• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Ahoj holky maminy, užijme si dneska hezky svátek všech maminek a od dětí hodně pusinek :wink: !
11. kvě 2008 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminy :grinning:
Také bych všem chtěla popřát vše nejlepší k dnešmímu svátku maminek a hodně zdravíčka pro vaše zlatíčka :dizzy_face: ....jinak moc všem děkuju za pochvalu foteček, jsem ráda, že se líbili... :slight_smile:
Vybrala jsem si nestandartní tip šatů aby právě nebylo to bříško tolik vidět, taková malá lest ...... :dizzy_face: :grinning:
Tak tento víkend se vážně moc povedl, byli jsme na víkend v chatkách v Příhrazích v českém ráji a našlapala jsem přes 15 km za 2 dny, což docela považuju za úspěch :grinning: , jenže tedˇ mám trochu strach chytla jsem tam klíště, tak se bojím aby nebylo nakažené.......myslíte, že bych měla zajít k obvodˇákovi aby mi vzal krev??? nebo mu to alespoň říct, nevím jak je dlouhá inkubační doba kdyby ten klíšťák byl nakažený......bojím, bojím! :unamused:
11. kvě 2008 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, chci se optat, nevíte o nějaké dobré cukrárně, kde by mi udělali výborný dort k Mikuláškovo prvním narozeninám?
12. kvě 2008 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
slunicko, doporučuji cukrárnu na Husovce-nevím jak se jmenuje, je to i jako kavárna. Je to kousek nad Šalďákem vlevo. Necháváme si tam dělat pravidelně dorty na všechny možné příležitosti a vždy se každý jen oblizoval. Mají výborný dort-jogurtovo ovocný (maliny, jahody...co chceš): je to jen piškot a ta ovocná pěna a je to jen takový lehký dort (žádné máslové a těžké krémy), je fakt výborný. Stojí myslím 280,-Kč. Mají občas i kousky dortíku s touto pěnou, tak to můžeš vyzkoušet, jak chutná.
12. kvě 2008 v 10:35  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
lendy super, děkuji!! zítra jdu do města, tak se tam mrknu..a teď jdu do mapy se podívat kde to je :grinning:
12. kvě 2008 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
je tam na Husovce jediná-ta cukrárna má takový příjemný design, zvenčí je taková dohněda-vedle je nějaký sekáč nebo co a naproti je myčka aut. My tam budeme nechávat určitě dělat tento dortík + mají i takové mini zákusky za 5,-Kč, tak to vezmu taky a nebudu muset nic vymýšlet :grinning:
Jo a udělají cokoliv podle fotky.
12. kvě 2008 v 11:24  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jojo, s tou cukrárnou souhlasím a pak mají naprosto vynikají!!! dortíky v cukrárně na Letce, je to tam trošku složitější najít když nejsi místní, ale je to vyhlášené místečko - mají tam pro děti na zahradě pískoviště, houpačky, domeček - moc pěkné. Odlehčené dortíky a velikananáský katalog s různými tématickými dortíky - vyrábějí to tam sami, je to převážně z jogurtů a lehkých krémů, žádné másláče. Tam si nejde nevybrat. :wink:
12. kvě 2008 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Lendy díky za tip, dortík, zákusky a chlebíčky jsou objednaný. Můžeme slavit :grinning: :grinning:
13. kvě 2008 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaku, děkuji moc za reference na Dr.Hájka, včera jsme u něj byli a musím plně souhlasit, byl opravdu moc příjemný a ochotný. Bohužel nás nemine operace, tak nás hned v nemocnici objednali a v červnu už bude vše za nami.
Ještě jednou moc děkui :slight_smile:
13. kvě 2008 ve 12:15  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Verano, mám radost, že jste byli spokojeni.
Co vás čeká za operaci? Když jsem zjistila u Ondry tříselnou kýlu když měl 2měsíce, tak jsem byla docela vyplašená. Nakonec zatím u nás dobrý. Mrzí mě, že musíte na operaci, ale neboj, bude to dobré!
13. kvě 2008 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Isinka má pupeční kýlu, která se jí objevila asi ve dvou měsících a od té doby se jí začala zvětšovat. Prý je to operace na 15min., ale stejně už teď jsem nervozní, jak to bude probíhat. V pondělí (9.6.) nás přijmou do nemocnice a pokud všechno bude v pořádku, tak by nás ve čtvrtek propustili. Chtělo se jí na svět o 6týdnů dřív, tak teď máme trošku víc běhání po doktorech, ale až na tu kýlu se zdá být všechno v pohodě, tak doufám, že už nás nic dalšího nečeká.

Děkuji moc za podporu a moc Vám přeju aby byl Ondrášek v pohodě, ale pokud je pod dohledem Dr.Hájka, tak určitě bude :slight_smile: . Měla jsem chtít od dětské doporučení na vyšetření dřív, jenže ona to pořád brala jako banalitu, třeba by se s tím bývalo dalo něco dělat, ale teď už s tím bohužel nic jiného nenaděláme :frowning2:
14. kvě 2008 v 08:12  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

jste mi tady s těma cukrárnama udělaly chutě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

U nás se teď ale moc dobře nemáme,manžel je od včerejška v nemocnici s mononukleozou :cry: tak s Vítečkem hospodaříme sami a moc se nám stýská,chudák manža je z toho na budku a já taky,nastudovala jsem si na netu info o této nemoci a bude to docela záhul,půl roku přísná dieta,žádná fyzická zátěž,...no bude to veselý.
Taky jsme měli jet příští týden na dovču do Pece pod Sněžkou,tak jsem to dnes zrušila,tak jsme se oba těšili,ale co se dá dělat,pojedeme třeba na podzim :wink:

JInak si užíváme stále sluníčka,mám sežehlý ruce o nos,podcenila jsem opalovací krém :confused: Vítek mi nejí už skoro nic,sabotuje jak přesnídávky,tak i obědy,nesní ani to málo,co dřív,tak se vždycky akorát zlobim a on má z toho prču a prská to na mě.V noci se nakvartýroval ke mě do postele,v postýlce řve jak tygr,no to jsem to teda dopracovala,ale jinak je zlatíčko,staví se na nohy a říká táta,teta,dede(děda)etě(jako že ještě),ale máma teda ani náhodou,řeknu mu,pověz máma a on odpoví táta,no co mu na to říct :grinning:

Tak hezký večer :dizzy_face:
14. kvě 2008 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
slunicko a kde jste zamluvili chlebíčky? To bych zase potřebovala já nějaký tip :wink:

jinak u nás je to teď hrůza: doma nám předělávají komplet koupelnu. Včera se ti borci probourali až k sousedce :sweat_smile: , tak až se vrátí domů z dovči, tak bude mít jistě radost...
My jsme s Davídkem v Hrádku a je to tu tragédie-nikde nic, zlatý Liberec. Navíc je David nemocný, chytnul někde rýmu a to takovou, že se mi v noci dáví, takže neustále jenom odsáváme a on už jen co vidí vysavač, tak řve jak na lesy. Ale zase tady má spoustu podmětů, takže se pořád někam přesouvá a zrychluje své tempo :grinning: . Ale bohužel ještě neleze, jen se tak poloplazí - pololeze, sám si ještě nesedne, nepostaví, ale když ho na chvíli posadím nebo ho dám stát, tak je štěstím bez sebe. Ach jo...no, ale jde to, je daleko pevnější než byl dřív a co tady na MK zjišťuji od jiných holek co mají hypotonické děti, tak na tom nejsme tak nejhůř. Taky se David rozmluvil, ale jako Vítek teda ještě nepovídá :dizzy_face: a konečně se naučil pá,pá a tak nějak sám. Já ho moc tyhle věci jako paci, paci...pá, pá.. neučím, podle mě ten jeho mozeček ještě na to nemá, jelikož je pořád tak na úrovni o nějaké ty 2.měsíce pozadu. Takže teď se teprve tyhle věci začíná učit.

viono, tak to nemilé s tou nemocí manžele, ale snad to bude časem dobrý,ne? Mě teď David strašně zlobí s jídlem, nechce moc to, co doma uvařím, pořád by dlabal skleničky a teď jak jsme v Hrádku, tak tu nevařím pro něj a jí jen skleničky, tak to nechci vidět, jak bude jíst, až budeme doma. Taky nic nechce pít, jestli do něj dostanu něco kolem 200ml za den, tak to je zázrak.

jo a drandíme s golfkama-jsou moc fajn, jen mi přijdou, že jsou trošku hlučnější než Cortina, tak se asi pak půjdu zeptat do Chicca, jestli to je normální, když je to odpružený kočár, že to na nerovnostech trošku rachtá.
15. kvě 2008 v 11:37  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
lendy taky tam:slight_smile:
15. kvě 2008 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

není mezi vámi nějaká osamělá maminka z Jablonce? Jsem tady nově od listopadu po 4 letech života v Anglii a nikoho tu neznám. Od ledna mám miminko a ráda bych chodila s nějakou mamčou na procházky třeba kolem přehrady. Samotnou mě to moc nebaví :slight_smile:
15. kvě 2008 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, zdravim uz jsem tu nebyla dlouuho, jsem sem psala Vione, zname se z prace, trosku :wink: .
Nam se narodila holcicka 31,3, :slight_smile:.
Holky poradite mi jak je to s polohou na brisku? Malou kdyz dam na brisko tak se ji to moc nelibi a zacne brecet........... Kdy se to Vasim mimiskum libilo?
Janulo pisla jsem ti do interni posty :wink:
16. kvě 2008 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,

Berundo,já už si to ani nepamatuju,jenom vím,že jsem to několikrát za den zkoušela,ale myslim,že z počátku z toho taky nebyl příliš nadšenej :wink:

Lendy,já mám pocit,že mi golfky taky trochu rachtaj,ale já jsem zvyklá z toho mýho hlubokýho na nafukovací kolečka,který jezdí zas úplně jinak,tak jsem se nad tim ani nepozastavila :confused: a už máme taky clonu,je super.
Mě Vítek taky neleze klasicky po čtyřech,on je na kolenou,kleká si,sedá si,stoupá si,ale jakmile se potřebuje někam rychle dostat,jde na břicho a plazí se,on má svůj styl,který natrénoval k dokonalosti,když chce,skoro mu nestačim :slight_smile:

a co plavání holky,Vítkovi se to začíná líbit čím dál víc,jsem spokojená :dizzy_face:

Taky se chystám s malým do solné jeskyně,nemáte někdo nějakou zkušenost,chci chodit do Babylonu,v hodinách pro maminky s dětma,tak jsem zvědavá,k moři se nedostanem ještě asi dlouho,tak aspoň tak...
16. kvě 2008 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Hojda holky.....
Viono, tak s tím manželem je to smutné!!!! :frowning2: Můj kolega tuto nemoc také před dvěma roky prodělal a rok držel přísnou dietu a žádný alkohol......ale už je v naprostém pořádku a ted´ leze po skalách zase jako veverka....člověk niky neví co kde chytne a nebo co se stane.......přeji brzské uzdravení :grinning:
Tak už mám kočárek v té trojkombinaci i s autosedačkou a základnou do auta. Nakonec to vyhrál kočárek Inglezína Magnum na podvozku Bike, je moc krásnej a hodně prostornej, lehonkej a pro mě neuvěřitelně snadnej na skládání do auta, takže fakt paráda.......včera jsme ho dovezli k našim.....
Už jsem si i vyprala věcičky v dětské Lovele, ale bez aviváže, já totiž aviváže moc na kůži nesnesu, tak se bojím, aby prcek nebyl taky nějak alergický jako já.
Mějte se moc krásně a užívejte sluníčka. :wink:
16. kvě 2008 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
viono, ja chodila v Liberci do solne jeskyne, do te ulice jak jsou batolata. Jsou tam taky vyhrazene hodiny pro matky s detmi :slight_smile:
16. kvě 2008 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Berundo,to jsem ani nevěděla,že tam je taky solná jeskyně :slight_smile: nevíš náhodou,jak se to tam pohybuje finančně?V babylonu to je stovka na hodinu,za Vítečka zatim nic :wink: Až půjdu okolo,tak to tam okouknu

Kacm,jojo,ta nemoc je na prd hlavně kvůli tomu režimu,chudák manža,nejen,že se půl roku minim.pořádně nenají,ale on je vášnivý cyklista,tak s kolem má taky utrum a nejhorší je,že nevim,kdy ho pustí do práce,on dělá na záchrance,na směny,tahá se s lidma,tak nevim,nevim,jeho nemocenská pokryje možná tak náklady na bydlení a s mýma sedmi tisícema to je žalostný,tak kdyžtak půjdu já dočasně na půl úvazku k nám na JIP a on bude pár dní nebo nocí v měsíci hlídat :unamused:

Já mastim s Víťou ven,nespal dopoledne,tak je prudeček.
16. kvě 2008 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
16. kvě 2008 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
to je odkaz na tu solnou jeskyni v Lbc, dělaj tam i masáže atd.
Měl by tam bejt i ceník, myslim že děti do 6 let maj vstup zdarma a dospelej 150. Ja jsem tam vyuzivala od manzela z prace stravenky na volny cas.
V babylonu je to asi levnejsi..........
Tak pa
16. kvě 2008 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda, zdravím všechny :wink:
Píďo, jsme na tom podobně jako vy, on je Mates hlavně ohromně línej a rád tráví u prsa co nejdelší čas. Včera jsme byli s kámoškou v té cukrárně v Růžodole - na Letce a obě jsme tam kojily. A zatímco její Filípek byl za 15minut hotovej i s odříhnutím, tak Matesáček si v klídku žužlal asi půl hodiny a ještě byl dotčenej, když jsem ho vrátila do kočáru.
Já jsem ho naučila aby z té lepší strany baštil bez kloboučku a mlíka mám už mnohem víc. Jen ho zas rozčiluje klobouček na druhý straně. ALe dokrmujeme jen minimálně. Dneska mi v noci teklo mlíko úplně zběsile, k večeři byly pečený brambory s tvarohem, asi dobrá kombinace :sunglasses: Teď se malýmu zase stává, že se přežere a pak blinká, to je z toho, že měl hlad a je problém z něho vytřepat odříhnutí.
Ale většinou je zlatej, jen včera nás drtilo to dusno, měl pořád žízeň, pořádně se nenajedl a celej den prokručel. Dneska to dospává. :slight_smile:
dodala jsem další dvě fotky do alba. Dopralo mi prádlo tak jdu na něj.
Viono, hlavně, že manžovi na tu mononukleózu včas přišli, kámošce to doktorka propásla a má třičtvrtě jater zničených a dietu má prakticky na celý život. Ale na zákaz cvičení se asi po čtvrt roce vykašlala, neboť by ji z toho hráblo, když nemohla ani jíst ani cvičit. A hlavně, že jste to nechytli s malým.
Tak přeju hezký jarní dny všem a zas se tu doufám brzo stavím :grinning:
16. kvě 2008 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj!

Kačko tak vítej do klubu Inglesin:slight_smile:

Ani to je dobře, že ses rozkojila a jak zvládáš látkování? :slight_smile:
16. kvě 2008 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, holky potrebuji poradit. Manzel schani v Liberci nakeho dobreho obvodaka. muzete doporucit? :wink:
18. kvě 2008 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Hoj,hoj holky ....
:slight_smile: chtěla jsem se zeptat zda nevíte kde tady v Liberci provozují masáže i pro těhotné.....budu ráda za každý tip, bolí mě čím dál tím více páteř až nemůžu v noci z toho spát je to opravdu moc nepříjemné :cry: , tak zda by nepomohli nějaké masáže.....
Sluníčko: Inglezína je fakt užasný kočárek je hodně lehký má 13,5 kg a je nejméně poruchový je hlavně prostorný a dokonce houpací, je to spíše více klasický kočárek, ale už se nemusím bát, že by se mi prtˇousek nevešel s fusakem v zimě do kočárku a když mimčo samo nesedí, tak nechci aby kvůli špatně zvolenému kočárku muselo rovnou do sporˇáku zvolila jsem i Bike podvozek, takže v terénu se s ním dá v pohodě jezdit......koupili jsme i autosedačku stejné značky a základnu do auta je vše fakt moc vymakané......už se těším až s ním vyjedu kočárkovat..... :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3813-inglesina-magnum-easyclip-bike-2007
20. kvě 2008 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
kacm my už jezdíme ve sporťáku, když se chce koukat ven a na ležato se tam taky v pohodě vejde. Jsem spokojená.
21. kvě 2008 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jste tu některá přímo z Liberce? Potřebovala bych vyfotit knihovnu do diplomky. Autor by byl uveden pod fotkou. Mám to trochu z ruky a už to spěchá. Prosím, pište do IP, já bych napsala co a jak...bohužel nemůžu nabídnout žádné finanční ohodnocení, jen vaše jméno pod fotkou... případně nějakou drobnost pro vaše dítko.
31. kvě 2008 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda, tak jsem se těšila na nové drby a zprávy a kde nic tu nic :astonished:
my jsme strávili minulý týden v nemocnici :confounded: Matýsek dostal oboustranný zánět ledvin, nikdo mi nedokázal říct, jak je to možný, ale má to teď hrozná spousta malých dětí. My jsme byli asi pátí během týdne a po nás přibyli ještě další dvě dětinky. Ale my jsme byli jednoznačně nejmenší. Naštěstí jsem dostala místo na nadstandartu, takže jsem mohla být s Matesem pořád. Nadstandarty jsou na dětským dvoulůžkový, takže se nám tam během týdne vystřídaly tři děti. Ke konci týdne už to bylo fakt náročný na moje sebeovládání. A taky to šílený horko dělalo svoje. Ale bylo potřeba aby matýsek dostával antibiotika do žíly 7 dní. teď jsme doma se sirupem a je to dost náročný, protože musim vychytat kdy mu to dávat ve vztahu ke kojení. Aby mi to neublinkl. Kojení jsem si opravdu "rozpumpovala". ono se nic jinýho v té nemocnici dělat nedalo. takže Mates přibral za ten týden 30dkg a už měl v neděli večer 4.45kg a 55cm. takže už začínám vyřazovat věci do kterých se nevejde.
Čeká nás ještě hodně dlouhý léčení a já jen doufám, že nebude mít žádný následky. :confused:

Já mám pár teorií jak to mohl chytit a svůj podíl na tom mají i Pavlovi rodiče, kteří k nám přijeli na krátkou návštěvu a pak tu byli od čtvrtka do neděle, večer pak jsme už byli na pohotovosti. Chovali se opět jak v allinclusive hotelu a pořád Matýska tahali jak kočku. Ikdyž jsem protestovala, tak mi to bylo houby platný. Taky si to nejvíc vyčítám.Měla jsem být ostřejší. Jenže Pavel stejně neuznává, že by to mohlo mít svůj podíl. Ale oni nám třeba neřekli, že neteř, se kterou bydlí je už týden nemocná... atd. Stejně tak se montovali do čištění klece s ptákama a pak zase šup na Matesa a neumyli si ani ruce. To jsem ale už ječela, ale naprosto mě všichni ignorovali. Já jsem jen mezi kojením vařila a myla nádobí, v sobotu mi tgeda Pavel začal pomáhat, protože už jsem přestala mluvit a všechny jsem je okázale ignorovala. Ale stejně si myslím, že Matýskovi už nebylo dobře v sobotu a mě to nedošlo, protože jsem lítala kolem nich a padala únavou. Měla jsem z toho děsný výčitky svědomí ve špitále. Ale Pavel to neuzná.
Další věc je podíl jednorázových plínek na těhle infekcích, to naznačují i sami doktoři. Protože tam vzniká ideální prostředí na pomnožení bakterií, zvlášť když je teplo. A to přebaluju opravdu často, protože Mates je pořád "zaprdnutej".
Myslím že kombinace obojího má svůj podíl na tom jak to dopadlo. Z plíny třeba opravdu vzešla infekce a utahání návštěvou snížilo imunitu (byli mu 4 týdny, to je hned). Nevim, každopádně to teď vůbec nebude jednoduchý a rychlý. Antibiotika až do 8. července,, pak různý vyšetření atd. :confounded:
tak se mějte a hlavně buďte zdraví!!! :slight_smile:

Kačko - těhotný se oficiálně nemasírujou, zkus se zeptat v Babylónu u pana Jana Antuše, ten tam vede kurzy a třeba by tě vzal. Ale nezaručuju.

Ahoj A.
3. čer 2008 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj,

taky jsem tu dlouho nebyla :sunglasses: :confused:

Any,s tou vaší nemocí mě to vážně moc mrzí,užili jste si s Matýskem svý :cry: Hlavně,aby byl malej brzo v pořádku,zdraví je nejdůležitější :wink: taky mě dostali tvoji tchánovci,jak jsou neomalený :angry: a netrkne je to a netrkne.. :frowning2: :confounded:

U nás ani nic novýho,manžela mám doma ze špitálu,už docela dlouho,tak jsem hned klidnější a vítek se od něj nehne,pořád táta,táta :grinning: :dizzy_face: Snažíme si užívat sluníčka,tak jak to jde,jsme pořád venku,pomalu začínáme vymýšlet oslavu prvních narozenin,budeme je slavit z rodinných důvodů o týden dřív,tak je to už za rohem,bude to sláva veliká,Vítek je 29.6.,manžel je 25.6. a 24.6. máme druhý výročí Svatby,už se těšim,snad bude hezky,chceme slavit na zahradě a grilovat.

Mějte se všichni hezky :dizzy_face:
4. čer 2008 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek