• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
anakonyes a o Jablonci jsi neuvažovala? Já jsem tam rodila a líbilo se mi tam.
Ještě s tou svatbou,já jsem radnici taky nechtěla,ze stejnýho důvodu jak píše Lendy.. a ještě kde mě se teda svatba nelíbila,je Sychrov.Je to teda jen můj názor,ale byli jsme na dvou svatbách a hudba mi přijde jak na pohřbu a oddávající nám připomínala smrtku.Hrozně nerada bych někoho tím naštvala nebo urazila,ale netvrdím to jen já.Když jsme vylezli z obřadu,tak jsme se shodli,že to fakt byla hrůza.A nesmí se tam fotit a kamerovat
My jsme měli svatbu na Lemberku a moc se nám to líbilo.Nevim jak je to tam teď přece jen už to jsou 4 roky...
23. říj 2007 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vítám nové těhulky. :wink:
lendy díky,už je to lepší,tak snad se z toho nic nevyklube,i když Honzu zase pobolívá v krku :unamused:
Ondrášek si ručičky taky pozoruje.Koukala jsem ti na fotky,moc hezké... a závidím..my jsme se ještě nedokopali k rodinné fotce :frowning2: :sweat_smile:
23. říj 2007 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, vzkaz pro Janulu :grinning: . Jsem take z jablonce. Predporodni kurzy jsou v jablonecke nemocnici na porodnickem odd. Jukni na www.nemjbc.cz. Jsou tam i kurzy kojeni atd..... :wink:
23. říj 2007 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já chodím k Richtrovi a jsem docela spokojená. Napřed jsem z něho byla taková rozpačitá, ale pak jsem zjistila, že na co se nezeptám to mi neřekne, ale když se optám, tak mi v pohodě odpoví. Takže po celém těhotenství u něho už bych neměnila.
23. říj 2007 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooooooooooooooj,

holky, tak už píšu z nového bytečku :slight_smile: . Musím říct, že to byl docela záhul, ale i s Kačkou jsem to vzládli celkem v poho. Jediný problém byl, že jsem začala dávat Kačenku do její "velké" postýlky - do teď jsme používali proutěný košík - a asi i s tou změnou prostředí to hůř nese. Předevčírem jsem jí musela uspávat skoro hoďku :sweat_smile: .
Díky za ty typy na chůvičku, taky se mi nejvíc líbí od Philipse a že ji nutně potřebuju - dnes jsem dala malou do kočárku ven na zahradu a jen tak že se na ní juknu - jéé, ta tam řvala chudák :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Já jsem termín na svatbu zamlouvala tři měsíce předem.
Jé, sluníčko, nevíš, jestli takové cvičení pro mimi není i v Liberci?
23. říj 2007 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
bertík, myslím že je..mrkni na www.studioberuska.cz pro mě je to v lbc trochu z ruky, musela bych xkrát přestupovat.
23. říj 2007 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda píďo já sama jsem se narodila v Jablonci. Potíž že nemáme auto... :confused:
Koukala jsem na holky co teď rodí a to jak tam jezdí 3x nebo 4x než je tam nechají mě děsí. Vlastně až když praskne voda tak tě domů nepošlou. To mi přijde drsný a děsivý. A bez vlastního auta ... no máme hodně kamarádů u městský i u státní tak bych třeba mohla jet se sirénou :sunglasses:
24. říj 2007 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,vítám tu další budoucí maminky i už maminky :grinning:

kacm:no stou rekonstrukcí,my už máme asi půl bytu hotovýho ale ještě nás tu něco čeká,máme udělanou kuchyň,obývák,a dětskej pokoj-štuk,jinak v ložnici a na chodbě máme ještě tapety ale nejsou tak hrozný některý jsme opravily a ještě posloužej,ještě máme jeden pokoj a tam teda štuk je ale starej a popraskanej ale tam má přítel pracovnu a to mu stačí,no rekonstruovat 4+1 není žádná sranda,jinak jsme zabydlený dobře takže to teď necháme už bejt,i kvůli malí tu teď už nechcem nic dělat strašně se tu totiž práší z toho štuku a tak,ten pokojíček už je konečně opravenej a hotovej už tam mám i koberec a dneska už si tam dáme nábytek :slight_smile:

slunicko27:tak to se máš že si rodila tak brzo já bych šla taky klidně hned.

anakonyes:já budu rodit tady v liberci,jinam se mi nechce,ze začátku jsem chtěla do frýdlantu jsem totiž od tamtud,ale pak jsem si to rozmyslela,ale na frýdlant je jen samá chvála,je to tam fakt dobrý i moje sestra tam rodila.

Holky poraďte dneska jsem byla na natáčení na monitoru a ukázali se mi tam pravidelný stahy a doktor říkal že to jsou poslíčci,co myslíte už to bude brzo nebo jsou ty poslíčci i dlouho před porodem,někdy mi dost pravidelně úplně tvrdne břicho,to jsou prej ty poslíčci tak nevim jestli mam každou chvíly už čekat na porod :unamused:
24. říj 2007 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Júúúú ahoooojte holky
Předem chci přivítat a pozdravit nové členky :dizzy_face:
Hrozně moc děkuji za vyčerpávající přízpěvky ohledně svatby. :grinning:
Lendy:Já také na radnici mít svatbu nechci, vždy jsem chtěla mít v kostele nebo na Valdštejně, ale máme s mojí polovičkou na to jiný nazor :unamused: , tak to budu muset nějak přehodnotit...on chce bohužel na radnici, je to jeho srdcovka a hlavně kvůli známým nechce mít svatbu daleko, aby nemuseli cestovat za námi, tak nevím, mě se naše radnice líbí, řeka bych, že je nej. z ČR , ale je fakt, že ty svatby jsou tam jedna za druhou, asi se s tím budu muset smířit nebo vymyslet něco jiného :frowning2: Hlavně si přeji aby to nebyli samé nervíky a užila jsem si to do poslední chvíle :grinning:

Přeji všem hezký den a ještě jednou děkuji.....
24. říj 2007 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm, my se asi budem brát ve čtyřech .... tlaky rodiny a přítel bere jen logický důvody :confounded: je fakt,že pozvat všechny svoje rodinný příslušníky a kamarády, tak to v životě nezaplatíme. Ale docela mě to mrzí. Říkám si, že si pak uděláme nějakou veselici až třeba za rok nebo ještě za dýl, tak jak jsem to měla vymyšlený původně. No, uvidíme. Teď nesnim ani celou porci v závodní jídelně, tak ani slavnostní oběd bych si nevychutnala... :angry: :grinning:
Navíc všechno spojený s úřadama mě děsí, připadám si tam vždycky jak úplný blbeček.
Jdu se zbalit a jedu na břišní tance, hurá,jediná lidská společnost za celý den.
mějte se vesele i v tak pošmourný den :slight_smile:
24. říj 2007 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak už jsem konečně přihlášená. :grinning: kacm-já měla svatbu v liberecké radnici ,a byla jsem spokojená.Taky jsem chtěla mít vždy svatbu v kostele,ale s manželem jsme usoudily,že to zvládnem i na radnici :wink:.Měly jsme sice malou svatbu,ale povedla se.Nechaly jsme si zahrát naše oblíbené písničky a bylo to moc hezké. :slight_smile: Holky hlavně se nenervujte všechno vám dopadne dobře :wink: Přeju hezký večer pa pa :grinning:
24. říj 2007 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
modzo:tak tě vítám a koukám že máš už miminko že nejsi čekatelka jako mi některé tady a tak toho hned využiju a zeptám se jak je to s poslíčkama,měla si je taky?já je mám a už dost častý tak se chci zeptat jestli už to značí brzký porod nebo jsou i dlouho před porodem?sem zvědavá a nedočkavá :grinning:
24. říj 2007 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky michaellinka-já jsem asi žádný poslíčky neměla,jestly se menstruační bolesti daj nazvat poslíčci tak to jo,bylo jich málo a dlouhou dobu před porodem :unamused: Ujištuji tě,že až to na tebe přijde tak to poznáš :wink: mě praskla voda a byla jsem bez kontrakcí,tak jsem měla vyvolávanej porod.Neměj z toho strach já byla taky hotová,my ženský zvládnem všecho. :slight_smile: Pak už tě čeká jenom to krásné s mimi i když je to náročné :sweat_smile:
24. říj 2007 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
modzo:ahojky,děkuji za info,no ty menstruační bolesti už taky mívám zrovna nějak předevčírem v noci mě bolelo v podbříšku jako kdybych měla dostat menstruaci ani sem nemohla spat,bylo to tak nepříjemný.No to máš pravdu že mi ženský všechno zvládnem :sweat_smile: ,to jsem zvědavá na přítele jak to zvládne chce jít semnou k porodu,je to zlatíčko,no ale nevim jestli to tam s ním nesekne :grinning: ,tak se zatim měj a děkuji pa :slight_smile:
25. říj 2007 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky neplánujete některá chodit s prckem plavat? Já bych chtěla začít tak listopad/prosinec, ale nevím, jestli chodit do Zlatého Lva nebo do bazénu. Neslyšela jste některá nějaké reference??

Michaellinka - myslím, že poslíčci jsou a porod může být klidně až za hodně dlouho. Jinak můj přítel se porodu taky bál a pak šel docela rád. když jsem se ho ptala, kam se během porodu díval, tak řekl, že mezi nohy a že to byla nádhera :grinning: :grinning: takže určitě i ten tvůj to zvládne.
25. říj 2007 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
sluničko27:děkuji za další info,já mám fakt ty poslíčky dost často za den,tak ale můžu bejt klidná že to teda bude za dýl,no on se přítel nebojí porodu už od začáku chce jít semnou ale jsem na něj právě zvědavá jak se bude chovat a tak :slight_smile:
25. říj 2007 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme se vrátili z kyčlí, byla jsem tam chvilku po půl jedenácté a hned jsme šli na řadu, což bylo super, skoro nikdo tam nebyl. Tak ještě zítra na tělocvik na rehabku a pro tento týden konec. Když jeden týden nemáme lítání po dr., tak několikrát kontroluji průkazku, jestli jsem něco nepřehlídla...

Slunicko, my chtěli také chodit plavat, ale jelikož není D. naočkován a navíc nám půl rok vychází na zimu, tak jak mudr. tak neurolog řekl, že v žádným případě. Ale já mám na obě místa stejně daleko a až budu moct, tak budem chodit do Zlaťáku, jelikož jsem na to slyšela samou chválu a hlavně je tam daleko méně mamin s dětmi, než v bazénu (myslím, že max. 2-3 na lektorku), což je lepší, že se ti lektorka alespoň dostatečně věnuje.
Tady je odkaz:
http://www.janavejrazkova.cz/index.html

Michaellinko, já myslím, že až se opravdu bude blížit porod, že to určitě poznáš. Myslím, že kontrakce nejdou s ničím splést :grinning: Ale nejlepší je, když ti odteče voda, to je jasný, že se jde rodit :grinning:
25. říj 2007 v 11:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lendy1:no to máš pravdu že to fakt asi poznám moc dobře,když já už se nemůžu dočkat tak vyzvídám co můžu :grinning: ,já už chci toho malího človíčka muchlovat :grinning:
25. říj 2007 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak my taky byli na těch kyčlích,jsme se tam minuli Lendy,já tam byla úderem deváté,máme to v pořádku,už tam nemusíme,tak jsem ráda,byl tam primář Janata a ten je prý tady na ty kyčličky nejlepší,tak jsem ráda.
Michaelinko,nic se neboj,myslim,že porodní bolesti nelze přehlédnout,já se toho taky bála a pokaždý,když mě ke konci občas zabolelo břicho(nevim,jestli to byly poslíčci,taky to bylo spíš jak slabý menstruační bolesti),tak jsem si říkala,jestlipak je to ono,ale ve výsledku mi praskla ráno voda,tak jsem frčela do porodnice a bolesti jsem začala mít už v autě a byly opravdu úplně jiný,než ty poslíčkový,hezky si užívej bříška,jak pak budeš vzpomínat,až budeš mít doma fofr s mimčem.
Bertiku,tak to je fajn,že už jste přestěhovaný,tak teď přecházim od věty "to stěhování ti nezávidim" k větě "závidim ti,že jsi v novým bytečku a přeju ti,ať se vám tam všem šťastně spokojeně žije".
Taky vítám nový holky,je fajn,že se tady tak pěkně rozrůstáme.
Ještě se chci zeptat holky,mi strašně začaly po porodu padat vlasy,slyšela jsem,že je to normální,ale tímto tempem budu za chvíli plešatá,nevíte,kdy to přestane?A ještě dotaz na maminy po porodu,už vám zmizela ta hnědá čára na břiše?Já ji tam mám furt,nepřijde mi,že by chtěla zmizet,tak snad ji tam nebudu mít už nastálo :frowning2: .
Tak já se prozatim loučim,musim jít pověsit asi čtvrtou pračku prádla,mám pocit,že od tý doby,co máme Vítka pořád jen peru. :unamused:
25. říj 2007 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Sluníčko,na plavání chodit chci,asi taky do Lva,ale nastoupíme až v půlce Února,budu chodit se dvěma kamarádkama,jedna má kluka o 14 dní od nás a ta druhá holku o měsíc a půl od nás,tak musíme na Natálku počkat,až jí bude půl roku aby jsme mohli začít chodit plavčit společně,už se na to moc těšim,snad se tam bude Vítečkovi líbit :slight_smile:
25. říj 2007 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
viono, mám dotaz, já jsem z těch kyčlí hned mazala, jelikož D. bylo moc teplo a řval a na ten papír jsem zase mrkla až doma. Dr. Janata říkal, že vše je o.k., na tom papíru není napsaná žádná další kontrola, takže už tam s ním na ty kyčle asi nemusím, že je to tak?
25. říj 2007 ve 13:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslim,že je to tak,nám taky řekl,že vše je ok a že už nemusíme,jinak,co jsem tam slyšela,tak když se mu něco nezdá,tak to rovnou rodičům řekne, i kdy se tam má přijít znovu na kontrolu,teď zrovna koukám na ten papír a je tam jen zakroužkovaný norm nález,jinak tam není taky nic napsáno a říkal,že ten papír mám odevzdat u dětský doktorky.
25. říj 2007 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky zdravim a přeju hezký den :slight_smile: viona mě taky začaly padat vlasy,je to hrůza,ale až poslední dobou :cry: skusim se zeptat švagrové-je kadeřnice co by pomohlo :wink: jinak mě taky zůstala na břiše ta tmavá čára,netušim jestly tam zůstane napořád (třeba je to památka na těhotenství ha ha :grinning: ).Já bych chtěla taky začít chodit na plavání s Tomáškem,nám bude půl roku v lednu,ale mám strach jesli je to na zimu vhodné. :unamused:.K tomu máme ještě problém,když přijdu s prckem nekam na návštěvu tak se strašně vzteká.Doma je hodnej doufám,že až bude starší tak se to zlepší :unamused:Zatim páček jdu ven s Tomáškem
25. říj 2007 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.. :wink:
Tak já se přidávám k padáním vlasů :frowning2: Mám ten samej pocit,že zachvíli na hlavě nebudu mít ani vlas.. :cry:
Na ty kyčle jsem se vás taky chtěla zeptat,páč mi tam nic neřekli a mám taky zakrouškovaný u norm. nálezu.
mě by se to plavání taky líbilo,ALE já vždycky když jsem se rozhodla,že budu chodit plavat,tak po první návštěvě jsem onemocněla...dost jsem trpěla na angíny.Tak nevim,aby jsme pak ještě nabyli nemocní oba dva. :unamused:
michaellinka,přeju Ti, aby jsi to měla rýchlý :wink: Já jsem to měla tak,že mi odkapávala plodovka,tak jsme jeli na rozbor,jestli to tak je a už si mě tam nechali.Porodní bolesti jsem dostala v noci,takyvý slabý,ale probudily mě...a rodila jsem až večer před desátou..stejně jsem začala rodit z toho,jak jsem slyšela každé narozené miminko.. a že jich bylo,ani sestry ke mě nestačily chodit tak často,jak by ony i samy chtěly... :sweat_smile:
Ale musím se teda zase opakovat,já bych rodila hned znovu,je to něco nepopsatelnýho...
25. říj 2007 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
máš pravdu, vionu, vlastně říkal, že mám dát ten papír mudr., takže je to asi o.k.
Jinak mě vlasy padají taky a nejhorší je, že je má všude Davča, pořád ho musím kontrolovat, jestli nemá vlas zamotanej v prstíkách, který si cpe do pusy. No budu muset najet zase na nějaké vitamínky.
Minule u mudr. mi říkala, že můžu postupně začít dávat malému šťávičky a postupně kříkrmy. No, zatím mu mlíčko stačí, tak to nechám ještě pár týdnů být, ale pomalu jsem si začala jak to je s příkrmy a už teď z toho mám hlavu jak pátrací balón. Jedna mamina mi doporučila jednu fajn knížku od Fořta, co píše o výživě pro děti, tak už ji mám v knihovně zamluvenou, tak uvidím. Porozhlížela jsem se už v obchodech kolik ty přesnídávečky stojí a jaký všechny mají druhy. No pro mě to teda alespoň ze začátku bude věda...

pidulo, já bych klidně šla taky rodit znovu, na bolesti jsem zapomněla hned, když mi dali Davídka a když na to vše vzpomínám, tak mi to příjde takový krásný...Ale my druhý děťátko buď nebudeme mít vůbec nebo až za pár let, uvidíme...

modzo, mě právě říkala mudr., že to plavání začínat v zimě není moc vhodné, přece jenom jsou ty děti v nějakém kolektivu a ty dětičky od sebe lehce něco chytí, ale na druhou stranu je to zase dobré na otužování...tak nevím...
25. říj 2007 v 18:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky viona a modzo:já sice nejsem po porodu ale moje kámoška měla taky tu hnědou čáru přes břicho a asi po pěti měsících po porodu jí dost vybledla že nebyla skoro vidět,mi jí ukazovala a fakt,ale holky já si myslim že taky záleží hodně na tom jakou má kdo kůži,mě se například vůbec neudělala ani mi nepopraskalo břicho ani zadek ani stehna ale všechno to odnesli prsa a zespoda mám takový hnědý čáry jako se dělá na tom břichu a když si vezmu nějakou krajkovou podprsenku tak si ty prsa můžu zespoda udrbat,strašně to svědí,tak musim nosit jen hladký podprdy.A to sem mazala a mazala a nejvíc právě prsa a břicho a odnesli to ty prsa no :frowning2: .
pidula:děkuji za přání snad to fakt bude v poho a rychlí,já právě byla na natáčení na monitoru a měla jsem tam pravidelný jakoby stahy asi po pěti minutách i jsem to cítila,je to vždycky strašný stvrdnutí břicha a tlak v něm,a doktor mi právě řekl že to jsou ty poslíčci,no stejnak si myslim že nakonec budu ještě přenášet,ale to neva hlavně aby malá byla zdravá,už se na ni fakt těším :slight_smile:
25. říj 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím, jestli jste ještě nehlasovaly, dejte hlas Nelušce (číslo 6)

http://www.babyportal.cz/soutez :dizzy_face:
25. říj 2007 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám,že je to s těma vlasama všude stejný,ale je to opruz,jsou fakt úplně všude po bytě,když se češu,mám plný umyvadlo,tak ho musim pokaždý omýt,ve vaně pořád plný sítko,v posteli,na gauči,prostě všude,na Víťovi jakbysmet.Já taky hrozně ráda vzpomínám na bříško,i na ten porod,když se mě po porodu ptali,jestli budu chtít další dítě a rodit,neváhala jsem,pro mě byly horší než samotný porod,ty první dny po porodu,Těhulky,jestli můžu radit,nastudujte si péči o miminko,kojení,to je mnohem větší umění,než porodit(aspoň mě to tak přišlo)já byla pěkně zaskočená z těch nalitých prsou a přikládání,apod.Když jsem byla těhule,vůbec jsem se tim nezabývala,pořád jsem studovala jen věci týkající se těhotenství a porodu a pak jsem z toho byla pěkně zaskočená,to mateřství je stejně věc,jak si to tady čtu,hned bych byla těhotná znovu :grinning: Jsem blázen,doma mám mimčo a už myslim na další,já radši končim a jdu studovat nový katalog Ikey,konečně se mi dostal do rukou :slight_smile:
25. říj 2007 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viono mně taky šíleně padají vlasy, jak na srazu seděla po mé pravici maminka (dlouhé černé vlasy) tak ta mi říkala a ukazovala, že jí se udělala normálně u čela v růžku (nevím jak to nazvat) pleška :stuck_out_tongue_closed_eyes: a už jí zarůstá.Takže čekám až to přejde. :sweat_smile:

My máme taky kyčle v pořádku, jen nejsou dorostlé jadérka? takže musíme za 3měs znovu na kontrolu.

Já bych taky nejraději nezačala plavat v zimě, ale chci chodit zase co nejdříve a paní Vejražšková mi psala, že kurz začíná v půli listopadu a že by nás klíďo vzala, půl roku nám bude 8/12. Pidulo, nechceš se k nám přidat??

Taky bych šla hned rodit. Bylo to prima :grinning: :grinning:
25. říj 2007 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem tu ještě,odpoledne jsem to nestihla všechno napsat,Ondík se vzbudil.
Právě jsem se chtěla zeptat na ty příkrmy,jestli už některá dáváte.Včera jsme Ondráškovi poprvé dali kaši.Dojedl ji a žačal řvát jak tu,jak kdyby vůbec nejedl.Tak jsem mu dala ještě trochu mlíka.Právě mi příjde,že by ho to mělo víc zasytit,měl toho 120.To samý měl i před tím mlíka...tak asi mu ta kaše tak zachutnala :grinning:
slunicko-mě by se to líbilo,chodit s ním plavat,ale mám strach z toho nastydnutí.Napíšeš mi co a jak?? Ale ještě asi zavolám doktorce,viď,jestli můžeme už chodit...?
25. říj 2007 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek