• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Ahoj holky.
@cernucha Nepsala jsi tenkrát, že měl malý škytavku My škytáme docela často, když si do toho odříhne, tak to chudák skoro nezvládá. Kubík je macík, máte pěkné fotky, my nějak fotit nestíháme nebo co. David do školky zítra jde, ale je už starší a moc nemocný není.

V úterý se chystáme konečně na procházku! Možná to půjde už i zítra! Hurááááá. Kdyby to takhle pokračovalo, tak by mne někdo mohl zažalovat za týrání dítěte, že s ním nechodím ven... Ale máme tu v Pardubicích smog, tak doufám, že se to tím oteplením trochu provětrá...
12. únor 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ahoj. Jasne, Jakub zpocatku skytal neustale, bylo to hrozny.Skytal, nekrkal a blinkal. Behem par tydnu se to ale srovnalo a skyta min a min. Je to jak s temi prdiky, cim jsou starsi, tim to zvladaji lepe.
12. únor 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes se malý pěkně osypal potničkama.nemáte s tím někdo zkušenost?Co na to dáváte atd?
13. únor 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Ty jo, to si nepamatuju. Jakub zase dneska hodil ze skytavky takovou savli, ze jsem ho sla normalne v 8 rano vykoupat, sileny!!!!! Ale to je maminka krava, dala jsem do do spatne polohy, proto se poblinkal, chudasek muj.
A holky, taky se vam deti spatne chytaj prsa, kdyz maji boleni? Kuba me vcera uplne odstrkoval pacinkou a plakal a tlacil. Pak to najednou preslo a bylo zase dobre. Ale obecne ted jak byl nemocny hur papal, v poradne to asi zadna bomba nebude, ach jo.
Rano mi volala kamaradka, jela si pro vysledky amniocentezy, a hrozne mi brecela do telefonu, Krve by se ve mne nedorezal a z ni vylezlo: " Tak je to zase kluk" :grinning: ,trdlo :grinning: Hrozne touzila po holcicce.
Jo a ze by se neco zmenilo k lepsimu s ukoncenym sestinedelim......ani prd :confounded:
13. únor 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Kamarádka mi zase dnes napsala, že má dítě koncem pánevním (31tt) a že asi viděla pohlaví. Taky bude asi mít opět kluka.
Já myslím, že po šestinedělí to bude spíš horší. Jarouš bude víc vzhůru, budu unavenější, přijdou k nám prdíky v celé své síle a s tím i řev na celej barák... No ale zase už bude skoro jaro...
@gejbule1 My máme zase pupínky na obličeji a na tvářičkách, myslím, že je to z jídla, možná mandarinky nebo čokoláda... Ty potničky zmizí samy, to se neřeší, jestli to teda jsou potničky... Kamaráda synek má neštovice, manžel tam chtěl jít s Davidem, ale sotva jsme se dostali z jedné nemoci, měli bychom jinou, a navíc nevím, jestli je to dobré, kdyby to chytl náš novorozenec...

Copak asi irenka, kdy měla jít na to vyvolání?
13. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Ja o Irence vim, ale necham to na ni, at vam sve stesti napise sama :slight_smile:
13. únor 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha tak to jsi mě moc nepotěšila :frowning2: Já se těším na konec šestinedělí že bude všechno už dobrý :slight_smile: .
Ale je fakt že bude za chviličku jaro i to mě těší :grinning:
A co čajík cítíš nějaké zlepšení????Nevíš jestli v porodnici miminkům dělají vyšetření sluchu?V Podolí prý jo.
My jdeme do poradny až 24.2 tak jsem taky docela zvědavá jaká bude váha.Kojenec.váhu nemám a když se vážím s ním tak to není přesné ale kolem 4,5kg už asi má.No aby ne.2h dodržuje stále :unamused:.
@andulkaavetrelec No snad to jsou potničky :cry: .Prý se to potírá lihem tak jsem to zkusila a uvidím.
Prý neštovice novorozencům nevadí ale proč ho zbytečně už zatěžovat nemocí?
13. únor 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Caj davam a zlepseni nevidim zadne, naopak ma posledni dva dny krute tlaceni a ted to vypadalo i na koliku, asi hodinu bez prestani plakal a plakal. Ach jo. Muzou koliky prijit az v 6 tydnech??? To by se melo postupne vsechno zlepsovat, ne? Neee naopak.
13. únor 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha no já si myslím že by se to mělo zlepšovat a ve 3měsících skončit.
Žádné zhoršování si nepřipouštěj.ani já o tom ani nepřemýšlím.
Taky máme ty stavy breku co nic nepomáhá.ach jo.
13. únor 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Tak to je dobře, že píšeš, že irenka má nějaké to malé štěstí...
Koliky se nám u Davida spíš zhoršovaly, vrchol jsme měli ve 4.-6. měsíci, nejhorší bylo, že jsem čekala, že to ve třetím přejde a ono nepřešlo a večerní řev jsme měli až do prvních zubů...Tentokrát budu zkoušet všechno možné i nemožné, abychom to redukovali (jídelníček, pupíky, kapičky, šlapání na kole, poloha na bříšku, masáže, trubička...),ale bojim bojim, že se z toho zase málem zcvoknu. Zatím jsme ale v pohodě, i když včera taky byl vzhůru v noci od 3-4 a nebylo mu nejlíp.
@gejbule1 Tak to máš taky docela macíka. U nás kojení probíhá takto: cca dvakrát denně mne po půl hodině ožižlává cca 2 hodiny a pak dá teprve na 2 nebo 3 hodiny pokoj...Takže nějaké desetiminutové pití v tříhodinových intervalech u nás neprobíhá. Váhu nemám, ale věřím tomu, že své dítě ukojím, jako ostatně toho prvního a jako ostatně většina mamin. Hodně piju.
13. únor 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec My nastesti zadne velke revy nemame, takze u nas jde fakt o to tlaceni a to snad prejde jak povyroste, zesili svaly a pujde to pekne ven. Dneska si treba v pohode lezel a strilel takove prdy, ze jsem se az za nej cervenala.
Jinak nase nocni pauzy jsou taky tak na 45min az hodku. Nez prebalim, napapa se a odchovame se, je to 45 min. Pokud chce i druhe prso, je to hodka. Ale jako bez trapeni, pohoda.
@gejbule1 Ma Adam po tom koprovem nalevu nazelenale hovinko????
14. únor 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec ježiškote ono to může být i horší?já myslela,že se to časem spíše zlepšuje a nééé zhoršuje,no to teda mě asi brzo jebne :wink: musíme to vydržet

Jinak včera i dneska už jsme vyrazili z kočárkem a zdá se mi,že malá teda spí ještě mín,než předtím :grinning: asi ju ten vzduch tak probere,že se ji pak spinkat nechce.A já myslela,že potom bude bucat,jako medvěd :grinning:
14. únor 2012 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, bude jenom lííííp! Já byla dneska s Nelinkou na kyčlích a máme je v pořádku. To jsem ráda, že nemusíme dávat plínku navíc. Zítra k doktorce na prohlídku ve 3. týdnech. Uvidíme, co nám řekne. Každý den malou vážíme a teprve včera jsme se dostali na porodní váhu. Tak snad dobrý! Holt jsem jí ze začátku trápila hlady, chuděrku malou. Ale jak jsem mohla tušit, že mám tak málo mlíka, když tam není ta ryska!!!
@ifilonka Jak jsi na tom se zánětem prsu? Zbavila ses ho? Já už ho mám po 4.!!! Sice né nějak silný, ale udělá se mi červený flek na prsu a mám teplotu. Je to fakt děs! Proč se mi to pořád opakuje??? Je to na různých místech. Takže mám pořád na prsou tvaroh a na teplotu paralen. Už mě to fakt štve!!!
14. únor 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha ne mě se zdá že kaká normálně ale dělám to fakt dost slaboučký.
Lucka chodí do školky ale zdá se mi že už zase začíná frkat.Já už se z toho fakt picnu.Dobře jsi udělala že máš malou doma.Jak dlouho si ji necháš doma?blbí je že si člověk ani na chvíli přes ten den neodfrkne :frowning2: .
Holky vydrží vám prckové třeba půl hodinky ležet v postýlce,koukat a nebrečet??Mě se to teda nějak nedaří.
Jak malý blbě krká tak po každém jídle se dlouho chováme a za chvíli zase jíme :wink: .Buď spíme a nebo se chováme.A to jsem si říkala jak budu mít k malému jiný přístup než k Lucce a je to stejný :angry: .
14. únor 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Tak ja se zitra na to kakani musim zeptat doktorky, fakt od te doby co varim koprovy lektvar, tak ma zelena hovinka.
No, vcera ve skolce Emma byla, dneska uz zase neni, zitra mozna zase pujde, ja nevim.....ale je to pakarna, kldyz ani na to dopoledne mala nevysmradne. Je sice hodna a sobestacna, ale stejne si chce porad vypravet a byt s nama a musim ji asistovat a tak.
Ne, vetsinou mi takhle nevydrzi, taky musime chovat. Byval hodny ve vibracnim lehatku, tam i usnul,ale taky uz to zase neplati. Jak ho necham jen tak nekde lezet, je za chvili rev. Ale proc? proc nedokazou chvili jen tak koukat? Taky uz by se mi libilo zkratit dobu odchovani po papani,ale porad se bojim, aby neskytal a neblinkal. Takze dopapa vecer treba ve 21, ale do poslytky sel az 21.30 a spal pak do 2, pak 2.45 az 4.20, to ho vzbudily prdy a do 5.30 dadal se mnou a pak uz ani nevim,a el nad ranem ho zacinaj trapit prdy a spi na h.....ach jo!!!!!
14. únor 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha já to mám s Luckou to samé.Je sice hodná ale potřebuje pořád pozornost a asistenci.musím vařit oběd atd.Ona je teď pořád nastydlá to je hrůza.
S malým to mám taky tak.Nají se,pak se chová,pak buď na chvíli usne nebo ho překládám z místa na místo aby nebrečel a zase jdeme jíst.Takhle pořád dokolečka.Hrůza :confused:
14. únor 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 ja jako treba vcera v noci 4 hodky v kuse spala, ale i tak mi to prijde kratke. Emma zacla v 8 tydnech spat cele noci, to s jakubem mi urcite nehrozi.
A dneska je cely den na prd. Spal dopoledne do 13.30 a od te doby v podstate ne, sileny.
14. únor 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha no asi to je náročný když takhle dlouho nespí ale zase ti určitě bude dobré spát v noci.
Mě zase Adam spí skoro celý den.to bude asi náročná noc.
O spaní celou noc ani nepřemýšlím.mě by stačilo i 5hodin ale to zatím taky nevypadá.
Tak uvidíme třeba nás ty drobečkove překvapí.
14. únor 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka tak dostala jsem antibiotika a bylo to v pohode,ale jak jsem je dobrala tak uz jsem v tom zase litala ale mmastesti bez teploty.tak si davam taky paralen.je to mazec.to ti nezavidim uz 4x to je fakt des.zajmalo by me z ceho to tak mame.
Holky davate prdochum pit cajik kdyz plne kojite?
14. únor 2012 v 19:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Ty máš holčičku, tak u těch ty koliky nejsou tolik.
@gejbule1 Jára spal taky celý den, tak uvidím, co v noci, bojim bojim.
@cernucha Zatím chovat nechce tolik, přece jen je to ještě novorozenec, ale už mám připravený šátek a babyvak, jen se ho naučit v tom nosit, že...Jinak celé dopoledne taky prudil a ocumlával mě a kroutil se. V noci standardní služba po 2-3 hodinách...
@bohu_nka Chudáku, ty si užiješ s těma prsama. Já měla minule jen retence a zatvrdnutí, ale bolelo to taky pekelně...
14. únor 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Dávala jsem čajík u Fanyho skoro od prvního měsíce (fenyklový) kvůli prdíkům a taky protože jsem měla pocit, že musí mít žízeň. Ale tak si na to zvykl, hlavně v noci, že ho vyžaduje do dnes, zkazila jsem mu tím zuby, skladkými granulovanými čajíky. Píšou že plně kojený mimi nepotřebuje jiný tekutiny než MM resp. dokud jen kojíš. Příkrmy by měli už zapíjet nejlíp obyčejnou kojeneckou vodou. U malé se to budu snažit dodržet, žádný čajíky na noc.
14. únor 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka včera jsem malé zkoušela dát fenyklový,neoslazeny a docela ji to chutnalo,hlavně přestala na chvilku řvát.

Tak kdyz to nejsou koliky,tak proč mi pořád tak brečí večer,ale každý den ve stejnou dobu.
15. únor 2012 v 07:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka i holčičky můžou mít kolik.s Lucou jsem taky s tím dost užila.
Jinak včera jsme rvali od 20-23h.noc pak klidná a ráno řveme zase.
15. únor 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jo tak to ja mam kazdy vecer :frowning2: je to desny,takze preju pevne nervy :wink:
15. únor 2012 v 09:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Jojo, spal od 22 do 3.15, tak to je pak dobry, ale mohl by tedy pres den spat vic. Ale ja mela to same s Emmcou, ta nevim jaky k tomu mela duvod, Kuba ma to tlaceni.
Jinak v poradne 5030g a 54cm, vse v poradku, pristi poradna za 3 tydny a uz bude prvni ockovani, prvni davka hexa vakciny. Emma mela vzdy hroznou bouli po tom ockovani a teploty, tak jsem zvedava jak na to zareaguje nas samponek :slight_smile:
Dnes u nas byla pani z ceske pojistovny, vis, jak nam davali ty papiry v porodnici, a mam pojistene hezky obe deti, pus urazovku pro sebe adetem tim rovnou sporim.
Fenyklovy caj Kubickovi davam, myslim, ze maji zizu, at si kazdy rika kdo chce co chce, mliko je sladky a Kuba ma okorale rty a cajik v nem vzdy krasne zahuci. Ale chce to kupovat normalni nalevove sacky a nesladit. Granulovane caje jsou sr....

@andulkaavetrelec Ja o babyvaku taky premyslela, ale pry je to silne navykove a to se mi nechce provokovat :slight_smile: Jeste abych ho pak musela porad tahat.
15. únor 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka to asi vazne koliky budou, mate tedy smulu, protoze je to asi 80 k 20ve prospech kluku, ale kolikova hodina se uvadi 18-20 a pak nocni hodiny.
15. únor 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kazdopadne si myslim, ze koliky do pul roku jsou spis neprijemnym extremem, ne nadarmo se to jemnuje "trimesicni kolika" a co mam kolem sebe kamaradky s chlapecky, fakt to kolem toho 3.mesice preslo vsem a dnes mi to potvrdila i pani co ma tri kluky. Takze se upinam ke tretimu mesici?
15. únor 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak už to máme taky všechno za sebou. Právě jsme dorazili domů. Obě děti v autě usnuli a podařilo se nám je dopravit do postýlek spící.... tak mám chvilinku.

MÁME HOLČIČKU ANIČKU, narodila se 11.2.2012 v 18:00hod. Míry 4170g a 52 cm.... :sweat_smile:

Porod spontánní, žádná vyvolávačka a zvládla jsem to za 9hodin a na 4 kontrakce jsem to malé obří miminko vytlačila ven. :slight_smile:
Ještě ted nevěřím, že máme tu holčičku. Stále nad ní bulím a koukám jak je krásná. :slight_smile:
15. únor 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@irenka To je nádherný, tak jste se konečně dočkali !!! Moc gratulujeme, už se těším na fotenky :slight_smile:
15. únor 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka moc grat ulujeme k princezne :slight_smile:
15. únor 2012 v 18:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek