• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
kacm - díky Veronika, to už si budu pamatovat :grinning:
1. lis 2007 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, už jednou jsem se em přihlásila. Ted jsem tu dlouho nebyla. Já jsem těhule v 19. týdnu z Jablonce.
Kačko, ptáš se na svatbu atd. Na stránkach bereme se je opracdu hodně odkazů. My jsme měli svatbu v Liberci v září. V hotelu Orion. Je to cestou z LOiberce na Bedřichov, tak v půlce cesty. Je to tam moooc pěkné. Měli jsme tam i obřad i hostinu..... Měli jsme pronajatý ten zelený salonek , byla tam i terasa a výhled na Ještěd. Na internetu zadej hotel orion Liberec a najdeš tam jejich web. stránky.Zamlouvali jsme to tam asi 4 měsíce předem. Šaty jsem měla s Informu na Pražský.....Opravdu jukni na beremese.cz a tam najdeš mnoho informací ohledně svatby na liberecku, poradí ti tam....pa :sunglasses:
1. lis 2007 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
sluníčko: já si také všechny jména nepamatuji ze srazu koníka...možná jen podle přezdívek :grinning: :grinning: :grinning:
berunda: do beremese také píšu, ale jak jsem už psala tak se mi bohužel odpovědi dostávají pozdě, jen čerpám informace od Vás co už jste svatbu měli tady v okolí LBC, ráda na vaše rady dám....
1. lis 2007 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak mi to nedá, ale sorry berundo - Hotel Orion v žádným případě nebrat. Asi jsi měla opravdu štěstí, že vše proběhlo, jak mělo, ale na BRM je několik diskuzí k hotelu Orion a dost negativních a osobně jsem tam pracovala, znám moc dobře, jak to tam "funguje" - okrádání na všech místech, nespolehlivost...Ty nevěsty, co tam popisují své negativní zážitky mají pravdu, je to tam vše běžné a když má člověk svatbu O.K., tak je to opravdu jen velká náhoda.
Kacm, díky za pochvalu, no svatba se opravdu vyvedla. šaty jsem chtěla jiné, ale vnutili mi vyzkoušet tyto a už jsem nechtěla jiný.
Ještě dám tip na dorty: na Husovce pod nemocnici vpravo je taková cukrárna/kavárna. Mají tam úžasné dorty, dělají takové ty mini zákusky za 5,-Kč a dělají úžasný odlehčený dort (ten jsme právě měli na svatbě), není těžký, máslový, ale jen lehká pěna a je mňam. Můžeš si zvolit z několika příchutí, ale nejlepší je jahodová. Mají tam z této pěny, co dělají ty dorty i zákusky, tak můžeš ochutnat, aby jsi věděla dopředu. Kdykoliv tam zavítám, tak si tento dort tam vždy někdo objednává na nějakou oslavu nebo svatbu a my ho máme také několikrát do roka :grinning:
A výborné dorty také dělá paní Jahodová.
A krásné kytky váží v 5.květnu hned zkraje v tom květinářstí, podle obrázku udělají cokoliv, poradí, fakt super domluva přímo s majitelkou...

Pidolu, o tom pevným zavinutí jsem se dozvěděla z knížky Nejšťastnější miminko, píšou tam rady, jak zklidnit miminko do 3. měsíců a tuto radu jsem používala hned od začátku. Fakt úžasný, Davídek byl jak vánočka, pořádně pěkně utáhlý a vždy se rychle zklidnil a za chvíli usnul. Dělali jsme to do 3.měsíců, pak už jsem ho neměla v čem balit a pár dnů mu trvalo, než si zase odviknul. Někdo na to blbě koukal, ale dělají to tak i v porodnici a fakt ty miminka se cítí lépe pevně zavinutá-fakt skvělá rada pro nastávající maminky.
My teď používáme spací pytel, ten je taky super, teploučko, žádné odkopávání a je v tom taky trošku pohybově omezený.

michaellinko, to je prostě Liberec, ale je to fakt strašný...to tě teda ani nikdo neprohlídnul? Já teda nevím, jak to chodí takhle ke konci těhotenství, ale to by snad měli a ten monitor a kontroly by měli dělat častěji, ne? To je hrozný...
1. lis 2007 ve 12:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Michael, ono to právě teď takhle vypadá ve spoustě nemocnic, nejen tady v Liberci, koukala jsem na říjnovky a četla si jejich zkušenosti a právě tohle se děje hrozně moc. A docela mě to děsí, hlavně ta představa, že se tam budu nechápu jak dopravovat pořád dokolečka sama, dokud mi nepraskne voda, jediný důvod, aby dneska uznali, že rodíš. Asi to není pravidlo, ale opravdu spousta holek to takhle popisuje ať jsou z Hradce, Prahy nebo Ostravy.
Pražský holky od nás z Května už se chodí registrovat do těch lepších porodnic už teď!!! :astonished: :confounded:
Viono, dneska jsem šla kolem vás :grinning: (asi) byla jsem u doktora v Ostašově a pak jsem to vzala pěšky kolem letiště do Globusu na bus. Je tak skvostně, sluníčko hřeje, prostě paráda. :dizzy_face:
teď mi ale volala teta, že musí na kiretáž a je z toho na prášky, už jí je přes padesát a měla nějaký miomy, před měsícem jí řekli, že je to v pořádku, že jsou zmenšený a najednou prd, krvácení a už ji ženou na kiretáž, no snad to bude jen ta. Teta bydlí s babičkou, 86 let, má dvojku alzheimra a poslední dobou nechce ani vylézat z postele. Takže kdyby si ji tam nechali tak je to kolosální průser!!!! :confounded: No volala bych tátovi,, že se musí přijet starat o babičku, mají to sice 150km, ale já jim můžu tak maximálně vařit. No to je zas bomba :rolling_eyes:
Jdu dělat věnečky na zítra na dušičky, nebýt tak hezky, tak je to téma na depku :angry:
1. lis 2007 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..
lendy my Onrdáškovi dáváme taky spací pytel na noc.Usínání na noc od začátku mu jde dobře,po jídle ho dáme do postýlky,dudlíka pusinku a usne sám.Ale právě přes den je to horší,tak ho balim do deky,na to mu nepomáhá ani ten pytel :unamused:
1. lis 2007 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm ještě jsem si vzpomněla, že tady ve Vraťáku jsou dvě půjčovny jedna fiance.cz a druhá je přes ulici, ale už si nepamatuji název. Glamour? :confused:

Taky jsme těsně zavinovali v šestinedělí, tak jsme přestali.
1. lis 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy, Berundo my byli teď na jaře na Orionu na svatbě a bylo to hezký! A i jídlo docela dobrý, krásná výzdoba, hezký místo, dokonce jsme tam i spali - mně se tam líbilo. Akorát byla šílená hudba, co novomanželům doporučili. :rolling_eyes:
1. lis 2007 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Coxa,Berunda holky ono asi záleží opravdu na přístupu personálu, ale bohužel jsem také slyšela špatné ohlasy na hotel Orion, před 14ti dny tam měla svatbu známá a prý je pěkně natáhli....svatba je měla podle majitelky vyjít na 30.tisíc a nakonec platitli 41.tisíc, což tedy nevěděli za co! Svatba trvala asi do jedné ráno a nocleh měli pouze jedny z rodičů a novomanželé,prý by ten hotel už nikdy nikomu nedoporučila!!! Ale prostředí je tam hezké, ale to je asi tak vše....hodně okrádají, to opravdu zavrhuji!!!
1. lis 2007 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluníčko díky díky zajedu se tam také podívat...snad to najdu... :grinning:
1. lis 2007 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy díky za tip na cukrárnu...noooo tak musím říct, že ta svatba je opravdu o starostech a hodněěě zařizování...opravdu moc všem děkuji usnadní mě to běhání a porovnávání kvality a cen...

Holky co takhle zase udělat nějaký srazík koncem listopadu před Vánocemi... :grinning: ?
1. lis 2007 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... :slight_smile:
to bylo dnes ale krásně,jsem toho využila a šla jsem s Vítkem odpoledne do města pěšky,paráda :grinning:
anýz,tak to jsi mohla vidět náš baráček,z tý cesty,co se stáčí podél letiště ke Globusu jde vidět :slight_smile:
Kacm,já ti moc nepomohu s info o svatbě,jelikož,jak jsem psala,jsme ji neměli tady :slight_smile:
A srazík klíďo můžeme udělat,jsem pro :wink:
1. lis 2007 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Michaelinko,já když byla poprvé v poradně v porodnici,jsem prohlásila,že tam rodit nebudu,ona ta sestřička,co tam je, měla asi špatný den,byla docela nepříjemná,hodně odměřená a vyšetřoval mě doktor tak,že mě to bolelo ještě večer.No a další kontroly,jsem tam byla asi třikrát,nebo čtyřikrát,to už bylo v pohodě,sestřička už byla příjemná(ta samá) a vyšetřovaly mě samý hodný doktorky,tak jsem se aspoň trošku zklidnila před tim porodem a jak jsem psala o porodu,tak tam už to bylo fajn,všichni hodný.Každopádně si myslim,že tě určitě vyšetřit měli,vždyť už máš skoro termín,tak aspoň,že ti natočili ten monitor,že víš,že je mimčo v pořádku :slight_smile:
1. lis 2007 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky no já jsem ještě vytočená z tý naší nemocnice :angry: ,ale co mám dělat,je fakt že jsem byla v pondělí na kontrole naposledy na gyndě ale tam mi doktorka taky nic neřekla akorát že mám čípek v pořádku a že hlavička se ještě neprodírá a to je vše tak jsem se právě těšila na středu že mi už něco pověděj víc a sestra mi akorát řekla že nemá cenu prej mi dělat prohlídku když mi ji dělala dr na gyndě v pondělí,no sem koukala jak puk jelikož si myslim že prohlídka na gyndě a v nemocnici by se měla asi trochu lišit že.
A jako s tím opovrženým výrazem jak mi řekla že mám teda přijít příští pondělí no tak to jsem fakt furt nas....,já to nechápu to je uplnej nezájem,jo a ještě mi řekla:no ještě nepřenášíte tak přijďte v pondělí.
No to je hrůza,já doufám že to bude lepší při porodu nebo snad strachy ani neporodim :cry:
1. lis 2007 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to je zas počasí co? Tedy Michaelinko, to je síla co se děje tady v té porodnici. Snad to byla fakt jen náhoda a příště bude líp. Na monitor se chodí ve 40.tt? Před 8 lety mi dělali monitor jen před porodem, teď se dělá všem ? Holky berete nebo brala jste některá magnézium? Do kolikátého týdne?
Lendy, ta Praha je určitě fajn, jsem zvědavá, až napíšeš, jaký to tam bylo. My, když už jsme nevěděli kudy kam, tak jsme zkoušeli i alternativní cestu - chodili jsme s kájou k Bulharovi na Kunratický. Stálo to dost peněz, mám ale dojem, že jí to asi pomohlo. Dělal jí masáže páteře-zablokovaných bodů. Nejsem až tak úplně důvěřivá, ale projel jí při pprvní návštěvě páteř, vůbec jsem mu neříkala co s ní je, ale normálně mi řekl v čem je problém. Člověk se v beznaději chytá všeho.
2. lis 2007 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Michaelinko,to když tě vyšetřovali v pondělí,tak to ve středu opravdu potřeba nebyla,do termínu stačí jednou týdně,a až po termínu častěji.A to vyšetření v porodnici není nijak zvláštní-monitor,tlak,zvážit,vyšetřit,domů :wink:
A Jaku,mě točili monitor jednou týdně od 36.tt,po termínu se točí častěji :slight_smile:
2. lis 2007 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtela jsem se zeptat, kolikrat jste byli v tehotenstvi na ultrazvuku? Ja na zacatku pak ve dvanatym tydnu. ated jdu v 20 tydnu. Nekdo rikal ze se pak chodi az v 30 tydnu. Není to málo? Diky za rady.pa
Lenny, asi jsem fakt meli stesti na ten Orion. ja moc diskuze neprocitala před svatbou. No akdyž jsmem měli vše vyřízeno a 14 dní před svatbou jsem na šla na bereme se.cz a tam špatne ohlasy, tak to jsem se lekla :frowning2: . Ale fakt to dopadlo dobře, hostina o.k.Až na ubytování...to paní Fischerová pekne zvorala.....Byal náká zmatená, zmenila nám pokoje a místo novomanžl. apartmá nám dala jinek a ve dve v noci se zjistilo ze nemaj 2 hoste kde spat.......A manzel pani Fischerové je hulvát. Takze az na ubytování, fakt moc moc moc pekne :slight_smile:
2. lis 2007 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvam se za preklepy :wink:
2. lis 2007 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundo, to je tam prostě klasika, pořád něco, některý svatební příběhy tam byli fakt šílený, nevěsta brečela, protože nic nebylo jak si domluvili, tatínek z jiné svatby vyhrožoval novinama a TV, další se tam chtěl prát...Fakt paráda a většinou, když hrozil nějaký průšvih, tak Fischerovi nikde a vše bylo na personálu.
Jednou tam byla zajímavá svatba: tak cca 20lidí, kámoši unesli nevěstu, ženich se pak začal pídit, kde je a když zjistil, že ji unesli, tak řekl, že v žádným případě pro ni nikam nepojede. Zvednul se a šel se zamknout na pokoj. V tu ránu bylo to svatebním veselí-všichni se začali hádat a řvát na sebe-hlavně rodiče. Pro nevěstu jela ženichova maminka, nevěsta ubulená a nas..., na pokoji se pak hádali tak, že to bylo slyšet až dolů. Opravdu hezká svatební hostina.

S tím ultrazvukem, já byla hned, když měla dr. podezření, že jsem těhotná, pak na 12tt, pak 20tt a ve 30tt, chodila jsem na ně do nemocnice, ale někdo, kdo chodí ke svému dr., který má ultrazvuk, tak jich má těch ultrazvuků i víc..

jaku, díky, taky zkouším vše možné, uvidíme co řeknou v Praze, třeba se pak začne něco dít, když budeme vědět, kde je potíž...

pidulo, mám nový fígl na usínání přez den. Davča po obědě chodí spát do postýlky a někdy nemůže zabrat, i když má klid a zatažený žaluzie, teď mi jedna mamina poradila dát mu plínku přez hlavu (samozřejmě rozloženou a jen tak lehce, aby mohl dýchat), viděla jsem to tak i u pár mamin, že to dělají v kočárku. No zkusili jsme to a dobrý, za chvíli je tuhej a pak mu tu plínku dám pryč.
2. lis 2007 ve 12:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám jaký je to tady pěkně rozjetý. Já než všechno dolouskám od minule tak mám co dělat :wink: V uterý jsem byla na posledním ultrazvuku - 32t. Nic se nezměnilo. Pindík nám nenarostl takže budem pomalu rozšiřovat strany holčiček. Vše je jinak v pořádku tak můžu zase začít chodit cvičit. Potřebuju nějaký aktivity jinak půjdu rodit se 30 kg navrch.
berunda: mě dělali ultrazvuk asi 6x, ale měla jsem problémy. Jinak to je opravdu pouze 3x hrazený pojišťovnou. Můj doktor říkal, že mi může udělat ult. víckrát, ale musim si ho zaplatit. nevim kolik stojí, neptala jsem se.
jaku: Já teď beru již druhé balení Magnerotu a dr. říkal, že až ho doberu asi 36 týden tak tím léčbu ukončíme.
Kačko: já jsem měla šaty z Koruny, moc ochotná paní sice trochu od rány, ale celkem jsme si sedly. oběd jsme měli v Bílým mlýně - příjemný, ochotný, finančně nenákladný. Fotky máme z botanický - perfektní zážitek. Hodně tam i oddávaj. musí to být příjemný. No a od 17 hod jsme to měli v krásný studánce jak jsme jezdili na tábory. Vlastní DJ, obsluha. Spalo se v pokojíčcích. Prostě super pařenice :wink:
Michaelinko: tak to je super přístup. Toho se opravdu celkem dost obávám, ale snad budou ve frýdlantě ochotnější. Příští týden se tam jedu zaregistrovat. Sice to budu mít na kontroly celkem daleko, ale snad se mi to vrátí jejich ochotou.
2. lis 2007 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak jsem taky pro srazík :grinning:
2. lis 2007 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,já jsem dneska úplně vyřízená.Ondrášek se vzbudil v noci něco po půlnoci a uspala jsem ho v půl 3 :frowning2: On by spal,ale jen u mě v náručí v posteli semnou a když jsem ho přenesla do postýlky,tak znovu :unamused: V šest už byl zase vzhůru.. :angry: No a teď mi spal zase jen 20 minut :frowning2: No ale ten jeho usměv mi to pak zase vynahradí.
sluníčko,psala jsem tý paní na plavání,odepsala mi ať jí pošlu telefon,že se mi včas ozve.Tak uvidím,až mi zavolá..
2. lis 2007 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Renčo: zákaz na koníka zatim nemám :grinning: jen poslední dobou jsem taková sama sobě protivná. Nemůžu se do ničeho dokopat - jo ani na koníka..... polepšim se.
2. lis 2007 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pidulo, mě taky psala, ale nevím..asi spíš budu chodit do toho bazénu. Jak jsem psala, kolegyně mi říkala, že je to tam líp uzpůsobený pro miminka. A ty začínají v půli prosince.

Jsem taky pro sraz!!!! tak kdy? kde je asi jasný, co? :grinning: Já byla na utz asi taky 3x, neměla jsem problémy. Ze začátku jsem byla smutná, protože jiný maminky ho měli každou kontrolu, ale pak jsem si na to zvykla a nevadilo mi to. Chodila jsem na něj ke svému gynekologovi.
Jinak mě to s tou porodnicí nepřekvapuje, když si člověk veme kolik tam toho teď mají, tak ono to ani nejde jet neustále na 100%, ikdyž by v této profesi měl. Ale přiznejme si, že né vždycky máme dobrou náladu na rozdávání. Zvlášť v práci. :grinning: :grinning: :grinning: Taky jsem se za těhu naučila se hodně ptát, jinak mi nikdo nic neřekl.

Za chvíli jedeme do farmy Faloun pro čerstvé hovězí masíčko, tak se těším.
2. lis 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
slunicko já to taky ještě promyslím
na utz jsem byla v nemocnici 3krát a zezačátku mi dělala i doktorka při každý kontrole,tak od půlky už ne,neměla tak velkej utz.
lendy-to jsem koukala,že to dělali i v porodnici miminku co bylo vedle nás,pořád plakalo.No a hádej jak teď O ndík spí :grinning: u kojení mi usnul,když jsem ho dávala od prsu,tak se budil,tak šup plínu přes oči a chrundí :grinning: jsem ho musela vyfotit,tak pak dám fotku,vybili se mi baterky :unamused:
2. lis 2007 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,
Zuzi, já si už říkala, že ti Jířa dal zákaz, žes tu tak dlouho nebyla. Ale já sem už taky tak často nezavítám, já to prostě nestíhám :confounded: .
Jinak Pindulo - mě Kačka už asi pátý den vstává v šest ráno :sweat_smile: , dřív aspoň vydržela v postýlce a povídala si. Ale teď se naučila pištět, takže to je pro nás konečná se spánkem, tak mám taky spánkový dluh. Přes den mi doma vůbec neusne a když, tak je to na půl hodiny. Takže se musí drncat kočárkem. Byli jsme v jednu, to usla, ale pak se vzbudila a začala řvát ( sem jí dala do novýho fusaku a ono jí asi bylo horko :fearful: ). Tak teď se mi ven už nechtělo, tak jsem si jí dala na balkon - s plínkou přes obličej. U nás to funguje jak kdy, někdy hned zabere, jindy ji to ještě rozčílí. Ale každý večer ji jí dávám vedle obličejíku a ona si s ní hraje.
Venku je to děs běs, jsem sama doma, je mi tu smutno achjoooooo...
Jinak jsem pro srazík, to je jasňačka :wink:
2. lis 2007 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
viona:no je fakt že si to možná moc beru,když to je hrůza já ani nevim kolik malá váží nebo měří nebo jestli sem nějak otevřená a některý holky už to věděj v 38tt.No hlavně teda aby byla malá v pořádku a už jsme šli rodit :slight_smile:
zuzkaex:no ve frýdlantě budeš určitě spokojená,já tam teda nikdy neměla žádný problémi a na gyndě to tam bylo super,moc hodná sestra i doktorka a doktor,a hlavně doktor tam byl jeden černoch jmenoval se klaudi a ten byl jak zlatíčko a nejlepší bylo že neuměl pořádně vyslovovat češtinu a to jeho šišlání bylo fakt sladký :grinning: :grinning:
jinak já su taky pro srázek :slight_smile:
2. lis 2007 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
michaellinka já vůbec nevěděla kolik malej vážil ani měril, poslední utz byl v 30tt a v jestli se otvírám či ne mě kontroloval jen doktor na gyndě 1x týdně.
2. lis 2007 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
sluníčko:já nevim ale přijde mi to divný,ale já už na to radši nemyslim sem ráda když se malá zavrtí a já vim že je vpořádku,teď bych už nejradši porodila :grinning:
2. lis 2007 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
michaellinka já ti to věřím, taky bych byla nervózní, já sice porodila v 37+5tt, takže vlastně ani nevím jaké to je být v 40tt. Ale buď ráda, že ji cítíš, já poslední týdny Mikuláška už tolik necítila a to jsem byla nervní.
2. lis 2007 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek