• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
@hahyla Tak kašičku jsem zkusila poprvé jen rýžovou bez příchuti od Nutrilonu a dobrý ochucenou bych jí zatím nedávala je ještě maličká. Zkus tu Hajaju mlíčko je holt mlíčko, kaše se mi fakt neosvědčila.

Jakto že se ti neumí vykakat? a co doktorka na to? nedoporučila ti třeba kousíček glicerinového čípku?
To má zácpu nebo neumí zatlačit? třeba je zvyklá na pomoc od tebe a sama se nesnaží
6. pro 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hahyla S tím kakáním máme problémy od narození. Pomohla nám až vařená zeleninka s malilinkatým kouskem másla. Už kaká tak cca každé 2 dny. Když jsem kojila, tak 10 dní třeba nekakal. Při zavedení Nutrilonu kakal strašně suchý hovínka, bylo mi ho strašně líto. Museli jsme mu taky pomáhat rourkou. Hahy, taky se zeptám - co na to Dr? Já rourku taky používala, ale ne pokaždé. Zkoušela jsem mu masírovat břicho, nohy přitlačovat až k bradě. Ono to fakt není dobré používat jí děnně. Může po tom mít ochablý svěrač a pak je to mazec :frowning2: Jak píše Zarzu, jsou čípky, dává se i Lactulosa, atd. Možností je dost. Domluv se s Dr. Já myslím, že až začne s příkrmama, tak se srovná, jako Peťulka.
7. pro 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , rourku používáme na radu dr. , říkala abych jí dávala kadit každý den ve stejnou hodinu . Nožičkama cvičíme taky dost , břiško masírujeme , ale bez rourky se prostě nevykadí.Myslím si, že je to asi tím jídlem , prostě jí to kojení nezasytí , tak vše zpracuje a nemá potřebu kadit.Včera jsem koupila Nutrilon , udělala jsem jí ho k večeři ,vydržela asi do půljedenácté, pak jsem nakojila a o půl jedný jsem mohla krmit znovu :frowning2: .
7. pro 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aggamma ...já jsem , rourku kupovala jen na prdíky ,ale zkončíme u kadění jsem netušila . Používá se jako teploměr.
7. pro 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hahyla Tak to máš úplně stejný, jako jsem to měla já. Mladej taky všechno mlíko zpracoval a neměl co kakat. Bylo mi ho strašně líto, když kakal ty suchý velký bobky :frowning2: Hahy, je možný, že už jí to kojení fakt nestačí. My to měli taky tak. Když Peťkovi byly 4,5 měsíce, jako je teď Michalce, plně jsme přesli na Nutrilon. Zaprvé už prso nechtěl a za druhé ho mlíčko už nezasytilo a moc ho nebylo. Vydržel nejíst i celou noc... Myslím pak na tom Nutrilonu.
7. pro 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hahyla jestli chces, pridala jsem te k nam do uzamceny skupiny http://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skupina/liberec-a-okoli/ :slight_smile:
7. pro 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Můžu mít dotaz? Konečně se zadařilo a čekám mimčo :dizzy_face: . Mám jít na velký utz do nemocnice v Liberci a vubec nevim, kam tam mám jít.... sestřička mi napsala jen do průkazky 6.1. 13:00 - nemocnice-samoplátce.... Tak bych se chtěla zeptat, kam to přesně mám jít a taky jestli to byl pořád ještě utz spodem nebo už je přes bříško? Měla bych být v ten den přesně 12+0 . Jinak chodim na gyn. do kláštěra normálně....
18. pro 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana Ahojky, předpokládám, že to bude v budově porodnice. Když tam vejdeš, dáš se doprava za výtah (je to taková dlouhá ulička) a tam na dveřích určitě najdeš co hledáš. Myslím, že je to po levé straně. Kdyžtak se tam někoho zeptáš. Tento UZ je už přes bříško. Já byla například v Gennetu (vedle knihovny), sama jsem si to u Dr. vyžádala, že chci na tento UZ tam. A to tam máš napsaný samoplátce? Co to znamená? To si budeš platit sama?
20. pro 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tercina Ahoj. Moc děkuju za radu. Dotorka říkala, že si to sama budu částečně hradit. Ne že bych měla peněz nazbyt, ale v tomto případě mi to nevadí. Hlavně že uvidim mičmo a snad budeme v pořádku :dizzy_face: Děkuju za radu. jsem ráda, že to už je přes bříško, chci vzít sebou manžela poprve podívat na mimčo :dizzy_face: Jště jednou dík.. :wink:
20. pro 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana Ahojky, vůbec nechápu, proč by sis to měla hradit. Na tohle bych se zrovna zeptala. Já v Gennetu nic na 12tt neplatila a to je to soukromý zařízení. Ze svého pojištění máš na tento UZ nárok, tak proč by sis to měla platit. :fearful:
20. pro 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tercina ja genetickej utz s krvi ve 12tt (NTscreening) platila-1300 a fakt to za to stojí :slight_smile:
20. pro 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eveluska Eli, já na tom ale byla taky a nic jsem neplatila :slight_smile: V Gennetu
20. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eveluska Já do Gennetu chodila vlastně celý těhu. Na 12tt NT screening (krev+velký UZ), na 21tt genetický UZ a ve 30 tt na velkým UZ. Nikdy jsem nic neplatila a to je to soukromý.
20. pro 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja chodila do pražskými gennetu,ja vím a tím placením,to uz jsme se bavila,ze to ma kazdej jinak,proto mi ale placeni( a ani neplacení) nepřijde divny :slight_smile: ja byla v gennetu v tom 12 a 20,jinak utz u moji mudry a pak u mudra v jablonci
20. pro 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana jestli chodíš víc na koníka,muzu te přidat k nám do zamčeny skupiny jestli chceš :slight_smile:
20. pro 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tercina Zeptám se proč se to hradí, ale někde jsem četla, že to záleží na doktorovi....já zas u moji doktorky nic neplatim....dokonce ani za fotku z utz po mě nikdy nic nechtěla, i když jsem se ptala, co jsem dlužná.... a to mi dala už 2 fotky.. a kamarádka u svýho gyndaře zas platí tušim 100kč za fotku....
@eveluska No 1300kč se mi zdá docela dost....ale dám jim co si řeknou, hlavně když mimčo uvidim a snad budem zdraví...manžel má bohužel postiženýho bratra....tak chci podtoupit, co se dá...ať to stojí, co to stojí....
Jdu tam až 6.1. a už se tak strašně nemůžu dočkat....pořád se strašně bojim, že se něco pokazí....tolik se na toho malýho cvrčka těšim :dizzy_face:
Jestli vám v tý soukromí skupině nebudu překážet, tak mě tam můžeš přidat..jen mám pocit, že už máte všichni děti.. a já tam budu asi sama jedinná bezdětná těhotná :pensive: Jnak já chodim tady na MK do červencovek soukromé skupiny a do soukromé skupiny ještě od jara snažilkovský :wink:
21. pro 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana no kdyz si vezmes, ze ten NT screening je v soucasnosti nejpresnejsi mozny geneticky vysetreni, hodne brzo a je naprosto neinvazivni a pri blbejch tripple testech te kdyztak usetri vysetreni plodovy vody (ktery ma rizika vcetne potratu :frowning2: ), tak mi ta cena prijde fakt dobra, ze to je nepomer, jak je to dobry vysetreni a kolik stoji - no a jak psala tercina, nekomu to dr. napise tak, ze ani nic neplati - coz by u vas tak i myslim byt melo, kdyz mate postizeni v rodine. Neboj, to urcite dobre dopadne :slight_smile: a do skupiny te pridam :slight_smile: mame tam i jinou tehulku a navic za chvili budes taky maminka :slight_smile:
21. pro 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eveluska Je to stejně od těch doktorů sprostý, že někdo platí a někdo ne. No já v tom mám teďka bordel. Když jsem byla v Gennetu já, tak mi dělali ten NT screening a řekli mi, že tripple test je už zbytečný. To samý mi řekl i můj gyndař. No a teď je těhotná moje kamarádka, taky chodí do Gennetu. Teď mi psala, že NT screening v pořádku a že za 3 týdny jde na další testy (to bude 16tt, tudíž to jsou tripply). Říkala jsem jí, že já už na ně nešla. A ona mi řekla toto: "no mě zase tvrdili, že tyhle ve 12tt jsou jen tak aby se neřeklo, a to, že je všechno ok, se zjistí až tady z těchle v 16. týdnu".
Tak mi řekni, čemu má člověk věřit. :frowning2:

@inkana Samozřejmě kdyby mi to můj Dr. nenapsal, tak bych taky šla do Gennetu sama a zaplatila bych si to. Není nad to, aby se co nejdřív vědělo, že je mimi v pořádku. Neboj, vše bude ok :slight_smile: Jinak určitě tě mezi sebou rádi přivítáme. Až budeš doma na mateřský (to máš za 24 týdnů :wink: ), tak s náma pak budeš chodit na srazíky :dizzy_face:
21. pro 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nemáte prosím někdo nějaký informace co se bude dít teď s ortopedem Mudr. Nedvědem?
26. led 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko27 Jéé, to nevím. Proč? Já chodím k Dr. Chládkovi
28. led 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xena25 tady je otevrena liberecka diskuze :slight_smile:
2. únor 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky,koukám máte v dizkusi pauzu co? :slight_smile: komu končí letos v létě rodičák a jde makat????? :angry: :cry: :grinning:
5. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaciska Jééé, ty jsi z Liberce?
5. únor 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fuuuj tohodle dne se nechci dočkat až mi bude končit mateřská. :sweat_smile:
7. únor 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
nedočetla jsem to celé ptž po mě skáče Kájík ale ke screeningu,pokud Vám dá obvodní gynekolog žádanku,tak to má být zdarma. JInak se platí plus mínus těch 1300. Upřímně nevím proč ČR nezruší tripple testy které jsou k prdu a nezamění je právě za tenhle screening.

Taky jsem ho měla zdarma v Gennetu,ale já jsem po ivf,to je jiná...

A utz ve špitále je přesně tam jak psala Terka.Hned v přízemí doprava a hned na začátku v té chodbě jsou židličky a dveře s názvem utz.Tam vždy vyleze dr pro pacientky. :wink: A je dělaný přes bříško.
7. únor 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tercina jojo jsem....:slight_smile:
7. únor 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se taky hlásím :slight_smile:) Ahojky Terko a Kačko :slight_smile:)
17. bře 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fressa Nazdáááár
17. bře 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:) ještě lanařím Zuzajdu :slight_smile: ! Musím se tu zorientovat
17. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem tu taky :grinning: Zuzayda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. bře 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek