Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

Ahoj holky,koukala jsem,ze toto tema podobne tady je,ale nic moc navstevovane....pristehovala jsem se ted cerstve a rada by jsem s nekym popovidala... 🙂
klaruska1
10. zář 2008
kacm,my jsme od začátku taky dokrmovali Nutrilonem, protože jsem byla po císařském řezu a malý ode mne nejdřív nechtěl, protože nám ho od začátku přikrmovali, pak jsme začali odstříkávat mlíko odsávačkou a dokrmovali jsme a teď si malý beru i z prsu,ale stejně mu to nestačí, takže máme taky Nutrilone-dáváme mu dávku 90 - 100 a předtím ho nakojím z prsu, pokud ti malý nevypije víc jak 60 ml, tak zkus ten druhý Nutrilona na větší zasycení-je pro děti, kterým to nestačí a i ti déle vydržé bez jídla-jmenuje se Nutrilon extra.Co se týká čaje, nám doporučili dětský heřmánkový a nebo fenyklový - je na prdíky a na škytavku,ale Matýsek nám ho už moc nechce.Držím pěsti a ty se snař být v poho-vím co to je a jak ti je 😉

Ostatní maminky a těhulky moc zdravím 😃
anakonyes
10. zář 2008
Holky kdy se žádá o rodičovský příspěvek? Ještě než skončí mateřská? Já jsem na úřady úplně pitomá. Jak tam vlezu takmám IQ tykve 😎
jaku
10. zář 2008
Any hlavně si nezapomeň u svého zaměstnavatele požádat o rodič.dovolenou a klasickou dovolenou-buď čerpat či proplatit. Můžeš čerpat současně už s nástupem na RD takže je to chvíli takové finančně příjemnější 🙂 . Musíš si dojít na sociálku, dají ti papír na volbu délky RD-nemají ho na chodbě, prý proto, že to chtějí každé mamině říct extra osobně a tam se domluv kdy to máš přinést i s potvrzením od zaměstnavatele . Tak měsíc předem jsem si to zařizovala. Jsou tam ochotní, ničeho se neboj.
anakonyes
11. zář 2008
Jaku díky, nám ty papíry dali už s žádostí o porodné, ale o tom zaměstnavateli jsem to nevěděla, vyrazíme tam příští týden, doufám, že už bude zdravý. teda v pondělí zas třetí očkování.... tak příští středa to jistí. je to teď v tom Syner toweru, do tý nějrozkopanější a nejhnusnější části centra se mi nechce ani trochu...
phoebe003
11. zář 2008
Ahojky holky,tak hlásím příchod z poradny.miminko je v pořádku,vážíme 2350g a měříme cca 40cm.takže váha se nám srovnala a jsme tabulkové miminko:o)))takže to mám radost.no jinak mne se rozpíná spona,krčem mám pořád na 1,5cm a otevřená jsem na 1cm,takže opět nařízený klid a odpočinek,žádné přepínání...nehrozí s eliškou:o))hihi taky jsem dostala papír na mateřskou a registračku do porodnice.tam jdu příští týden...Sestřička mi brala krev na RH a protilátky.Tentokrát bez modřiny:o))))
anakonyes
11. zář 2008
phoebe: to je fajn, že máš dobrý zprávy. S odpočinkem to asi nevyřešíš,ale snad to bude dobrý. A to pojedete až do Liberce? jak to vlastně máte daleko?
phoebe003
13. zář 2008
any: jj.do liberce.je to 20minut cesty od nás autem...Takže žádná katastrofa.Je to pořád do dálnici,takže můžeš jet rychle...Jezdím do lbc každou chvilku... 😃
phoebe003
14. zář 2008
Dobré rááno
anakonyes
15. zář 2008
koukám, tady zase mrtvo :-S o víkendu tady byla moje mamka s bráchou. V sobotu jsme si užili výlet do Smržovky za známýma, to bylo nádherně a včera jsme zmrzli v zoo. To krásně nebylo, ale užili jsme si to taky. Ta malá lachtánka je nádherná x-) A zase jsme na 5 dni sami.. 😞 jsme z toho nějaká zničená. mates je docela náročné dítko, teď má pěkně vzteklý nálady a blbě usíná. prakticky se musí nechat uřvat. v bdělém stavu by se pořád nosil. bolí mě všechno a spala bych |-|
ajicek_z
15. zář 2008
Ahojky Holky,
nezlobte se, že Vám sem lezu, ale jsem také z Liberce a občas sem nakouknu 🙂 ! No a chtěla jsem se zeptat ANAKONYES, jestli jsi náhodou nebyla v pátek odpoledne před Delvitou v Pavlovicích? Když jsme odjížděli stála nám před autem maminka s kočárkem a já si myslím, jestli jsi to podle fotek nebyla ty? Jestli ne, tak se omlouvám za hloupou otázku. Mějte se krásně!
anakonyes
15. zář 2008
Aji to jsem mohla být já 😃 až tak mezi pátou a šestou? s hubenou paní a 11-letým klukem? poslali jsme tátu pro víno a čekali venku. Já moje mamka a můj nejmladší brácha a samozřejmě mates v kočáře s měděnou metalízou 😃
ajicek_z
15. zář 2008
Tak to jste byli určitě vy! Vše odpovídá. To mám ale pamatováka. Měj se! pa
kaciska
15. zář 2008
ahojky andy...jsi tu jeste??? 😕 x-)
anakonyes
15. zář 2008
Aji, tak se příště ozvi,, ráda tě poznám 😉
jablo
15. zář 2008
zdravím
také ste měli takový ukňouraný den??? 🙂
phoebe003
16. zář 2008
ahojky maminky.dnes jsem vyřízená.zaparkovat v poledne v centru liberce............nemožnééééééééééééééééé.umírala jsem vsteky...u doktorky jsem řekala 45 minut a to byli předemnou jen tři lidi...děssssssssssssss.no a ted jsem před chvilkou přijela z nákupu domů.jsem unavená,hladová a mám vstek,protože manžel jen někam do prčic a nenechal mi tu ani čárku.... ]-(
phoebe003
17. zář 2008
Ahojky holky.kde pořád jste?tady je to jak po vymření...
prcekkk
17. zář 2008
ahojky holčiny 🙂 potřebovala bych poradit....
bydlim kousek od Liberce a sháníme kočárek - můžete mi pomoct,kam v Liberci nebo okolí zajít??
díky 😉
pavluskak
17. zář 2008
Ahoj Prcekkk
Super prodejna Batolata v Barvířské ulici, dále Dětský ráj v Rochlicích, Baby Renka na M. Horákové, v Pražské Petto, V Široké moc fajn obchůdek u paní Matoušové... Kočárky mají také v Globusu v Puntanele, nebo jak se to tam jmenuje, ale určitě je tam mají dražší než v jiných obchodech, ale mám tam špatnou zkušenost, byla jsem tam v průběhu těhu asi 5x okukovat kočárky a ani jednou si mě nikdo z personálu nevšiml... :-S
prcekkk
17. zář 2008
pavluskak: děkuju.v dětském ráji a v pettu už jsme byli a bohužel nic nevybrali :-S ale ještě zkusim Baby Renku a Batolata.... 😉
lendy1
17. zář 2008
prcekkk:
Dětský ráj-jsou jedni z nejlevnějších vůbec v republice na kočárky:
http://www.detskyraj.cz/scripts/index.php
Batolata:
http://www.batolata.cz/index.php
Petto:
http://www.petto.cz/shop/

a pak třeba v Globusu Puntanela nebo za kavárnou Nisa jsou 2 prodejny hned naproti sobě, na M. Horákové je Pichl

jen dodám, že např. v Pettu, když se ti kočárek rozbije a budeš ho mít na reklamaci, tak ti půjčí jinej, což třeba v Ráji kamarádce neumožnili, za tou Nisou v jednom krámku je arogantní baba, v Batolatech i v Ráji vychází levněji si vše objednat přez net a buď pak osobní odběr nebo i dovoz až domů. Do Petta zase chodím moc ráda, protože mi tam vždy dobře poradí...
prcekkk
17. zář 2008
pavluskak,lendy1 : a odkud máte vy a jaký kočár? x-)
prcekkk
17. zář 2008
lendy a na M.Horákové to myslíš Baby Renku nebo je tam ještě něco jiného?
lendy1
17. zář 2008
prcekk, jj, Baby Renka, jinak mám Cortinu (viz IP) a golfky Babypoint Mark 😉
prcekkk
17. zář 2008
lendy a kde si kupovala kočár?
lendy1
17. zář 2008
v Pettu oba dva, jinde ani zrovna nebyly, když jsem je chtěli 🙂
a ten Herqules jaký myslíš? Já našla jen nějaký sporťák a ten má hrozně malý kolečka :-o
prcekkk
17. zář 2008
lendy tenhle http://www.petto.cz/shop/index.php?s=produkt&se... 😉 nemají ho skladem ani v Liberci ani v Ml.Boleslavi 😞
lendy1
17. zář 2008
jj, to je ono. No, mě se prostě zdají ty kolečka maličký. Ono se doporučuje ty kolečka raději větší než menší...ale třeba naživo to je o.k. Jinak velké diskuze o tomhle kočárku ( a teda o všech možných) je na Baby-café.
Ale třeba ho budou mít v té Puntanele, tam těch kočárků mají taky mraky...
prcekkk
17. zář 2008
lendy: kouknu i tam a nehodila bys mi odkaz na tu diskuzi na Baby café? 😉