Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

Ahoj holky,koukala jsem,ze toto tema podobne tady je,ale nic moc navstevovane....pristehovala jsem se ted cerstve a rada by jsem s nekym popovidala... 🙂
jablo
9. říj 2008
Zdravím
Taky se musím pochlubit.Byli sme u dr na půlroční prohlídce a Páťa má 7100g a 63cm,byli sme i pochváleni,prý je o v dovednostech o měsíc ve předu. 🙂 Takže jsem hrdá mami 🙂 Začali sme dnes s příkrmama,s mrkvičkou.To jsem se nasmála,jen to vyplivoval a u každé druhé se oklepal tak jsem zvědavá jak mu to pojede zítra. chtěla jsem se vás zkušenějších zeptat jak to děláte s příkrmama?Mě dr řekla ať jídla zásadně kupuji ale všude se dočítám,že pak nechtějí domácí,jak to bylo nebo je u vás,vaříte nebo taky jen kupujete.Ty kupovaný jsou prý lepší víme co v tom je.Tak já fakt nevim.Díky za pomoc
phoebe003
10. říj 2008
jablo: ahojky.Já když jsem s eliškou začínala z příkrmy od hame.ty mrkvičky a podobně,ale jen úplně na začátek.po měsíci jsem jí začala sama vařit mrkvičku a mixovat to.a brala to docela dobře.občas se jak říkáš taky oklepala,a ošklíbla,ale jinak dlabala jako vsteklý pes:o)))a kupovala jsem jí na tyhle přesnídávky bio potraviny a nebyl s tím jediný problém... 😃
viona
10. říj 2008
Lendy,reakce proběhla,právě desátý den po očkování,měl tři dny zvýšenou teplotu a osypal se,ale jinak mu nic nebylo,ani nebyl mrzutej,tak jsme zůstali doma pár dní a teď už je v pohodě.
Gratuluju Davídkovi k pochvale,je kluk šikovnej,musíte mít z něj radost,jaký dělá pokroky x-)

Phoebe,klid,když šel malej dovnitř,musí jít i ven,navždy těhotná nebudeš 😃 Uvidíš,jak se ti ještě bude stýskat po bříšku a po klidu 😉
viona
10. říj 2008
Joa Jablo,já jsem zrovna ta matka,co bojovala s příkrmama,nejdřív jsem kupovala a pak mi nechtěl domácí,jednou u druhýho budu vařit od začátku 🙂
jablo
10. říj 2008
mě právě dr řekla ať rozhodně nic nevařim a dávám jen ty kupovaný.Ale asi to teda udělám jako phoebe,jen ze začátku a pak zkusit vařit,přece v tom nebude tak velký rozdíl,vznikne z toho stejně slušně řečeno hnusně vypadající kašička... 😃 😃 😃 A zavařovali ste?
phoebe003
12. říj 2008
viona: já vím,jenže dovnitř to šlo hladce a bezbolestně..zatímco ven to půjde hůř a to čím dýl tam bude,tím hůř to půjde ven... 😞 já vím,že si potom budu říkat,a vzpomínat na ty doby,kdy byl malej ještě v bříšku,ale tohle čekání na nekonečno je na zbláznění...

jablo: já ani nezavařovala.každý den jsem si uvařila mrkev, s nějakým masem,nebo jinou zeleninu(eliška mrkev s masem milovala) mixla jsem jí to a dávala jsem jí vždy čersvé.a trošku jsem to přisladila děti mají sladké rády.ale můžeš to udělat i bez příchutě.jen mrkev a maso a mixnout to do kašičky a uvidíš,že se prtě bude olizovat až za ušima... 😉
phoebe003
13. říj 2008
ahojky lidičky.je tady vůbec někdy někdo???já se strašně nudím.chtěla bych už rodittttt
slunicko27
13. říj 2008
Phoebe kde máš dítě??? já bych se tak chtěla nudit!!!! 😃 😃
phoebe003
13. říj 2008
SLUNICKO: eliška je zlaté dítě.hraje si a nezlobí...téměř o ní nevím.jen když má hlad,žízen nebo když vyžaduje pozornost.jinak je to andílek
phoebe003
13. říj 2008
HOLKYYYY PRVOTŘÍDNÍ HOVADINAAAAA:

Na tento mini-testík potřebuješ jen asi 1-2 min. (podle toho jak umíš
pocitat) a je to velká sranda! Vezmi si kalkulačku a pojďme na věc:

1. Urči si jeden den, kdy se chceš zaobírat sexem (když si vybereš např.
neděli, tak máš číslo 7). Zapiš si ho do kalkulačky.

2. Vynásob to 50
3. Připočti k získanému číslu 44.
4. To celé vynásob 200.
5. Jestliže si už letos měl(a) narozeniny připočti 108, jestli si je ještě
neměl(a), tak 107.
6. Jako poslední krok z toho odečti rok tvého narození (např. 1978, 1975 ..)

A teď závěr:
Na kalkulačce vidíš 5-místné číslo, že?
1. první číslo ukazuje den, kdy se chceš věnovat sexu. Sedí to?
2. poslední 2 čísla ukazují, kolik je ti momentálně let. Je to tak?
3. druhé a třetí číslo ukazuje Tvoji oblíbenou polohu. Divíš se, že jsme na
to přišli? )))) Pošli tento testík svým kamarádům a dnes ve 22:30 se Ti
přihodí cosi neobyčejné. Připrav se na příjemnou událost...
phoebe003
13. říj 2008
slunicko: pořidte si kabelovku a budeš se taky moct nudit.eliška kouká na mimimax.jsou to jenom samé pohádky a kreslené hovadinyy a vydrží u toho hooodně dlouho.kdybych jí nechala,tak by u televize proseděla celý den...
phoebe003
14. říj 2008
dobré ránko maminky...jaká byla noc?já dnes nebyla ani jednou na wc a ani eliška mne nebudila.celou noc totiž spala u nás v posteli.tak jsem se konečně jednou dobře vyspinkala 😉 co je tady nového???
phoebe003
15. říj 2008
Ahojky maminy,kdepak pořád jste?já sem nakukuju už třetí den a nikde nikdo :-o
murasek
16. říj 2008
ahoj holky, kdyz jste ty zkusene Liberecandy, rada bych se Vas zeptala , jestli jste si nektera nenechala delat test na vysku HCG v laborce v LB nebo JBC? Priznam se, ze nevim, kde to je? a nechci otravovat sestru na gynde, ta toho ma vzdycky plny brejle. vysledky by mely byt uz brzy.
pokud byste vedely, pisnete mi prosim do IP.
moc dekuju
phoebe003
17. říj 2008
ahojky maminky.tak mám nové zprávy z poradny.malému se ven ještě prý moc nechce.váží něco kolem 3500g a 50cm.jinak hrdlo je nezměněné,stále jsme na 1,5cm a otevřená už konečně na 2.ale nevypadá to,že by se malému chtělo ven.tak mne pan dr trošičku zklamal... :-| ale snad už se něco začne dít. 🙂
jablo
17. říj 2008
ahojky,phoebe tak to je krasne... 😃 uz se moooooc tesis vid? Mas jeste par dnu cas tak se treba uz rozhodne jit na ten svet. Ale muzu rict,ze kamosky co nedavno rodili tak ani jedna v terminu,vsichni prenaseli. (to jenom my byli o 3 týdny driv). A jak se jinak citis?
phoebe003
17. říj 2008
jablo: těším se strašně moc,ale cítím se už mizerně.to jsi mi zvedla náladu s tím přenášením 😃 já už dělám všechno možné abych malého trošku popohnala a on pořád ne a ne...a mám strach,že už je moooc velikej...
jablo
17. říj 2008
asi to behani do schodu pekne flakas.... 😃 😃 😃 verim,ze to musi byt celkem na palici,kazdy den cekat zda uz to konecne prijde nebo ne.ale rozhodne se dockas. 🙂 budes mit tatinka u porodu?
phoebe003
17. říj 2008
jablo:no asi máš pravdu.budu běhat rychleji 😃 😃 😃 no včera a dnes jsem se tuším naběhala až až.včera v liberci po krámech a sociálce a nevím,po čem všem a dnes jsem byla vněmecku na nákupech a musím říct,že jsem tak vyřízená,že se mi ani rodit dneska nechce.ale usnout mi nějak nejde,tak se flákám u pořítače s nožkama nhóóóóóře 😃 😃 😃 jasnačka.manžel byl u porodu první dcerky,bude i tentokrát u Adámka.Moc mi to tehdá pomohlo a dodalo sílu a energii.a byl to báječný pocit,když mi maličkou přinesl v náručí on a podal mi jí.Oba jsme plakali štěstím 😉 Bylo to nádherné.Manžel u porodu chce být dobrovolně.Už v tom má prax,tak to zvládne 😃 I když poprvé jsem se obávala,že zkolabuje.Ale byl statečnej... 😉
phoebe003
18. říj 2008
halooo,haloooo,všem přeju dobré ránko...dnes jsem se téměř vůbec nevyspala.půlku noci mne bolelo bříško.ale nic se nedělo...jen o5 poslíčci.už aby to konečně bylo...
jablo
18. říj 2008
ahojky,phoebe tak to ses teda dobra,jet si do nemecka na nakupy 😃 😃 😃 ja osobne bych se bala,ze to prijde nekde tam... Stejne ten chlap nebo kdokoliv jiny te tam silene podrzi co. Nedokazu si predstavit,ze bych mela rodit sama.Muj pritel u porodu byt nechtel ale ja na nej udelala habaduru,rekla jsem,ze bude jen pred a na porod odejde a uz to nestihl 😃 (Taky je fakt,ze Pata byl na svete za hodinu od prijezdu do porodnice).A jak je ted hrdy,ze u toho mohl byt. Tak uz poslicci,no vidis,ze by uz....
Jaky byl den? My meli navstevni den po babickach a prababickach takze mladej uz spinka,uplne vyrizeny.Kdyby alespon spinkal v noci ale o tom silne pochybuju.I kdyz malej pokrok mam,uz po dvakrat spal do sedmi a nevstaval v pet ale nesmim to zakriknout... 😃
phoebe003
18. říj 2008
ahojky jablo...no bylo nás tam několik,takže v pohodě.alespon mám pocit,že jsem malého trošku rozhýbala dnes mám celý den bolesti v podbřišku,tak by to snad moho vyjít....přesně tak.chlap u porodu je úžasná podpora..já byla šťastná,že tam senou MM byl.ale pěknou boudu jsi na něj ušila:o)))hihihi 😃 u mne dnešek nic moc.jako vždy.uvařila,poklidila.s tím rozdílem.že dnes mám celý den bolesti,ale občas pravidelné,občas halabala..takže asi nic akutního...šikulka.tak tě nechal hezky vyspinkat,,,,
jablo
18. říj 2008
tak to budeš mít asi pěknou noc co? 😃 A co Eliška,ta už se taky nemůže dočkat viď. stejně je to takové nostalgické když píšeš jak ti je a tak,vzpomínám jaké to bylo u nás,hrozně rychle to utíká... 🙂
Ale malého je celkem kus vid,moc ti to nezávidím. :-N
Dneska jsem potkala kámošku a ta má asi měsíc a půl starou holčičku a představ si,že má přes 5kg,nechápu čím jí to krmí... 😃 😃
anakonyes
20. říj 2008
Ahoj holky,zdravím a hlásím příjezd od babičky!
my jsme si trochu odpočali, ikdyž počasí nám nepřálo. No a abych mámě trochu pomohla,tak jsem stejně denně vařila pro všechny a uklízela a zatápěla. Takže abych si já opravdu dala pohov tak bych musela někam all inclusive k moři Mámě se rozsypala záda, ale na neschopenku nejde, takže jí je dost špatně, shání novou práci, rozpadá se jí vztah, no popravdě jsem si přivezla v hlavě spoustu nových starostí
Ale i radostí Matýsek tam byl blažený když se večer všichni sešli doma, naučil se konečně válet sudy, díky tomu už opravdu může být jedině na dece na zemi, nebo zavřený v postýlce. A začal náááádherně žvatlat. hrozně legračně u toho klape pusinkou. Kromě tradičního bábábá a pod. provozuje ještě takové šuškání a špitání z toho, že se takhle rozjel mám fakt radost
Asi na to neměl v poslední době čas, protože hodně rostl, už nosí 74/80...

Ale nespí, pacholek usne kolikrát v 18h a ve 21 už je vzhůru a plný energie k řádění. Přitom odpolene po 15h usne jedině na chvilku v kočáře. To pak vydrží do 19h a vzhůru je cca od 23.... takže já si to vybírám teď
No dneska by mělo být krááásně,tak doufám že to vyjde. musíme do města
lenkac.f
20. říj 2008
Ahoj maminy, omlouvám se , že vám sem vpadám. Nevíte, jak to má manžel v den porodu v práci? Jestli je na to nějaké volno - paragraf nebo si musí vzít dovču. Bude si brát celý měsíc po porodu dovču, ale mě asi budou vyvolávat o něco dřív, protože se jim malá zdá menší, takže té dovolené tolik zas mít nebude a každý den se bude hodit. Ahojky a ať Válm dělají mimísci jen samou radost. Lenka
jablo
20. říj 2008
ahojky anakonyes,to se pocasi opravdu moc nepovedlo ale dnes ti to vynahradilo. 😃
je úžasné když začínají žvatlat.Každou chvíli se naučí něco nového a pak to dělají pořád,krásně legrační že. 😃 😃 😃 no vidim,že ty to máš večer a my po ránu.Páťa je plný elanu klidne kolem 5-6hod a zvládne to i dřív ale to už jsem řekla ne a dělám,že spim,chvíli se povaluje žvatlá a pak ještě na chvíli usne ale to opravdu jen max do té 6hod 😞 Pak už opravdu musím vstávat... a to je ještě každé dvě hod v noci vzhůru
kacm
22. říj 2008
Ahoj Holky, chcete do budoucna holčičku nebo chlapečka???? Tak zkuste tento graf, můžete si i zpětně zadat data a uvidíte, že dítko které máte doma je podle toho grafu právě, že holka nebo kluk.......je to téměř 100%. 😃

http://mimino.kvalitne.cz/index.php?file=uvodni...
anakonyes
23. říj 2008
Ahoj holky, totálně nestíhám a zanedbávám vás 😉

byli jsme včera na kontrole v 6ti měsících a Mates měří 68cm a váží 7,70kg, paní doktorka ho chválila úplně za všechno. Probrala jsem s ní problémy s kojením které máme a vypadá to, že jsme dokojili. Od toho jak mi bylo před dvěma týdny špatně, mi totiž stále ubývalo mlíko a hlavně Mates ho přestal chtít. Byla jsem z toho docela smutná,ale doktorka mi vysvětlila, že Mates je klasický "masový" dítě a tím že už maso dostává, tak nepotřebuje ještě mateřský. Tak to vypadá, že Mates odstavil mě a né já jeho...
Ale tím že se to rozseklo, tak už mě to netrápí. dám sem odkazy na fotky
anakonyes
23. říj 2008
tady je pár fotek z vítání občánků
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum...
anakonyes
23. říj 2008
tady jsou aktuální fotky z října, ale je to na rajčeti, zatím jsem je nestihla zmenšit a dát sem
http://arakis.rajce.idnes.cz/rijen2008/