• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
kacis, mě taky psala sms-hlavně, že jsou oba dva v pořádku-neboj taky se dočkáme- ty ještě dříve než já-teda možná :grinning: a pak už si budeme sdělovat zážitky s mimi a dát si konečně někde ten srazík už i s mrňouskama :grinning:

pavluskak to víš to je prostě telepatie-hele budu ráda, když písneš,ale když ti nezbyde čas, tak se taky zlobit nebudu-je mi jasný, že ti dávají holky zabrat-hlavně ať jste všechny v pořádku-hrozně rychle to utíká už máte jednoměsíční výročí :grinning:
11. srp 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe: asi sejdeme ten příští týden, teda já a sluníčko, protože nikdo jiný se zatím nepřidal :unamused:
12. srp 2008 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě napíšu Vioně a Jaku a snad to konečně vyjde :wink:
12. srp 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any máš rozpis kdy můžem v IP, my jsme pro srazík. Snad nám nějak termín vyjde, slaď termíny a vykoumej to, spoléháme na tebe :wink: .
Holky Onďa lezéééééé! Je to sranda, zatím tak metr, ale na co ho nalákám? No je to chlap tak mi kašle na hračky, ale dálkový ovladač k telce, to je to pravý. No už jste viděly nějakého chlapa, který by pořád necvakal ovladačem?
:grinning:
12. srp 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani, ale poprosím tě sraz umístit někam tam, kam nemusím z Vraťáku 3x přestupovat :unamused: mhd moc nemusím :unamused:
12. srp 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jdu vypsat včerejšek, snad ještě chvíli Máťa vydrží :wink:

Ráno jsme byli u naší dětské doktorky takže váží 6,56kg a měří 63cm, radila jsem se s ní hlavně o tom co mu přidávat ke kojení. tak mi doporučila proházet kojení a sunar, tak abych před spaním na noc nedávala sunar, ale kojila. Měli jsme totiž několik děsných nocí, kdy se v deset začal kroutit, skuhrat a ukrutně prdět a trvalo to třeba až do tří!!! :astonished: Navíc to ještě komplikují antibiotika

Pak jsme jeli přes město k nefroložce, ráno jí MM zavolal a dohodli se že přijdeme do její normální "dětské" ordinace.Tam byl milión lidí, tak jsme se šli kouknout na bazar na kočáry, stihli se pohádat :confounded: a Mates doslova poblít po sunaru... no pak jsme se dočkali konce ordinace a šli si to nechat všechno vysvětlit. Milada (je to známá) nás přesvědčila,, ať to už neměníme, že to byl, nějaký vyjímečný renonc a že ten nepříjemný doktor je vynikající operatér právě na malé děti. Prostě že nemáme být citlivky, že zvolený postup je správný a zatím jediný možný. Protože stejně dřív než v 8 měsíci by ho neoperoval nikdo, a že se opravdu i takovýhle stupeň může růstem sám zlepšit. Ty informační papíry jsou napsaný divně, zničení ledvin Matesovi nehrozí když je pod antibiotiky a sledovaný. Takže do prosince stále stejný režim. Hlídání teploty, vyhýbání se infekčnímu prostředí a atb. na noc. Ale doporučila nám jiný atb. a dala mi 6 vzorků nutrilonu.
MM se kvůli ceně Nutrilonu staví na zadní :angry: tak zatím vymyslel, že bude Mates dostávat sunar v jiném pořadí (dle naší Mudr) a po třech dnech se zkusí na tři dny Nutrilon ... :confounded: já už se o nic nehádám, naštěstí malej v noci krásně spal.
ještě k POLSKÝM KOČÁRKŮM - nedoporučuju!!!! :angry: máme TAKO SWIFT LUX nová generace, je krásný, velký, trojkombinace,, ale je těžky, vůbec nepruží a děsně táhne doprava . mám úplně vyramplovaný levý zápěstí. A dneska na úplný rovině upadlo kolečko, naštěstí šlo nacvaknout zpátky, ale kolečka jsou usazený v PLASTU!!! :astonished:
Proto sháním po čtvrt roce používaní něco jinýho, ale MM nesouhlasí... přijde mu to škoda,, mě přijde škoda levýho zápěstí, s gipsem nevim jak budu prát plíny :rolling_eyes:
12. srp 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluni OK - ale kde? U muzea to ZOO? Lendy tenkrát doporučovala Pizzerii Franco na Husovce, neznám :confounded:
Jinak Jaku může až čtvrtek a pátek
další návrhy sem :grinning:
já se taky MHD s malým vyhýbám, kvůli infekcím
12. srp 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ana: tak já se k vám přidám.Napiš mi kdy a kde a v kolik. :grinning:
12. srp 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani ,nevím jestli si nebudu moc vymýšlet, ale potřebuji něco, kde bude koutek, pže mi malej nevydrží sedět klidně, musí běhat a já za ním :grinning: a ten klasickej babyboom cafe je špatnej?
Já beru ten čtvrtek..
12. srp 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Jaku-gratuji Ondráškovi k lezení :dizzy_face: je to šikulka (pak ti písnu odpo do IP)

any, mám podobnou zkušenost s lékaři, že ne každý který sedí mě je špatný odborník :wink: Každopádně po mých zkušenostech a zkušenostech mých 2 kamarádek je úroveň dětského oddělení tady v Lbc nemocnici sto let za opicema-jakékoliv větší atypické potíže nezvládají řešit nebo je řeší špatně :angry:
S tím kočárkem TAKO je to asi klasika-už jsem taky viděla jednu maminu, co ji upadlo kolo za jízdy :astonished: -prostě polský šmejd. My jsme reklamovali Cortinu včera poprvé a jenom proto, že skřípe a promazání nepomohlo, jinak je to zlatej kočár.

v ZOO (restauraci) bourají a jezdí tam dost náklaďáku, bagry, docela je tam teď ruch. U Franka je prostor na terase, je tam pro děti pískoviště a tráva, tam je to bezva

slunicko, tak už víte, co to bude :dizzy_face: ?

u nás nic nového, jen si říkám, jestli někdo má tak zlobivé a vzteklé dítě jako my doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2008 v 10:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy nevíme, jestli to půůjde vidět, tak se to dozvíme koncem srpna, už se nemůžu dočkat.

Any a reklamovat ho nemůžete? kde jste ten kočár kupovali?
12. srp 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lendy - přijdeš taky? nás léčí vlastně Hradec králové, ne Liberec

Sluníčko kupovali jsme ho v Pettu, zkusim ho reklamovat, ikdyž MM vymýšlí asi 1000 důvodů proč to reklamovat nepůjde. Nechápu proč je poslední dobou takovej, nic nechce řešit a za všechno můžu já.

Hlasování čtvrtek nebo pátek ?? babyboom nebo Franco ??
12. srp 2008 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
VAROVÁNÍ - TAHLE KOSTKA PŘI STYKU S MASTNÝM PROSTŘEDÍM POUŠTÍ BARVU

http://www.dreveneajinehracky.cz/product_info.php?products_id=710

nám se to včera stalo , Matýsek ji měl v kočárku, protože to byla jeho nejoblíbenější hračka a usnul s ní u hlavy, a jak ji má kvůli šupinkám natřenou mastičkou, tak když jsme ho vyndali, tak měl ve vlasech puštěnou černou barvu!!! pokusim se to nafotit,dát dohromady a vyrazim do ČOI. zatim jsem na netu našla že nejsem první komu se to stalo
http://www.spotrebitele.info/vase-prava/poradna/zavadna-hracka-pro-deti-0_33160_0.html

máme kliku na šmejdy :frowning2:
12. srp 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
any, kostku jsme taky měli-též byla velmi oblíbená - píská, myslím, viď? No a David se do ní zahryznul a barva na kostce nebyla :angry: -tak kostka letěla do koše.

já ještě nevím, jestli přijdu (mám nějaké zdravotní potíže a musím pořád lítat k dr.), až upřesníte datum a čas, místo mi je jedno, jen by bylo lepší někde venku, když je krásně.

any, v Pettu ti dají i náhradní kočárek, jestli Tako máte ještě v záruce. Reklamaci rozhodně zkus, to bych jen tak nenechala.

slunicko, to věřím :grinning: a jak to zatím zvládáš: těhu a Mikuláška?
12. srp 2008 ve 12:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ana: to si děláš srandu.další czech-šmejd pro děti na trhu?fakt aby se člověk bál,něco svému děcku koupit...

holky už víme v kolik se sejdeme?já se přizpůsobím
12. srp 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

tak já jsem teda pro sraz v pátek(teda pokud mluvíme o příštím týdnu,tenhle můžem i ve čtvrtek :wink: )můžeme ho udělat kdekoliv po Liberci,my se s Vítkem dopravíme,je mi jedno kde,v té pizzerii na Husovce jsem ještě nebyla,tak klidně tam :slight_smile:

Any,tak s kočárkem to je teda pech,to znám,já taky reklamovala DorJan a to je taky levnej kočárek,ale musim to zaťukat,od tý doby jezdí dobře,já ho využívám hlavně po Ostašově na spaní,do města jezdim na golfkách,a těžkej je,to je pravda,ale už jsem si zvykla,¨mám ho ráda pro to,jak je prostornej,snad mi jednou vydrží na druhý dítko.

Sluní,jak jsi psala o mimi v šátku a o Mikuláškovi na kočárku,nevyužili byste spíš sourozenecký kočárek,přece jen,Miki bude ještě dost malej :confused: :wink:
12. srp 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Lendy,ještě jsem chtěla napsat,že mi doma máme taky vzteklouna,jen na něj zvýšíme hlas,nebo mu něco zakážeme,už řve a jde do luku,řešim to tak,že si ho nevšímám,povim mu:až přestaneš,tě pochovám,jinak tě takhle zlobivýho nechci :angry: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: on sice leze za mnou,ale za chvíli ho to přejde a pak jsme zase kamarádi :dizzy_face:
12. srp 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky a těhulky z Liberce. Čekám mimi v září a mám pár dotazů, snad mi poradíte :slight_smile:
1. Sháním doktorku pro mimčo, nejlépe v centru nebo v Pavlovicích a okolí. nevíte zda ta doktorka u Kolosea bere pacienty?
2. Kolik plenek a jakou značku jste braly pro mimčo do liberecké porodnice? Říkali mi, že mám mít pleny pro 3-6 kg, ale jsou i menší, ne?
3. Dají mi v porodnici župan? Nejsem zvyklá ho nosit a žádný nemám a nehodlám kupovat jen kvůli tomu :unamused:
určitě jsem nějakou otázku zapomněla, kdyžtak později dopíšu. Díky za odpovědi :wink:
12. srp 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Laetti, s lib. porodnicí neporadím-rodila jsem ještě ve Frýdlantě. Bydlím v Pavlovicích, chodím k dr. Novákové naproti Albertovi a jsem moc spokojená, je perfektní a moc pečlivá. Dr. u Kolosea je prý taky fajn, chodí tam myslím Any.
12. srp 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any, reklamujte ho!! Měli by vám dát na dobu reklamace jiný. Nic tím určitě neztratíte a je to škoda peněz.

Lendy je to náročný, jsem hrozně unavená, ale mohlo by být i hůř.

Viono možná to zní jako nejlepší varianta ten sourozeneckej kočár, ale fakt nevím jak bych v tom zimě jezdila a stejně na to nejsou peníze. Třeba na to postupem času dojde, co já vím, ale zatím nad tím vůbec neuvažuji.

laetti ad 2. já tam spotřebovala 2 balíky po 30 kusech, přebalovala jsem každou chvíli. Druhý balík jsem si tam nechala donést později.
Ad 3 Nedají a není nutný. Já tam byla jen v jejich košily. Je neprůhledná a na župan jsem si ani nevzpomněla a všimla jsem si, že ho tam měli jen špetka maminek.
12. srp 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
laetti, myslím, že mudr. u Kolosea pořád bere pacienty, moje kamarádka chodí k ní a má několika málo měsíční miminko. Jinak my chodíme na dětskou polikliniku (u Muzea) a tady myslím berou dvě mudr.
plínky koupíš i 2-5kg, první jsem kupovala Pampers, množství neodhadnu, my byli po víc nemocnicích víc dnů a v každé to bylo jinak s plínkama.
župan ti v lbc nedají, ale myslím, že není potřeba, max. bych to řešila nějakým delším svetříkem. Ale není nutný mít tam župan.

viono, tak tohle u nás vůbec nepomáhá :pensive: -jakmile ho ignoruji a jdu třeba jinam, tak se může zbláznit a řve ještě víc a dokáže takhle řvát několik dlouhých minut a je pak zase hodně těžký ho uklidnit. Prostě vztekloun, vzteklá. Propíná se, nejde ho kolikrát ani přebalit, oblíknout, jakmile mu něco zakážu, začně hystericky vřískat, u jídla dělá blbosti, z kočáru si vyhazuje čepice, boty, chvilku tam neposedí v klidu. Teď se mi snaží vystoupit z kočáru i za jízdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to kamkoliv příjdeme, jsou z něj všichni poprděný, jaký je to andílek a smíšek, jak je hodný dítě, co se pořád směje. Jo, hned bych ho někomu šoupla domů na víkend, aby viděl. Včera si nějaká paní v obchodě spletla můj kočár s nákup. vozíkem a odjížděla mi s Davidem, pak si to uvědomila, tak se začala strašně omlouvat, tak jsem ji říkala, že ať si ho klidně na hoďku půjčí, že ji za to velmi ráda nakoupím :grinning:
12. srp 2008 ve 20:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
já zas měla plínky 3-5kg a vážil Mikuláš 2.63kg a taky to šlo.
12. srp 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sluní,nebo je taky ten skait na kočárek,třeba v tý době už bude chtít Mikula běhat po svých a ne se vozit,a na stupátku si pěkně odpočine.

Lendy a ještě jsem ani nenapsala,že nás Vítek i bije a někdy taky kouše :angry: :unamused: třeba něco chce,nebo někam leze a já ho vezmu do náruče a to se mu zrovna nelíbí,tak se po mě ožene rukou,já mu řeknu(snažím se o důrazný tón :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:).že nesmí a on se,jak už jsem psala výš,začne vztekat a tak jde na tu zem a čekám,až se zklidní,občas jsem z něho už vyřízená,dostává někdy i přes ruku.Ve společnosti je většinou zlatej,všichni říkaj,jak je klidnej,cha,cha,to ho neznaj doma,snažíme se s Ondrou o výchovu,ale je to náročný.
S těma botama,taky běžně jezdíme bez bot,po čase si na kočáře vyzuje jednu botu,tu zahodí(seberu :wink: ),pak ponožku a pak jde na druhou botu a ponožku,pokud není moc zima,tak ho nechávám na boso a taky s sebou vozim pořád nějaký keksy,křupky,nebo loupák a tak,pokud se za jízdy začne vztekat,uplácim ho jídlem :sweat_smile:
A včera si na sebe vylil talíř polívky,jsem myslela,že mě klepne,naštěstí byla vychlazená,protože u jídla musí mít svou lžíci a tou rejdit v talíři a ještě to jídlo musim jíst i já,jinak nejí,hazí na zem pití,se divim,že avent ještě drží,lžičku,co má v ruce,podívá se mi do očí a pustí ji a čeká,co já,pokud mu ji neseberu a nedám zpátky do ruky,tak odmítá jíst dál,no občas je zralej na ránu,vyhrožuju mu,že mu zmydlim zadek(samo bych to neudělala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: )občas tápu,jak dál,nechci z něj rozmazlenýho fracka,ale někdy se obávám,že k tomu směřujeme.
Takl sem si postěžovala,ale jinak ho děéééésně miluju,dnes se naučil,jak dělá koníček a taky rybička,je sladkej,jen mě z něj možná časem odvezou,ale jinak pohodička,hlavně,že jsme zdravý :grinning: :dizzy_face:
12. srp 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo,co jsem to napsala,nepíše se náhodou skejt :astonished: :grinning: ?
12. srp 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda! dneska půjdem reklamovat :wink:

Laeti : u kolosea je Mudr Hrbáčová- je hodná a pečlivá, my jsme tam pořád :pensive: takže můžu s čistým srdcem doporučit, už mi pomohla i psychickou podporou, chceš-li pošlu ti telefon na ni do IP.
do porodnice jsme měl plíny Babylove Newborn DM a byly super.tam dostaneš 20 plín, mě stačil ten jeden balík po tuším 30 k tomu.
župan jsem si půjčila od tety, je to spíš pro lepší pocit, když jdeš na jídlo nebo na návštěvy. jinak je tam teplo velký.
13. srp 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laetti-my chodíme ke Koloseu k Dr.Hrbáčové, myslím, že pac. přibírá, neb jsem tam posledně viděla těhulku a úplně malý miminečka. Jinak jsem sní spokojená, připadá mi pečlivá a je moc hodná, ale malá prakticky nemarodí, takže jí zas tak moc nepotřebujeme.
Plínek dostaněš odhaduju tak +-10, já měla s sebou Pampers č.1 a vyhovovali nám
Župan ti běžně nedají, erární sice po špitálu jsou, ale nevím zda na porodnici. Já měla svůj a stejně mi v něm bylo akorát hrozný vedro, většina maminek chodila bez a nebo jak radí Lendy-v rozepínacím svetříku :slight_smile:

Any kočárek reklamuj, nebuď hloupá, je lepší ho reklamovat hned nazačátku, než později a poslouchat ty řeči, že je to způsobeno špatným zacházením...jak mají dnes prodejci v oblibě
13. srp 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé, moc vám všem děkuju za pomoc :slight_smile: Jdu dnes do města tak nějaké ty plínky koupím a na župan se tedy vykašlu.
Anakonyes: moc díky, ten telefon bych brala :wink:
13. srp 2008 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak přeposílám zprávičku od Kacisky...... :grinning:
Utelko to jako nic a Verunka tu křičí z plných plic, mám 3150 kg a 49 cm, za dvě hodinky od příjezdu do porodnice jsem vykoukla na svět.......Tímto ti Kačenko moc gratuluji ještě jednou a Verunce přeji hlavně hodně zdravíčka......Kačka a Daneček

PS: Já jsem v Liberecké porodnici dostala jen 5 plínek, takže si určitě vem leatti své plínky, těch 5 ti stačí max na 1 den. :wink:
13. srp 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm díky za zprávičku-kacisce a Verunce přejeme hodně štěstí a zdraví, malé krásný vstup do života, mamince pevné nervy a tatínkovi pořádnou opici.Tak teď v nejbližších dnech už je to jen a jen na nás
13. srp 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm: děkujeme za super zprávičku a kacisce i maličké přejeme jen to nejlepší do budoucna,at krásně roste do krásy a dělá svý rodičům jen a jen radost....
13. srp 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek