• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Ahoj holky......tak po delší době zase na koníkovi, dneska jsem byla u Mudr. a jsme v 10.týdnu měříme 2,7 cm a už jsem viděla poprvé bití srdíčka, jsem z toho na měko jsem musela zamáčknout u pana doktora slzu, je to moc hezký pocit, když víte, že ve váš je nový život.....
jen mě stále trápí nevolnosti snažím se jíst pravidelně, ale prostě to v sobě neudržím, ale už nechodím na záchod tak často, dostala sjem čípky na nevolnosti, tak snad mi trochu pomůžou, teda stále chodím do práce snažím se to ustát, ale někdy je to dost obtížné.....večer mi trochu natýkají nohy ale je to i z práce, zatím si to moc neužívám, ale snad to brzo přejde, jen ty svatební přípravy mi tedˇ moc k těm nevolnosem nepomáhají, dneska se jedem podívat do Turnova na prstýnky a já na nějaké šaty, pač se do těch svých ušitých už nevejdu. :wink:
Tak jsem se dočetla že vaše mimísci dělají pokroky, tak moc blahopřeju......jen tak dál :dizzy_face:
Mějte se krásně ............... :grinning:
21. led 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko to je krásné, úplně jsem si vybavila, jak já jsem tu kuličku viděla na ultrazvuku. A vypadá to stále na dvě miminka nebo jedno?
21. led 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé sluníčko jsem v tom včerejším dojetí úplně zapoměla napsat, že je tam opravdu jedno miminko, trochu mi spadl kámen ze srdce, jelikož v rodině dvojčata máme, tak jsem s tím tak trochu i počítala, ale nedokážu si to představit mít dvě. Můj Mudr. mi včera říkal, že pan doktor v nemocnici když mi dělal UTZ a konstatoval, že to možná vypada na dvě, tak si mohl splést žloutkový váček ze kterého se mimi vyživuje, než se utvoří placenta a pepeční šňůra,bylo to ještě hodně malé, takže jsem 4 týdny byla v napětí zda jedno nebo dvě. No i kdyby to dopadlo tak nebo tak, tak hlavní je aby to bylo zdravé..... :grinning:
PS: myslím, že mě jedno bude bohatě stačit....... :slight_smile:
22. led 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko hezký fotečky :wink: Já jsem se taky bála dvojčat :wink: taky je máme v rodině,taky se mi trochu ulevilo,když mi tenkrát doktorka řekla,že je tam jedno :sweat_smile:
24. led 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Kačko,ještě jednou moc gratuluju,hezky si to těhotenství užívej a opatruj se :wink:
Holky,já mám teda tejden na nic,ty zuby nám dávaj zabrat oboum,přes den mám Vítka furt na ruce,protože je uřvanej(teď jsem ho tea zrovna uspala) a v noci od půlnoci se mi budí snad po půlhodině,chce opět chovat,řve,hrůza,jsem zvyklá vstávat k němu v noci často,ale tohle už je i na mě příliš,jsem totál,nejhorší je,že nevim,jak mu pomoct,dásničky masíruju,občas mu loupnu čípek na bolesti,ale nechci mu je dávat zase moc často,tak jen útrpně čekáme,až se ten čtvrtej mrcha zub prořeže,už prosvítá pod dásničkou,dávám tomu den,maximálně dva :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a ještě mi stále sabotuje příkrmy,nechce ani kaši náš otesánek,chce jedině prso a dnes se stalo přesně to,co jsem očekávala,hryzl mě,já se lekla,zařvala,on se lekl,rozeřval se,já s nim,protože to bolelo jak mrcha a on přestal brečet,koukal na mě,jak nad nim brečim a ještě se mi začal smát,had mrňavej :angry:
Lendy,koukala jsem na volný diskuzi na ty úžasný stíny na oči,co jste objevili,ty nalíčený oči vypadají fakt krásně,jsem zvědavá,jak s nima budeš spokojená,mám taky nutkání si je pořídit,jen nevim,co bych dělala s dvaceti odstínama,to bych je měla na celý život :slight_smile:
24. led 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mrkněte na tuto diskuzi, fakt smích nemůžu :grinning: :grinning:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=45875&vGroupOffset=0
24. led 2008 ve 12:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
viono, no na ty Nyx se moc těším, jsem zvědavá :grinning: a můžeš si vybrat jen některé, nemusí se objednávat všechny(já právě vím, že určitě všechny nevyužiju, tak hned je šoupnu na Aukro)...teď jsem ještě objevila něco úžasnýho (už mám asi 4 kousky doma) - ww.lush.cz - fakt nádherný, voňavoučký serepetičky, příští Vánoce mám inspiraci na dárky :wink:

viono, ach jo, to je mrzutý s těmi zoubky, co? A nepomáhá ani ten gel v kombinaci s čípky?
Jo a s těmi příkrmy, jsem teď psala můj postřeh do diskuze začínáme s příkrmy..., že když mi David nechtěl jíst, co jsem uvařila doma, tak jsem mu to hooodně zředila, aby to rovnou jen polykal a nepřavaloval v puse, tak si asi zvykl na novou chuť, postupně jsem ubírala vody a teď jí všechno kupovaný i doma vařený...

slunicko, tak to je paráda, že v tom bazénu je jen takhle málo mamin, jsem čekala, že to bude horší...a kudy tam chodíš s mimčem, mají tam nějaké speciální místa pro mimča? a co s kočárem?

Kačko, tak pěkně užívej těhotenství, uteče to jako voda :slight_smile:

Bertiku k tomu sezení, někde jsem tady v nějaké diskuzi viděla radu maminy, co s těmi dětmi, co chtějí už sedět a sami to nezvládnou, se po tom mrknu, jen nevím, kde to bylo, právě že to vůbec nebyla diskuze o sezení-jdu hledat...

A u nás nic nového, čeká más zase cesta do Prahy na rehabilitaci, jelikož tady v nemocnici mi nedokáží poradit, co s Davidem, aby cvičil jak má...a rovnou malého zkoukne i neuroložka, jelikož je strašně moc opožděný a jsem z toho pořád ve stresu :pensive:
24. led 2008 ve 13:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, mám to:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=42302&vGroupOffset=0&vOffset=0

sice je to diskuze o otáčení, ale teď se tam nějak začalo řešit posaování...
24. led 2008 ve 13:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy,tim gelem mu právě ty dásně masíruju,ale přijde mi,že mu to uleví vždycky jen na chvíli,čípkama ho taky nechci rvát furt,když už nemá skoro teploty,tak jsem z toho jelen.
K těm příkrmům,na jiným diskuzním fóru jsem si přečetla,že můžu dávat k zelenině i kukuřičnou krupici a jáhly a tak,tak jsem dnes zkusila pokus,pže mám doma nemléčnou kukuřično-rýžovou kaši,uvařila jsem trošku špenátu ve vodě,loupla k tomu trochu tý kaše,pak to mixla,vypadalo to teda šíleně,zelený-brrr,ale na chuť to šlo,snědl mi asi šest lžiček,což považuju za úspěch posledních dnů,ale to nechutenství taky přičítám zubům,jsem se to dočetla na netu,že to u prořezávání bývá.tak zkusim příště víc dořídka,jak píšeš,snad zase začne brzo baštit :slight_smile:
24. led 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy - jojo mají tam vlastní kočárkárku a vlastní šatnu pro maminky s miminkama. Je tam spousta podložek, kam odložit dítě, je tam mikrovlnka, jídelní stolečky, nočníky. Takže zázemí docela dobré. když odcházíme tak jsme tam tak cca 5-7mamin+děti a dá se to, každá si najde svoje místečko a některé odchází dřív jiné později. Jsem tam zatím moc spokojená.
24. led 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jdu vás pobavit historkou co se mi dneska přihodila. :slight_smile: Máme doma 7 ptáčků chůviček, jsou to takový veselý a užvaněný :angry: vrabci. A když jsem dneska přišla z města, tak jsem už hned slyšela, že se ozývají jinak než normálně. A oni pracanti při koupání shodili napáječku a rozlítli se z klece po bytě. 5 jich kempovalo na sluníčku v obýváku na zemi a dva v ložnici na peřinách :angry: . nejdřív jsem měla vztek ale pak jsem je vyhnala alespoň z ložnice a sledovala jsem je asi hodinu jak hospodaří v obýváku na zemi. Chtěla jsem je nalákat do klece na vodu, ale nedokážou se trefit. Tak jsem je pak musela honit po bytě. Chytám je do tesco pytlíku, v ruce bych je rozmáčkla. Asi půl hodinu jsem lítala jak blbec :stuck_out_tongue_closed_eyes: nemůžu se už ohnout tak rychle, takže to záhy poznali a lítali 10 cm nad zemí.
Dostala jsem je všechny, ale chvílema, když se mi zašili někam pod nábytek jsem měla chuť na ně vzít vysavač :sunglasses: :grinning: :grinning:
Mám tenhle týden takovej ulítanej, doktoři, návštěvy, dokonce i kultůra, docela super :slight_smile: zítra jsu na tu glukózu, jsem docela zvědavá, ale rozhodně se netěšim :slight_smile: snad se tam sejde dobrá společnost.
Uchvátila jsem v knihovně tu Něžnou náruč rodičů a fakt skvělý, potřebavala bych střih na ten mantinel nebo loktuši co mají v košíku na fotkách, je to hrozně pěkný :slight_smile:
Zatim zdar a dobrou náladu přeje A.
24. led 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,napsala jsem taaak dlouho zpravu,asi pred 2 dny,ale konik nejak blbnul a neulozilo se to a uz se mi to znovu nechtelo psat :sweat_smile:

Tak jsem se dneska byla zapsat do porodnice,tak jsem ji tak trochu okoukla,asi nejhezci budova tady v nemocnici.

Ve stredu jsem kooonecne byla na te cukrovce tom OHTT(nebo jak to je) :grinning: :sweat_smile: jeee to byl hnus fuj fuj fuj,ale ustala jsem to a snad to bude ok,predstavte si,ze na me sestricka zapomnela stim poslanim na ten test,to je super co,sla jsem tam v 32 tydnu!!!! doufam,ze to bude dobry.

Zitra si chci volat na ten predporodni kurz,tak uvidime.
V pondeli jdu k doktorovi pro vysledky a na UTZ,tak se uz tesim jak je Vasik velky....

Holky(maminy),pila jste nektera ten malinikovy caj?
diky a zase pisnu Lenka
24. led 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak te´d jsem napsala story jak blázen a ono se to neodeslalo :sweat_smile: :angry: :angry: :angry: . Tak znova -
Viono - dost mě pobavila tak vaše kojící - kousací akce :grinning: . Jinak u nás je to s těma zubama podobné - Kačka je přes den děsně protivná, furt kňourá, kníká a absolutně není schopná si sama chvíli hrát...dřív dopo usla tak na 20 min. Dnes je to normálně boj, nemůže usnout a dnes nespala vůbec. Odpo spala tak dvě až tři hoďky a dnes už jen hoďku. O to víc je pak večer protivná. Ach jooo, začínám z toho být fakt hotová.
Aní - sem se nasmála, když jsem si představíla, jak doma honíš ty opeřence :grinning: :grinning: :grinning: . No máš to aspoň místo těhu cvičení :dizzy_face: .
Lendy - díííííky moc, hned na to juknu. Pokud to ještě dnes stihnu, tak sem vložím foto, jak Kačenka "leží" v polohovacím lehátku. Jooo a jak jsme se potkaly, tak já Davídkovi říkala Ondrášku, viď :zipper_mouth: . Se omlouvám, mám v těch mimi už bordel :dizzy_face: .
24. led 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koblížku, prosím pěkně, napiš sem co zjistíš o těch kurzech, někde mají napsanou docela pěknou a přehlednou informaci kdy a co se koná, ale zrovna tady to ještě nějak s tou komunikací vázne. jdu na ten test zítra a vůbec nevim kde to budu hledat... :unamused: Jinak já mám pocit že mám záchvat maniakálního studia toho co se týká péče o novorozeňátko a tak vůbec. Pořád mě trochu děsí riziko preemklapsie, tak se snažím vědět co nejvíc už teď.
Za týden přijedou naši s postýlkou a šicím strojem a hromadou věcí a konečně začnu dělat pokojíček.
dneska jsem u Fryče viděla naprosto boží leporelo a posouvacíma obrázkama, rozhodně to pořídím, ikdyž je na to fůra času. a víc by mě měli zajímat třeba lahvičky. :slight_smile:

Bertíku, dík, někdy jsem si připadala, že tvořím bojové umění Cesta těhotné bojovnice. Když jsem se zvedala ze dřepu v otočce na jedné noze a zoufala mávala igelitkou :slight_smile: :grinning: :grinning: a vrabec frrrrrrrr střemhlav někam do druhého rohu místnosti :angry: Ale byla jsem fakt potom tak protažená a uhnaná, že jsem si řekla, že dneska cvičit nebudu :sunglasses:

Viono, pamatuju jak máma vždycky rezolutně sebrala bráchovi prso když jí kousal, a jak jí tekla kolikrát krev. On pak třeba i jen provokoval, že nekousnul úplně a čekal co udělá. Auu Auu :confounded: vždycky mu to nejdřív vysvětlila, a když kousal dál tak se nenechala a nechala ho vydusit. A kojila ho do dvou let, takže se rychle naučil jak nekousat.
Achich achich, tím si projdem všechny, co kojíme nebo budem kojit :wink:

Dobrou a krásné sny všem malým i velkým! :slight_smile:
24. led 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, Viono píšu kontakt na toho zubaře, úplně jsem na to zapoměla. je to MUDr.Juříček, Vladštejnská tel 485 111 178. Tak to zkus, snad tě vezme :wink: .
24. led 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky potřebuji poradit se sestavou bytu :sweat_smile: .
Bydlíme v baráčku. Dole kuchyn, koupelna, obývák a jídelna. Nahoře je mrnavej pokojík a ložnice. Schdoy nahoru jsou dost prudké. A já pořád nevím jak to udělat až bude mimčo. Máme na mimi připravenej koš na kolečkách a postýlku. Nejdřív jsme mysleli,že v ložnici bude postýlka a přes den budu mít mimčo dole v koši.
Jenže pak jsem se bála těch schodů a měla jsem návrh tu ložnici přesunout dolu místo obýváku. Obývák dát místo jídelny abych nemusela po schodech s mimčem.
Ale ted rozmejšlim tu první variantu a furt nevim. Myslíte že mimču nebude vadit že je v noci v postýlce a přes den v koši?
Ja mám otázky že jo!?Já se bojím aby jsme s mimčem nespadli na schodech.......
Díky moooc :wink:
24. led 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
A díky za ty rady s plínkama. Pořídili jsme ty z DM drogerie, nechala jsem si tam udělat tu slevovou knížku pro maminky :wink: pa
24. led 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
berundo naopak, je to jen dobře, když mimčo dáváš do postýlky jen třeba na večerní a odpolední spaní, zvykne si, že v postýlce se má spát a nebude si chtít hrát a tak...u nás to funguje na 100%-spaní v postýlce, hraní mimo. A když byl úplně maličký, tak spal pořád, takže jela jen postýlka nebo kočár na spaní :grinning:

any, ty brďo, raději to nestuduj, víš co, čím míň toho víš, tím líp a nemáš strach :grinning: , ale na druhou stranu když máš info, tak tě nemůže nic překvapit :wink: taky jsem se smála historce s ptáčky :grinning:

bertiku, to máš jedno jestli to je Ondrášek nebo Davídek, je to kluk, to stačí :grinning: :grinning:

koblizku je to hezký i ve venitř, o proti třeba Ml. Boleslavy, kde byl 1 záchod i pro 10mamin a sprcha byla na heslo, pokoje po 4 - hrůza, Lbc je proti tomu luxus :grinning:
24. led 2008 ve 21:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beru já chodím s malým po schodech (jsou dost kolmý) několikrát za den,vždycky když chce spát,tak ho vynesu do ložnice,aby spinkal v postýlce.Naučil se to dobře,když ho chci uspat na gauči,tak se kroutí a je protivnej,prostě postýlka je na spinkání,jak píše Lendy.Jo a když byl uplně malinkej,tak jsem ho přes den taky dávala do koše ,to mu bylo jedno kde spinká,na noc byl v postýlce.Ale ode dvou měsíců spinká jen v postýlce,v koši se mu už pak nelíbilo. :wink:
24. led 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koblížku, já pila maliník

Ani - tak lahvičku jsem neměla ani do teď nemám ani jednu. řekla jsem si, jestli bude třeba, tak si jí koupím po porodu. A mám fóbii z opeřenců, takže to co jsi dělala - honila a chytala ptáky - mě děsí a nahání husinu :sweat_smile: . Jo a já jsem rodila předčasně, tedy vyvoláním, kvůli zvýšenému tlaku, tak se klidně ptej! Ale je fakt, že jsem o tom nic nevěděla ani o vyvolávaném porodu a myslím, že to bylo mnohem lepší, že jsem nevěděla co mě čeká a nechala jsem to čistě na doktorech.
25. led 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkyyyyy, Kačka mi teď zase plakala na přebalováku a já najednou uviděla v pusince, že se nám klube asi další zoubek - je nahoře, ale určitě to nebude jednička, normálně to vypadá, jako by jí lezl spíš špičák :sweat_smile: :sweat_smile: . Je to vůbec možný??? :confused: :confused: :confused:
25. led 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík....holky moc děkuju.
Pidilo děkuju za pochvalu za fotečky, jsem si řekla, že snad to nejhorší mám už za sebou tak si můžu založit albumek....snad vše bude probíhat dobře, ale těhule mají o to strach asi celé těhotenství aby vše bylo OK. :grinning:
Any tak čtu, že se doma asi moc nenudíš, když občas necháš zvířátka proběhnout po bytě.... :grinning:
Jinak balhopřeji Kačence k dalšímu zoubku, to už aby maminka pomalu sháněla zubaře......... :grinning:
25. led 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
berunka:ja to taky tak mam stim rozmistenim tech pokoju.Tak to budu delat tak,ze pres den budu mit maleho v kose dole,mam ho na koleckach a na noc si ho budu brat do loznice a bude spat v tom kosi,ze zacatku urcite kdyz bude uplne malinkej a pak postupne ho budu ucit do postylky v pokojicku,mame ho hned vedle loznice a budu muset mit chuvicky a otevrene dvere kvuli kojeni,tak snad to bude snaset dobre a bude to tak,jak pisu,ale nikdy nevis vid? :grinning: taky se muze stat ze nam kos bude cestovat hoooodne slouho nahoru a dolu :grinning:
uvidime :wink:
Ani:dneska jsem se vubec nedostala tam zavolat na ty kurzy,takze v pondeli.Ale u zapisu jsem dostala takovou brozurku a tam jsou ty kurzy a cviceni v te nemocnici a tam u toho cviceni pisou ze je vhodne pro zeny po 30.tydnu.
dale v nabidce:
gravidjoga
brisni tance pro tehotne
predporodni kurzy
kurz pece o dite
prednasky o kojeni
moznost prohlidky porodnice

Objednavky na techto cislech:
pohybove aktivity:602 172 586
predpor.kurzy: 485 312 713,485 312 903
prednasky o kojeni:485 312 766
pa Lenka
25. led 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, sem prdla do alba "dokumentaci", jak mi Kačka sedí v lehátku :frowning2: . Dneska byla celý den taaaaak hodná, zlato moje.
Jo víte, že na plavání kojenců přispívá VZP...myslím že tři až pět stovek.
Pidulo - jukla jsem po dlooohé době do vašeho albíčka - juuu Ondrášek je už tak velký! A on se už staví? No je to medvídek :dizzy_face:
25. led 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
bertiku:kacenka je princeznicka a v tom lehatku asi pekne dohlizi na mamiku kdyz neco dela v kuchyni :slight_smile: Co zoubky,uz je to lepsi? :wink:
25. led 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé a já teď koukala na kačenku :wink: ta má kukadla, kukačka krásná :slight_smile: .S kalhotama na hlavě jí to sluší :grinning:
jj Onďa se staví a rád chodí,snažím se to nepřehánět,on je schopný chodit "pořád".ale chvilinku ho vždycky nechám :pensive:
Ale dneska v noci mi dal,šla jsem spát on se po chvilce vzbudil,povídal si,hrál si s medvědem a pak křik.Nešel utišit,teda když jsem zkoušela dát dudlíka,pohladit,dát pusinku a jít.Tak jsem kolíbala :frowning2: Položila jsem ho zpátky do postýlky a nanovo...tak jsme usnuli spolu v posteli :sweat_smile: uličník jeden,nějak to na mězkouší.Myslím si,že zoubkama to není,zkouším mu přejíždět dásničky a to se vždycky začne ještě víc vztekat :unamused: .Tak doufám,že dneska to bude lepší,ťuk ťuk ťuk.
25. led 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Any,super příhoda s vrabčákama,jsem se pobavila,to prcek v bříšku asi netušil,co se děje :grinning:
Berundo,díky za telefon,ale já už zubaře sehnala,Any mi dala kontakt a vyšlo to :dizzy_face: její zubař je moc milý a vezme mi i Vítka,dokonce už mi teď po telefonu řekl,jak mám Víťovi o zoubky pečovat teď,když teprve rostou :slight_smile:
Bertiku,gratuluju k dalšímu zoubku,jo a ty fotky v tom lehátku jsou fakt super,Kačka si tam hoví pěkně :slight_smile:
Koblížku,taky moc hezký fotky máš,obdivuju Vašíkův pokojíček,krásně jsi mu to tam připravila a ty už máš taky hezký bříško :dizzy_face: :wink: Jak jsi tady psala o tom cvičení v porodnici,tak to,že se má chodit cvičit až od 30tt už neplatí,ještě když jsem chodila na těhu cvičení já,tak cvičitelka říkala,že se má začít chodit už mnohem dřív :wink: Na kurzu jsme s manželem byli,celý to trvalo asi dvě hodinky,nic novýho nám tam vcelku neřekli,ale je dobrý,že ukážou porodní sály,apod.
Pidulko,to teda zírám,jak Ondrášek stojí,je moc šikovnej,to Vítek se naučil v prosinci otáčet ze zad na bříško a od tý doby nic nového,no nechám to na něm,má času dost :sweat_smile:
Jo a na plavání přispívá VZP 1000 kč,teď to kamarádka zjišťovala,to je fajn :slight_smile:
Tak se mějte hezky a užívejte víkend
26. led 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda všem :slight_smile:
jsem ráda, že vás chůvičky taky pobavily, dneska mě zase zdrhly, musím dávat na krmítko gumičku, jsou nějak oprásklý :angry: ale já už jsem mistr lovec Panpanini a za chvíli byly zpátky. Jen jsem jim slíbila, že příště otevřu balkon a nazdar :grinning:
sluníčko, kdyžtak je schovám z obýváku jinam až k nám pojedete. Jinak já mám taky vysokej tlak, vlastně na to mám riziko, ikdyž teď zrovna mi docela spadnul,tak jsem zvědavá co na to v poradně v úterý řekne.
Já jsem naučená všechno studovat dopředu, spíš mi to právě dává jistotu. Mám to tak naučený asi už ze školy, máma se mnou kolikrát probírala látku dopředu. škola u nás stála za prd,takže to bylo doma rozdělený, matiku a fyziku babička a obě s mámou všechno ostatní. Na střední jsem odrodila něco selátek a nějaký telátka, takže vím jak to vypadá :wink: jde mi spíš o úlevový polohy a podobně, i při měsíčkách mě chytaly křeče do kříže, takže si nedělám žádný velký iluze a počítám s bolestma do zad. Proto taky cvičím a chodím ještě na orientální terapii. Máma měla dva příšerně těžký porody a jednoho císaře, to je možná taky důvod, proč mám potřebu to takhle studovat a připravovat se, taky určitě to má důvod i v babičce gynekoložce :slight_smile:
koblížku - ve skutečnosti mají cvičení který je hlavně protahovací - vede ho rehabilitační sestra - chodím v pondělí od 16h, pak je ještě od 17h a nějak ve středu. Je to fajn, člověk se protáhne a zároveň si zarelaxuje.
Kde mají ty břišáčky, ale ani nevědí ... někdo je dělá a někam se přestěhovaly ....
o gravidjóze se ani nezmiňovaly. Mě jde o to, jak často ty kurzy opakují abych to tak nějak naplánovala. Vim, že mám ještě čas,ale radši mám přehled. :slight_smile:

Máme asi výtěze soutěže o jméno - Matěj nebo Barborka - :grinning: :dizzy_face:
Ahojda a mějte se krááááásně a dobrou noc! A.

PS: co nějaký srazík?
27. led 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
nejdřív mám dotaz na maminy s dětmi: co už povídají vaše dětičky? Jaké všechny souhlásky už umí, jako ba, ta, ma...jen abych byla v obraze, díky...

dle poslední návštěvy na rehabce D. v hrubé motorice v něčem odpovídá 6.měsícům, něco neumí vůbec a v něčem je zase napřed-no nechápu :astonished: no, ale zase se říká, že když jsou děti pomalejší v hrubé motorice, tak mají lepší tu jemnou a že ty dětičky, co musí cvičit jako my a mají potíže s pohybem tak jsou pak zase vyspělejší psychicky, tak uvidíme... třeba nám roste doma budoucí Einstain :grinning:

bertiku, no tak to Kačka za chvíli bude sedět sama úplně v pohodě. No v tom lehátku ji asi nedonutíš, aby ležela, tak to nech být a je to. Mě si zase David chce sednout v židličce, i když tam skoro leží a je přikurtovanej a stejně furt jde do sedu-ho nemůžu ani nakrmit... :confounded:

any, já jsem taky takový studovatel, když se na něco zaměřím, tak musím vědět naprosto vše :grinning: a potěšila jsi mě, že v tom nejsem sama :grinning: - jelikož si někdy připadám jak magor...
Ale o porodu jsem si jen nastudovala jak to jde za sebou, co se kdy děje a tak...vůbec jsem si nestudovala nějaké komplikace a všelijaké možné rizika a myslím, že to bylo jen dobře, protože když tady na MK kolikrát čtu, co jakou maminu potkalo, tak mě jímá hrůza a jsem ráda, že o některých věcech jsem raději nevěděla...
Jo a krásné jména jste vybrali, Baruška byla taky moje favoritka... :dizzy_face:
28. led 2008 ve 12:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Any,já jsem taky stejná,jen se mi něco nezdá,tak hned studuju :slight_smile:

Lendy,tak Vítek je ukecanej docela dost,jen to s řečí ještě nemá moc společnýho,spíš různě houká a používá výrazy typu ggg,agů,ba,atak a co taky dělá je,že na mě "prdí skrz rty" a prská,tak to dělá moc rád :grinning:

Nám se viróza trochu zvrtla a Vítek má zánět středního ucha :cry: asi ho to v týdnu muselo moc bolet,jak byl mrzutej a plakavej,k tomu ty teploty,ale já mu na ouška šahala několikrát a přišlo mi,že ho vůbec nebolí a z pátka na sobotu mu spontánně prdl bubínek a ten hnis mu vytekl ven,asi se mu muselo hodně ulevit,protože od tý doby je OK,no ale má ATB,aby se zaléčil a za týden nás čeká ORL kontrola :frowning2: Jsem z toho mrzutá,protože tenhle zánět se dětem dost často vrací,uvidíme :confused:
Jinak mi dal Víťa tento měsíc další ponaučení a to je,nic si dopředu neplánovat,když mám dítě,měli jsme docela bohatý program a tim,jak je furt marod,jsem musela vše zrušit a plavání odkládám na jaro,jsem se rozhodla,zdraví je přednější :wink:
28. led 2008 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek