• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2012

17. prosince 2013 
@tobi1 Gratulujeme Adámkovi k měsíci, taky dneska slavíme :slight_smile:
Tak jsme na tom podobně jako ostatní, přes den malá spinká krásně i 4 hoďky v kuse, už bývá déle vzhůru mezi tím a povídáme si s hračkama a medvídkama v košíku, sminká se na nás. Ale večerní usínání 2 hoďky zhruba od 19.30 do 22.30, samozřejmě s prdíky a řevem. V noci pak stávám dvakrát (kolem druhé a pak až ráno v 5), takže si nemůžu stěžovat :slight_smile:
Potničky máme taky, asi je to normální kolem toho jednoho měsíce, anebo možná z toho jak se oteplilo a pořád topíme. No prostě teď se fotit do albíčka nebudeme :wink:
Holky jakou máte spotřebu plínek? Počítala jsem to a někdy máme i deset za den :unamused: když já ji nenechám ani počuranou...
27. únor 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lykanka Díky za přání...ale měli jsme měsíc už ve čtvrtek :wink:, každopádně u vás si to dneska užijte :slight_smile:. Náš Adam už si taky pěkně brebentí, otáčí se za hračkou...no a hlavně, jak mám holku a nejsem na kluka zvyklá, tak jsem pořád počůraná, občas i to druhé.... :grinning:.
No a spotřeba plínek je děsná, ještěže máme doma velkou zásobu koupenou ve slevě.... :grinning:.
27. únor 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ifilonka Hm, tak to je zvláštní s tím mlíkem, tak přeju, ať se to nějak srovná, to víš, já záněty neměla, tak nevím, co to může udělat, jinak mně teda ocucává taky někdy pořád, z prsa jsem odsávačkou vytáhla jen 50 ml, zatímco v porodnici si on vytáhl i 80 ml najednou. Ale já to neřeším, důležité je, že přibírá, (a to hodně)...
@tobi1 @lykanka My máme dnes taky měsíc! :sunglasses:
Jo a plínek máme 10 za den minimálně, máme látkové a blbě to teď schne, ale aspoň nemusím shánět balíky...
@gejbule1 Pupínky máme po celé hlavě i na ramínkách. Buď jsou to potničky nebo nějaká alergická reakce, moc to nemizí, vypadá to ale spíš jako beďárky, doktorka mi řekla, že na to mám dát zásyp v lékárně sudokrém, ale ten nepomohl, na focení to moc taky není.
My jsme přes den docela spaví, do oběda teda ne, ale odpoledne spí dost. Dneska v noci jsme zase "pařili" od 2-3.30 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsme na tom všechny dost podobně.
My máme taky velkou spotřebu plen.někdy i přes deset.
Ještě na potnicky dávají holtovu mast ale tu jsem nezkoušela .
27. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Já věděla, že je tady někdo přesně jako my :slight_smile: tak gratulujeme!
27. únor 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,my máme taky 10plín denně,někdy i 2 na jídlo,protože se mi zákonitě pokadí až v půlce jídla :grinning: Už jsme skoro na umělý,hladové mlíko nebo co,ale permanentně řval hlady.Hlavičku zvedá krásně,je děsně čilej a už se zvedá i na rukách a začíná se přetáčet.Přes den spí málo,ale je samostatnej a krom jídla nevyžaduje pozornost,leží v kočáru nebo lehátku,buší do hraček a někdy si i povídá.A v noci spí jak zařezanej.Dneska usnul v 18,00 a je půl třetí ráno s teprv se vrtí.Nabaštíme a do 7 bude spát.
S těma vyrážkama,mi měli jednu z mrazu,jak jsme chodili na to převažování,mazala jsem mu to krémem na opruzeniny,už jsem nevěděla čim jiným,ono se to zklidnilo, vysušilo,nadělali se malinkaté stroupečky a sloupali se mu uši,ale byl v pohodě,akorát měl hrubší kůži na tvářích a doktorka řekla mazat obličej a v poho.A jinak se mu to občas udělá na tvářích.dávám pod něj plínu,kvůli ublinkávání a říkám si,jestli to nemá z ní,protože dokud sem prala v arielu,tak nic a co jsem mu koupila tu Lovelu pro děti,tak to má i na krku,Tak si říkám,kde je chyba.
28. únor 2012 ve 02:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. únor 2012 ve 02:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@charlie31 Krásné fotky- jak ukázkově pase koníčky! Kolik mu vlastně je? My jsme dnes v noci zase vyváděli, ale jen od 2-3..., taxme byli vzhůru s vámi.
My se v noci budíme po dvou hodinách, dnes to bylo po třech.
K plínám: přebaluju před jídlem, jak se doporučuje, a pak, protože se plína často znovu naplní, po jídle a mlíko jde z něj ven, jak ho nadzvedám. To bych chtěla vědět, kdo to vymyslel, že jen před jídlem. Asi někdo z "klubu opruzenejch zadečků"... :grinning:
28. únor 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@charlie31 Teda to koukám jaký jste šikulky :confused: .To my jsme proti vám pěkný lenoši.Takhle nepaseme ani náhodou.
Máš naprosto vzorné miminko.Vydrží sám,hraje si,spinká tak dlouho.Super :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
Jsem zvědavá kdy mi budeme spát v noci víc jak 3hodiny.I když dnes jsem taky odpočinutá.Adam spal od 23h-2,30h pak jedl v 5,30h.Takže jsem spokojená už se nám to taky malinko natahuje :grinning: .
Ale sám teda nevydrží když nespí.Jak jsi ho to naučila???? :confused: :confused: :confused: :confused:
28. únor 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo chtěla jsem se zeptat jak moc oblékáte miminka?
Já dávám body s dlouhým rukávem a polodupačky.Přes to kombinézu.čepku dávám taky jen jednu pletenou a je kolikrát chudinka úplně mokrý.Myslím že ho moc neoblékám.Co dáváte vy?
28. únor 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky prosim chtela bych se zeptat,nevite kde se dela ultrazvuk ve 4D v Teplich?Dekuji
28. únor 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 Já dávám to samé jako ty a pak ho šoupnu do zimního fusaku. Čepičky mu dávám dvě tenké. Když moc fouká, dávám i pláštěnku.
28. únor 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 ja davam cepicku jen jednu bavlnenou a je uplne v pohode. Pred den ma teplacky, bodo s dlouhym rukavem a triko s dlouhym rukavem a takhle jde do kombinezky a do fusaku. Kombinezku volim dle teploty, mam ruzne silne. Kuba spava ted 21.30-2.30 a 3-6, to ho nad ranem budi prdiky, tak bud usne zase tak do pul hodky, nebo dnes az v 7.15, da si tak hodku, napapa se a usina obvykle kolem 9.30-12. a pak nejak pytlikujeme odpoledne jak se da. Vcera treba dadal 2 a trictvrte hodky v kocarku. Ale obecne neni moc spavej a neni samostatnej. Emmcika v jeho tydnech spala uz celiu noc :grinning: Holka no.....
@charlie31 Mas zakaz sem psat, jen nam podrejvas moralku :grinning: Malej ti spinka 9 hodin v kuse, pase jak o zivot a je samostatnej, no ja se na to.......kde se takove deti shanej???? :grinning: Je prekrasnej!!!!!
28. únor 2012 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak s oblíkáním jsem taky pořád na štíru...jestli to není moc nebo zase málo....je to věda co :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Dneska šla Viki ráno k bábě, zůstala i přes noc.....už jsem úplně zapomněla jaká je to s jedním prckem pohoda...pěkně jsem si vytřela, uklidila, vyžehlila, vyřídila poštu, manža není doma.....takže pohodička :wink: .
28. únor 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak lucka má dnes horečku 38,7.jsem fakt naštvaná to jsem zvědavá jestli se s Adamkem
udržíme zdravý.
29. únor 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gejbule1 jezis, kde jste co chytli? Snad se Adam diky kojeni udrzi a vy taky.....
Ja dnes jen brecim, jsem strasne unavena, mam pocit fakt na pokraji sil. Byla blba noc, pak blbe dopoledni usinani, pak tedy spinkal, jenze ja kmitala, pak spal hodku v kocarku a pak uz vlastne vubec, clovek by cekal, ze bude unaveny a ono ne. Chce chovat, kouka, u prsa dela sceny, ze se malem udusil. PROOOOOC? Vubec na to nejsem zvykla, Emma byla proti nemu milionove dite. Kuba je neurotik, nespavec......co mam delat? Prejde tohle nekdy? Je uz cas nechat je vyrvat? Naucit je samostatnemu usinani kolem 8 vecer a ne v pul jedenacte?????
29. únor 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha To nic, to jsou KLUCI. Můj první řval jak na lesy, děsně. Tenhle je zatím dobrý, jenže hrozně rychle saje, pak odkrkává, že to vypadá, že u toho umře, pak ještě trpí na škytavku. A v noci jsme zase nespali od 4-5.30. Kromě toho dnes "mlíkárna" moc asi nevyráběla, protože chtěl pít po 1,5 hodině, což si myslím, že je blbé, protože to mlíko neměl ještě strávené a bolelo ho břicho. Jo a David chodil spát hlavně jako batole v 11 večer a dost mu to zůstalo, holt někdo je sova, jiný skřivan...
Dáváš ho spát do měkkého? Že by se uvolnil...
29. únor 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha @andulkaavetrelec Jo tak dneska byl blbej den asi všude :frowning2: starší prcek mi odjel na hory s babičkou, tak jsem se těšila na klidnej večer a ono prd. Malá mi tady řve už od sedmi a přes den to taky nebylo nic moc. To mám trest za to, že jsem si dala dopoledne místo oběda mekáče :unamused:
Máme to samé, napapaná, vykakaná, přebalená a stejně řve a napíná se jak tětiva, ani nechce chovat, to je ještě horší, což mě úplně dostává, to u Fanyho zabíralo, do klubíčka pěkně pokrčit nožky. Uklidní se jen, když ji svklíknu plínku do naha, to hned zmlkne a třeba se i směje a povídá, taky koupání miluje. Ale jak ji mám nechat rozbalenou :slight_smile: za pět minut kýchá. Je to sranda...fakt individualistka, který mimčo nechce chovat divný.
29. únor 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám za sebou taky príma ráno a noc...manža není doma, tak jsem přebíhala z jednoho pokoje do druhého, chvíli něco chtěla Viki, pak zas mrčel Áďa...no a od šesti už jsme s Viki vzhůru :angry: , ona kouká na pohádku, já na net...no a náš malý mistr si pěkně spí :grinning:.

@lykanka Adam když řve, tak taky zabírá sundat plínu, pak brebentí a směje se, to tak vydrží i klidně sám...jenže pak taky kýchá. Chování má teda rád, ale už jsem křivá jak paragraf......
1. bře 2012 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to zvládá Irenka...v té jedné místnosti to musí být masakr.....
1. bře 2012 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha nic si z toho nedělej :frowning2: .U nás je to to samé.Adam strašně blbě spí.Po 2hod jí i v noci a už včera jsem si připadala jak vymačkaný citron.Jsem šíleně unavená,z toho blbého spaní mi pořád bolí hlava.Když je vzhůru tak chovám a nic neudělám.Když potřebuju něco udělat je to s řevem.Když pak spí dodělávám v rychlosti resty.Odpoledne když měla Luca tu horečku tak tu buleli spolu.Nakonec jsem skoro brečela i já že se nemůžu pořádně věnovat Lucce když je ji špatně.Volala jsem Markovi ať přijede co nejdřív domů.Než přijel tak už zabral Nurofen a byl celkem klid.Ale na dnešek zase noc pod psa.Opět horečka tak jsem lítala mezi dětmi.Když usnula Lucka,Adam jedl atd.Fakt děs.V noci jsem už taky bulila.Jestli by to dostal ten prcek tak nevím co bych s tou teplotou dělala.
Zatím ji nic krom té teploty není tak nevím co to je.Asi chřipka.K doktorovi půjdu až zítra jestli bude zase tak vysoká horečka.Dnes je tam jen do 10h a nemám nikoho na hlídání a s malým mezi nemocné nejdu.
Taky už si říkám jestli ho mám nechat řvát,pak je mi ho líto.Je to docela nápor na nervy.Nejhorší je to u nás od 18h do 23h než usne.To většinou už neusne a řve i na ruce.Říkám si takový prcek a vydrží nespat třeba i 7hodin :confused: .
1. bře 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem po čase zavítala, abych se koukla jak jste na to se stejně starýma prckama a dost mě uklidnilo, že řev není jen u nás...též prožíváme večerní záchvaty a ani u nás nepomáhá chovat...Jenže jak poznat jestli ji bolí břicho nebo má hlad :angry: přes den toho také moc nenaspí, v podstatě usne jen v kočárku a vždycky přes den jsou to takový 20min. zabrání...Je hrozně neklidná...V noci naštěstí spí jak dudek. budí se po cca 6-7 hodinách a po nakojení spí dál...Jen hold ty večery musíme nějak překonat.
Dost vás obdivuji jak to zvládáte s druhým dítětem a kor když vám marodí, vůbec se nedivím, musí to být hrozný nápor na nervy :confounded: Brzy se uzdravte a já určitě v mezičase nakouknu.
1. bře 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulkaavetrelec Do vylozene mekkeho ho nedavam. proste je jen v ruzne tluste rychlozavinovacce a na matraci. Ted jsem pod nej tedy jeste zkusila dat takovou tlusti zavinovacku, at ma pohodlicko. Jako Emmicka taky usinala hodne pozde a v postate ji tohle zustalo, ale rikala jsem si, ze snad druhe dite bude jine...a ono ne :grinning: Mam uz Kubu davat spat na zadicka? Stale jeste dodrzuju boky a stridam je.
Neboj, pokud chce Jakub v noci pit z obou prsou, tak to je taky proces na trictvrte az hodku. Nez prebalim, jedno prso, odkrkat, druhe prso, odkrkat.....S jednim je za pul hodky zpatky v postylce. Ale pak se budi pravidelne kolum 6 rano, tlaci a dnes byl vzhuru treba do 7.15, coz ja uz si nejdu lehnout, takze sichta mi dnes zacla uz v 5.45, no pakaaaarna.
@tobi1 Jako bez manzela si to neumim vubec predstavit. Vubec nevim jak bych obe deti obstarala s koupanim, jak to delas??? Uspavala jsem uz obe najednou, ale nekpupala. A to nemas Viki ve skolce, vid?
@gejbule1 Ty si to chuderko teda taky uzivas, to je na pytel. Kdyby mel maly horecku, musis mu dat treba pulku cipku do prdelky, radeji si je domu kup. Davkovani je rozepsane podle kil, takze podle toho bys cipek urizla. Ale snad to Adamek ustoji. A hlavne abys nelehla ty. Vypada to spis na nejakou virozu a ty rodice od deti chytaj spolehlive, navic jak jsi unavou oslabena....dej si nejake vitaminy. My meli takhle vtipnou noc minuly ctvrtek. Akorat jsem krasne zabrala a prisel Filip, ze Emmca se strasne poblinkala. No savle jak blazen, mala tam sedela, uplakana, rozespana, total poblita. Takze od 23.15 do pul 1 se sprchovalo dite, povlikala postel, davala jsem vse prat, sileny.......Rano uz ji nic nebylo a neexistovalo aby nesla do skolky, protoze meli ted den divadylko :slight_smile: Proste ji asi neco nesedlo, ve skolce jim sice vari dobre a rozmanite, ale berou to hakem, takze cesnek, segedin, cocka.....myslim, ze s necim si ta mala telicka jeste poradit neumi a doma to nevarime.
Ja taky vyuzivam kazde volne chvilky kdyz maly spinka, ale misto toho, abych si taky na ty dve hodky dopoledne lehla, kmitam po dome, uklizim, peru, varim.....jak debil no.
1. bře 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Irenka už ani nepíše. Moc vám holky, které máte doma druhé dítě, držím palce, ať to ustojíte.

Já si nemůžu stěžovat, o Davida se stará manžel. Vodí ho do školky, večer ho koupe a čte mu a já čumím na televizi.
Taky mi dvakrát týdně uvaří maso a taky nakupuje. Nikam už moc nechodí a nejezdí, má to zakázané :grinning:. Pokud někam chce jet, musí vzít Davida s sebou. Občas teda taky zmizí sám, ale jen večer nebo na půl dne...

Ale abyste si nemyslely, Jarouš mi taky už dává zabrat, dneska v noci jsme pařili dvakrát. Koupila jsem Babycalm a objednala Biogaiu. Dnes je na prsu s přestávečkami od pěti do teď, nevím, nějaká nervozita nebo co. Nebo růstový spurt nebo laktační krize...Záda mám v ...
1. bře 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,děkuju za pochvalu,Vy jste taky úžasný,jak bravurně zvládáte děti.Sem kolikrát vyřízená z jednoho a musí to být mazec když jsou nemocní,
Malej bude mít v pondělí 2měsíce,utíká to jak blázen.
1. bře 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cernucha Viki jde k zápisu letos, tak budu doufat, že jí od září vezmou......Koupu ob den, takže se děti vystřídají a Viki jde do vany, když prcek spí. No a když je doma manža, tak má každý "svoje" dítě..o Vikulu je postaráno :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
@gejbule1 Ať jste brzo fit...třebas to nic nebude jen nějaká viróza. Viki už měla párkrát jen dva tři dny vysoké teploty a jinak nic, jak to přišlo, tak to odešlo.
1. bře 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

musím vás jít taky pozdravit. Jen nevím co s vámi řešit. Všichni máte děti ve školkách a to já řeším denní starosti s malý Matyášem a miminem.
Maty žárlí ale dává to najevo tím, že se vzteká a večerní uspávání je tak na 2 hodiny.
Tento týden to došlo tak daleko, že se vztekal, vzbudil Aničku, pak se z toho poblinkal a nebyl k zastavení, tak šel pod sprchu. Zklidnil se a pak usnul asi v půl 11večer. Já to pak obrečela že jsem to musela udělat.
Jinak se k Ani chová moc hezky ale musí se hlídat, je schopnej po ní něco hodit.
Tuhle mi hodil po psovi solný kámen.
Anička má bolení bříška a včera nemohla usnout, pak se poblinkala. Ale od té doby mi blinká. Tak snad se to srovná.
A taky řeším kočárek. Máme skejtíka ale moc se neujal. Takže to u nás vypadá tak, že tlačím jednou rukou kočárek a za krkem mi sedí Matyáš.
Také uvažuju nad nějakým nosítkem na doma a pak asi i ergo nosítko na ven.
Hlavně na ranní venčení psa. To fakt s těma dvouma nedávám.
Ale jinak ve 14 dnech má Anička 4660g a 56 cm. A já se stále divím, jak to, že jí nejsou už nějaké věcičky. TY newborn jí nebyly už ani v porodnici.....

Všem co jsou nemocný přeji at jste brzy fit, zvláště ty malí drobečci! :slight_smile:
2. bře 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Téda, tak myslím že oproti Tobě máme všechny procházku růžovou zahradou....dvě mrňata, do toho ještě pes a v garsonce...no mazec, jsi fakt BOREC, že to zvládáš :wink:.
Já už taky některé věci musím vyřadit a asi budu muset jít i něco pokoupit, zjistila jsem že dupačky má Adam už všechny malé a větší jaksi nemám....ledatak růžové po Vikině :grinning:.
2. bře 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka SMEKAM. Ja uz ted vidim, ze jsem byla velmi prozirava, ze jsem chtela deti az po 4 letech. Po dvou letech ja bych to nedala, to vim naprosto jiste. S Emmus uz se uplne na vsem domluvim, neni problem. Navic je tedy kazdy den ve skolce a ted nove 3x tydne na krouzcich a je nadsena.
Porid nejake bazarove nositko, zrovna tady na konikovi se daji poridit tyhle veci hezke a za dobre penize a na mimibazaru taky. Ja mam babybjorn taky bazarovy a super. A o kocarku pro dvojcatka jsi neuvazovala?
Matyas se hodi do pohody, neboj, musi si zvyknout na celou tu zmenu a navic poroste a bude nabirat rozum. Za chvilku bude hezky a bude to zase veselejsi, budete moct byt vic venku.
Blinkat snad Anicka prestane, ale kdyby ne, radeji k doktorce, aby to nebyl reflux, stenoza jicnu nebo neco takoveho. Kocicka mala ( velka :grinning: )
Hadricky taky vyrazuju jak na bezicim pasu, dnes zrovna dvoje dupajdy rano. Jsme na velikosti 62, Kubicka je vazne kus. Mame i plenky trojky, co vy?
@andulkaavetrelec Nemysli si, Filip se taky o Emmcu stara, rano ji komplet obstarava a vodi do skolky, prijde z prace a uz mu visi na krku a vecer je taky starost o ni na nem. Ale jak Kuba usina pozde, tak na telku fakt nekoukam :grinning:
2. bře 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irenka Budeš opravdu hvězda, když to všechno zvládneš. Já bych to nedala. Váhu máte móc pěknou.
@cernucha Máme taky velikost 62. Jeden novorozenecký obleček, jeden ze tří, který jsem zakoupila, na sobě ani neměl. Mám doma tašku vyřazených věcí a chvilku jsem nad ní váhala, že bych si ji ještě nechala :grinning: Ono mne to ale brzo přejde... Mám tam ale taky např. jeden bavlněný kabátek, který jsem nosila já, a ten si nechám, pro vnouče nebo někoho, kdo ho bude chtít užít, je z kvalitní bavlny, nechám si i jiné, ale máme momentálně byt jen 2+1 (53m2), takže můžu cca jen jednu tašku... Zbytek prodám nebo rozdám (Taky jsem hodně dostala).
2. bře 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek