• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Any vždytˇ jsi neblábolila co blázníš a děkuju za pochvalu, že vypadám ještě jako slečna....hihi :stuck_out_tongue_closed_eyes: škoda,že mi ten kompliment nedá můj manžel.....no jo, ale to jsou chlapy!
Sluníčko, já jsem tě tam nějak nezaregistrovala :unamused: , Any jsem poznala podle fotečky na koníkovi, ale tebe moc vzhledem neznám, nemáš žádnou fotečku, takže se tímto mocccc omlouvám..... :pensive:
Tak se tam třeba příště zase potkáme :dizzy_face:
5. zář 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko v pohodě stála jsem vedle jak jsi obdivovala Matýska, já taky neměla moc odvahy tě oslovit. Já si tě pamatuji ze srazu ještě jako netěhu.
5. zář 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé sluníčko, tak to jsi mě měla oslovit, alespoň bych se podívala jak Mikulášek vyrostl a sáhla bych si na bříško.... :dizzy_face: já bych tě asi nepoznala....tak příště :grinning:
5. zář 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky,tak jaká byla dnešní noc?já spala jako nemluvně,akorád mne dneskapořádně bolí záda a to ani nevím z čeho.Už mi to bříško začíná dost akutně překážet.Nemůžu se dočkat října.Ještě měsíc a bude malej taky na světě.Už aby to bylo...Kdyby jste se tu některá objevila a neměla co na práci,najdete mne na skype-u a icq.zatím pápáp a pusu všem mrnouskům :grinning:
6. zář 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ana: děkuju za pochvalu.strašně se mi to líbí,když jsem byla malá,tak sem chtěla,aby mi rodiče něco takového do pokoje udělali,ale nikdy mi nevyhověli,tak jsem to ted udělala elišce a adamovi..Ale byl to boj,překreslit to z obrázku 10x10cm do těchhle rozměrů,ale povedlo se :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: pošli,jsem zvědavá,třeba mne inspiruješ :grinning:
6. zář 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky,to jste se tu žádná neukázala za celý den???
7. zář 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky,co se to tu děje?Dobrý ráno,kde jste všechny?To není ani možný,tři dny se tady žádná neukážete...Já se asi unudímmmmmmmm :unamused:
8. zář 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
haloooooooooooooooooooooo holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy funguje ještě tohle forum? :frowning2:
8. zář 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, tak jak se máte?
Chtěla bych poradit od těch co po šestinedělí přestali kojit. Já kojila do tědˇka + přikrmovala Nutrilonem 1, nám malý vůbec nepřibíval, tak nám Mudra. doporučila dokrmit Nutrilonem, kojila jsem do včerejška, ale včera jsem si zkusila odstříkat kolik toho mlíčka vlastně ještě mám a neodstřikala jsem už ani kapku, takže malý to prso jen tak dudlal a polikal vzduch tak usuzuji, takže za chvíli řev, že má hlad, takže jsem pak už pokaždé dokrmila Nutrilonem, mlíčko už nemám takřka vůbec a chci se zeptat těch miminek kteří nekojili. Malý po Nutrilonu pořád pláče, každou hodinu se budí na jídlo a vypije pokaždé 60 ml což je zhruba dávka co by měl vypít na 5ti týdenní mimčo. Četla jsem že Nutrilon je 99,9% náhražka mateřského mléka že tam jsou i vitamíny posilující imunitní systém mimča, jenže nás Daneček má po tom Nutrilonu 1 prostě hlad a budí se jak jsem psala každou hodinu, volala jsem na linku Nutrilonu a tam mi bylo řečeno, že ho moc překrmuju a malý nepláče hlady, ale prdíkama, což jsem jich okamžitě vyvrátila, jelikož když mu dám falšku a celou ji vypije tak je na hodinu klid. Nemáte některá zkušenost s jiným mlékem třeba Sunarem prý více zasití....tak jsem z toho blázen, na nějakých diskuzích jsem čelta, že je Nutrilon hladové jídlo, tak fakt nevím....k doktorce jdeme až za týden, ale obávám se že mi moc neporadí. Pokud některá máte zkušenosti, tak budu moc ráda....12x-13x za den krmit je šílené, prý bych ten Nutrilon měla dávat max. 7x za den cca po 3 hodinách, ale to se mi malý uřve hlady....ach jo. Obrečela jsem kojení a tedˇ ještě starosti s hladíkem! :frowning2:
8. zář 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm,
já jsem nekojila, ale zkusila bych malému dát tolik, kolik vypije. 60ml mi přijde málo. My odcházeli po 3 týdnech z porodky a malej pil 80-100 ml po 3hod. Já se nikdy neřídila tím, co je napsáno na krabici co se týká kolik má v jakém věku dítě vypít UM, ale řídila jsem se tím, jak měl David hlad a dávala jsem mu tolik, kolik vypil. Nikdy u nás neplatilo to, co bylo napsáno na krabici od UM. Ze začátku pil daleko víc než by měl (kolem 3.měsíce) a později (tak 6.měsíc) zase už pil i míň než by měl a přitom bylo vše o.k. Konzultovala jsem to i s mudr. a taky mi taky říkala: neřídit se tabulkama a dát mu, kolik chce a kdy chce :wink:
A to že nekojíš není žádná trága-takových mamin je fůra, nic si z toho nedělej :slight_smile:
8. zář 2008 v 18:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm:když ztratíš mléko,tak se nic neděje.stávají se horší věci,ale pokus se to kojení nevzdávat a malého tak,jako tak přikládat.po šestinedělí se ti v krvi sníží počet hormonu a mléko může začít kolísat.je potřeba to rozkojit a roztahat.každou hodinu odstříkávat a malého přikládat.uvidíš,že by se ti mléko mělo spustit já na tom byla stejně a nakonec jsem kojila až do 4měsíců a pak jsem ele dávala sunar.nutrilon je opravdu hladovej a navíc drahej.A kdyžtak zkus mu to jídllo udělat silnější.dej tam třeba o půl-jednu odměrku více co to udělá,možná je to pro něj opravdu slabé...jo a lendy má pravdu.žádné dítě nemůžeš měřit podle tabulky.každé je osobnost a kždému vyhovuje něco jinééého....

jo hoky co jste ted nedávno rodily v liberci poradte.Co mám vzít do porodnice pro prcka?mám vzít dupačky,bodýčka a tak?nebo dostanu nemocniční košilky???
8. zář 2008 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacm, já plně koljila jen cca 5 týdnů, pak s příkrmem do třech měsíců,a malá mi moc nepřibírala, pořád celé dny jen brečela, řvala fakt snad pořád,zkoušeli jsem měnit za hypoalergenní Bebu,ale to bylo ještě horší,to už měla i zelené stolice atd,dělali jí odběry na alergiii na bílkovinu kravského mléka,která se neprokázala.Všichni okolo mi radili zkusit Sunar, jen Mudra chtěla rovnou sojové mléko,naštěstí jsem dala Sunar a ze dne na den byl klid. Kdybych to nezažila, tak tomu ani neuveřim. Začala víc jíst,přestala brečet, bylo to úplně jiné mimčo a já měla konečně po 4 měsících klid.Víš,oni sice píší,že je to na 99%jako mateřské mléko, ale aby to bylo nejlepší mléko na trhu, tak do toho naperou tolika vitamínů a "dokonalých"látek,že to některá miminka prostě neztráví. Já nedám na obyčejný levný Sunar dopustit. Ale každé mimi je jiné!
A rozhodně nesouhlasím s Phoebe,že bys měla přidávat víc odměrek mléka než je dáno, to si nemyslím, že je dobrý nápad. A na tabulky se vyprdni,jsou jen orientační.
8. zář 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kačko,my jsme na druhým týdnu taky začali přikrmovat.My používali bebu.Onďa byl děsně línej tahat,tak jsem pila čaj pro kojící,gravimilk, no každou chvilku odsávání.A musím říct,že po tom gravimilku jsem se rozkojila,že jsem pak nemusela malýho přikrmovat pokaždé.ale jak ochutnal mlíko z flašky kojení šlo hůř a hůř.Tak jsem to vydržela do 5-ti měsíců a konec.Malej se najedl v klidu,já se přestala stresovat,že nechce tahat a že každou chvilku musím odsávat...A jakej je to ted ďáblik :grinning: .Nic si z toho nedělej jestli nebudeš kojit.Jak píšou holky,zkus kolik vypije,náš malej pak teda ublinkával,páč on prostě vypil co bylo ve flašce.Ale tak jsem zkoušela zase ubrat a srovnalo se to.
A ty odměrky bych taky nepřidávala.
9. zář 2008 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
sher,pidula: nechci se s vámi hádat,to v žádném případě,ale já taky dělala mléko o půl odměrky silnější a ela se v klidu najedla a spala mi 3-4 hodiny,než měla zase hlad netrpěla zácpou,ani neblinkala.Ale jak říkám,každé miminko je jiné a podle tabulek se opravdu měřit nedají.... :slight_smile:
9. zář 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe, no ono se to nemá dělat z toho důvodu, že pokud tam dáš míň/víc UM než se má, tak to zatěžuje ledviny mimča, může mít hlad nebo mohou pak mimču chybět tekutiny :wink:
9. zář 2008 v 10:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky hrozně moc všem děkuju za rady...dnešní noc zase byla jedna z těch průměrných, malý vydržel nejdéle cca 2 hod. v kuse spát, pak zase hlad a hlad! Ale jak píšete, zkusím dát ten Sunar zda zabere víc a bude malý více sitější.Zkoušela jsem dát i větší dávku 90-120ml a pokaždé vypil je těch 60 ml, pak se unavil a usnul, takže mi přišlo zbytečné pokaždé dělat 90-120 ml a vylejvat to. Tedˇ zkouším dávat těch 80 ml a vypije opravdu max 60-70ml ale za hodˇku - až hod´ku a půl má zase hlad. No uvidíme jak s tím Sunarem, už ho mám doma, tak třeba se stane zázrak! :slight_smile: Nechci ho trápit hlady a řídit se tím, že by měl vydžet tolik a tolik hodin, prostě až bude mít hlad tak mu dám, jak píše Lendy, zase si říkám, že když pije těch 60 ml tak je jasné, že za chvíli má hlad, když by měl vypít už tak 90 ml....takže nějaké rady paní z linky Nutrilonu budu ignorovat! Také piju Bio čaj pro kojící matky, ale nepřijde mi že bych po něm měla více mlíka, už mi mlíko ani samo neteče jako to bylo do min. týden. Prostě pokud to kojení nepůjde, tak to řešit nebudu! V dnešní době mi přijde, že je opravdu velký tlak na kojení, každý říká, koj dokud můžeš, prostě přikládej, hodně jez to a nebo pij to, ale když to nejde, tak to prostě nejde. Pak se zbytečně ty maminy stresují a připadají si jako ty nej. matky na světě! :angry:
Malému dělám před každým příkrmem čajík aby se trochu napil Nutrilon nahradí jídlo, ale né tekutiny jak jste to řešili s pitím čaje.....
9. zář 2008 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm, čaj právě vůbec malému dávat nemusíš, to je pouze přežitek z dřívější doby, kdy bylo UM úplně jiné než je teď. Jééé, co já si kvůli tomu vyslechla od starší generace, jak chudáka malého trápím žízní, ale ono to tak vůbec není. UM děláš přece taky z vody a to jsou tekutiny, které mu stačí, čaje se dětem nemají dávat ať jsou kojené nebo na UM do 1/2roku. Teprve, až se začne s příkrmy, tak se má zkoušet dávat napít voda, ředěné šťávy a čaj. Pokud malému budeš dávat ještě čaj před tím, než mu dáš ten nutrilon, tak ti ho už pít nebude, jelikož je zapláclej tím čajem a pak zase bude křičet hlady. Navíc tím, že mu dáváš až moc tekutin-čaje a UM, tak mu opravdu zbytečně zatežuješ ledviny, protože je to pro ně velký nápor.
9. zář 2008 v 11:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
kacm, taky jsem nekojila dlouho, malej nechtěl tahat, hubnul, trpěl velkou bolestí bříška a blinkal. Byl na nutrilonu comfortu a pak na nutrilonu AR, teď je na sunaru a spokojenost (ale až od 8.m kvůli refluxu). Já zkoušela odstříkávat, malej měl aspoň jednu dávku MM do 6m, ale od 2.m jen z lahve. Každopádně jsem zkoušela na podporu tvorby MM homeopatika riccinus communis- to zabíralo docela dobře. Pokud to nepůjde kojit, netrap se. Hlavně, že mimi roste, přibývá a nemá hlad. Souhlasím se všemi předchozími příspěvky - nesmí se dávkovat jiný počet odměrek, je to nebezpečné!, ale množství co mimčo vypije je individuální.
A čaj nedávej do té doby pokud není na zelenince, min do půl roku stačí jen mlíčko i UM- dodává i tekutiny. Třeba se ti napije čajíku, pak vypije míň mlíčka, protože žaludek toho nepojme ještě tolik a má brzo hlad. A hlavně teď je v období růstového spurtu a je jedno zda je mimčo na UM či kojené, prostě v tu dobu vyžaduje častější pití. Neboj, to zvládnete, hodně štěstí!
9. zář 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky to mi vůbec nikdo neřekl, že bych čaj dávat neměla. Mudra mi řekla, že mu mám dát na lžičku 2-3 lžíčky čaje pro miminka od 1.týdne od Hippu,když budou venku vedra, tak jsem mu ho koupila a myslela si, že když mu mám dát na lžičku, a už nekojím, tak jsem mu ho začala dělat do flašky...takže vždy před příkrmem jsem mu dala těch 10 ml čaje. Takže čaj se dávat opravdu nemá i když je UM??? To mi fakt nikdo neřekl, vím, že když se kojí, tak se čaj nedává, že přední mlíko je na tekutiny a to zadní z prsu je na hlad, no jsem ze všeho tedˇ jelen! :fearful:
9. zář 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm, fakt to stačí :wink:
pár lžiček je v pohodě, to zase není moc, ale když už teda, tak bych dala obyč. vodu, než ty granulovaný čaje od Hippu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jestli mu chceš dávat tu vodu, tak to zkus mezi krmeníma ne před tím a uvidíš, jestli to bude mít vliv na frekvenci a množství vypitého UM.
9. zář 2008 v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy díky moc za učitečné rady, koupila jsem mu ten čajík od 1. týdne na spokojené bříško je tam fenikl na prdíky atd. ale také tam piší, že by se neměl podávat dlouhodobě kvůli um. sladidlu. Tak mu zkusím dát jen trochu vody, ale ne před jídlem ale mezi.....fakt jsem si myslela, že když jsou děti na UM tak musí dostat do sebe i tekutinu v podobě čaje. :pensive:
9. zář 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to jsem ani netušila,že to zatěžuje ledviny,když se toho dá o trochu víc...To jste mne teda dostaly :confused: Já sem to elišce vždycky dělala o půl odměrky silnější....a dr mi na to nikdy nic neřekla....Tak to teda čumim.....

jo a poradte mi prosím co mám vzít malému do porodnice a co mi tam pujčí v lbc...
9. zář 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, zběžně nahlížím, taky řešíme přikrmování, ale hlavně už jsme zase chytli nějakou virózu, tentokrát průjem a vyrážku :confounded: takže jsem docela zničená, protože od sobotní noci je to náročný, Pavel odjel na školení a já padám na hubu... :confounded:

Jaku - nepoužívali jste taky to BabyLactum od Hero? zajímalo by mě jaký je,, přijde mi bohatší než Nutrilon. U nás naopak Sunar neprojde...

phoebe www.nemlib.cz pak tam je sekce pro pacienty a pak pro maminky, musíš si přinést prakticky všechno. :wink: jen příbor ne.

tady je pár našich aktuálních fotek http://arakis.rajce.idnes.cz/
9. zář 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any BabyLactum jsme neměli, jen ještě pak asi měsíc francouzský Novalac AR2 - v zahraničí je to moc uznávané UM, je fakt, že po něm, Ondru nebolelo bříško jako po Nutrilonu AR, ale v tom AR2 se fakt moc vybírat nedalo, Nutrilon byl jediný a pak ta novinka Novalac. Mají ho i v různých variantách na různé problémy i obyč. .Mě ho museli objednávat-lékárna U orla - asi se o něm až tak moc neví. Ale už jsem na něj viděla reklamu tuším v Mamince či Betynce. Každopádně to AR bylo trošku dražší než nutráč, ale nevím jak ten obyč. Naštěstí nám sedne Sunar.
Foptky super, jo Matýsek všemi mastmi mazaný.....Hlavně ať se brzy uzdravíte :wink:
9. zář 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ana: děkuju za link.jinak nemůžu se dostat na stránku těch fotek...pořád mi to píše,že stránku nelze zobrazit..... :frowning2:
10. zář 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://herobaby.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=8

tohle je to Baby lactum, který mě zaujalo, koukněte na to...čekám názory :grinning:

Phoebe: to je divný, zkus to znova, třeba měl server potíže, jinak ti to pošlu po skype :wink:
10. zář 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nějak jsem poslední dobou nestíhala sem chodit,každopádně vás všechny zdravim :dizzy_face:
Manžel má dovču tak výletujem,Vítek teda z výletů moc nadšený není,nelíbí se mu v kočárku,nelíbí se mu v krosničce,nechce se nosit a všude chce chodit sám,ale ne za ruku,prostě sám,mu snad koupim to vodítko na děti,není to blbý :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: ?Musim vám doporučit návštěvu pražské zoo,je to tam moc hezký,zvířata mají velký výběhy,nejsou na sebe nalepený jak tady v Liberci,je to tam na celý den,ale stojí to za to,to byl asi taky jediný výlet,kdy byl Víťa OK a neprudil,koukal na zvířátka jak u vytržení.Včera jsme jeli na Smědavu,že půjdem do přírody,no s malým už nikdy víc,byli jsme v přírodě asi hodinu a půl a byl to očistec,tak jsme chvátali k autu,jeli jsme zpátky do Liberce,na oběd a do dětskýho koutku v Liďákách a...měli jsme rázem zlatý dítě,hodný,zabavený :slight_smile: tak asi tak je to u nás.
Any,k tomu odkazu ti moc nepovim,nemám zkušenosti s mlíčkama.
Kačko,nic si z toho nedělěj,že už nekojíš,na jednu stranu je kojení fajn a na druhou stranu,já mám doma závisláčka na prsu,který nejde odstavit,donedávna jsem se nemohla hnout na krok a do teď se v noci nevyspim,neznám děti na umělým mlíčku,který by takhle po nocích blbli,jako to naše kojený.Ty umělý mlíka jim dodají všechno,co potřebujou.
Phoebe,hezky jsi to nakreslila,taky se ráda nechám inspirovat,nás čeká pokojíček pro Vítka po Novým roce.
Klaruško,gratuluju k narození synka,moc hezký datum si vybral k narození(já mám totiž narozeniny taky 21.8.,akorát mi letos bylo už 27 :stuck_out_tongue_closed_eyes: )tak hodně zdraví a lásky mu přeju :dizzy_face:
To jsem se zase rozepsala,tak se mějte fajn a užívejte počasí,od příštího týdne už má jít teplota zase dolů,začíná podzim holky,to je depresivní :angry:
10. zář 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mě napadlo,že jsem ani nepogratulovala Sluníčku k holčičce,tak moc,moc blahopřeju a tiše závidim :wink: :grinning: :dizzy_face:

Jo a bertíku,moc mě mrzí ty zdravotní problémy tvojí maminky,držte se :cry: :pensive: :wink:
10. zář 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ana: jooo už mi to jde..Matulka je krásnej kluk....koukala jsem jak už pěkně pase hříbátka...Už se nemůžu dočkat našeho adámka...zdá se mi to nekonečnéééééé
10. zář 2008 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek