• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Ahoj holky,
Kačko moooc gratulujem k dobrým výsledkům, tak si to teď pěkně užívej! :slight_smile:
Any, mám radost, že se ti líbilo ve Frýdlantu, super volba :wink: , opakuju se, ale nedám na Frýdlant dopustit, je tam z jednání cítit "lidskost". Už se ti to blíží co?, dneska už skoro počasí květen připomínalo, ale :grinning: ještě chvíli vydrž!
Tak co, vyvedl vás dneska někdo aprílem? Mě Kája celé odpoledne blafovala, že po mě nebo kolem mě leze pavouk :unamused: , ví, že z nich mám hrůzu, tak se dobře bavila :grinning: , no dopřála jsem jí to, to bylo radosti když mohla vykřiknout Apríl! :grinning:
1. dub 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,
jdu sem po pár dnech s tím,že budu dočítat a koukám,že jste se flákali stejně jako já :grinning:

Any,vidím,že Frýdlant vyhrál tvou volbu,tak ať jsi spokojená :wink:

No víc toho nenapíšu,Vítek mi tady rabuje v cédečkách u počítače,tak si s nim půjdu hrát,jinak nezůstane kámen na kameni,užívejte víkend :dizzy_face:
5. dub 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky , tak dneska jsem dostala kompletní výsledky testů z plodové vody a mimísek je v pořádku, akorát musím brát nějaké vitamínky, ale všechny ty šílené vrozené vady se neprokázali, tak mám obrovskou radost.......mějte se krásně........ :slight_smile: pa pa
9. dub 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, viděly jste dneska TV nebo četly toto?
http://www.novinky.cz/clanek/137253-na-liberecku-zemrel-trilety-chlapec-na-meningokoka.html

to je docela síla, v TV říkali, že těch případů, co měli loni za celý rok už mají od letšního roku do dubna :astonished:
Z tohoto mám teda fakt strach :pensive:

kacm, no super, tak si užívej těhulkování, rychle to utíká a mrňous tu bude za chvíli :dizzy_face:

any, co ty, jak to zvládáš? :wink:

Já se nemůžu rozhodnout jaké golfky na léto mám koupit. Chci jen na léto a na zimu budeme mít zase Cortinu a nevím, jestli tyto:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11196799&tab=1
ty jsou fakt krásný i v jiné barvě, ale jsou prý úzký
nebo Chicco:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12536693&tab=1
jenže ty má zase každý :unamused:
tak fakt nevím...asi je budeme muset odzkoušet a uvidíme.

Holky, přemýšlely jste už, co budete kupovat k 1.narozeninám? Hoďte nějaké tipy...prosím...něco mám vybráno, ale ještě by to chtělo nějaký fajn nápad..
9. dub 2008 ve 20:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy,
tak zas po dlouhé době se hlásím :unamused: . To bylo dneska nádherně, co? Jsem byla s Kačkou skoro tři hodky na procházce a kdyby neměla hlad, tak courám dál, moc jsem si to užívala a vychutnávala, jupííí.
Kačí - hrozně mooooc gratuluju, to je paráda. Tak teď si to už jen užívej, moc ti to přeju!!!!
Co Koblížek? Vůbec se nehlásíš, Leni, napiš jak se máte, jak Vašík prospívá :dizzy_face:
Lendy - ten článek jsem četla na netu před chvílí a dost mi zatrnulo.......vůbec nevím, jak bych Kačku mohla bránit před nákazou, co dělat :frowning2: :frowning2: :frowning2: . A to jsem ještě slyšela - ale nechci dělat paniku - že ještě řádí spála. Chytil ji syn jedné známe v bazénu, když byli na plavání kojenců :sweat_smile: . Ale jak říkám, třeba to je fáma.
Jinak k těm golfáčům - mi na konci měsíce odlétáme a já je stále nemám....budu čumět, až pak žádný neseženu. Ale moji favoriti jsou - přesně jak máš ty Janéčka, ale mají novější barvy ( teda ale spíš asi pro holčičky ). No, ale o tý šíři jsem to taky slyšela, ale má je známá a je s nima moc spokojená.
Jinak Kačka je furt moc hodná, boží, dokáže se i zabavit sama - dneska jí děsně bavilo sedět u dveří a pohybovat s nima sem a tam. Ale z čeho má vždycky záchvat smíchu - když leze ( jooo to nevíte, Kačka vůbec neleze po bříšku, ale sedí, jednu nožičku má v předu, druhou skrčenou vzadu a přitahuje se ručičkama :slight_smile:) a já lezu za ní jako že jí honím a dělám baf baf....to se hrozně hřebí :slight_smile:.
Ale máme problém a vůbec nevím, co s tím - je to asi týden, když Kačka začala hrozně ŘVÁT,když jí dám večer do postýlky. Dřív jsem ji položila a buď usla hned nebo se převalovala, párkrát kňíkla, tak jsem k ní přišla a dala dudlíka a zase odešla. Jenže teď, jen co ji položím do postýlky a chci odejít, tak začne plakat. Když se vrátím a pohladím ji, tak okamžitě zmlkne a dělá, že spí. Jen co chci odejít, tak začne zase řvát. Prostě vyžaduje, aby u ní někdo byl...včera jsem jí uspávala od 3/4 na osm do devíti!!!! Dnes je u ní Jiřin. A to prosím jako ji i nechám chvíli křičet...jenže ona je pak spocená, leží zkroucená někde v postýlce...ach joo. Nemáte holky radu jak na ní???

http://www.detskyraj.cz/zbozi/3802-cosatto-pogo
ty se mi tuuuze líbí, ale neviděla jsem je nikde live

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?id=4656334
protože ty golfky chci taky jen na léto, tak si říkám, že by nám možná stačili i tyto

http://www.detskyraj.cz/zbozi/4533-espiro-magic-4-2008
Viono - viděla jsi je?????????? Je to snad naprostá kopie těch Moonů :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

http://www.detskyraj.cz/zbozi/4328-chicco-liteway-2008
ty se mi taky moc líbí, ale paní v dětské ráji nám spíš doporučovala ty tvoje, že je lepší, když jsou v předu také zdvojená kolečka, tak nevím :frowning2:

A sem se trochu rozepsala, ne :confused:
9. dub 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
9. dub 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mishulle, jeee moc gratuluju ke Kubíkovi, je krásný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Tchýně říkala, že už Kubíka viděla a že je moc hezkej a čisťounkej, no moc se jí libil. Tak vám přeju moře zdravíčka a pohůdky :slight_smile:
9. dub 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska bylo konečně jaro, bylo nádherně.
Kačko, gratulujem k výsledkům, máme radost i za tebe, super :slight_smile: !
Koukala jsem na ty odkazy na golfky, my to zatím neřešíme :wink: , ale jsou fakt nádherné, krásné barvy ani nevím jaké bych si vybrala. Viděla jsem u jedné paní golfky s normální rukojetí(nevím jestli se to teda pak dá nazvat golfáče), nevím značku, ale to bych asi radila já - s klasickými holemi se strašně blbě jezdí třeba s deštníkem, jednou rukou to zkrátka neuřídíte, ale to asi použijete norm.sporťák, takže stejně asi blbá úvaha.To je jen má předchozí zkušenost....
No a do narozek taky ještě dlouho, ale kupovala jsem Káje krásný parádní odrážedlo - koukala jsem, že mají krásný nový vymoženosti na toto téma- rodiče vezou dítko na tříkolce a později dítě jezdí samo, má to blikadýlka, slunečník, no super věcičky.
S tím dítkem mě to taky vzalo, úplně mě polil pot. Spálu Kája měla na 6 letech a krom toho, že měla "kopřivku" a 1 den teplotu to zas až tak hrozné nebylo, byla doma a brala antib., byla bez teplot, daleko horší u nás byly neštovice.
Ale úplně nejdůležitější je, ať jsou všechny naše dětičky zdravé co?
9. dub 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bertik: jj, viděla. moc děkujeme. Kačenka prý hezky roste. jen tak dál :wink:
9. dub 2008 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda holky to je hrozný-ten článek-dá se proti tomu nějak bránit? Asi moc ne,co? :confounded:
10. dub 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda - já jsem sem psala v pondělí a ono to potvora nedorazilo ... :angry:
Já jsem některý dny úplně v pohodě a plná energie a některý sotva lezu, třeba dneska, potřebuju dojít pro nějaký potraviny a abych se taky vyvětrala a nevim kam, jestli nejblíž, do Billy kam chodim nerada a nebo dál do Penny... :pensive:
ale mám závislost na cornflakes z Penny a nechce se mi kupovat jiná značka... :confused:
v poradně jsme dostali už cervix score 2 , že čípek měkne a hlavička naléhá. Po večerech už se ozývají poslíčky, tak ukecávám na ještě čtrnáct dní. Tady na koníkovi to trochu zkresluje - mám 36tt+3 - takže ještě ty dva týdny by to chtělo, na druhou stranu teď už je všechno hotový. Už se vidim jak sháním taxík na cestu do F. :dizzy_face:

Na meningokoka je očkování - nevím od kolika let, máma nechávala proti tomu bráchu očkovat než šel na intr. já uvažuju, pokud bude vše OK tak o očkování proti hemofilovi a pneumokokovi navíc.

Musim pro Magnézium, čímž vyhrálo Penny. :slight_smile:

Mějte se krásně a snad už bude jaro. A.
10. dub 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je povídání o nepovinném očkování dětí včetně meningokoka a pneumokoka

www.rodina.cz/clanek5369.htm

tohle je přímo na pneumokoka www.prevenar.cz
10. dub 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já nevím, ale buď jsem slepá nebo blbne Koník, včera tu koukám do 22:00 a nic-žádný příspěvek a dnes to tu je, tak nechápu... :astonished:
Jinak toto je 4 pokus vložit sem tento příspěvek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no proti tomu menigokokovi je sice očkování, ale proti druhu, který zrovna není ten smrtelný :confounded: Myslím, že všechny ty děti, co zemřeli, tak měli typ B a očkuje se proti A a C.
any, s tím pneumokokem pak počkej, dneska jsem četla v MF Dnes, že to chtějí dát jako plošné očkování a teď sbírají info od doktorů a snad by to měli schválit, že to bude povinné očkování.

Dneska jsem byla v Chiccu, mrknout na ten kočár Chicco Multiway a přijde mi takový odfláknutý :unamused: no nevím...paní mě tam odrazovala od Jané (ale ten tam nemají), že je moc úzký. Ale zase tohle Chicco se mi zdálo široký až až, tak kdyby Jané bylo o maličko užší, tak bych asi chtěla ty.
No pak se mi líbí i jiné, jenže to je taky cena jinde...a nedám za golfky 9.tis. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale vybrala jsem si tam odrážedlo k narozkám pro Davídka (sice s jeho pohybem to bude mít asi tak až ve 2 letech, ale to neva):
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6736733

a pak dostane toto, ale to je taky až pro větší děti, ale prý je to paráda, dětem se to moc líbí:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11286342
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4362035

bertiku, nemáš ty doma nějakou ženskou kopii našeho Davida :grinning: ? U nás zabírá to, že ho tam musím zabavit, většinou nějakou hračkou nebo si povídá s méďou Usínáčkem a chvilku u něj sedím a nenápadně a pomalu se vzdaluji ( i když teda on to kontroluje, jestli tam pořád sedím). Když mě hned nevidí, tak spustí, ale zase stačí jen promluvit, ví, že tam jsem a je klid. No a takhle ho párkrát nechám, aby měl jistotu, že tam není sám a pak nenápadně odejdu (většinou se plížím kolem postýlky, aby mě neviděl :grinning: )
10. dub 2008 ve 12:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
a vy jste někdo už nechal očkovat Prevenarem?
10. dub 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
zrovna včera mi známa říkala,že kamarádovi umřel na to chlapeček... :frowning2: ,mám z toho taky pořád strach :pensive:
Kačko to jsou prima zprávy,moc gratuluju a už si jen užívej klidu a pohody :wink:
U nás to je taky horší s tím usínáním,taky u Ondi musím být než uplně nezabere,prostě mě potřebuje držet aspoň za ruku,jenže drží pevně,tak pak těžko vyndávám prst z jeho ručičky :sweat_smile: .A hlavně se začíná v noci otáčet na bříško,ale nespí tak,tak ho to vždycky probudí a najdu ho třeba v sedě,jak brečí ze spaní :unamused: .
Já mám zatím vybraný k narozeninám kostky na stavění,balon,protože ho baví "kopat" do takový kuličky v který má autíčko. Jo a holky musíme se pochlubit Onďa už udělá pár kroků sám,když se drží u nábytku tak se otočí a jde ke mně :slight_smile: .
10. dub 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
slunicko, já nee a to je David rizikové dítě. A ani o tom v nejbližší době neuvažuji. Pokud to bude hrazeno státem, tak jo. Jinak do toho zatím nejdu. Přečetla jsem o tom už dost a nebudu mu zatěžovat organizmus dalším očkováním. Ona ta reklama v TV je jak magnet a stránky Prevenaru jsou jen jednostrané.
Pokud dítě netrpí nijak zvlášť na infekce, záněty střeního ucha, tak bych tohle očkování nechala na dobu, kdy dítě půjde víc do kolektivu např. do školky. Ale je to samozřejmě věc názoru :wink:
Jeden dr. to doporučuje a dalšímu to přijde u kojenců zbytečné...
10. dub 2008 ve 13:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, o tom prevenaru jsem se bavila s naší dr. a říkala přesně to co psala Lendy - pokud dítko není často nemocné nebo nemá sourozence ve školce co nosí často domů tyhle nemoci, tak očkování až později. A ten meningokok to samé, na toho co zabíjí očkování není, pouze na ty zbylé 2 typy.
Lendy odrážedlo super
Přihlásila jsem Ondru na plavání ve vaně v Medea therapy, nemáte s tím některá zkušenost?
:slight_smile:
10. dub 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak to já o Prevenaru uvažuju,Vítek je zase nemocný :cry: (já jen tak mimochodem taky,jsem to od něj chytla :angry: )ještě nudlá,už je mu teda líp,ale stejně se bojim,aby se mu to nedostalo zase do uší,v květnu jdeme na desetiměsíční prohlídku,poradim se s paní doktorkou a když mu ho zaplatíme :pensive:
S tim meningokokem je to hrozný,teď mají dávat ve zprávách na Nově,že je na liberecku další nakaženej,taky se toho moc bojim :frowning2:

Já mu chci koupit k narozeninám asi nějaký dřevěný hračky z Ikey,třeba ty provlíkací korálky Mula,nebo tu pohyblivou hračku
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/series/11672/
a pak dál ještě nevim,možná dětský talíře a hrníček a příbor,teda,nevim jestli na to není ještě brzo :confused:
Jo a nebo taky Ikea,tu židličku a stoleček Mamut
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/series/11779/
i když tren stoleček mi teda přijde předraženej :angry:

Jinak se ty naši děti asi nějak blbě dohodly,protože náš Víteček posledních čtrnáct dní taky blbě usíná,přičítala jsem to zubům a teď nemoci,ale asi to bude nějaká sezónní záležitost těch našich špuntů,docela jsem z toho rozhozená,protože jsem byla zvaklá ho večer vykoupat,nakojit,uložit a on sám usnul,ale toto..... :astonished: snad ho to zase přejde :wink: a vaše děti samozřejmě taky :grinning:

Kačí,... :dizzy_face: taky moc gratuluju :dizzy_face:

Any,tvou závislost chápu,já zase ujíždim na křupavým musli z Kauflandu s mlíkem(navim,jak se píše přehlasovaný u :sweat_smile: ,tak sorry),to můžu snídat,obědvat,večeřet :slight_smile:
10. dub 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,
tak teda v tom usínání nejedem samy, koukám :sweat_smile: . No já jsem z toho docela dost rozhozená, páč my jsme fakt s večerním usínáním žádný problém neměli....a teď je u nás řev normální...Teda teď už zabrala, ale já jsem zralá na panáka... :frowning2: . Prostě dělá, že spinká a v momentě, když dojdu ke dveřím a sahám na kliku, tak okamžitě spustí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: .
Lendy, ty hopsadla jsou super, my jsme už dostali houpacího koníka, takovýho toho klasickýho...no zatím je ještě na půdě a na svůj čas čeká :sunglasses: . A to sezení z Ikei máme taky jednou v plánu. Jen co mi přišlo, že ten kulatý stoleček byl moc velký...a samo drahý
S tím Prenevarem nevím, ale moje doktorka mi řekla přesně to, co napsala Lendy - pokud Kačka netrpí na záněty ouška tak by to zatím nechala. Ale určo bych jí chtěla očkovat na klíšťovou encefalitidu a asi toho meningokoka. No máme jít k doktorce, tak se zeptám.
10. dub 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile: ikdyž prší, tak je zas docela teplo, takže se všechno hodně rychle zazelená a na to já se těším :dizzy_face:

S tím očkováním - všechno závisí na poradě s doktorkou, mě zatím víc než ten meinigokok zajímá hemofylus (asi to píšu soustavně blbě), protože bráchovi zůstal v dutinách rezistentní vůči všemu a je to taky děsná mrcha. Ono s tím jestli je ten meningokok A nebo C - zánět mozkových blan a otravu krve (sepsi) dělají všichni. ten co proti němu nic není je relativně vzácnej,, takže to bylo opravdu neštěstí, ale nebezpečný jsou všechny varianty.
Teď mě zas Julínkova externí hlasivka Skřet Cikrt dostal s tím, že chtějí zrušit to kontrolní přeočkovávání na TBC, ona tu probíhá ohromná expanze tuberkulózy z východu a ono to chtějí zrušit. Nebo z toho udělají hrazené.
Já jsem kdysy chtěla studovat epidemiologii, ale v mých anarchistických středoškolských letech mě odradilo, že je to jen na vojenský medicíně... (... :angry: na adresu mojí ideologické adolescentní tuposti) a tam se musí cvičit a nosit uniforma... :rolling_eyes:

viono já mám v ikei vyhlídnutou tu policovou kontejnerovou sadu www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/range/10389/12018/
mám pro ikeu slabost, zvlášť pro ten růžovej marcipánovej dort :grinning:

Mějte se i v dešti krásně :wink:
11. dub 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky prosím vás kdo ste rodili tady v liberci napište mě do IP-co jste všechno porřebovali do porodnice,nevím co všechno si mám koupit jako jsou vložky a plínky a tak,nevím jestli tam něco dávají....a jeste jakou ste měli zkušenost s libereckou porodnicí,budu vám moc vděčná....díky moc :dizzy_face:
11. dub 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači, Ještě sem hodim odkaz, že jsem si to nevymyslela :slight_smile:

http://www.nemlib.cz/web/index.php?menu=2_13_88
11. dub 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj moc díky...mám z lbc pěkně ztažený půlky...tak doufám že to bude ok. :dizzy_face:
11. dub 2008 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kači a taky až se přihlásíš do porodnice, tak dostaneš seznam do ruky :wink: času dost :slight_smile:
13. dub 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jak se daří po víkendu?
Já ho celý proležela v posteli :frowning2: Vítek byl tři dny v kuse v péči tatínka,který prohlásil,že by teda na mateřský být nechtěl :grinning: že je to fuška,je to jednotvárný,skoro každý den stejný,plně podřízený malýmu,tak dnes šel rád do práce si odpočinout :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mě se asi dostala rýma do dutin,bolí mě půlka hlavy jak střep,tak budu dnes chodit asi po venku jak idiot v čepici :confused: :grinning:

Jinak si vám ještě musim postěžovat,jak mi Víteček zase hatí plány.Celý ty tři měsíce,co jsem odložila plavání byl zdravej,ted máme jít poprvý zase ve čtvrtek a stále mu teče z nosu,takže není ještě zdravej,tudíž já hned první lekci opět musim zrušit,mě klepne,jestli bude nudlat i za týden,tak na to kašlu a zrušim to plavání úplně a bude klid :cry: :angry:

Mějte se hezky a užívejte sluníčka :dizzy_face:
14. dub 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Mikulášek je taky nastydlej, celý víkend mu teklo z nosu i z očíček, byl pořádně nevyspalej a mrzutej. Ještě k tomu si strká furt prstíky do pusy :fearful: . V so jsme byli na pohotovosti, pže i zvracel skoro po každém jídle, ale nic mu nenašli, tak měl jeden den dietu a teď už jí tak nějak normálně. A rýmu má zase zahleněnou. Taky ruším už druhé plavčo. Aspoň si to nahradíme v létě až bude teploučko :slight_smile:
14. dub 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky a kluci,
tak to máme dnes krásně. Terku jsem dala spinkat ven do kočárku takže mám chvilku volna :wink:
Kačko: moc moc gratuluji k těm výborným výsledkům
any: Frýdlant mohu vřele doporučit!!! Bylo to tam super.
Jinak taky jsem se ptala Mudr na prevenar a v podstatě mi řekla to samé - očkovat až na dvou letech pokud tedy netrpí na záněty středního ucha...
4.4. jsme byly na vítání občánků - bylo to moc hezký. Já jsem hned ze všeho dojatá takže mi nějaká ta slzička ukápla, obzvlášť u těch recitujících dětiček.
Minulý týden jsme byly na očkování a vážení. Zase jsme dostaly kázání že málo přibíráme. Na 3,5 měsících 4600g a 61 cm - za 4 týdny přibrala pouze 300g. Jinak je čilá, zdravá a nepláče hlady. No tak od minulého pondělka opět zkoušíme aspoň večer přikrmovat. Jenže se to neobejde bez pláče a já do ní za 30 minut dostanu 40ml. Je to nad moje síly. Láhev stále nechce a lžičkou to je všude okolo. Myslim že ten boj vzdám. Kdyby měla opravdu hlad tak si to mlíčko snad vezme. Moji bráchové byli nedonošený dvojčata a nějak extra nebasštili. Naši z toho byli nešťastný - sousedi je pomlouvali že jim nedaj najíst. Do šesti let to byli hubeňouři - pak přešli na kvasnicový tabletky - po nich to šlo úžasně jen teď jeden váží 150 kg a druhý 160 kg. Tak že bych se na to nevyprdla -
chudinka malá :grinning: Manžel byl taky takovej hubeňour tak je prostě po něm.
Jinak hlásim že Terka chodí kolem osmé do hajan. Včera jsem se na ní šla komel 3/4 na devět mrknout a ona si veselke povídala. Vůbec neplakala a pak nějak usnula. No po tom počátečním bojování se spánkem je to přímo balzám :slight_smile:
Jaku: my jsme byly ve čtvrtek na prvním cvičení v tom centru Medea therapy - bylo to moc pěkný. Terka dokázala být hodná ne tedy celou 3/4 hoďku ale jen 1/2, ale i tak to stálo za to (byly jsme tam nejmladší - jinak děti 6,7,8 měsíců). Určitě tam budeme dál chodit. No a to plavání ve vaně nám lektorka doporučovala - dřív než půjdem do bazénu. Takže to chce me taky určitě vyzkoušet - prosím dej vědět jak se vám tam líbí.
Tak zatim se mějte krásně a užívejte dnešní slunečný den :grinning: :sunglasses:
14. dub 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska bylo venku nádherně, ani se mi nechce věřit, že zítra má být zase zima :unamused: , ale snad už ne na dlouho.
Marodům přejem brzské uzdravení :wink: !
Zuzkaex: dnes jsme byli na 1.hodině vany, která byla "na sucho". Instruktorka si Onďu prohlédla co všechno umí, vyptávala se na všechno možné. Měla jsem radost, chválila ho, Onďa se celou dobu culil, pohodička. Bylo to fajn, už se moc těším na opravdovou vanu , jdem za 14 dní-mezitím máme očkování tak proto za tak dlouho. Na cvičení jsem taky chtělůa chodit, ale cvičíme vojtovku, tak dr. říkala, že až ji docvičíme, ať toho nemá tolik. Počítám tak po prázdninách.
Jinak si myslím, že kdyby malá měla hlad, tak ti opravdu bude plakat, bude nevrlá, Onďa alespoň takový byl když hubnul a přibíral málo. Po těch lžičkách mi radila lakt. poradkyně, že se to dá max týden a malé množství a ne jak to třeba bylo u nás 90ml, každé pití, 14 dní. To jsem byla akorát já vynervovaná, bylo to všude okolo a malej se nalapal tolik vzduchu, že to pak skoro všechno vyblinkal :frowning2: . No naštěstí v našem případě to alespoň vyřešila flaška-ode mě si vzal max 20ml, i když mě moc mrzí, že nekojím přirozeně :frowning2: , ale co se dá dělat, hladovět ho nenechám a už je bohužel z větší části na UM. Takže Terezka bude holt asi drobnější, důležité je, že roste a buď ráda, že pije od tebe. Jinak po všech možných pokusech s lahvičkama jsme zůstali u Mam, ta je nejlepší, Aventku hodnotím pro nás jako nejhorší, z té nechtěl pít absolutně vůbec, ale každé mimi je jiné.
Zuzi, ty máš taky kočárek X-lander viď? Nevíš náhodou jaká sluneční clona by na něj pasovala?Univerzál Teutonia jde prý až na sporťák, slunečníky se mi moc nelíbí, zatím házím přes boudičku plínku, ale ráda bych to nějak vyřešila. Prosím o radu, dík.
14. dub 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tam mi se chystáme na 1. hodinu plavání v neděli. Naštěstí je David zdravý, já jsem si nemoc už odbyla :stuck_out_tongue_closed_eyes: , akorát ještě musím dojít k mudr., aby nám plavání schválila :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jaku, já jdu taky do clony, koupím tuto, měla by jít jak na Cortinu tak na Jané (asi na 90% koupím tyto golfky)
http://www.babystyle.cz/zbozi/275-slunecni-striska

ale viděla jsem i tuto clonu:
http://www.detskydum.cz/detail/safety-1st-slunecni-striska-102701/
a jistě jsou na netu i jiné :wink: Ale na korbě jsem to řešila plínkou a bylo to v pohodě, akorát, že na sporťáku tu plínku nemám kam dát, tak holt bude clona. Slunečník je na houby, když jsem viděla, jak jsou oškĺivý a v Chiccu prodavačce trvalo 10min, než ho namontovala a jakž takž napolohovala a pak se ve větru ohne nebo zlomí-to fakt ne.

Tak všem nemocným dětičkám i mamině přeji, ať jsou hlavně brzo zdraví, když je venku tak krásně :dizzy_face:
14. dub 2008 ve 20:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaku tak hlásim, že jsem konečně dnes koupila tu lahvičku Tommee Tippee, kterou si mi již dříve doporučovala a musim říct že je úžasná. Terka během chvilinky a bez pláče sama vysála celou 60 kterou jsem jí připravila. Asi jí budu dávat večer po kojení lahvičku s Um a co vypije to vypije aspoň budu vědět kolik jí toho ode mě schází. Dnes jsem to uděla obráceně a pak už z prsa tolik nevypila. Źe já trubka tu láhev nekoupila dřív, ale my do Glóbusu moc nejezdíme a tak mě to prostě netrklo.
Ve čtvrtek jdeme na cvíčo tak se na to plavčo taky pozeptám. X-lander mám a zrovna dnes jsem řešila jak to sluníčko vyřešit jestli sluneční stříškou nebo slunečníkem. Chci se jít zeptat do dětského ráje a vyzkoušet to. Hlavně si myslim, že v létě už budem ve sporťáku tak ať to využijem na oboje - pokud to tedy půjde.
Tak krásný večer :wink:
14. dub 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek