• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Pidul a co bys k tomu ještě chtěla vědět? Já jdu začátkem listopadu na třetí hexu, tak se na to doktorky zeptám a nechám si rovnou potvrdit přihlášku.

Jinak já stále plně kojím a zatím nepřikrmuji, chci začít až tak v půl roce.
26. říj 2007 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
slunicko,tak jsem si to přečetla,tak nevim jestli nemám počkat až malýmu ten půl rok bude.Nevíš, kdy začíná další kurz?
26. říj 2007 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nevím..v bazénu začíná v prosinci..ono se chodí i plavat od 3 měsíců, tak už je to pak jedno, jestli bude chodit v 5,5měs nebo 6měs. Samozřejmě tě nechci do ničeho nutit, toť jen můj názor :sweat_smile: A bazén je o 200Kč dražší..
26. říj 2007 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zjistím to u doktorky příští týden a dám ti vědět :wink:
26. říj 2007 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluníčko a ty jsi tý paní Vejražkový psala mail?Nebo jsi se s ní domlouvala osobně,nebo telefonicky?Asi bych už si taky měla pomalu zjistit co a jak,aby nás vůbec po tom Novým roce do kurzu vzali :unamused: :wink:
Koukala jsem Lendy,že máš v pasu novou fotku,moc vám to tam s Davídkem sluší :slight_smile:
Tak jsem dnes holky jezdila dvě a půl hoďky po venku s kočárkem,brrrrr,no koupila jsem si aspoň cestou novou Maminku a Betynku,tak mám zase ve volných chvílích co studovat,jsem tim mateřstvím asi už docela postižená,protože dřív jsem si kupovala Cosmopolitan a ten mě teď ale vůbec nebaví.
26. říj 2007 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak vás zase po delší době zdravím. Sluníčko kdo je to paní Vejražková, ta není z Berušky, ne? :confused:
26. říj 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé lendy ta nová fotečka je hezká,malej tam tak krásně valí kukuč,a tebe bych tam vůbec nepoznala,na tý první fotce si měla světlý vlasy viď,no já mám teda taky teď hnědou a né takovou světlou jak tady na tý fotce :sweat_smile:
26. říj 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooo holky přeji hezkej víkend,v pondělí jdu zase na kontrolu na gyndu :unamused: ,už abych to měla za sebou :sweat_smile:
26. říj 2007 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooj HOlky
Tak jakpak budete trávit víkend, já bohužel pracovně, což jsem z toho na budku, ale tolik mi to nevadí, když je venku takhle ošklivě :confounded: no jen doufám, že nebudou dvaceti stupňové vedra...hi,hi no to by vážně bylo už oteplování planety :grinning:...brácha mi říkal, že si nemusím kupovat zatím zimní gumy prý do vánoc nemá být opět sníh, tak nevím :astonished: ....no když napadne, tak ho asi uškrtím.... :dizzy_face:
Tedˇ mám úlpně jiné myšlenky stále řeším na kdy si máme zamluvit termín svatby pořád nevím...chtěla bych v létě, ale pokud by se nám podařilo mimi, tak bych se asi v osmém měsíci těhotenství vdávat nechtěla, tak fakt nevím, ale nechám to přírodě...vždycky se to nějak vyřeší, ale zase jsem ráda, že tolik nemyslím na mimi, tak třeba když se budu zabívat svatbou, tak to mimi bude šup, šup :grinning: :grinning: :grinning:
Holky mějte se krásně a já se řítím z práce domů....do hajan.Páček
26. říj 2007 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacm jestli čekáš na léto kvůli počasí, tak abyste nedopadli jako my :sweat_smile: - chtěli jsme červenec, to že bude zaručeně teplo - no, tak jsme svatbu měli koncem července, bylo 14 stupňů a ráno jsme jeli v dešti, pak přestalo na focení a kočár s koňma a jen jsme sedli k polévce, tak zase začalo... :sweat_smile: :grinning: :grinning:
26. říj 2007 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

kacm, já si myslím, že nic nezkazíš, když to zamluvíš už teď. Někdo zamlouvá svatbu i rok dopředu. A budeš mít alespoň termín a můžeš začít zařizovat ostatní. A když budeš těhulka, tak pak termín třeba posuneš dopředu ( i třeba na jiný den než je sobota) nebo to zrušíš a svatba bude až po mimi.
My měli na svatbě zase opačný extrém než Coxa. Celá týden pršelo a v sobotu vedra 30st ve stínu. Měli jsme obřad venku, ve 12.00hod., ostré slunce proti nám, já korzet, že jsem sotva dýchala a oddávající popletla proslov a místo toho nejkratšího, co jsme si vybrali, tak odříkala ten nejdelší. Vůbec jsme ji neposlouchala, jen jsem lapala po vzduchu a čekala, kdy se odporoučím k zemi :grinning: No zvládla jsem to, žádné zpestření nebylo. Akorát oddávající popletla manželovi jméno, takže jsem jí řekla, že toho si nevezmu, že si vezmu raději svého Radka.

Pidulo, jé máš v albíčku krásnou fotku s Ondráškem :slight_smile: A co to měl za kaši, že mu tak chutnala?

michaellinko, no chtělo to fotografickou změnu, tohle je alespoň aktuální. Musela jsem využít toho, že konečně nás někdo alespoň u rodičů vyfotil a máme 1. rodinou fotku, tak jsme hnedka využila bráchu, aby fotil a fotil...
A co jinak, jak ti je? Už jenom čekáš, kdy to bude, viď?

viono, tak mě tu leží Cosmo a Bazzar ještě ze září a nějak jsem se k tomu nedostala, ale dneska jsem samozřejmě hned ráno mazala pro novou Maminku a jakmile to tu doklapu, jdu na ni :grinning:

Já bych tak chtěla chodit s Davídkem plavat...

Dneska jsme byli na rehabilitaci a jsem z toho zase přešlá. Davídek se po tom cvičení celý třese a uklidní se až tak za hodinu, je mi ho vždy tak líto. No sestra dneska s ním zkoušela všelijaké cvičení, on vůbec nereagoval, jak by měl, ona se mě pořád ptala, jestli dělá to či ono a já pořád: Ne, ne...Davča sice už konečně pase koníky, ale vydrží max. 5 minut, neudrží hlavičku, nenatahuje se za hračkama, prostě nic. Asi pojedeme s ním do Prahy do jednoho soukromého neuro centra, aby ho pořádně vyšetřili, jelikož tady v Lbc jim moc nevěřím. A alespoň budu buď klidnější, nebo budeme vědět, co mu je. Ach jo, já bych tak moc chtěla, aby byl zdravý a jako ostatní dětičky :frowning2:
26. říj 2007 ve 21:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda maminy,

tak se přidávám k budoucím plešatkám - vlasy mi padají neuvěřitelně, je to děs. Přesně jak píšete - musím furt dávat pozor na Kačku, páč jsou všude :sweat_smile: .
Na plavání budem chodit, ale chci počkat na jaro - kvůli počasí, mám strach, aby Kačka nenastydla, až by jsme šly z bazénu.
Kacm - já se vdávala na radnici a můžu říct, že jsem obřadem byla hrozně zklamaná. Je to tam jak na běžícím páse - když jsme v termínu přijeli, museli jsme ještě půl hodiny čekat, protože měli zpoždění a ve finále náš celý obřad trval sedm minut!!! Nechtěla jsem půl hodinové představení, ale tohle byl fakt mazec. Tenkrát jsem byla tak nakrknutá, že jsem si chtěla jít i stěžovat - ty jim zaplatíš tisícovku, tak aspoň něco málo čekáš, ale my se ani nestihli rozkoukat a už byl konec, děs běs.
Holky, Kačka je už zase protivná, teď večer v postýlce tak dlouho řvala a nebyla k utišení a já už fakt nemohla, tak jsem ji vytáhla a nechala usnout u prsa...acho joooo, to je přesně to, co jsem nechtěla :cry: .
Jinak rodit bych šla taky znovu...jeee, to bylo neuvěřitelný... :dizzy_face:
26. říj 2007 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ještě jednou ahooj! :wink:
Tady jsem asi moc stará :unamused: Mám klučinu ( Davídek 2,5roku). Úplně nevím co mám psát? :confounded: Tak jestli chcete, ozvěte se, a můžem popovídat nebo se i vidět.
26. říj 2007 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendy,
já si myslím, že bereme každého do party :grinning: , že jo holky?
26. říj 2007 ve 21:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy1: kam chodíš na tu rehabilitaci? Dáda taky nebyl úplně OK. Na měsíci začal ubírat na váze, takže vše ostatní se zpozdilo. Chodili jsme do Lidových Sadů na dětskou reh. k doktorce Kohlerové.
Ještě na 5 měsícéch se sotva udržel na koníčka, za hračkama se natahoval, hlavu otáčel pouze doprava a vlastně používal jen pravou stranu těla. Tak jsme procvičovali tu levou. Cvičili jsme Vojtovu metodu a docela to šlo. Dáda to nesl docela dobře. Jo a chodili (no vlastně sotva stáli)jsme až na 14 měsících. No a teď mám co dělat abych ho uhlídala. člověk by s ním musel být chobotnice.
Tak hlavu vzhůru a vytrvej.
P.S: můj názor: pokud není opravdu nemocný a je jenom "líný", tak ho pořád nuť a dobře to dopadne. Jo a Prahu bych ještě nechala spát.
Hodně udaru!! :dizzy_face:
26. říj 2007 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy1: Díky
26. říj 2007 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jdu ještě na skok a pak šup spát,počítám,že v jednu zase budeme baštit :frowning2: aach jo.
Lendy děkuji za pochvalu fotečky.Kaši jsme mu koupili od sunarky a je to rýže s banánem.Včera jsem mu ji ochutnala a musím říct,že je fakt dobrá,proti tý bebě... :sweat_smile: Ta mi smrdí normálně a pak ještě když si Ondík říhne...fuj to je smrad :grinning: :grinning:
vendysek vítám tě tu,bereme do party každou maminu i nemaminu :wink:
tak a už fakt pádim na kutě.Dobrou noc. :wink:
26. říj 2007 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy, nesmutni, Davídek je krásné mimčo. Fakt si nedokážu představit, co prožíváš, ale musíš věřit, že bude líp ( já vím, že mě se to kecá :confused: ). Já bych zase do tý Prahy jela, za zkoušku nic nedáš. Už jenom pro váš lepší pocit ( já totiž, jak Kačka furt řvala, jsem s ní taky chtěla jet do Motola, je tam centrum pro nadměrně uplakaná miminka ). Ale uvidíš, že Davídek bude v pořádku, vydrž!
26. říj 2007 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vendysku,vítej mezi námi,my tady máme široký rozsah,od snažilek po maminy,a tvůj Davídek je skoro nejstarší,tak se nám hezky ta věková hranice posouvá :slight_smile:
Lendy,já bych asi taky pro klid duše do tý Prahy zajela,za zkoušku nic nedáš a třeba pak budeš klidnější.
Ty jo,koukala jsem na ty příkrmy a fakt je to věda,tak holky,ještě že začínáte přede mnou,já pak budu chodit k vám na radu,už budete zkušený kuchařky:grinning:
27. říj 2007 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viona - psala jsem mail, ale včera jsem byla na jednom srazu z kanceláře a jedna maminka říkala, že to bude asi lepší v bazénu, jelikož je tam pro miminka lepší zázemí. A tam to začíná v půli prosince (taky jsem psala mail) :grinning:

Coxa - není, pí Vejražková organizuje plavání ve Zlatém Lvu a ZŠ Dobiášova. Jinak plavání v Jbc a v Babylóně stojí 2700Kč tj. o 500Kč dráž než v bazéně Lbc.

Lendy - nám Mikulášek taky pase koníky krátce a teprve včera se natáhl poprvé pro hračku! Takže jste v pohodě!

Jinak včera večer jsem nakojila a pádila do hospody :grinning: :grinning: byla nějaká akce z práce, tak jsem tam pobyla asi 3h a bylo to prima je vidět a hlavně se dobře najíst. :grinning:
27. říj 2007 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a tak čtu zpětně. Musím pořád polehávat, dr. mě strašil předčasným porodem. A tak v duchu posouvám dny a říkám si , že každý dobrý co je mimi u mě v bříšku. Doufám, že to doklepem co nejdál, chci rodit ve Frýdlantě a tam berou až od ukončeného 36.tt, držte palečky, musíme ještě 14 dní překonat. Pomalu se rozkoukávám i po cvičení s prckem, prý jsou dobré reference o cvičení v Medea centru v Pavlovicích-cvičí se od 3.měsíce mimi na balónech.Nevíte o tom některá? No zas předbíhám, ale sbírám zkušenosti.
Lendy, moc ti držím palečky, uvidíš, že vše bude v pořádku. Já na svoji holčičku upozorňovala doktorku, ta mi vždycky jen řekla, že ji moc pozoruju a to, že není úplně v pořádku se začalo řešit skoro na 2 letech! Takže pak rehabilitace a Vojtova metoda a jelikož už byla v období vzdoru, museli jsem hledat něco jiného.Nikdo nevěděl co jí pořádně je, nikdo nevěděl co s ní dělat. Pak jsme se náhodou dostali na rehab. k sestřičce Kohlerové do Liďáků-ta byla naprosto senzační-byla vlastně jediná kdo nám pomohl a zároveň říkala, že nejdůležitější je cvičení do roka!!!Taky nám dohodila neuroložku- do té doby jsme zkoušeli i neuro v JN, pediatra jsme samozřejmě taky vyměnili.Je to 8 let,dnes jsou větší možnosti, ale byly to nervy.Jinak Kája mi začala chodit na štědrý den na 16,5 měs., na kole začala jezdit v 7 letech,a le co, jednou se jí na to nikdo ptát nebude a podstatný je, že je dobrá.Kdybys chtěla ještě zkusit tu naši neuroložku, dej vědět, my jsme s ní moc spokojený. Teda jak jsem tu dlouho nebyla, tak jsem se rozepsala :slight_smile:
27. říj 2007 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
lendy:čekám a čekám a pořád nic,už mám takový ty záchvaty když mě trochu píchne jestli třeba už,sem zblblá z těch poslíčků no,když já už se tak strašně těším,dneska mi přítel řekl že mluvil s kámošem a ten mu říkal že jede za manželkou do porodnice a že je prej úpně plná tak jako doufám že nebude plná tak za čtrnáct dní jinak mě klepne.Jinak držim palečky s Davídkem aby byl zdravej určitě bys za to dala všechno aby byl v pořádku,moc vám držím pěstičky :slight_smile:
27. říj 2007 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsme se vrátili z Prahy-na 3.pokus to vyšlo :grinning:
Všude bylo mraky lidí, tak jsme tam byli minimální čas, za 2hod. jsme jeli domů a to jsme stihli i Ikeu.

vendysek, on není línej, on je právě nemocnej a hlavně pořád nevím, jak hodně. Kdyby mi někdo z těch dr. třeba řekl, že má jen tu hypotonii (oslabení svalů) a že když je nedonošenej, že bude opožděný, tak to beru, tak nad tím mávnu rukou, jenže mi pořád nedá spát ten nález na mozku, jestli to všechno s tím nemá souvislost a hlavně, když dr. řekne, že se teď nedá říct, co bude a jak se ten nález bude vyvíjet, že se uvidí na roce, až se víc vyvine ten jeho mozeček, tak je to taková bezmoc a jen čekání. Jinak cvičíme Vojtovku a chodíme na rehabilitaci do nemocnici, vůbec právě netuším, jestli se dá chodit i na rehabilitace někam jinam, což bych docela uvítala stejně tak jako i názor jiného neurologa (jaku klidně mi písni o té vaší neuroložce, budu ráda, díky).

Jinak holky všem mooooc díky za podporu, jste hodný, fakt. Ještě, že toho Koníka máme :grinning: jinak bych se v tom všem plácala sama.

michaellinko, v Lbc je plno pořád, jak jsem tam ležela 3 týdny, tak tam pořád šachovali s maminama, na nějaký nadstandart se tam nehrálo a některé maminy, co tam byly na udržování ležely na gynekologii, prostě blázinec.
Ale když jsem se ptala při nahlašování v porodnici, jestli se může stát, že by mě poslali jinam, tak prý se to stává velmi minimálně. No já nakonec musela do Ml. Boleslavy, ale jenom proto, že jsem rodila dřív a neměli místo na dětským JIP.
27. říj 2007 v 16:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy:aha tak to jo,no vidíš to bych vůbec neřekla že je ta libereká porodnice tak plná,ale když si vlastně uvědomim kolik potkávám maminek s bříškem tak se není čemu divit,no si teď taky říkám že jsem se mohla klidně radši přihlásit k nám do frýdlantu,já jsem od tamtud a rodila tam i ségra a je to tam super,no teď už mám smůlu no :frowning2: .
27. říj 2007 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem tady zase,jsem doma sama :cry: Vítek spí :grinning: a ne mě čeká hora prádla na žehlení :frowning2: a já místo toho dřepim u počítače :angry:
To jste to zmákli opravdu rychle tu Prahu Lendy,a koupila jsi si aspoň něco pro sebe?Nebo zase jen pro Davídka?A co ta Ikea?Tam vždycky peníze lítaj,viď?
Michaelinko,neboj se nic,místo bude,já když rodila,bylo taky plno,první noc jsem schytala přistýlku,což bylo šílený,jelikož výška tý postele je asi třicet čísel od země a to vstávání z ní bylo docela obtížný,no ale druhý den se uvolnil nadstandart a pak už to bylo fajn,neznám nikoho,pro koho by tady nebylo místo a posílali ho pryč,však brzo uvidíš sama :wink:
Páni Jaku,jak jsi tady dlouho nebyla,tak koukám,že už jsi 35tt,ten čas letí,tak ať to zdárně vydržíš s bříškem co nejdéle :slight_smile:
27. říj 2007 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
viona:jojo taky jsem dneska žehlila ale moc toho nebylo,našrěstí :grinning: ,no doufám že to bude v poho v tý porodnici,já nemám ani strach z porodu jako spíš z toho jak se tam ke mě budou chovat,aby nebyli nějaký hnusný nebo tak já jsem citlivka a hned řvu a hlavně teď ještě v těhu,tak doufám že se tam chovaj k prvorodičkám trochu vstřícně,a ty jsi rodila teda tady v lbc?a jaký to bylo,byli hodný?
27. říj 2007 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,já rodila tady a byla jsem moc spokojená,na porodnim sále jsem měla fajn směnu,porodní asistentky jsem zažila jak noční(přijela jsem tam v šest ráno,než se střídali),tak i denní,ty mě potom i rodily,porodu jsem se nebála ani tak kvůli bolesti,jako toho,že jsem nevěděla,co mě čeká,ale oni mě tam celou dobu říkali,co se bude dít a potom při samotným porodu mě krásně navedli na to,co mám dělat,nejdůležitější je asi s nima spolupracovat,oni vědí,co říkají a pak je to v pohodě.Paní doktorku jsem tam taky měla moc hodnou.No a na oddělení jsem se taky nesetkala s ošklivým chováním,asi jsem měla štěstí na lidi,co jsem potřebovala vědět,na to jsem se zeptala a nikdo na mě nikdy nebyl ani nepříjemný,jen to jídlo tam stojí za prd,studený,nedobrý,ale to už je to nejmenší,tak hlavu vzhůru,vše bude dobrý.
27. říj 2007 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: no tak jsem se trochu uklidnila,snad teda taky chytnu takovou směnu kde budou hodný lidi,to totiž člověk neví právě pořádně co ho čeká,jen z vyprávění a když jsou pak na něj ještě hnusný tak to tomu na dobru moc nepřidá,si myslim :unamused: ,jinak děkuji za podporu :slight_smile:
27. říj 2007 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Michaellinko neboj, to v pohodě zvládneš a určitě ti budou pomáhat! :wink:
27. říj 2007 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Lendy: tak to promiň, tojsem nevěděla, že to máte vážný. Určitě se ale obrať na tu rehabilitaci v Liďákách, u sestry Kohlerové. Tady to taky někdo psal. Určitě Vám pomůže. Je trochu rázná (tak se nelekni), ale je super. A hlavně se opravdu můžeš zeptat na cokoliv a odpoví ti bez jakychkoliv poznamek nebo "přívětivých" grimas.
Tak držím palce.
Jo a fakt mě potěšilo, že jsme nejstarší !!! :unamused: :unamused: :unamused:
28. říj 2007 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek