• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
pavluskak: ahojky,no koukám,že každým dnem už by se maličké mělo vyklubat,tak budu držet pěstičky at je všechno co nejdříve za tebou.Budeš rodit v Liberecké porodnici?Nebo jedeš někam jinam?Kdyžtam můžeš mi pak napsat co všechno si mám vzít sebou do porodnice a co mi pujčí?např.věci na mimčo a tak.Díky moc.a budu držet pěsti :wink:
7. črc 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda.... :grinning: Tak jsem dneska ráno byla u Mudra. brali mi krev ani nevím vůbec proč asi možná nějaké poslední vyšetření, jinak pan doktor říkal, že mám snížený čipek, ale ještě to zdaleka k porodu není, jinak jsem prý hrozně stáhnutá a napnutá, tak musím masírovat hráz, abych se pak dobře otevřela a nemuseli mě nastřihávat, holky jsem z toho docela vycukaná, fakt mě to dnešní vyšetření docela bolelo, tak si nedokážu představit, jak budu rodit asi mě nastřihnou až na záda, to je hrozná představa, ale prcek prostě ven nějak musí..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: bojím se bolestí! :frowning2:
7. črc 2008 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm: ahojky já jsem celé první těhotenství hodně chodila a podle dr jsem byla dobře povolená a stejně mne nastřihovali.Ale neboj se nástřih dělají během kontrakce,kdy jsou svali stažené,takže nic necítíš,já jsem ztoho měla taky děsný strach,ale nakonec to bylo v pohodě po porodu jsem byla nadopovaná práškama proti bolesti,takže mi bylo napprosto nádherně.No horší to bylo druhý den,kdy jsem začala přicházet v sobe a všechno se to začínalo hojit.to jsem si pak musel jít říct sestřičce aby mi dala něco proti bolesti.Ale nakonec to bylo všechno fajn.jizvu jsem měla zhojenou za 5 týdnů a v pohodě.
7. črc 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm, tak zkus čaj z maliníku a lněné semínko, nám to na předporodních kurzech doporučovali, jinak s masáží hráze nemám zkušenosti,ale vím, že to některým holkám pomohlo.Já mám taky z toho nastřihování strach-možná ještě větší než ze samotného porodu,ale prý to nic není, tak hlavu vzhůru-jsme ženské, tak to zvládneme-koukám, že už to máš taky za pár-kam jdeš rodit?
7. črc 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu někdo?já se strašně nudím.Eliška spí a dneska nemusím vyřit,tchán mi udělá pstruha... :grinning: tak na toho se těším,ale je mi nějak nudno a smutno :frowning2: :frowning2:
7. črc 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
klaruska: ten čaj z malinníku je prý super,ale má se pít 4-6týdnů před plánovaným TP. aby to k něčemu bylo,alespon tak jsem to četla :unamused:
7. črc 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe já se taky nudím a vařit taky nemusím, jsem pozvaná k mojí mamce na obídek, takže mám teď taky chvilku volnou.Nevíš náhodou jak je to s tím maliník, když mi našli těhu cukrovku-jestli ho můžu nebo né?
7. črc 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
klaruska: no přímo vadit by neměl,ale asi by jsi ho neměla nijak moc sladit.Ale to se musíš zeptat svého dr.Ke komu v Lbc chodíš?
7. črc 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já chodím k MUDr. Jandové do Rochlic a jsem s ní moc spokojená a na velkých UTZ jsem chodila k MUDr.Richterovi-chtěla jsem totiž u něj rodit ve Frýdlantě, ale když nám to zavřeli, tak jsme zapsáni do Jablonce-měla jsem totiž špatné zkušenosti s jedním doktorem z Liberecké pohotovosti a bohužel on je i na porodních sálech, takže razíme jinam
7. črc 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
klaruska:no vidíš,já chodím k soukeníkovi.Taky je to moc fajn doktor.Jí jsem byla s Lbc-porodnicí moc spokojená.Nemysllíš náhodou dr.Lidáka?Je to trošku morous,ale jako porodník je prý vyhledávaný.A na porod v Lbc si nemůžu stěžovat,všchno super,výbornej personál a tak,ale záleží na koho natrefíš.Jaké to má pro tebe následky,když máš těhu cukrovku?máš jen nějaká omezení?
7. črc 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se totiž pořád cpu sladkým.a právě ted tlačím kyselé žížalky a toffife
7. črc 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě i to počasí mne deprimuje že je pod mrakem...
7. črc 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a už leje......to je v pr....
7. črc 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo toho přesně myslím a měla s ním spoustu špatných zkušeností i řada mých známých a i když může při porodu super už bych ho nechtěla - mám vůči němu averzi :angry:
Co se týká té cukrovky, tak nesmíš nic sladkého, tudíž skoro žádné ovoce, sladké limonády, nápoje, ledové kafe atd a to pro mě, když miluju čokolády byl ze začátku docela problém,ale už jsem si na to zvykla-měřím si hodnotu cukru v krvi takvoým přístrojem, že se ďobnu do prstu a vytlačím kapku krve a tyk počurávám ty papírky a chodím do dia poradny pro těhule.V sobotu jsem po 2,5 měsích ale zhřešila, manžel měl narozky a zrovna kulaté, tak jsem prostě neodolala a dali si narozeninový dort-kdyby mě viděl doktro asi by bylo zle :frowning2: ale teď už se zase budu hlídat .Jo to počásko mě taky štve, hlavně když jsou tak náhlé změny, tak mám hlavu jak střep.MUDr.Soukeník taky dobrá volba :grinning:
7. črc 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe tak já razím na obídek, odpo se zase ukážu :grinning:
7. črc 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to věřím,že byl problém,taky ted strašně pojídám čokolády a vůbec všechno sladké.Asi by mne trefilo,kdybych měla vysokej cukr.No tak se dobře napapkej a já budu taknějak tady.tak zatím páčko a dobro uchut
7. črc 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda píšu levou, neb kojím ....

pavluš, bloknutý záda jsxem měla měsíc před porodem, zrovna při svatbě, peklo na zemi. přesně jak říkáš,nikdo na tebe nesáhne, nezbývá než ležet. pak jsem se bála aby mě to neraflo při porodu, ale naštěstí ne. držím pěsti!! :wink:

Phoebe: já taky každý den, jen to obvykle nestíhám jíst čerstvé a teplé. Protože Mates začne vřískat jakmile si sednu k jídlu .... jinak seznam věcí do Liberecké porodnice je hodně dlouhý a mají ho na jejich stránkách. Půjčí ti košilky a zavinovačku, kartáč a teploměr a dají vzorky kosmetiky na koupání, mastičku atd a 20 plín. Měla jsem těch věcí pořádnou kabelu co jsem sebou táhla.
http://www.nemlib.cz/web/index.php?menu=2_13_88 tady je ten seznam

Kačko: snaž se ten strach potlačit,, proto jsi stažená a napnutá, ten maliník i může pomoct i na uvolnění. Je to skvělá věc. Taky se zkus kouknout na něco z kosmetiky eoné, dělají aromaolejíčky které se dají použít k uvolnění během porodu. Hráz jsem masírovala jen sporadicky, nedosáhla jsem si tam, tak se to ani nedá počítat. http://www.branakdetem.cz/ tady najdeš tu kosmetiku eoné

muž má hlad a dítě plnou plínu tak pa!
7. črc 2008 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
anakonyes : super za seznam moc děkuju.já jsem rodila před dvěma lety,tkže nevím,co se změnilo a co je stejné...Takže moc díky jdi se postarat o rodinku..zatím pápá
7. črc 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak hurááá, Davídek si dal siestu po obídku, tak mám chvilku času :grinning:

k dr.: Lidákovi: jako ze začátku jsem si říkala, co to jako je :astonished: ? Byla jsem u něho na 1.UTZ-komunikace žádná, byl jak starej morous a když jsem se ho dovolila zeptat, jestli je vše v pořádku, tak na mě vyjel, že samozřejmě. No jo, ale tak se zeptám, když on tam sedí jak pecka a neřekně nic, že? Pak jsem ležela od 28tt 3týdny v nemocnici s rizikem předčasného porodu. Ošetřující lékařku jsem měla Krebsovou (takovu tu mladičkou nakrátko). Musím říct, že jako člověk je Krebsová hrozně sympatická a lidská, ale to bylo tak asi vše. Když se mi udělala strašně zle, začala jsem mít jednu kontrakci za sebou, do toho jsem krvácela po vyšetření, tak Krebsová byla víc vyděšená než já a absolutně nevěděla, co dělat. Volala Lidákovi, co se děje, ten přilítl a dokázal hned vše vyřešit a totálně přehodnotil postup Krebsové, která už pro mě skoro zajišťovala vrtulník do Prahy. Lidák mě naopak uklidnil, že se nic neděje, vysvětlil, co se se mnou teď děje a postup, co se bude dít dál. Musím říct, že to totálně změnilo můj názor na Lidáka, kór, když ještě několikrát sám od sebe za mnou přišel, chtěl vědět, jak mi je, několikrát celou situaci probral i s mým manželem a léčil mě vlastně on, jelikož Krebsová s ním konzultovala úplně všechny banality. Pak mě přijímal, když jsem rodila, trošku se pohádali s manželem, ale když manžel vychladl, tak si vše vysvětlili a nakonec uznal, že měl dr. pravdu. Lidák se mě snažil uklidnit, když jsem byla vedla z toho, že rodím tak brzy a opět zase překvapil, když se i pak zajímal, jak jsem dopadla, jelikož jsem nemohla rodit v Lbc. Když byl malý tady na JIPU, tak jsem se s Lidákem potkala a zase se zajímal co malej a i teď ho občas v nemocnici potkám, pamatuje si na mě a vždy spolu prohodíme pár slov. Takže i když je Lidák takový "specifický" podle mě je to nejlepší odborník v porodnici v Lbc.
7. črc 2008 ve 12:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlasím s Lendy, při UTZ si Lidák zaryl do manžela, ale naprosto trefně, takže mě to pobavilo a manžu naštvalo...ale byl to on kdo rozhodl že mi vyvolají porod, když už jsem byla na monitoru asi hodinu, byla už ve čtvrtý pozici a študovali to už tři doktorky. Přišel, rozhodl a za 12hodin byl Matěj na světě, modrej jak šmoula. Podle mýho názoru, kdyby tam Lidák kdýž jsem tam byla v sobotu na pohotovosti, tak už nás tam nechal. No dobřže to dopadlo, tak zaplať pánbůh :slight_smile:
7. črc 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak zítra jdeme na mikční vyšetření ledvin ... už aby to bylo za náma. Od půlnoci nesmí Matěj jíst, já jsem to ukecala, že mu dám ještě mezi druhou a třetí. Ale stejně se uřve, já vůbec nevím jak to zvládnem. No zvládnem, jak jinak, ale bude to děs. Hladovej Mates se vyrovná řezání na cirkulárce :confounded: Půjčili jsme si auto od sousedky,abychom s tou sirénou nejeli MHD...
7. črc 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek holky, já teda proti Lidákovi taky nemůžu říct ani slovo, sice mě nerodil, ale po porodu mě kompletně šil vnitřek, neb lékařka, co "asistovala" sestřičce co mě místo doktorky rodila (dr. byla totižto naprosto neschopná, jestli se teprve učila) si na šití teda rozhodně netroufla- bylo toho víc než jen nastřižená hráz, momochodem Kacm, ani jsem nevěděla, že mě při porodu nastřihli, bála jsem se stejně jako ty a nakonec jsem to ani nepostřehla a když bylo povšem tak jsem s údivem zjistila, že mě nástřih neminul ( až poté jsem se dozvěděla, že prakticky stříhala sestřička, doktorka nevěděla kdy!!!!!).
No a Lidák byl suprovej, povídal si, byl hodnej.... pak si "své" šití přišel ještě zkontrolovat i na pokoj, pokecali jsme na chodbě, prostě pohoda. Jizvy se krásně zhojily, žádné hnisání, nic.... Ale dřív na mě působil taky jako protivnej magor,ale naštěstí nebyl.
Jo ak tomu výběru porodnice, je fakt, že z Liberecké porodnice všichni dobří a zkušení lékaři utekli, ale na blba, který zprasí celý porod může člověk natrefit v každé nemocnici! Třeba já byla nezkutečně ráda za asistentku kterou jsem tam měla, nebýt jí a jejich zkušeností, tak nevim jak bychom s malou dopadli :wink:
7. črc 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak,lidák je sice morous,ale odborník každým coulem....

Anakonyes: tak to vám budu držet pěstičky,neboj zvládnete to,on se uřve a bude spát...Je to krutý k tak malému děcku,ale musí to být...
7. črc 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky taky sem s doktorem Lidákem měla rozepři,bylo to při uzt ve 20 týdnu byl nepříjemný a utz sem měla za 4 minuty hotovej a jeste mě ho nechtěl natočit...tak sem to i obulela...ale ted když to tady čtu tak to je jedině dobře....třeba sem mu taky byla nesympatiká :sweat_smile: :grinning: ale já jeste muj lezla do řiti aby mě malou natočila ale jeste mě seřval at se o to nestarám no tak sem to vzdala.... :unamused: tak sem teda dost zvědavá jestli ho chytnu při porůdku...tak se zatím mějte mi jdeme s kacm na předporodní kurzík v pět ale jeste si skočíme do moskevský na kebabík to mi moc ráda....tak papa holky :dizzy_face: :dizzy_face:
7. črc 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky možná máte s MUDr.Lidákem pravdu,ale k němu už prostě nejdu, navíc jsem byla na gyn.operaci ve Frýdlantě a byla jsem moc spokojená, takže jsem jasně volila i Frýdlant na porod,ale jak ho zrušili, tak mi nezbylo nic jiného než LBC nebo JBC a bylo mi jasné, že pokud se s MUDr.Lidákem nechci potkat je jasný Jablonec, byli jsme tam na předporod.kursu, prohlídce prodinice a seznámení s personálem-všichni byli moc hodní a příjemní.Je to věc názoru každého a důležité je hlavně aby byly mrňousci i my v pořádku a je jedno, kde se bude rodit :grinning:
7. črc 2008 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj klaruš máš pravdu,záleží kde se ty cítíš bezpečně a dobře....a nemusíš mít depky s porodnice,co se zase stane ...já mám taky pořád strach s nepříjemného personálu neboj... :unamused:
7. črc 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
klaruska: máš pravdu-důležití jsou mrnousci a my aby jsme se cítily dobře..Já jednouznačně volím LBC,ale ségra byla rodit ve frýdlantě a taky se jí tam líbilo.Takže je to věc názoru.A tam,kde se cítí dobře rodička,tam se bude dobře cítit i to maličké.

Holky mne je dneska nějak mizerně.Co s tím mám dělt?to počasí mne likviduje.Doma mám plno práce,musím vyžehlit a uklidit prádlo a nejsem schopna.chdím po ytě a nevím jak si sednout,nebo lehnout....Nemáte na to nějaký recept?
7. črc 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vždy zalezu do pelechu a prospím se třeba 3 hodinky a pak mě je dobře....zkus to :dizzy_face: nebo si jen lehni a přečti si něco .....nebo hudba??? :dizzy_face:
7. črc 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaciska: ahojky,tak jsem dala na tvou radu na chvilku se natáhla...ale už mne zase čekají povinnosti.tak zatím pápápápápá
7. črc 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1403768#1403768

tady jsem psala o tom jak jsem rodila v Liberci ... tak na to koukněte, ať se nemusíte bát :sunglasses:
7. črc 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek