• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
prcekkk já taky můžu doporučit Dětský ráj, dá se tam objednávat i přes internet a je to levější-přijdeš si něco vybrat na krám a pak si pošleš objednávku přes internet.Jinak my máme kočárek X-lander-jak hluboký, tak i vajíčko do auta, tak i sporťák a jsme s ním moc spokojení
17. zář 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prcekk - kupovala jsem kočárek v Batolatech... skvělé jednání, teď mi tam zase výborně poradili s klokankou a pak jsem ji u nich objednala přes net, takže jsem to měla se slevou...
18. zář 2008 v 01:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj prcekkk my jsme obešli všechny obchody a nakonec koupili Magnum Inglesinu přes net detskyhoraje.cz
18. zář 2008 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj hoky,
tak jak se daří?

Byla jsem teď s malým u našich na pár dní,bylo to jako vždy fajn...jen mám asi o pět kilo víc,protože naši mají potřebu mega vyvářet,když jsem tam a já prostě nemůžu odolat.
Taky jsem měla nakupovací dny,musela jsem si nutně doplnit šatník,tak mě manžel nedávno vypustil na den do Prahy,jsem byla jak utržená ze řetězu,to je taková pohoda,když mám v obchodech na vše čas a nehonim uřvanýho Víťu :grinning:

Prcekkk,já mám kočárky jeden z Renky,druhej z petta,a koukala jsem,že nad Globusem v tom novým Trailer parku(nebo jak se to jmenuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: )otevřeli velký obchod Chicco :wink:
18. zář 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky omlouvam se ze vam sem takhle lezu,nemate nektera zkusenost s 3D UTZ v Gennetu v Liberci?kolik se tam plati,jestli se priplaci za urceni pohlavi?moc dekuju vsem za info.
18. zář 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky pomoc,vite o tom Gennetu nektera neco? :grinning:
18. zář 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
berunka o pár stránek dřív už se o tom psalo, ale hledat se mi to nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. zář 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
slunicko sice se o tom mluvilo,ale holkdy ktere jsou tam objednane na normalni UTZ hrazeny pojistovnou a ne 3D.ja jsem se ptala na 3D UTZ a na to mi holky,ktere jsou v 15tt asi tezko odpovi :wink:

takze prosim znovu kdyby jste nekdo 3D UTZ v Gennetu absolvovaly proooosiiiiim napiste :grinning:
18. zář 2008 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
berunko, právě, že tu psaly už holky, co ten UTZ mají v Gennetu za sebou (jsou tu už skoro všechny holky maminky než těhulky :wink: ) stačí prolistovat pár stránek zpět, jak psala slunicko nebo klikni na stránky Gennetu a cenu UTZ tam nejdeš. Za to, že ti řeknou pohlaví se snad nepřiplácí :wink:

koukni na str.53-stačí použít vyhledávač a zadat Gennet :wink:
18. zář 2008 ve 22:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
na strankach Gennetu sice cenik je ale pro Prahu,mam prave info ze v Liberci je cena polovicni tak jsem si to chtela overit :wink:
18. zář 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
berunko, naposledy byla v Gennetu v Liberci phoebe003 - platila 600 a byla max. spokojená a nadšená. Víc ti napíše ona. Určitě se tu brzy ukáže. Já byla v nemocnici, tam mají taky 4D - sestřička byla moc milá a platili jsme 400.
18. zář 2008 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všichni,jsem tu poprvé a potřebovala bych poradit s dět.doktorkou...bydlíme v Liberci na Frantáku a zatím chodíme k dr.Maršálkové,ale nějak se mi to nezamlouvá...malá mi kašle a ona mi pořád tvrdí,že je to tím,jak se jí vrací zvratky...přitom ted neblinká...a už několik lidí mi řeklo,že na tuhle dr.bylo hodně stížností,takže mne jistě chápete,že se fakt docela bojím,aby něco nezanedbala...jinak je milá a hodná,ale připadá mi pomalá a často si protiřečí...díky moc za rady...pa a hezký den všem.
19. zář 2008 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejbe: a ty do te nemocnice normalne chodis k doktorovi nebo se tam muze objednat i mamika,ktera je treba v Praze jako ja?
19. zář 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
emma12 - k Dr. Maršálkové jsem chodila sama jako dítě, takže vím o čem mluvíš. Původně jsem z Franťáku a je na ní fakt dost stížností. Všechny kamarádky co od ní odcházeli šli k Dr. Alšové, která má ordinaci na ul. Hanychovská, tak to zkus.
berunka - já do nemocnice v Liberci nechodím, ani tam nebudu rodit, takže 4D se může objednat každý.
19. zář 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejbe dekuju moc za info.prosim te a jak dlouho jsi jeste cekala,nez te objednali?
19. zář 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky a Berundo já v Gennetu na 3 D UTZ nebyla takže nevím, já tam docházela jen na kontorlu, jelikož mi tam prali plodovku, ale také jsem tam na 3D chtěla jít, ale po zkušenosti Kacizky z koníka, bych tam nešla zaplatila asi 400Kč a na obrazovce viděla jen mastné fleky prý to tam s tím ještě neuměli....takže byla hodně zklamaná, ale obě jsme pak šli na 4D UTZ do Liberecké porodnice a tam jsem Danečka viděla suprově, mám ho natočeného na DVD a 5 krásných foteček k tomu za 400Kč, takže jsem byla moc spokojená. JInak číslo už nemám, ale když najedeš na stránky Liberecké porodnice, tak tam číslo najdeš a nebo tě přepojí, jinak já na objednání čekala do druhého dne, jelikož jsem volala ve čtvrtek a to už jsem byla ve 28tt. takže mi sestřčka řekla, atˇ přijdu druhý den v pátek, že už by tam nemusela příští týden nic vidět, že je mimi už v tomto týdnu dost veliké....takže jinak maximální spokojenost.

Lendy: chtěla jsem se zeptat, kdy jsi začala s kašema pro Davídka a jaké jsou asi tak nejlepší z tvé zkušenosti....díky moc. :slight_smile:
19. zář 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Emmo,já mám doktorku v Růžodole,U Letky,jmenuje se Dr.Skalická a jsem s ní moc spokojená,od Franťáku to není zas tak daleko,tak kdyby jsi neuspěla jinde,napiš mi,pošlu ti číslo.

Ty jo Kacm,na kaše je ještě brzo,počkej aspoň do konce čtvrtýho měsíce.
19. zář 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm, tak já začala s kašemi až jako s 3.příkrmem (nejdřív zeleninu k obědu, pak ovoce na přesnídávku a pak tu kaši navečer), takže určitě až někde po 6.měsících možná i déle. S příkrmy jsme začali po 5.měsíci, kdy už byl David pořád hladovej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Začali jsem kukuřičnými a až později jsme mu dávala s lepkem. My měli od narození HA mlíčko, kvůli možným alergiím, tak jsem s tím lepkem to nechtěla uspěchat, takže jsem ho zavedla až někdy cca 8.měsíc (ono se nedoporučuje s tím začínat moc brzo, ale zase ne nějak pozdě). Nejdřív jsem kupovala kaše od stejného výrobce jako měl UM, pak už cokoliv, výborné jsou ty z DM, stojí snad jen 30,-Kč a malému hodně chutnají. A za začátku jsem mu dala trošku kaše před koupáním a po koupání než šel spát ještě dostal mlíčko.

Někdo začíná rovnou kaší, ale někdy se pak stane, že děti nechtějí později zeleninku, když už jsou zvyklé na sladkou kaši. Taky na některé děti moc neplatí to, že by je ta kaše zaplácla a oni se pak nebudili v noci :grinning:
Je to vše dost individuální... :slight_smile:

Výborný na začátek s příkrmy je tento manuál, tam je vše moc pěkně popsané:
http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_postup.doc
http://www.kojeni.net/subory/prikrmy_tabulky.xls
19. zář 2008 ve 13:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viono já ještě nechci dávat malému kaši, jen sem se ptala od kdy je to asi lejlepší a vím, že lendy také nekojila, takže kdy s tím začít u dítka když je UM.....lendy díky, mrknu na to.....zatím se mějte krásně pěkný víkend.
19. zář 2008 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lendy,u nás taky vedou kaše z DM,hlavně sušenková a vanilková,jsem tak přemýšlela,dokdy mu tu kaši budu ještě dávat,jestli do dvou let,nebo ještě míň,od kdy začít s normálníma večeřema?jak jsi na tom ty?Jo a Babylove je jediný UM,který jsem do malýho narvala,jiný nechtěl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
19. zář 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
viono, já dávám Davidovi k večeři chlebík s čerstvou zeleninou, rýžový nákyp, vánočku s marmeládou nebo cokoliv jako normální večeři-klidně i třeba polívku nebo tu kaši - my to střídáme, ale kaši má víckrát v týdnu k večeři než běžné jídlo :slight_smile:
19. zář 2008 ve 13:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsem z toho našeho Ondry docela utahaná. Jak se naučil stát, staví se pořád dokola v postýlce i když má spát a je maximálně unavenej, očička má jen škvírečky a prostě se bude šplhat nahoru. Staví se dokonce i ve spacím pytli, akrobat. Stojí a ječí, lítám ho min 10x dávat ležet, ale jen přes den, večer usíná dobře. Co s tím?
S kašema u nás teda moc úspěch není, Onďa si vzal tak 2 lžičky, zbytek jedl manžel a moc mu chutnaly jakékoliv druhy-viona věk kdy ti přestane kašičkovat jak vidíš je individuální, manžel už má 2 roky pryč dávno :grinning: . Takže jsme momentálně na sunaru k večeři a v po na 10m prohlídce se zeptám dr. zda už můžem chleby s žervé apod.. Ale jinak je Ondra jedlík, jí hodně, chutná mu hlavně masozeleninka a ovoce.
19. zář 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky holky,já vás vždycky minu.Když sem přijdu,tak tady nikdy žádná z vás není :frowning2: Mne už se konečně blíží tp a jsem z toho pěkně unavená.v noci už chodím min.1x na záchod a furt se převaluju.chytají mne záda.už aby byl malej venku.doma mám všechno přichystané,takže nevím co bych a občas se nudím a z nudy uklízím a pak se divím,že mne všechno bolí....No nic jdu péct bábovky.mám návštěvu.Tak všechny dejte pusinky na čumáčky svým ratolesťátkům a užívejte si veekend.Tak páppáááááá :wink:
20. zář 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky já jsem neštastná v pátek se malé udělala vyrážka na prsíčkách,byl to jeden rudej vystouplej flek,měla s toho i zvýšenou teplotu druhý den už to měla docela ok a ted to už nemá vůbec,měla to asi z jednoho olejíčku co jsem jí dávala ale už je v koši,no a to není všechno,padl víkend a malá mě začla špatně jíst...u prsa vydrží tak v klidu 2 minuty a pak řev a scény...a prdí u toho hrozně tak jestli to jsou ty prdy což na ně trpíme šíleně,,,ale kolikrát to je řev jak kdyby jí na nože brali,a do toho mě začla blinkat průhledný hlen ale to už blinká dýl,dr mě utěšovala že je to normální ale mě to normální nepříjde... v ůterý jdeme k dr tak jsem zvědavá,,,,ale jestli jí kojím tak 4 denně a to 2 minuty....ale hlady neřve...když to teda vzdám a to kojení utnu tak je veselá a juchá...nikdy mě to nedělala vždycky pila tak 20 minut...nevíte co by to mohlo být a měli ste s tím některá zkušenost...už jsem na nervy mám strach o ní....
21. zář 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaciska, malý mi sice pil z lahve, ale při pití taky dělal ukrutné scény, kroutil se, odtrhával se - dr. mi říkala, že jak je ještě nezralá trávicí soustava, tak se rozproudí právě tím pitím a v tu chvíli to nutí dětičky prdíkovat, tlačit, ale zároveň se jim stáhne zadeček a nejde to ven, proto se kroutí a mají bolesti. To ublinkávání je normál, my to měli taky, ale my teda hodně, taky jsem byla vyplašená, že je to takový hlen, ale pokud ti nemá průjmy, o alergii na mléčnou bílk. se zřejmě nejedná. O test si ale můžeš pro klid poprosit dr.. Jinak se mi ale zdá hodně málo kojení jen 4xd v tak malém věku co jste. Ten čas kojení je orientační, některé mimčo opravdu může sát takovou silou, že pije jen 2min, ale 4xd včetně noci se mi zdá dost málo. Jestli přibývá tak je to asi o.k., radši bych konzultovala s dr.. Pevné nervy a ať se to brzo upraví! :wink: . Jo malému to kroucení u pití trvalo asi do 4m, je dost cíťa na bříško.
22. zář 2008 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaciska, tak to jsme na to podobně-myslím s tím blinkáním :frowning2: my se vrátili včera z nemocnice, kde jsme byli od čtvrtka, protože malý měl průjmy a pořád zvracel, včera nás pustili, že je to OK a v noci jsme jeli na pohotovst znovu-nenechali si nás tam a pustili domů-dneska se na nás přišla podívat náše paní doktorka a ta nám všechno vysvětlila-Matýsek někde nebo od někoho chytil bacil a měli jsme střevní virozu-naštěstí průjmy už nemáme,ale ublinkáme pořád a to jsme nikdy neměli-kojíme a ještě dokrmujeme Nutrilonem, tak nám doporučila změnit ten Nutrilona jiný, který je proti blinkání,tak uvidíme, snad se to spraví-jsem z toho na nervy a to šestinedělí na mě teď začalo pěkně doléhat
.kacis drž se,ať je malé líp :wink:
22. zář 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
teda já mám dneska den,od rána my všechno padá z ruky,všechno vylejvám,no hrůza,do toho se na mě furt Víťa věší,je jak malej opičák,až mi to už trošku leze na nervy,ještě,že šel teď spát :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: :grinning:

Kacis,já měla s Vítkem stejný problém,taky chvíli pil a pak řval,řval,vždycky jsem mu dala chvíli voraz,nechala ho krknout a pak se dojedl,někdy taky ne,měla jsem i dost mlíčka,tak nestíhal polykat,možná to bylo i tim,trvalo to tak jeden až dva měsíce a pak ho to přešlo,možná se naučil pít rychle chudáček :confused: :wink: jinak byl najedený tak do pěti minut nejdýl,všechny moje kamarádky kojily třeba i dvacet minut,to náš Víťa rychlík,nehrotila jsem to,nechala jsem to na něm,přibíral hezky,tak mu to tak stačilo,přeju pevné nervy a ať to malou brzo přejde :slight_smile:
23. zář 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holky větších dětí,dnes mi přišla od doktorky SMS,že se máme dostavit ve čtvrtek na očkování,mám z toho trošku strach,jak to zvládly vaše děti,kdo jste už teda naočkovaný :confused: ?
23. zář 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
viono, tak mi jdeme až v pondělí, ale nemám z toho obavy. Ani jsem nechtěla po konzultacích tu šetrnější vakcínu nebo s těmi neštovicemi. David neměl žádné potíže ani u hexy, tak předpokládám, že tohle také bude bez potíží. Ale pro všechny případy jsme vybaveni všemi možnými léky, lékárna v baráku a nemocnice naproti :grinning:
23. zář 2008 v 17:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky jo jo, jak Matýsk roste je času míň a míň. Teď se cpu těstovinovým salátem, chudáček chlapeček se mi uřvává v ložnici a tak mám chvíli se za váma kouknout.
Musím říct, že je Mates prostě úžasnej, ikdyž hlučnej a divokej. dneska jsme byli na návštěvě u sousedky, máme chlapečky jen týden od sebe. A je mezi nima úplně hrozný rozdíl. její Filípek jen leží, kouká kolem, občas mávne nějakou hračkou nebo dudlíkem, ale hezky si brouká. mates je jak rtuť, neustále se mrská, snaží se otáčet, na břiše se snaží plazit, naprosto přesně už umí zaměřit a sebrat věc. Brýlatým už bere brýle...ale hlavně vrčí, mručí a vříská. Broukne si jen občas když nacpanej odpadne od prsa a je v milostném rozpoložení

do pusy cpe cokoli, tuhle chtěl zkoušet opěradlo od židle, cokoli co se mu přiblíží puse se do ní rve...moje ruce, bradu, noc, všechno. Pokud ho někomu podávám tak už se natahuje aby ochutnal...

MM byl o víkendu hodný, takhle fajn víkend jsme si dávno neužili
jinak nám dělají zateplení na baráku, proto tu taky jsem tak málo, dokud vrtají tak pořád někde courám.
Mějte se krásně, mě čekají podlahy, plíny atd
23. zář 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek