• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
Čauki holky,
to je fajn, jak už nejsou ty mrazy a může se ven, že jo :wink:. My byli dneska na 4-týdenní kontrole, no a byla jsem docela překvapená. Áďa váží 4620g, měří 56 cm....na to že mě přijde, že kolikrát jen cumlá bradavku docela vyrostl :grinning:. Viki dostala očkování proti neštovicím, tak jsme to měli jedním vrzem. Tento týden máme tátu doma, takže má každý "svoje" dítě, tak je to celkem pohoda :stuck_out_tongue_closed_eyes:. ALe ten další jede na dva týdny na rehabku, tak to budu na Chocholouška zralá asi taky...... :grinning:
20. únor 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Teda to jste šikulky :confused:Pěkně přibíráte.
My máme za sebou kyčle,máme je v pořádku tak jsem ráda.Ve čtvrtek mám kontrolu na gyndě po šestinedělí a v pátek poradnu.teda strašně to letí :confused: .Jsem taky moc zvědavá na naši váhu a míru.
od středy má být už zase teplo tak se na to těším :grinning: .
Jinak u nás žádná moc velká změna.Adam dost brečí a tlačí.Takže hodně chováme a ono to pomáhá asi i na bolení břicha :grinning: .V ruce i přestává břečet.A pořád jíme po 2hod takže spánek nic moc :angry: .
20. únor 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Vítej do klubu macíků, pěkně se činíte.
Tak máme za sebou první noční hodinový řev, v noci jsem z toho byla taková pomuchlaná, už nám to začíná...
@gejbule1 My máme na uklidnění zase polohu, kdy já ležím na zádech a Jára na břiše na mně, je to to poslední, co vždycky ještě kažtakž zabere. Přitom ho poplácávám po zádičkách, aby si krknul nebo prdnul...
21. únor 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec To už máme za sebou :slight_smile: .Nám když něco zabírá tak jen chvíli.
Já se dnes šíleně osypala a dost to svědí.V životě jsem nic takového neměla.Co jsem to proboha snědla?????
21. únor 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jak to tady čtu, jak všichni přibýráte, tak se mi tomu ani nechce věřit. Já se modlím, až půjdeme k dr. tak aby malý měl aspoň přes 3500g. Tak doufám, že teď přibral víc jako posledně. Čím ty děti krmíte. My jsme prostě nejchudčí miminko. No jo, co se dá dělat. :frowning2: Jinak prdíky a bolení máme taky, ale malý protože chvilku v klidu nepoleží, tak to zvládá se vyprdíkovat sám. Já říkám, že je pytel plný blech, protože sebou pořád mele, kope nohama a když do dám lehnout na záda, tak je za chvilku stejně na boku, tak nevím.
21. únor 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nas byl vikend na prd a tahne se to dal. Segra prodelala casny potrat, takovy ten uplne v pocatku. Berou to sportovne, muj porodnik ji rekl, ze kdyby si zenske delaly testy fakt az 10 dni po vynechane menstruaci, ubylo by tolik slz a zklamani......Pry to prodela 8 z 10 zenskych a ani o tom nevedi.
No a tatku jsme v sobotu odvezli do nemocnice, protoze mu bylo nevolno a jako zle od srdicka, je 13 let od infarktu. Vsechna vysetreni ktera prosel byla v poradku, nic akutniho neprodelal, ale vcera prisla ledova sprcha....po poslednim vysetreni se ukazalo, ze tatka musi na bypass...jsme v soku a uplne na dne. Zda se mi, ze ted budu muset byt tim nejsilnejsim clankem rodiny. Blbe jsem spala, ted uz mam vytreny obyvak. Vubec nevim jak ted mam fungovat na plny plyn....
Jinak Kubicek je ted hodnejsi, nebo mi to alespon prijde. Nechci to zakriknout, ale prijde mi, ze malilinko zacina mit nejaky spaci rezim, vstavame 1x za noc. Prdicky stale trapi, ale uz si s nima umi lip poradit, je silnej, uz si umi kopnout nozickama a pekne si uprdnout, tak snad uz bude v tomto smeru jen lip am lip....Taky se toci ze zadicek hned na bok, ale Emmcika byla pohybove pomala, tak to cekam i u nej, zvlaste kdyz je tak tezkej, takove deti se rozpohybovavaji pomaleji.
Ach jo holky, myslete na me....
22. únor 2012 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha
Holka holka, ty si teda užíváš. Ono se správě říká, že "Čert sere vždycky na jednu hromadu".
Moc na tebe myslím a držím palce, aby jsi ten nápor a všechno kolem zvládla.
A popřeju tvojí sestře aby brzy se dala do kondice a objevila opět dvě čárky. A tatínkovi, aby operace dopadla dobře. Tchán ji absolvoval taky! :slight_smile: Neboj, to bude dobrý! :slight_smile:
22. únor 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andraa Nic si z toho nedělej, aspoň se tolik nenadřeš a on to dožene později, uvidíš. A na prdíky je dobré, že je pohyblivý, my ležíme jak hrouda a "bolíme".
@cernucha Koukám, že si to fakt vybíráš. Musíš být v pohodě kvůli miminku i kvůli tátovi, tak se netrap neexistujícími problémy. Zatím se nic hrozného neděje, ne? Tak hodně štěstí!
22. únor 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Marti, to je síla! Drž se! Snad bude líp!

Holky, co necháte prckům naočkovat?
23. únor 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bohu_nka Já nechám to základní, pneumokoka možná, ale ne zároveň s hexa, přijde mi to jako velký nápor, navíc jsem četla nějaké články o očkování, co mě od toho docela odradily. Má to i svá rizika. Pak v roce možná meningokoka. Rotarix- to mi přijde zbytečné, když kojím, navíc jsem to viděla, že Jára zvládl střevní chřipku, kterou jsem já nezvládala, dobře.
23. únor 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Držíme pěsti, ať je brzo vše OK!

@bohu_nka Já už mám objednaný Rotarix a určitě dám i Prevenar, mám docela hodně známých, kterým děti skončily kvůli průjmům v nemocnici, tak se toho chci vyvarovat.
23. únor 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Drzime se vsichni, tatka to nema nastesti nejak silene akutni, tak mame cas na vyber toho nej doktora a nemocnice a muze vsechna predoperacni vysetreni absolvovat ambulantne. Od vcerejska je doma.
Jinak rotarix taky nedam a pneumokoka az v roce prvni davku. Nebudu to tedy mit zadarmo, ale Emma taky dostala prvni davku az v roce a v pohode. Je to o tri ockovani min, museli bychom zacit uz ted nejak a navic pry ty protilatky silene rychle klesaji, proto se to taky musi tolikrat preockovavat do toho roka a ta davka po roce je vlastne takovy booster, takze to bude stacit. Nejsem zadna prirodni zena co odmita ockovani, ale v kojenaku jsem videla holcicku, ktera byla prave kvuli ockovani totalne na odpis a to me tehdy tak strasne vyplasilo, ze neockuju jen tak. Je to jeden pripad z milionu, ale i tak....A navic Emmus mela po ockovani blbe reakce. Kazdopadne pak dam priorix tetra, kde jsou navic nestovice, pokud to tedy bude jeste aktualni a neprojde si jima Kubik driv.
Vcera zase zlobil vecer s usinanim, sileny. Trapil me dve a pul hodky nez zatuhl. Ja jak takhle vecr vidim ty jeho oci dokoran, chyta me uplne amok :slight_smile: Ale pak si rikam, ze jsem pitoma, protoze cim vic budu nervni ja, tim bude on nestastnejsi....
23. únor 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jojo, přesně tak, taky se bojím, že zrovna my to odprdneme, tak moc očkování navíc dávat do roka nebudu. Taky je prý to tělíčko těsně po očkování oslabené a může chytit nějakou nepříjemnou nemoc. My jsme pneumokoka u Davida dali až ve dvou letech: Pneumo23, je to proti 23 sérotypům a ochrana je pak delší než u kojence.
23. únor 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Každé očkování je věc názoru, Viki měla prevenar dohromady s hexou hnedka v těch třech měsících a bez problémů a to byla extrémně nedonošená...měli jsme to na doporučení lékařů FN Olomouc. Teďka v pondělí jsem jí nechala píchnout neštovice, je holka, tak zrovna todle mít nemusí a taky bez problémů. Ale každé dítě snáší očkování jinak, že jo......
23. únor 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 nestovice jsem Emmce taky nechala pichnout, ja je mela osklive, tak nechci, aby to ona odprdla taky. Mozna prave protoze byla extremne nedonosena vam doporucili toho pneumokoka, ne?
23. únor 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Nemáš to vůbec jednoduchý :frowning2: .Moc na tebe myslím a držím palce!
Jak to máte s nemocí?Už jste OK?Prosím tě čím jsi léčila to opruzení?
Já Lucce taky dala Prevenar hned s hexou a byla OK.Teď ještě nevím.Ale chci dát tuberu.
Rotarix nedáme.
23. únor 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 joooo, tuberu urcite, nechapu, ze ji zeurili se vsim tim hnusem co sem prijizdi.....
opruzeniny jsem lecila kombinaci vymeny plen, prestala jsem pouzivat vlhcene ubrousky, 3x denne gencianka, plus mam od nasi dr super michanou masticku.
23. únor 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Jj, to se ještě hradil, my to měli zadara a teďka už to je zadara myslím plošně....
Jinak náš Áďa se začíná taky pěkně projevovat...dopo si kolikrát i sám usne v postýlce, přes den to jde...zato navečer nějak nemůže zabrat, tak uspáváme i hodinu...vždycky usne, položím ho a za chvíli je zase vzhůru...takhle třebas i třikrát, mezitím uložit Vikulu, no mazec....no a nad ránem to je to samé, to jsme kolikrát i hodinu vzhůru.... :unamused:, což mezi druhou a třetí je fakt super....
23. únor 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha ty si fakt užíváš,to je síla...přeju hodně sil
Jinak u nás hrůza a děs.14 dní Eliška furt jenom brečela a brečela,už jsem byla zoufalá,tak jsem ji začala dokrmovat,pač jsem zjistila,že mám málo mlíka,to nepomohlo.Tak jsme museli přejít na umělou...jsem už po 3 zánětu leveho prsa a asi už mám po mlíku,protože mi teče jen taková obarvená voda,tak ji to nechci ani dávat,nemáte s tím některá zkušenost?ted ji tu umělou dáváme 2 dny a je klídek,pořád teda odstříkávám,kdyby se to chtělo zlepšit,ale zatím to teda nějak nevypada,tak já nevím :( jinak kamarádce taky plakala holčička pořád dokola,byli hospitalizováni asi 2x protože zvracela a pokaždé ji poslali domů s tím,že nemá vyvinutou tu klopku a ted přišly výsledky...malá nebude choti,mluvit a jíst :frowning2: :frowning2: je to děs přitom genetiky vše v pohodě...tím Vás nechci strašit,ale jen poradit,pokud se Vám něco nebude zdát,tak jedte okamžitě a nenechte se odbít...nestojí to za to :unamused:
25. únor 2012 v 10:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka tak to je tedy sila,chudak kamaradka. A jaka je diagnoza, nejaka metabolicka vada? To se bohuzel nekdy stava,ale je sileny ze to neukazou zadne testy v tehotenstvi. To me docela vydesilo,protoze Jakub je docela urvanek. Ale u nas to jsou vazne asi jen ty prdy a to ze je malej trochu nepohodovej. Jinak uz krasne pase konicky, smeje se a vypravi nam.
S kojenim ja bohuzel neporadim,zkousela jsi nejakou laktacni poradkyni? Ja mam bezvadnou, moc mo pomohla s kojenim Emmci,ale jsme z Prahy,tak to tobe moc nepomuze,vid? Netrap se hlavne s tim, ze kojeni nejde. Obdivuju tu vuli a to ze chces. Nekdo muze a nechce a to je podle me pak krava.
@tobi1 ted si me pobavila, tomuhle rikas projevovat? Tak ja ti pujcim na par dni domu naseho Kubicka a to teprve neco uvidis :slight_smile: aby si usnul sam v postylce, no to je spis nejaky scifi film,sam vydrzi lezet jen par minut a vecer......ma cenu to komentovat????? Uspavam ho tak dve hodky v prumeru.....staci??? :grinning: :grinning:
25. únor 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha to asi fakt poznáš,kdy je to prdík a kdy je nějaký problém.Diagnozu nevím,ani jsem s ní nemluvila řekl mi to její manžel...je to mazec,nejhorší je, že nevím jak ji pomoct abych ji ještě více neublížila,tak radši zatím dělám mrtvého brouka.Ach jo svět je fakt někdy děsnej.Nejhorší je,že ti feťáci a takové různé zjevy mají miminka zdravá a chlastají aji skoro na porodním sále a ty jako ,,normální,, mamina se hlídáš a pak se ti stane tohle :frowning2: No já jsem z Moravy,takže mi poradkyně nepomůže :slight_smile: ale navadí,tady jich máme taky dost a tu co jsem se sní už jednou bavila je taky dobrá,tak uvidíme co řekne....Jinak už se taky těším až mi bude Eliška vykládat.Zítra máme měsíc a už by chtěla držet hlavičku,no takže to bude pěkná raubířka-asi po taťkovi :grinning:
25. únor 2012 ve 14:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, bohužel je takových nemocí, které se projeví až v prvních měsících života, více, ale nebudu vám je sem psát, beztak asi tušíte, snad se nám to vyhne, už aby nám byly aspoň 3 roky...

My máme za sebou dnes noční 1,5 hodiny vzhůru, jinak ještě pořád vydrží spát dost, ale když je vzhůru, furt je nervní z toho trávení, odkrkáváme, odprdáváme, zahání to prsem, ale pak je mu z toho zase špatně, prostě takhle blbneme přes den občas i 3 hodiny, než zase odpadne a je klid. Upravila jsem jídelníček a přišlo mi, že to bylo 2 dny lepší, ale dnes v noci to zase dohnal :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Taky paseme koníčky, jsou to teda první pokusy, ale vzhledem k tomu, že kvůli prdíkům je dost na bříšku, tak máme natrénováno.

@ifilonka David blil jak Alík a nikdy nic vážného v tom nebylo. Chudák kamarádka, a to má první? Proč si myslíš, že tvoje mlíko je "špatné"? O tom bych být tebou vůbec nepřemýšlela, mlíko je mlíko, a navíc to pravé se myslím začne tvořit až po šestinedělí.
25. únor 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec nene má už teda druhé,ale i tak je to děsný.To je pravda nemocí je všude hodně.Nevím s tím mlíkem je to divný,mám to jak obarvenou vodu což jsem doteď neměla a malá mi pořád brečela i když jsem ji dokrmovala tak nevím
26. únor 2012 v 08:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéva, o nemocech raději ani nevědět. Kámoška jde za měsíc s prcekm na operaci, nemá sestouplé varle, další byli operativně trhat mandle...brrr.
Náš Adam se nějak v obličeji osypal, taková červená krupička, jinde to nemá a jinak je v pohodě...nemáte s tím někdo zkušenost?
26. únor 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Ahojky,my jsme to měli také.Takovou červenou krupičku na obličeji.Někde je ten pupínek větší s hlavičkou.Dětský mi řekl že jsou to potníčky a mám to potírat lihem co jsem měla na pupík.Další den to měl malinko i na tělíčku.Prý jim to nevadí tak jestli ti to nevadí nemusíš mazat ničím.Ale kdo ví jestli jsou to potničky co?
26. únor 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
O nemocích raději ani nepřemýšlejte :frowning2: :frowning2: .Máme zdravá miminka :slight_smile:
26. únor 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 A už vám to zmizelo? Mě přijde že to má někdy lepší, jindy zase horší, třebas po spaní, když si leží na jedné straně obličeje....
26. únor 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tobi1 Je to skoro pryč ale docela to trvalo.A máš pravdu je to někdy lepší a někdy horší.Třeba venku to není skoro vidět.
U nás se zatím nic moc nezměnilo.Večerní brečení a usínání až kolem 23h je pořád stejné.Přes den je to lepší když spí v kočárku.Ale teda nikde mi nevydrží sám.Všude jen chviličku a už se začne ozývat.Takže se hodně chováme.
27. únor 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Nooo, my mame taky usinaciho experta, ale nejak to neresim. az nastane cas, udelam mu rezim. U Emmci jsem byla mekka, u Jakuba chci krapitek pritvrdit, chci aby umel v postylce usinat sam. Tak uvidime jak se zadari. Taky usina az tak 21.30-22 a fakt treba dve hodky uspavam, nechapu, ze proste nezastuhne driv. Zaplat buh v noci spi hezky, dnes jsem dohromady naspala 8 hodin a to je fakt pro me luxus. Celou noc mi asi jen tak neda, protoze se budi vazne hlady :cry: A pres den spani taky nic moc party, uz pres tyden usina tak mezi 9.30 az 10 a spi tak dve a pul hodky, ale pak odpoledne je uz na prd. A v kocarku spi kdyz jedu.
@tobi1 to jsou fakt potnicky, je jasny ze to ma horsi kdyz si na tom haja, jak se to zapari, tak to zcervena. Staci ten lih, na to nic jineho neni.
27. únor 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já se právě vždycky venku těším, že to je pryč, jak to není vidět a doma zas...holt to budem muset vydržet, tak hlavně, že ho to nějak nesvědí....
Já se každý den těším tak na osmou večer, to malý spí a Vikina už je taky v posteli, takže mám dvě hodinky pro sebe...ale jsem tak KO, že jak dodělám celodenní resty, tak buď tupě hledím na bednu nebo na net....
Dneska rána manža odfrčel na hory, tak jsem zvědavá jak budu koncem týdne vypadat.... :grinning:
27. únor 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek