat, to uz bude teplicko.
10. únor 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky budete prcky očkovat Rotarixem?
10. únor 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 ne, pry je to zbytecne. A neni to ockovani, je to na lzicku.
10. únor 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Zrovna dneska jsem nad tím přemýšlela. Ve středu jdeme k doktorce na prohlídku ve 3 týdnech a prý si mám rozmyslet, co budeme chtít očkovat...taky váhám.
10. únor 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja taky toto očkovat nebudu.přijde mi to zbytečný.
A autem taky jezdíme i když jsou mrazy.dnes jedeme pro Lucu k babičce.
11. únor 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vkladam aktualni fotky Kubicka
11. únor 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
11. únor 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cernucha Ty jo to je krásný chlapeček :slight_smile: a vypadá tak na 3.měsíční miminko :slight_smile: .čím ho krmíš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ???To máš místo mléka smetanu??
Tak co půjdete v pondělí do školky?
11. únor 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Fotky zkresluji, ve skutecnosti je to jeste prndousek :slight_smile: Ale jinak varim asi vazne kvalitni mlicko :slight_smile: Tenhle tyden v ramci nemoci tedy papal Kuba min, takze vahovy rekord asi v poradne netrhneme, ale k 5 kg to bude :slight_smile:
Dr mi skolku vylozene nedoporucila, ze pry je stale velka nemocnost a ze ted se z hor vratej deti nemocny a Emma by mi dotahla domu zase nejaky hnus.
11. únor 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek