• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
ahojky holky tak vám povím že je to pěkná makačka mít doma mimi,malá vůbec nechce spinkat a pořád kníká a pláče...hodně trpíme na prdíky,a při tom nejím žádné nadýmavé věci :fearful: v noci taky,vydrží tak hodinku spát a pak s ní sem vzhůru třeba 4 hodiny a pak zase na půl hodiny usne a pak znova...už jsem s toho hodně unavená,nevím co s ní už :confounded: ...jen doufám že to po 6tinedělí trochu ustane... :frowning2: :slight_smile: jinak je to naše zlatíčko na to že jí je skoro 14 dní tak vníma jak kdyby jí byl měsíc a půl :grinning:
jinak na ty prdy mám kapička sab.simlex tak doufám že jí pomůžou....mějte se pěkně krásně a přeju pevné nervy což já potřebuju :grinning: :rolling_eyes: papapa
22. srp 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Kacm,to je mi líto,že máte s Danečkem problémy :cry: ,držíme palce,ať je brzo v pořádku :wink:
Kacisko,tobě zase přeju,ať se Verunka brzo srovná a nechá tě v noci alespoň trošku vyspat,ještě mám v živé paměti ty noce v šestinedělí,kdy jsem s Vítkem na ruce sledovala televizi třeba od jedný do čtyř ráno,naprosto s tebou soucítím.
Pidulo,tak se brzo uzdravte,třeba bude brzo další srazík a vynahradíte si to.
Sluníčko,Mikulášek prý měl včera teploty,už je fit chlapík :confused: :dizzy_face: ?Tak snad taky příště naviděnou :sunglasses:

Jinak všem-máte moc fajn krásný děti,jsem ráda,že jsem vás po dlouhý době viděla,bylo to fajn odpoledne,Víťa byl tak strhanej,že v sedm už spinkal :sweat_smile: :dizzy_face:
22. srp 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky.
jinak srazík byl fajn,škoda,že jsem musela jít tak brzo.příště to snad budu moci protáhnout.ten baby boom je fajn místečko... :grinning:
23. srp 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak doufám, že sraz byl fajn a phoebe všechny našla :grinning:

Mikuláš měl noc před srazem teplotu 39 a přes den 38, dr nic nenašla a až dnes je úplně bez teplot. Tak snad to byla jen viroza a je to pryč. Škoda, že jsem vás neviděla, těšila jsem se. Tak snad příště a že to bude dřív než porodím, pak se nedostanu nikam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
slunicko: srazík byl opravdu suprovej,našla jsem to..naštěstí..sice malé obtíže,ale nakonec to bylo ok.Jen škoda,že jsem nemohla zůstat déle.no snad příště...Jinak super,že je Mikimu lépe...

kacm: koukala jsem na nové Danečkovi fotečky.super krásné dětátko....Já už chci taky mít Adama konečně doma v náručí..to bříško začíná být únavné... :unamused:
23. srp 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
srazík se vyvedl, tak už se těšíme na další :grinning:

mám na vás dotaz: nevíte, kde v Lbc a okolí dělají opravy kočárků? Naše Cortina neuvěřitelně vrže, reklamaci mi neuznali, jelikož u nich se závada neprojevila (samozřejmě, že když jedou po rovným a jen s konstrukcí, že to nevrže :angry: ) a napsali mi, že je to běžné opotřebování. No, začínám se s nimi písemně handrkovat a myslím, že to bude neuspěšné i když to vrzání je příšerné a po roce používání aby takto kočár vrzal, to je děs :unamused:
Takže si to raději nechám opravit na své náklady, ale kde? Nevíte o něčem?
23. srp 2008 ve 13:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem uložila ty svý dva kluky,dospělej šel spát dobrovolně a rád,malej s řevem,ale už taky chrní a já mám siestu u kávy :dizzy_face:
Sluní,to je dobře,že už je Mikuláškovi fajn.
Phoebe,však se taky dočkáš,ale je to dlouhý,viď?
Lendy,fakt nevim,já bych asi obešla baby markety,a poptala se přímo tam,jestli ti něco nedoporučej :confused: :wink:
23. srp 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky je mu líp, ale má červené flíčky na bříšku, a nevím z čeho :unamused: šestou nemoc jsme už měli...
23. srp 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
viona: jojo,máš pravdu.dlouhý to je,ačkoliv na jednu stranu to děsně rychle utíká,na tu druhou se to pořád vleče a do porodu mi pořád zbývá ještě 10týdnů... :pensive: už ted mám záda v rozkladu,takže jsem zvědavá,jak budu vypadat v říjnu....
23. srp 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky chválím srazík a doufáme, že další bude dřív než začnem dětičky cpát do kombinéz :grinning: .
Sluníčko, nechci tě strašit, ale horečkama a flíčkama na bříšku nám začínala spála. Vyrážka se poměrně rychle šířila z bříčka na třísla a stehna a na horní část paží. Paradoxně jinak Kája vypadala líp, horečky klesly tak jsem si myslela, že to má kopřivku-vypadalo to tak. Ale třeba to má Mikulášek potničky z horečky. Držíme palečky ať jste brzo zdraví :wink: .
Lendy nevím kde opravují kočárky, ale docela fajn je paní v Chiccu, má docela přehled a poradí, tak se zkus zeptat tam.
Viona, je zajímavý, že ti velcí kluci chodí spát dobrovolně a zpravidla usnou dřív než děti, taky takovýho mám doma :grinning:
23. srp 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ráda bych se k Vám přidala. Přistěhovala jsem se do Liberce a žádnou maminku se kterou bych si mohla popovídat a radit se s ní tu bohužel neznám. Čekáme s přítelem první miminko, tak je pro mě vše nové :slight_smile: .
Jste tu všechny už maminky, nebo se tu najde i těhulka? :wink:
24. srp 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,jasnaška,přidej se k nám.já jsem těhulka.máme termíny kousek od sebe:o) takže vítej mezi liberečandama :grinning:
24. srp 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
katri:ted koukám na tenpodezřelý TP. :grinning: :grinning: tak kdy teda čekáš miminko???
24. srp 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mam termín 13.listopadu :slight_smile:
25. srp 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky jsem těhulka. Čekáme holčičku 20. září :slight_smile:
25. srp 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!

vítám nové příchozí. Katri7 tak si změn rok početí nebo TP, aby ti nevycházelo v profilu to šílené číslo:slight_smile:

Jinak spálu nemáme, uff. V ne jsme byli na pohotovosti a prý je to normální u malých dětí, že mají 2-3dny horečky a pak se osypou, to jsem nevěděla, veděla jsem jen o šesté nemoci.

Holky myslíte, že můžu reklamovat pláštěnku ke golfáči, co jsem k němu dostala. Tam kde má Mikuláš nohy, tak se potrhala. A nová origoš stojí kolem 700Kč :fearful: :fearful:
25. srp 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak opět menigokok v Liberci:
http://www.novinky.cz/clanek/148026-video-kojenec-s-meningokokem-bojuje-o-zivot-v-prazske-nemocnici.html

a taky velmi fajn článek:
http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/skolky-v-liberci-odmitaji-i-nekolik-deti-denne.html
asi přihlásíme Davida do školky už teď a půjdeme tam s nějakým "sponzorským darem" :angry: -fakt hrůza v tom Liberci

slunicko, mě o reklamaci ani nemluv-jsem dnes byla v Pettu a ani se mi to nechce psát, co mi řekli.
Myslím, že pláštěnku ti asi neuznají :confounded: , já jsem ji přelepila izolepou a drží :grinning:
25. srp 2008 ve 14:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...
Lendy,ty jsi dnes posel dobrých zpráv ti povim :grinning:

sluníčko a co koupit nějakou univerzální pláštěnku,ta moje na golfky stála asi tři stovky a je v pohodě :wink:

Vítám nové přírůstky :dizzy_face:
25. srp 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
viono taky jsem o tom přemýšlela, ale na netu jsem neviděla žádnou, která by šla na golfky se stříškou, koukala jsem na detskyraj.cz a batolata, kde jsi ji kupovala?

lendy jojo super zprávy, doufám, že ta holčička byla v neděli na pohotovosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:
25. srp 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kupovala jsem ji v pettu.Tak se tam zkus poptat :wink:
25. srp 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Nějak nestíhám. Táta nám až do konce listopadu bude odjíždět na pracovní týden do Pardubic a lehký to asi nebude :unamused:
Srazík fajn, ale 3.9. letim do poradny jak je to s tím naším kontaktem s jinýma dětma. Bylo mi líto, když jsem viděla, jak se Matýskovi dětičky líbili a my jsme za váma nemohli. Možná naštěstí, protože se rozkašlal a stále se z toho teprve dostáváme. Nechtěli bychom vás nakazit.
Jsem pro srazík co nejdřív, teď mi bude kontakt s lidma chybět ještě víc.

Kacm, je to těžký a chvíli to trvá, než se člověk smíří s tím, že má děťátko zdravotní problém. Hlavně,že se na to hned přišlo. Já každý den večer děkuju za to, že Fleming objevil antibiotika :confounded: Ale už jsme se s tím vyrovnali, v rámci možností a doma už je klid :wink:

taky jsou nové Matesánkovy fotky
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=142451
26. srp 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny,

ani nevím, kdy jsem tu byla naposledy, ale je to fakt hrooooooooooooooozně dávno :sweat_smile: . No u mě není totiž moc veselo - v červenci zjistili mojí mamince leukémii.........MASAKR. Je to šílený, je to přesně to, co vás ani nenapadne, že by vás mohlo potkat. Hned ji převezli do nemocnice do Pha, takže tam tak jednou týdně za ní jedu....zrovna tenhle týden jí není moc dobře, dostala ještě zánět do ucha. Co mě teda hrozně ničí je, že nevidí Kačku a obráceně...Kačka ji zbožňovala a já mám strach, že když jí tak dlouho neuvidí, že na ní "zapomene". Co je taky hrozný je, že náš taťka to dost zle nese, tak špatnýho jsem ho ještě neviděla. Zrovna si postavili barák, tak je tam sám...
Jinak Kačka je moje zlatíčko, ještě že ji máme. Během dvou týdnů začala chodit, tak si zvykám na to, že ji furt po bytě musím hledat :wink: . Akorát poslední týden je taková ukňouraná, když jí něco vezmu nebo něco nechce, tak hned začne řvát. A to noční buzení se nám taky nezlepšilo, ale už jsem rezignovala :sunglasses: . Jedním okem jsem koukala, že jste měly srazík. Tak jestli bude líp a uděláte další, tak určo rády dorazíme.
Tak hodně zdravíčka všem dětičkám a sílu maminkám :grinning:
26. srp 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak my jsme se konečně dočkali :slight_smile: ,včera nám vylezl první zoubek :sweat_smile: :grinning:,levá jednička nahoře,tak mám radost :sweat_smile: .
bertiku,to je mi líto :frowning2: .Vím co asi prožíváte,naše mamka byla před dvěma lety na operaci se spodkem.Když nám řekli,že má rakovinu....ani myslet se mi na to nechcete.Jak píšeš ty,i náš taťka to taky nesl hodně špatně,měli jsme pomalu větší strach o něho.Moc držíme pěsti!!
Lendy,chci se zeptat,teda jestli jsi to psala ty :sweat_smile:,že chcete Davídka nechat fotit v atelieru...?Jestli jste už někde byli?
27. srp 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak hlásím,že jsem právě dorazila z poradny.malej je pěknej cvalda.máme 2250g a 41cm,a prý má dlouhé nohy jo a mám zkrácený krček,takže mám za úkol ležet a odpočívat.nic nezvedat a podobně...Což bude asi záhul,protože zítra jdeme kopat podlahu v obýváku a pokládat plovoučku hihi.
27. srp 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj:slight_smile:

pidul vážně první? My slavíme desátý :grinning:

My byli dnes na utz a s největší pravděpodobností budeme mít holčičku. jupííííííííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face:

Ana a co se sejít třeba příští týden? zatím nic nemáme a jsme zdrávi..
27. srp 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé slunicko, tak moc gratuluji :dizzy_face: jste si dali záležet, co? :grinning:

pidula, nakonec jsme nebyli, ale pořád se chystáme :grinning: Čekám, až bude mít David vlasy a začne chodit, což asi ale budeme čekat do 2 let :sweat_smile:
k těm fotografům: vím o Pikousovi, ale nelíbí se mi styl jeho fotek, pak je tu Aleš Funke (myslím, že má stránky funke.cz), a pak jsem objevila ještě i jiné fotografy, ale nejvíc mě zaujal tento:
http://www.fotobanka.net/index.htm
ty dětské fotky jsou moc pěkný, přesně tento styl se mi líbí-uvolněné, přirozené, nic hraného...

bertiku, to je smutný :pensive: , ale ono to dobře dopadne, uvidíš :wink: Taky to znám a dokážu si představit, jaké to pro vás všechny je :pensive: Držím palce a věř, že bude líp :slight_smile:
27. srp 2008 v 18:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musim musi musim jít chvíli cvičit, tak vám sem dám jen něco pro zasmání po ránu.

Krásná jako lednička

Pár let po svatbě jsem dosáhla mateřské a manželkovské dokonalosti, mýtu českých žen. Protože jsem se z té Země Dokonalosti vrátila při relativním duševním zdraví, mohu všem, kdož tam míří, poradit, jak se dostat zpět mezi šťastné nedokonalé.

Vstávala jsem tehdy denně mezi pátou a šestou ráno, kdy se budil syn. Odvedla jsem ho do kuchyně, aby nebudil tatínka. Vyčistili jsme si spolu zuby, a zatímco snídal, stihla jsem i rychlý make-up, takže jsem manžela uchránila pohledu na přirozenou zeleň svého nevyspalého obličeje.

Syn dostal kostky nebo pastelky, a protože do půl osmé, kdy vstával můj muž, bývalo dost času, stíhala jsem obvykle připravit pořádnou mužnou snídani s kávou, džusem, vajíčky naměkko a topinkou. Obměnou byly lívance, vrchovatě obložené chleby nebo domácí pomazánky.
Budila jsem ho veleněžně, pomohla mu najít košile a ponožky, a když odcházel do práce, mávali jsme mu z okna.

Během dne jsem stihla všechno:
- uklidit, nakoupit a připravit teplou večeři i s moučníkem.
- Jít s malým na procházku, uplést svetr, natřít poličky, posekat zahradu.
Byla jsem hodně pyšná na to, že když se vracel odpoledne domů, bylo všechno hotové, včetně vychlazeného piva v ledničce.

Z té doby si nepamatuji ani jednu manželskou hádku:
- neutrácela jsem za zbytečnosti, nechodila odnikud pozdě, a pokud chtěl můj muž o něčem mluvit, trpělivě jsem poslouchala.
- Vždycky bylo navařeno, postaráno, teplo, útulno.
- Na nic si nemohl stěžovat – a taky si nestěžoval. „Tak co je dnes nového…“, ptával se a já pyšně oznamovala, že je všechno v nejlepším pořádku. Bylo, až na drobnosti.
- Jeho někdejší vřelý polibek na přivítanou se nejprve změnil v lehký polibek na tvář, pak jen v symbolický polibek ve vzduchu a nakonec v přátelské poplácání na zádech. Takové, jakým se vítají chlapi, co jdou spolu na fotbal.
- To už říkával: „nic nového, že…“ a obvykle šel rovnou k ledničce, kde ho s železnou pravidelností čekávala vychlazená desítka.

Naštěstí mi tehdy zbyli kamarádi. „Hele, jaký si myslíš, že je rozdíl mezi tou ledničkou a tebou?“ zeptal se mě jeden z nich. Telefonovala jsem mu v noci, téměř potají. „Lednička stojí každý den tam, kde to čekáš. Vždycky ti nabídne něco k jídlu, je tichá, na spotřebu nenáročná. Čistá, bílá, vkusná, ale těžko tomu říkat krásná. Už jsi viděla chlapa, co by vášnivě miloval ledničku? Všimne si jí, až když mu kompletně vyteče na podlahu. Ale to musí po tý louži uklouznout!“

Ten večer jsem vypila dvě vychlazené desítky a probudila se až v půl osmé. Nade mnou stál manžel v jedné ponožce a zmačkané košili. Zatímco na pravé ruce držel křičící dítě, v levé třímal suchý rohlík. Tvářil se překvapeně. Za pár měsíců mě už zase vřele líbal a ptal se, zdali jsem vařila, nebo má po cestě z práce něco koupit.

- Nebuďte vždycky tam, kde to ostatní čekají.
- Buďte náročná na spotřebu.
- Nabízejte jen tolik, co vám dávají, a pořádně hlučte, když je to potřeba.
- A už vůbec se nebojte čas od času vytéct na podlahu.
- Dodnes sice nevím proč, ale je jisté, že jen tak vás budou ti kolem milovat.
Takový je zákon ledničky.
28. srp 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim přítomné maminy :slight_smile: Koukám že mi tu někdo dělá reklamu - že teda děkuju :sunglasses:
Jinak pokud někdo bude chtít fotky, problém to není, ale v současné době nemám k dispozici atelier, takže fotím jen venku, případně ve Vašich prostorách (je to tak zpravidla i lepší, když jsou děti v domácím prostředí a nestresuje/nerozptyluje je krom bláznivého pána s foťákem i všechno to nové a pro ně zajímavé vybavení okolo :grinning:
Kdyby někdo měl zájem, odkaz na web už tu psala Lendy1 ( za což jí díky :wink: ), tak se ozvětě a můžeme se domluvit na nějakém tom focení cvrčků :slight_smile:
28. srp 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any, Matýsek je tedy už pěkný kus chlapa, je krásnej..... :dizzy_face: Už jsme se s tím smířili, že má malý menší srdeční vadu, prostě to musíme brát jak to přišlo, ale u novorozence je to moc smutné, jsem ráda, že na to přišli včas, dělají už předběžné vyšetření v porodnici. Jsem optimista a věřím, že se to časem srovná :slight_smile: jinak to ani nejde.
Sluníčko moc blahopřeji předběžně k holčičce to je super budeš mít doma páreček! :grinning:
Lendy pokud máš zájem o profi fotogragku, tak ti na ni můžu dát odkaz....fotila mě celý den svatbu a svatební oznámení, je to moje kamarádka,její fotky se mi moc líbí, necháme si u ní vyfotit i malého až malinko povyroste.
tady je odkaz: http://svatebnifotograf.blogspot.com/
28. srp 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotobanka, myslím, že vám velmi brzy smažou adminy jak album, tak tento příspěvěk. Je to proti pravidlům, aby se zde prezentovali firmy nebo přispívali do diskuzí :unamused:
Každopádně kontakt mám uložený v oblíbených složkách v PC :wink:

kacm, moc díky, mrknu na to... :wink:
28. srp 2008 ve 12:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek