• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
kaciska,
já jsem tam měla možnost během těhu si lehnout na všechny porodní sály-takže prostředí se mi líbilo, pak jsem tam ležela 3 týdny, tak to shrnu: jídlo-HNUS (kdyby mi manžel denně něco nenosil, tak umřu hlady, zhubla jsem tam 3kg), sestřičky na šestinedělí fajn (až asi na 2 vyjímky-strašně chytrý a důležitý), porodní asistenky (sice jsem v Lbc nerodila, ale když jsem tam vždy ležela na porodním sále na pozorování-tak nic moc-některé byli pěkně protivné, doktoři-Lidák je zlatej + ještě asi 2doktorky (Krebsová-ta je taková fajn lidská osůbka, tu druhou si už nevybavím jméno...), pokoje zrekonstruovaný po 2-3, vlastní WC, sprcha, přebalovák, lednička...), pokoje jsou spíš směrem na Husovku-což v létě byl děs-hrozný hluk, vedro, okno nešlo otevřít. Celkově: mám to naproti, takže bych tam porod přežila, těch max. 5 dnů není moc, ale jinak bych volila Jablonec nebo Frýdlant-to jsou porodnice, který si každý pochvaluje, Lbc nemá dobrou pověst, i když nový primář to chce změnit, takže možná až budeš rodit bude vše jinak :wink:
Posílám ti odkazy ještě na reakce mamin, co rodili v Lbc + najdeš tam i jiná města, tak si můžeš udělat obrázek. I když je fakt, že každý spíš napíše negativní zkušenost a pokud je vše v pořádku, tak to nikdo nikam nepíše

http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porodnicemi/porodnice.shtml?x=166009

http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/porodnice_detail.asp?id=52

Jinak holky, včera dorazila židlička od Chicca-Davča je z ní nadšený (viz. foto v albu :grinning: ) a je fakt super a peněz nelituji-polohovatelná, skvělá na údržbu, manipulaci, má veliký pultík...

kacm, taky nechápu, co tam mohla tak brzy vidět-též jsem četla, jak to trvá, než vajíčko doputuje atd. teď mě ještě napadlo, že možná jsem otěhotněla i dřív, jelikož dle UTZ byl Davča vždy větší než tt, ale fakt mi ukazovala i UTZ s nějakou tečkou a říkala, že je to nespíš těhotenství. Myslím na tebe a zítra určitě napiš... :wink:

Holky, koukám, koukám, nový diskuzní fórum o bydlení-to je fajn...

A ještě pro pobavení posílám odkaz na humornou diskuzi :grinning: jsem se zase bavila:

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=42581&vGroupOffset=0

Ježiš, teď čučím na zprávy-co to je za k.... co nechá mimčo v autě a jde si nakupovat... Nechápu, jak to někdo může udělat, co to je za mámu? Takový lidi by neměli mít vůbec děti :angry: :angry: :angry:
20. pro 2007 v 19:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy,to je super fotka v tý židličce,Davídek je už taky tak velkej,je vidět,že v židli se mu vážně líbí :grinning:
S tou porodnicí jsi to moc pěkně shrnula,to jídlo tam byl fakt hnus a ještě to bylo studený,taky mi nosil Ondra :slight_smile:
Dneska jsem teda spisovatelka,ale za chvíli začíná růžovka a taky tady na mě provokativně číhá žehlení,tak se do toho jdu dobrovolně pustit :angry:
20. pro 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo s tím jídlem máte pravdu, neustále UHO jednou s kolínkama, po druhé s bramborem..šílený, já už se tam pak chodila jen dívat, zda nemají něco jiného a neměli :grinning: .

Jéé lendy, doufám, že tam neříkali o mně :sweat_smile: včera jsem lítala po všech čertech a když Mikuláš spal v autě, tak jsem ho tam nechala a pádila do lékarny nebo k mudr pro recept. Ale nebyl tam dýl jak 5min a spokojeně si spal a byl v teple. Kdybych ho měla furt vytahovat, tak mě klepne :fearful: .
21. pro 2007 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
slunicko, nééééé to jsi určitě nebyla ty :grinning: :grinning: :grinning:

http://zpravy.idnes.cz/kojenec-mrzl-v-aute-matka-nekolik-hodin-nakupovala-fwj-/krimi.asp?c=A071220_090001_krimi_cen

ale v souvislosti mě napadlo, když už máme větší sedačku a šli by jsme nakupovat třeba do Hypošky, tak co s malým? To ho buď ponesu nebo ho mám strčit do košíku? Jenže, když ještě nesedí....No to mě jen napadlo, on jezdí nakupovat manžel, jelikož nechci D. tahat do supermarketů...
21. pro 2007 v 08:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy, tak to jsi mě uklidnila :grinning: :grinning: o tomhle se mi zdají hrozný sny, že já jsem někde, Mikuláš úplně někde sám a brečí hlady nebo steskem a já o tom nevím. Fuj, je to hnusný, snad to nikdy nezažiju. Těch 5min se dalo, když už jsem jim tam všude málem vyklepala nohou ďůlek. :grinning:

lendy no s tou větši sedačkou to bude obtíž, asi se ti nevejde do nákupního košíku :grinning: :grinning: :grinning:
21. pro 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
KACM - KAČKO!!! Hlavně nestresuj, to je to nejhorší co můžeš udělat během celýho těhu a na záčtku nejvíc.Já jsem šla kvůli práci na gyndu taky hodně brzo a ještě nic neviděla a objednala mě na za další dva týdny. Ani na krvi jsem nebyla, ale po tom, co se mi stalo na jaře, vím, že se člověk může sestresovat natolik, že o to přijde. Takže buď v klidu,, záleží na tom jak máš tvarovanou dělohu, kde se vajíčko zavrtá, může být někde ve stínu. Spíš si představuj, jak je mu tam pěkně, jak se hezky buňky dělí a přesvěčuj ho že je jedině dobře u tebe zůstat :slight_smile:
Nenašel žádný cysty nebo hematomy,což je super, podle krve jsi těhotná až až a jen musí trochu poporůst!!!
držím palčáky :grinning:
21. pro 2007 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,dlouho jsem sem nejukla..... :sweat_smile:
Vsechny jste v poradku i prtata tak to je dobre.
Kacm:tobe drzim palecky a urcite to dobre dopadne a budes se radovat.... :wink:

Ja mam za sebou uz 3D UTZ,budeme mit smiska asi po tatkovi,ani tomu doktorka nechtela verit jak se to dite porad usmiva....mam krasnej UTZ,musim dofotit.

Ted 31.12.jdu na test cukrovky,tak na me myslete at je vse ok,ale ted po vanocich no nevim nevim,vsude takove dobroty..... :grinning:

Jinak vsem preji krasne a pohodove proziti vanocnich svatku,bohateho jeziska a krasnej novej rok.

lendy:diky za info o porodnici,tak strasne to utika a uz po novem roce se chci poohlednout po tom nejakem predporod.kurzu-absolvovaly jste ho nektera tady v nemocnici?diky za odpoved.
pa
21. pro 2007 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj koblizku,
teda ten Váš mrňous bude mít krásný pokojíček-fakt nádhera :dizzy_face:
A budoucí babičky vypadají jako ségry :grinning: :grinning:
Už ti to utíká, viď?

já jsem předporodní kurz nějak nestihla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale gynekoložka mi stejně říkala, že to není nutné tam chodit a nakonec si myslím, že jsem ho ani nepotřebovala. To, jak bude probíhat porod, co se kdy děje a tak...jsem vyčetla z knížek :sweat_smile: a asi důležitý je, že ti tam řeknou kdy a jak dýchat. Mě to řekli až při porodu a stačilo mi to párkrát ukázat :grinning: a věděla jsem jak na to. To dýchání je asi nejdůležitější, protože když to děláš správně, tak si myslím, že si tím hodně pomůžeš.
Ale určitě holky, co na předporodním kurzu byly ti řeknou víc, já když jsem tam nebyla, tak to neumím posoudit...
21. pro 2007 ve 21:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já na předporodním kurzu byla v Lbc v porodnici. Nemyslela jsem si, že bych se tam dozvěděla něco nového, jen jsem se těšila, že uvidím sály. A měla jsem pravdu, paní nám vyprávěla o všech dobách porodních a pak nám ukázala operační sál a porodní sál. Tatínkům ukázala kam a jak mají jít za miminkem až bude ošetřované a kam zazvonit, když přijdeme s tím že budeme rodit. Jinak k dýchání toho moc neřekli, jen zavřít oči, bradu na hruď a tlačit.
Ale mám dobrou historku, byl tam jeden tatínek, který u tohoto kurzu popsal poznámkama dvě A4. :grinning: :grinning:
22. pro 2007 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky moje zlaté :grinning: .....tak mám pro vás překvapení.......včera jsem byla na tom nejcitlivějším ultrazvuku co tu v LBC mají a Mudr. mi potvdil, že je plod v děloze, jen se divil, že mi stoupnul hormon HCG tak zase hodně vysoko na 4298 a pak mi konstatoval, že v tom váčku vidí dva žloutky, což znamená mnohočetné těhotenství proto tak vysoké HCG.....takže je tady varianta že budeme mít dvojčátka.....byla jsem a stále ještě jsem v šoku.....Mudr. ale říkal, že to nemůže 100% potvrdit ani vyvátit, že je to ještě moc brzo na závěry, ale samozřejmně, že tu riziko stále je, ale jsem ráda, že to hlavně není mimoděložní těhotenství, byla jsem opravdu tři dny v pěkných nervíkách, jak nás na to Mudr. stále připravoval, že musím počítat i stou horší variantou.......tedˇ jsem štaˇastná možná trojnásobně....... :grinning: Holky moc všem děkuju a přeji krásné Vánoční svátky a štˇastný nový rok...... :grinning: :grinning: :grinning:

Hoky možná jsem někomu přišla že moc panikařím, ale po tom co jsem si za poslední rok prožila operaci, umrtí miminka mé nej. kamarádky a potratu se asi není čemu divit k mým obavám.....

Krásné Vánoce přeje Kačka :grinning:
22. pro 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kačko, tak to je bomba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Moc a moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A hlavně ať je pořád vše v pořádku!!!!!!!! :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. pro 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko, taky velikanananánská gratulace!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
To je ten nejhezčí vánoční dáreček, jaký jste si mohli nadělit! Naše Karolínka je narozená 15.8., takže jsme taky tenkrát měli pozit.těhu test jako nejhezčí dárek. Takže si to krásně a v pohodě užívejte!
Všem maminkám,mímískům i větším dětičkám přejem krásné vánoce, hodně radosti a štěstí u stromečku a hodně zdraví do nového roku !
22. pro 2007 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kato, moc ti gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. pro 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooj,
Kačko,to je super,nadělili jste si ten nejkrásnější dáreček a ještě ke všemu možná duo štěstí,moc gratuluju a raduju se s váma,hlavně se teď opatruj,Ať je vše v pořádku :grinning:
A vám všem tady taky přeju Vánoce šťastné a veselé :dizzy_face:
22. pro 2007 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačííííííííí, to je paráda, hrooooooooooooooooozně moc gratuluju, jeee, já mám husí kůžu. Moc ti to přeju, je to nejúžasnější dárek jaký jste si mohli nadělit!!! A jestli to budou dvojčátka... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Tak se moc opatruj, dávej na sebe pozor a hlavně si to užívej :slight_smile: .
Koblížku - jsem ráda, že se vám UTZ povedl ( nám Kačka v půlce začala stávkovat, nechtěla ukázat obličejík a nakonec se otočila úplně - už na nás neměla náladu :sunglasses: ). S těma kurzama - přesně jak psala Sluníčko - byla jsem s holkama na tom předporodním kurzu v Lbc, ale jen proto, že jsem chtěla vidět porodní sály a dozvědět se, jak to v nemocnici chodí. A měsíc před porodem ( dřív jsem to nestíhala, páč jsem chodila do práce ) jsme chodily na to těhu cvičení do porodnice. Učíš se tam dýchat a cvičíš na balonech. Nemyslím to zle, ale nevěřím, že by mi to k něčemu bylo, my to měly spíš s holkama, jako že jsem se sešly a pak mastily na kafčo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: .
Holky, já se musím pochlubit - Kačenka je hodnějším čím dál tím víc a moc si to s ní užívám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Jo, jsme se dnes poprvé samy přetočily ze zádíček na bříško.
Tak přeju vám krásné a pohodové svátky, hodně zdravíčka a štěstíčka a hlavně,ať nám ti naši miláčkové ( i ty v bříšku :wink: ) dělají jen radost :slight_smile:
22. pro 2007 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminy hrozně vám všem moc moc moc děkuju :grinning: ....modlím se a doufám, že vše bude probíhat v pořádku......mějte se krásně :grinning:
23. pro 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
Kačko to jsou krásný zprávy :wink: Hlavně se opatruj a opočívej co to dá :wink:
Holky moc všem přeju krásné svátky plné radosti a pohody.Krásné Vánoce :wink:
23. pro 2007 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné Vánoce všem maminkám, mimísům i těm, co se na tento svět podívají za pár dnů či týdnů, hodně zdraví, štěstí a lásky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. pro 2007 v 19:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
píšu první po Vánocích,tak co byly jste hodné,nebo vám Ježuch naprděl? :grinning: :grinning: Já byla hodná,manžel taky a Víteček nejvíc :dizzy_face: Víťa byl na Štědrý den zlatíčko,spinkal od dvanácti do tří v kočárku a pak to krásně vydržel až do šesti a to už jsme byli po večeři i dárečky rozbalený,tak pak se šel koupat a spinkat,stejně jako každý jiný den,jsem pak večer zhřešila a dala jsem si dvojku bílého vína,i když kojim,ale ta dvojka mu snad neublíží,měla jsem na ní hroznou chuť,jinak teď právě dojídám poslední řízek,i manžel dostal dnes do práce,už mi lezou krkem,třetí den je jíme,hrůza,zase jsme to s nima přepískly jako každoročně :grinning: :confused: a Vánoce jsou za námi,tak zase za rok,to už bude ještě lepší,Viťula bude běhat a bude s nim větší prča,tak užívejte vánoční pohody a zatim čau :slight_smile:
26. pro 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky, tak už se můžu konečně připojit do Vašich řad :wink: 23.12. 02:10 se nám narodila Terezka s váhou 2750g a 50 cm. Jsem nesmírně šťastná a pořád tomu nemůžu uvěřit. Je to opravdu nepopsatelný pocit. Nadělili jsme si ten nejnádhernější dáreček a ani mi nevadilo že jsme si ho nemohli s manželem rozbalit pod stromečkem :slight_smile: Včera nás odpolko pustili domů tak se pomaličku zabydlujeme. Vcelku mě překvapuje jak to zvládáme. Jirka je skvělej se všim mi pomáhá a u porodu byl úžasnej. Jinak porod šel jak po másle 0:30 odvedena na hekárnu 1:50 propíchnuta plodová voda a 2:10 Terka na světě.
Kačko: moc moc moc moc gratuluji!!!!
Zatim se mějte moc krásně a já se jdu zase kochat tou krásou v košíku :grinning:
28. pro 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééééééééééééééé zuzko!!!!!!! tak že bych byla první gratulant? :wink:

Moc a moc gratuluji, přeji Terezce hodně zdravíčka a vám všem spoustu sil a krásných chvil.Sakra nerýmuje se tohle? :grinning: :grinning:
28. pro 2007 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jooooo, tak to je super, Zuzko, strašně mooooc ti blahopřeji a Terezce přeji hrozně moc zdraví a krásy po mamince :dizzy_face: a mamince spoustu šťastných chvil s tím drobečkem...
A tak rychlý porod-nádhera :grinning: A co fotečky? Budou nějaké?

viono, u nás když Ježuch vykládal ten baťoh dárků, tak měl co dělat :grinning:

Vánoce neměli chybu-Davídek byl strašně hodnej, celý den byl úžasný, fakt náááádherný Vánoce a takový jiný s tím naším mrňouskem. Teď je chudák pořád ještě nemocný a nechce se ho to pustit-špatně se mu dýchá, jelikož je celý zahleněný, do toho zoubky-to je děsný, ale brzy už ten jeden bude venku-lžičkou už ho trochu cítím :grinning:
28. pro 2007 ve 21:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
Tak nejdřív musím moc a moc pogratulovat k Terezce,to je nádhera :slight_smile: ,tak si to uměla naplánovat :wink: .Přeju moc zdravíčka,štěstíčka :wink: :grinning: A Zuzi dej nějaký fotečky :wink:

viono volala ti ta paní na to plavání? Mě zatím nee... :unamused:
28. pro 2007 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, tak ještě jednou hrozně moc gratuluju a posílám Terezce pusu, holce jedný hodňoučký :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .

Jinak u nás Vánoce byly super - byli u nás moji rodiče, takže o to víc jsem byla šťastná a hlavně Kačenka byla úžasně hodná ( asi tušila, že přijde Ježíšek :sunglasses: ). Ač jsem babičky prosila, ať nekupují kupu dárků pro Kačí, tak pod stromečkem bylo plno .... No já byla taky hodná, podruhé, za tu dobu, co jsme s Jířou spolu, jsem dostala spodní prádlo - samozřejmě že mi nesedí :frowning2: , což mě dost mrzí, protože je fakt krásný. Tak jsme si ho dnes šla vyměnit a holky šok - vždy jsem měla obvod 75, no a teď mi je 80 :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ...
A jak budete slavit Silvestr? My měli jet s Kačkou ke známým, ale páč se v noci budí a vstáváme dost brzo, tak zůstaneme doma.
Joooo a pozooor - mamča objevila, že se nám klube zoubek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. pro 2007 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Zuzko, moc gratuluju k vánočnímu dárečku Terezce :slight_smile: , tak hodně zdraví a lásky do života ! Byla jsi v tom Frýdlantě?
Vánoce u nás docela dobrý, akorát u večeře si Ondra usmyslel, že bude zpívat koledy, tak jsme se s manželem v jídle střídali, ale pak mrňou usnul a pohoda. Na návštěvách u rodičů byl vzorný mimi, skoro pořád spal.Kája ta lítá od jedné hračky k druhé, neví co dřív, ještě, že má dlouhé prázdniny-do školy jdou až 7.1..-ještě že jsem na mateřské, mají ve škole tolik volna.
Bertiku, gratulace i Kačence k zoubku!
:grinning:
Lendy,mrzí mě, že je Davídek pořád nemocný, držím pěsti a Ondra je drží přímo urputně, ať je mu brzo líp a vykoukne i ten zoubek!
29. pro 2007 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny,
Zuzko,moc,moc,moc gratuluju,přejeme s Vítečkem hodně zdravíčka a štěstíčka :dizzy_face: Dodej fotečky,ať se můžeme pokochat tou vaší malou princeznou :wink:
Tak jsem to holky se zoubkem zakřikla,Vítek je už asi čtvrtej den mrzutej,šahá si do pusinky,slintá jak bernardýn,do toho máme oba rýmu,tak statečně odsávám,čímž ho příšerně štvu,je to,jako bych se prala s chobotnicí,tak snad bude brzo líp.
Pidul,ještě mi paní nevolala,ale po Novým roce jdu k doktorce do poradny,tak se modlim,aby nám plavání nezatrhla,Víťa má poslední dobou hodně suchou kůži a občas i ještě sušší místa,tak ho statečně mažu a olejuju a modlim se,aby neměl ekzém,snad je to jen tou zimou a těma vrstvama oblečení.
Jo a zavedla jsem příkrmy,zatim zkoušim jen mrkev,ale je to sranda,největší,když si s pusou plný mrkve pšikne :grinning:
29. pro 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy.............. :grinning: posílám velikááááánskou gratulaci Zuzce a Terezce, hodně zdravíčka a štěstíčka, Zuzi lepší dárek jsi nemohla pod ten stromeček ani dostat vidˇ? :grinning: :grinning: :grinning:
My jsme na štědrý den byli u našich, takže moc příjemná atmosféra a všem jsme dali ten nejkrásnější dáreček takže Ježíšek byl trochu jiný než každý rok, udělali jsme Vánoční přáníčka do obálek a tam bylo, že v Srpnu přibude další štěstí do rodiny, takže nam do půlnoci drnčeli telefony, ale i tak to bylo moc hezké......
Bertíku, já jsem také dostala spodní prádelko, nooooo :dizzy_face: zatím se do něj vejdu, ale nevím nevím jak to bude za tři měsíce....jinak dostala jsem od mé polovičky digitální váhu, asi abych moc nepříbírala nooooo, :wink:

Holky chci vám popřát do nového roku jen a jen štˇastné chvíle s pr´touskama a rodinkou, hodně zdraví, štěstí a lásky......
................hezkého Silevestra Kačka
29. pro 2007 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
taky se pridavam mezi gratulace Zuzce a prckovi.
Tak to jsi mela porod super,jeee jak ja zavidim,ze to mas za sebou.... :sweat_smile:

Obema Vam preji moc moc zdravicka a at vse jde tak jak ma :wink:
jo a tesime se na fotky :slight_smile:
30. pro 2007 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz jak jste na tom s příkrmy...dávate už maso a ovoce? My s tím teda začínáme, ale příjde mi, že pak jí málo mléka (což je teda logický), když má zeleninku k obědu, ovoce odpoledne a kaši navečer, ale jestli mu to mlíčko nějak nemůže chybět? A vaříte někdo příkrmy nebo jen kupujete? Já jsem začala vařit a David to prostě nechce, i když mu to dávám smíchaný s tím co už zná a má rád ze skleničky. Vždy u toho vařeného dělá takové ksichtíky a plive mi to, ale vždy to teda nakonec sní, i když je to někdy boj...Ale jakmile vidí, že připravuji před koupáním kašišku, tak už otvírá pusinu a je celej hotovej, jak mu to chutná..
Na čajíky jsem se vybodla, prostě je nechce, max. do něj lžičkou dostávám švestkovou šťávu kvůli zácpe, ale i to je horor. Někde jsem četla, že děti tak cca do 8.měsíce žádné jiné tekutiny i když jsou na příkrmech nepotřebují a taky často nechtějí (to je asi náš případ), takže ho nenutím a až bude chtít sám, tak dostane...

Já už chci aby bylo léto, ta zima je hrozná, my než vyrazíme ven, tak to trvá 1/2hod. Připravit kočár (máme ho volně na chodbě, tak ho vždy rozeberu a každý den musím nandávat střechu a tak...), pak obléknout sebe, pak řvoucího a vzpínajícího se Davida a pak konečně hurá ven...v létě to byla pohoda...už aby bylo zase teplo...

Ještě mám jeden dotaz, jestli to je zase jen naše "vymoženost", nebo je to normální a přejde to. David se může zvencnout, když mě nevidí. Když třeba odejdu do koupelny nebo z místnosti, kde je, tak okamžitě nastane hysterický pláč. Když prostě zůstane na chvíli sám a nikdo se mu nevěnuje nebo není hodně zaujatý hraním-asi si myslí, že když odejdu a nevidí mě, že už se nevrátím...a navíc nechce být u nikoho jiného než u mě nebo tatínka. Nevím, jestli je to nějaká věková závislost, nebo co...
31. pro 2007 ve 12:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj..
Lendy my jsme na tom tak,že ty ze skleničky mu moc chutnaj,ale včera a dneska jsem dala Onďovi vařenou mkrev a kuřecí polívku... polívka mu po chvilce zachutnala,ale ta mrkev.. jak píšeš,prská to,plive a dělá se mu zle.
Čaj mu docela zachutnal malinovo-šípkovej,ale taky to není žádná sláva.
No a poslední dny jsem z něho úplně nešťastná,pořád kňourá,fňuká,pobrekává,když je sám,pořád se chce nosit nebo chodit za ručičky! A protože teď to není jiný,tak musíme jít ven :unamused:
31. pro 2007 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek