• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Ahoj holky, tak mi dneska byli na rehabilitaci po dlooouhé době, David je prý šikula, jdeme až za 14dní, že už jsme šikovný, tak nemusíme tak často. Ale pořád to není dobrý, no jo, já už jsem se tak nějak smířila, že ten 1,5měsíce mu prostě chybí a o to je pozadu, ale až bude velký, tak to nikdo nepozná, to akorát teď do roka se děti nejvíc učí a ty rozdíly jsou hodně znát...

Bertiku, moc díky za Evču Z. :dizzy_face: už si píšem :grinning:

Any - s prstýnky nevím, jen nedoporučuji zlatnictví na šalďáku a v pražský, co to má ten jugoslávec, manžel mi tam kupoval zásnubák a hrůza jednání, když jsem ho pak chtěla zmenčit a docela i pochybuji o pravosti kamínku...my jsme si vše vyřizovali přímo ve svatebním studiu a bylo to bez potíží. Vybrali jsme z katalogu dle své představy (no bylo to jednoduchý-hladký silný kroužek z bílého zlata), vyměřili velikost a přez net objednali a za pár dnů byli doma.

michael, tady ti asi moc s náušničkama neporadíme :grinning: :grinning: možná bertik...

pidul, tak ať je Ondráškovi lépe a brzy ať je fit :slight_smile:
11. led 2008 ve 20:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, dnes jsme se v noci budily jen na kojení :grinning: což je úžasný až teď ráno máme nějakou vzteklou.
Pidulo: děkuji za typ s kakáním, nevim jestli se vzteká protože jí to nejde nebo jestli má nějaký jiný důvod ke vztekání....
Michaelinko: nám naušnice propichovali přímo v porodnici, Terka jen kňukla a to bylo vše - já brečela už když mi jí odnášeli za ní..... :frowning2:
Kačko: to je dobrej nápad. Tak až budeš zdravá a cítit se na procházku tak se zaraz.
Dneska pořádáme oslavičku. Manžel měl narozky tak se sjede rodina.
Bertíku: v tom Tescu jsem neodolala a koupila jsem Terce taky nějaký ten hadřík :grinning: Na mě to zatim nemá cenu. :frowning2:
tak papa
12. led 2008 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj liberečandy,
tak dnes byl naprosto krásný den,vytáhla jsem Vítka na dlouhou vycházku a úplně jsem si to sluníčko vychutnávala,óóó,jak já už bych chtěla jaro :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Zítra se chystám na sociálku pro ty praštěný lejstra na rodičák,že by se mi chtělo,tak to teda vůbec ne,tak jsem to aspoň spojila s kávou s kamarádkama,nebyla jsem na ní asi měsíc,mám společenský absťák :slight_smile:
Lendy,gratuluju k úspěchům na rehabce,zasloužíte si to :dizzy_face:
13. led 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzkaex ahoj a myslíš že by mi to tam taky udělali?a nevíš kde jí to píchali?na tom novorozeneckým? a tys rodila v liberci,mě se vůbec nikdo ani neptal v porodnici jestli nechci dát naušničky :angry:
13. led 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

jéé holky to mi nedělejte s těma svatbama! :frowning2: Né samozřejmě vám to moc přeji, jen já se jí asi nedočkám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lendy - super zprávy z rehabky!

Jo a už jsem objevila druhý zoubek, co se nám klube :dizzy_face: :dizzy_face:
14. led 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
právě jsme se vrátili s Onďou z odběru krve-dr. mu ji brala pro kontrolu jak málo přibíral.Byl moc statečnej, plakal jen chvilku. A hurá konečně příbíráme , už váží 3210g, poprvé přibral 230g za týden. Tak to jsme asi z nejhoršího venku. Jen kdyby ho netrápilo to bolavé bříško. Už jsme zkoušeli všechno možné,nic moc nepomáhá.Asi půjdu do probiotických kapek.stojí sice 600kč, ale kdyby mu to mělo pomoct tak peněz nelituju.Nemáte s nimi některá zkušenost?
Michaelinko- s náušnicema mám stejnou zkušenost jao Zuzka, Káje je píchali v porodnici ve Frýdlantě, v Lbc se to nedělá - rychle se to hojilo a malá byla v pohodě, čím je mimi starší tím je to podle mě horší,může si i za ouška tahat,ale chápu dr., že to nechtějí dělat kdyby náhodou se tam dostala infekce,je to pro mimi nebezpečný.
Anu - my jsme se sice brali už před skoro 10 lety(utíká to, v červnu máme výročí a ani mi to nepřijde), my si tenkrát vše vyřizovali v Ml. Boleslavi, tady to byla včetně šatů katastrofa. Ale doporučuji na šperky pokud si chcete udělat výlet tak Sychrov- mají tam i příznivé ceny.
Lendy gratuluji Davídkovi k pokrokům, no prostě šikula chlap!
Pidula ať je Ondrášek brzo zdravý!
14. led 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
tak rýma je už lepší,ale včera malej dostal záchvat kašle,hrůza :frowning2: Ale v noci už to bylo taky lepší.Ale zase to vlezlo na manžela,asi se z toho nevahrabeme :angry:
Jinak na prstýnky taky můžu vřele doporučit Sychrov,my jsme si je tam taky nechávali dělat...já jsem viděla krásný prstýnky v nějakým katalogu,tak jsem jim to tam ukázala a udělali nám je přesně takový,a hlavně byly mnohem mnohem levnější :wink:
Jinak už jsem nervozní a naštvaná atd. z toho vítání občánků,nás prostě nikdo nezve :unamused: Onďulka tu cupitá za ruce,tak pak si tam asi dojde sám :grinning: a třeba nám i povypráví jaký to bylo :slight_smile:
14. led 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
pidula nás taky nikdo nechce vítat :sweat_smile:
14. led 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky, teprve dneska mi to od soboty hodlalo načíst koníka. nechápu :rolling_eyes: ale hlavně že už to zas běhá :slight_smile:
Tak prstýnky jsem zamluvili v tý Moskevský, opravdu super přístup a poloviční ceny než jinde. Pavel si naivně myslel něco o termínu v půlce února, ale máme ho až v půlce března. A to budeme mít jen formální úřední akt, jenže naši svědci můžou jen dopoledne a to je v pátek právě to vítání občánků. Proto je to až za dva měsíce. Takže jsem byla včera docela otrávená,, protože mají napsáno od-do, ale ve skutečnosti to tak není. Ale to je jasný, když v pátek je to bez poplatku pro radnici,že? Pavel si mě dobíral, že by nechtěl vidět, jak bych zvládla svatbu pro 40lidí (jak chtěli jeho rodiče), když mě tak vytočilo, že to nedopadlo podle mýc představ. Máme to až v 12:30 a naši svědkové otevírají ve 14h čajovnu, takže nestihnem ani společný oběd. Možná je ukecám, aby otevřeli o hodinu dýl, uvidíme.
Takže Sluníčko, žádná romantika se u nás asi konat nebude :confused: ikdyž jsem to měla původně v plánu, alespoň trochu.
V sobotu jsem si užila báječnou slavnostní náladu, ale včera jsem upadla do splínu.

Ale dneska se z toho dostávám, asi půjdu do sklepa rořezat pár prázdných krabic,, co tam jsou ještě dýl než já tu bydlím, potřebuju někde ten vztek vybít.

Na ten test na cukrovku jdu příští týden v pátek, a dostala jsem magnézium, jinak vše v pořádku, bříšo mi změřila, ale nekomentovala. Ale včera na cvíču si zas mysleli, že čekám dvojčata... :rolling_eyes: :angry:

V rádiu nám vyhrožují chřipkovou epidemií, tak ať na vás někdo nenaprská! Aníš
15. led 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Jaku,tak to je fajn,že přibíráte,Ondrášek už je chlapák :grinning: S kapičkama zkušenost nemám,tak ti neporadim,je to dost penízek na to,že výsledek je nejistý,ale kdyby mu to mělo pomoc,tak proč ne :slight_smile:
Aníš,nestraš s chřipkovou epidemií,nejdřív jsem byla nemocná já přes svátky,pak Víťa a teď pro změnu zase frkám já,už mě to točí :frowning2: :angry: Jo a jsem ráda,že jste si v Moskevský vybrali :slight_smile: Takže od půlky března z tebe bude mladá paní,super :sweat_smile:
Dnes jsem holky objevila druhý zub,pravá horní jednička,už má pravou dolní,tak se mu bude pěkně kousat na stisk,ale v tom případě já přestávám kojit,to nebude žádná sranda,až mi udělá piercing bradavky :grinning:
A zítra jdeme konečně do bazénu,tak snad do toho už nic nevleze,protože se těšim moc :dizzy_face:
A poslední očkování taky za námi,krásně jsme ho přečkali,ani nebyl mrzutej a mohli by nás očkovat i častěji( :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: )páč po tom spal v noci až do šesti do rána,už ve čtyři jsme ho kontrolovala,jestli vůbec dýchá,jak to bylo podezřelé :confused: :wink:
16. led 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my máme první plavčo za sebou, bylo to hezké. Ale hodně krátké, ikdyž prťousovi to stačilo. Neplakal jen jsme se tam oba dva rozkoukávali. :grinning:
16. led 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé,tak to se máte,já se docela bojim,aby Víťas neřval,ale co by se dalo dělat,tak vyrážku máte za sebou,to je prima :slight_smile:
16. led 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
viono no vyrážka není za námi úplně, ještě jí trochu má, ale chtěla jsem vyzkoušet, jestli ta voda jí bude opravdu zhoršovat. Zatím nic, takže dobrý.
17. led 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
17. led 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak jsem se konečně dočkala :slight_smile: ,26.2. jdeme na vítání občánků :grinning: :grinning: :grinning:
slunicko taky vám to přišlo??

zabza9-ahoj :wink:
17. led 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
pidulo, jojo teď jsem to chtěla napsat!! a ty jsi mě předběhla! ty jdeš taky do Vraťáku??
17. led 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj slunicko do Vraťáku :wink:
17. led 2008 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé tak to se tam uvidíme, to je dobrý :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. led 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Pidulo,
tak koukam, jak Ti Ondrasek roste a jak je sikovny, ze uz stoji.Jak se jinak mate? Asi dobre, vid. Ja tu dlouho nebyla, nejak jsem nestihala, nejsem ani schopna dat sem fotky naseho Juliska atd. No ja cekam, ze nam Julisek zacne tak do tydne lezt. Je tedy hodne zivy, pri prebalovani je to fakt "porod", jsem zvedava na nej, az bude lezt a co teprve chodit. No tak se zatim kocicky mejte a ja se snad brzy zase ozvu... papanek
17. led 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, kdyby někoho zajímalo nošení dětinek v šátku a chtěl by se to naučit, tak tady dávám odkaz na kurz ve Studiu Beruška v Jablonci. www.studioberuska.cz :grinning:
18. led 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Eliz :slight_smile: ,jsem si zrovna nedávno říkala,jak se asi máte s Julískem,že jsem Tě tu dlouho neviděla :wink: Máme se dobře,akorát teď je to blbý počasí,tak pořád nějaká rýma a kešel,ale snad už to bude dobrý.Tak šup sem nějaký fotečky,jsem na malýho hrozně zvědavá :wink: :slight_smile:
18. led 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak máme třetí zub a čtvrtý na sebe asi taky nedá dlouho čekat,je to fofr :grinning:
a taky se musim pochlubit,jak se mi moc líbilo plavání a Vítkovi asi taky,vůbec se nebál vody,ručičkama sám cákal,smál se,instruktorka je moc příjemná a hodná,byla to první lekce,tak jsme plavali asi jen dvacet minut a jinak jsme povídali,ale příští týden už budeme ve vodě plnou půl hodinku,prostředí je čisté,přijde mi to tam takový rodinný,tak jsem zatim moc spokojená :slight_smile: :dizzy_face:
18. led 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, teda vionu, to se teda Vítek tozjel s těmi zoubky :grinning: my teda pořád nic a to ho to přitom trápilo tak brzo...no pak se to asi zastavilo a prostě nic...

holky a kam chodíte na to plavání a kolik vás tam je ve skupině?

David je pořád nemocný (už měsíc!!!), máme třetí léky a nic už nezabírá...ach jo...my se toho plavání prostě nedočkáme... :angry:

jinak rehabka to nějak zakřikla, že je šikula, teď mě zase strašně trápí, jelikož pokrok žádný, a jsem z toho zase nervózní, už tu na MK ani nekoukám do alb na mimča, protože mě mrzí, kolik toho ti i mladší špunti umí a ten náš mrňous skoro nic... :pensive:
19. led 2008 ve 21:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy já chodím do bazénu a minule jsme byli 4miminka, jen jedno bylo stranou, protože hodně brečelo.
20. led 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,chodíme do zlaťáku,jsme ve skupiáně tři,ale to jen proto,že jsme kamarádky,později nás rozdělí a budem chodit po dvou,aby měli mimča víc místa na řádění:slight_smile:
Lendy,se zoubkama se rozjel,to máš pravdu,ale v noci dostal teploty,měl i přes 39,jinak mu nic není,jen má trochu rýmu a je chuděrka moc mrzutej,tak si myslim,že je to k těm zubům :frowning2: :cry: teď spinká,tak jsem zvědavá,na jak dlouho :unamused:
Koukám,že Davča taky marodí,tak snad budeme všichni brzo zdraví :slight_smile:
Nebuď smutná,on se Davídek zase rozjede,až to budeš nejmíň čekat,všechno dožene :wink:
20. led 2008 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem si dala na chvíli od koníka pauzu :dizzy_face: .
U nás nic nového, máme dva zoubky, takže tehle týden byla Kačka docela dost protivná, furt kňourala a kníkala. Teda já to přisuzuju zoubkům :confused: . Tak jsem ji dnes dala Panadol Baby sirup, páč mi někdo řekl, že je to i na bolest zoubků ( no píšou to tam i na obalu ).
Jo a potřebuju zase radu - Kačka se sama ještě neposadí, ale my ji občas posadili třeba na gauči a jí se to děsně zalíbilo :rolling_eyes: , takže teď furt chce sedět ( je pravda, že když sedí, tak je moc hodná a hraje si :pensive: ). Ale ono to není správné, co ...ach jo.

No já už se taky těším na to plavčo, Kačka koupání miluje.

Tak ať se vám vaši miláčkové brzy uzdraví a zatím papa
20. led 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj bertiku, k tomu posazování: já teda na to mám trochu jiný názor než většina, ale jsem prostě dost ovlivněná informacemi z rehabilitace a od holek co mají také nějaké potíže jako my s Davídkem:
takže, pokud si mimčo samo nesedne, nemělo by být posazováno ani o oporu, i když většinou se mu to samozřejmě líbí, je spokojené a mamině se zdá, že vlastně sedí samo a nic se neděje. Jenže dokud si dítě samo nesedne, zbytečně se mu zatěžuje páteř, jelikož hlava je oproti tělu pořád moc velká a bohužel předčasné posazování není dobré pro správné zakřivení páteře a pro správný vývoj svalíku kolem páteře. Samozřejmě, že někdy je to vše O.K. a nic se neděje, ale na druhou stranu jsou i batolata se skoliozou nebo se tyto potíže objeví až v pozdějším věku. Myslím, že děti si sami sedají kolem 9.měsíce, tak osobně bych ještě pár dnů s tím posazováním počkala (utečeto jako voda) než abych něco urychlovala jen proto, že se to mimču líbí...já prostě zastávám takový názor, že v 1.roce se mimča naučí strašně moc věcí a sami, rok je velmi krátká doba a nejsem zastáncem toho tuto dobu nějak urychlovat a zkracovat např. taháním za ruce do sedu, předčasným posazováním, podsouváním nožiček při lezení atd...ty děti si prostě sami určí, kdy co budou dělat.
Toď můj názror, ale jak říkám, většina mamin takový názor nebere, ale záleží na každé mamině...

Samo, že Kačku na pár minut třeba 2x denně posadit můžeš, ale ne na moc dlouho, s oporou a aby neseděla úplně rovně. :wink:
21. led 2008 v 09:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy1 plně souhlasím s tvým názorem!
21. led 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taktéž plný!!! souhlas s Lendy! To samé i chození za ruce-na jedné diskuzi jsem četla, jak se mamina chlubí s 4 měsíčním miminkem jak chodí za ruce, každé mimi má na všechno svůj čas a pokud vývoj probíhá tak jak má, tak se ke všemu dostane samo. To samé i s nočníkem. Kája byla z okolí naprosto poslední dítko které ještě nebylo posazované na nočníček a byla první které bylo na necelých 2 letech bez plínky i noc - prostě nadešel správný čas.
My dnes jdeme s Onďou odp. do poradny, tak jsem zvědavá, jak nám nabral, ale už to vypadá moc dobře. Jen se mu objevila tříselná kýla, mám z toho docela obavy, 4.2. jdem do chirurg. poradny a uvidí se co dál.
Objednala jsem mu přes MMB houpací vibrační lehátko Fischer Price od mimi po batole, nemáte ho taky některá? Těším se, až nebudu muset věčně drkocat to obyč.. :grinning: a líbí se mi využití křesílka i pro batole.
21. led 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem to dneska nevydržela a raději jsem si Vítkem zašla k doktorce a ta mi potvrdila,že je malej nemocný od zubů,předepsala nám gel na dásně,tak jsem zvědavá,jestli mu to uleví :confused: Jinak jsem se dozvěděla zajímavou věc a to,že když dětem lezou zuby,snižuje se jim imunita a jak jsou oslabený,pochytaj k tomu všemu ještě rýmu,kašel,nebo prostě nějakou jinou virózu.Tak teď už se nedivim,že je už po druhý za leden marod.
Bertíku,já se taky přiznávám,že několikrát za den mi Vítek sedí na klíně,samotnýho ho teda neposazuju ani nevypodkládám polštáři,ale já bych ho v náručí v leže už neudržela,chce prostě vidět.Na druhou stranu ho mám často na dece,nejčastěji vleže na bříšku,tak snad se to tim vykompenzuje :wink:
Jaku,tak to jste určitě objednaný k doktoru Hájkovi,on má na starosti dětičky,je moc hodný,snad dobře dopadnete :wink:
Tak se mějte fajn holky,čauvec :dizzy_face:
21. led 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek