• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Byla jsem dneska na zavedení Mireny. Samo zavedení bylo nepříjemný tak jak jsem čekala,, ale že mě to bude tak bolet potom, to jsem nečekala. Jako hodně silná MS to bylo a krve taky dost, ale to mě doktorka řekla hned, že mi to hodně krvácí Matesa mi pohlídala kámoška na poště, na gyndě byl skluz tak ho tam měly přes hodinu, doufám že z toho nebude průser hlavní vedoucí je hroznej náfukal. Naše vedoucí o tom věděly, ale....nikdo nečekal, že tam bude tak dlouho. Ženský ho zas chůdáka rozdivočely k nepříčetnosti, zas ale odpoledne krásně spal. Domu jsme se odplížili pěšky, protože představa tahání kočáru do a z autobusu mě lákala ještě míň. Ale pak jsme si udělali hnízdo před televizí a Mates byl moc hodnej, vůbec neprudil, hezky jsme si v klidu hráli a pak si i schrupnul. Takže jsem ležela asi 2 hodiny a udělalo mi to moc dobře ale žádný velký uklidy a práce dneska dělat nebudu

Mates v noci zas řádil, já nevím jestli to nejsou zuby,, tentokrát začal už po půlnoci. přijde mi že kručí a naříká, že ho něco bolí, ale prdy to asi nejsou. samozřejmě si ho vezmu do postele a když ho hladim tak zas usne, ale jen na chvilku a pak se to opakuje až do rána...přes den byl v pohodě... noci mě normálně děsí... :confounded:

jo a dneska už jsem neměla vůbec žádný mlíko a Matesník si ani nevzpomněl. Takže mě defenitivně odstavil. A to má dneska 26.týdnů.... brrrr, když si vzpomenu jaký to bylo touhle dobou, to začaly krušný 2 hodinky...a pak už byl mezi náma, modrej jak šmoula....uuuu, asi si to trošku obrečím

používali jste nějaký chladící gely když dětinkám rostly zuby?
23. říj 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

já používala calgel, ale neměla jsem pocit, že by to pomáhalo. Včera Mikuláše trápily dolní řezáky, tak jsme dali nurofen sirup a bylo to o krapet klidnější spaní.
23. říj 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sluníčko jak to jde? ty jo 29týdnů, to je rachot jak to letí :astonished: :astonished: :astonished:

Holky máte zkušenosti s nějakými Mateřskými centry v Liberci? Já jsem se byla vloni kouknout v Čmelákovi na Kunratické a zajímalo by mě jestli někdo nemáte ještě jiný typ :wink:

díky A.
24. říj 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ani, docela to jde. JJ letí to jak blázen, sama nad tím stále kroutím hlavou :grinning:
Já mám zkušenost jen s Beruškou v Jbc.
24. říj 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky.tak jsem tady delší dobu nebyla.No hlásím vám,že jsem 19.10.08 v 00:10h porodila chlapečka Adámka s krásnými mírami 3260g a 50 cm.Jsem moc šťastná,že to máme za sebou.porod paráda,hodinku čistého času a malý byl na světě... když budete mít náladu a čas,mrkněte do mého albíka,jasou tam fotečky:o)))
27. říj 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééééééééé phoebe obrovská gratulace!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: můžeš prosím napsat podrobnější popis porodu? spíš mě zajímá jak to začalo atd.. :slight_smile:
27. říj 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
slunicko ahojky.děkuju za gratulaci.jak to celé začalo???nooo asi takhle.celou předešlou noc jsem nemohla spát.pořád jsem se převallovala a měla návaly horka a zase chladna.pořád jsem chodila na záchod a cítila silný tlak v pánvi.větší,než obvykle...no pak jsem taknějak usnula a spala až do půl 9,kdy mne z postele vytáhla slabší kontrakce..nevěnovala jsem tomu žádný důraz a udělala klasicky snídani pro rodinku,najedla jsem se a začala uklízet.pak sem během celého dne měla kontrakce,ale nebyli pravidelné,tak sem nad tím vždycky mávla rukou a šla dál.nojo,ale ony se začaly být nepříjemně bolestivé a semtam i pravidelné...no ale ta pravidelnost nebyla nikaj extrémní,tak jsem dál pobíhala po baráku a hopkala na míči a tak podobně.ještě jsem si psala na koníku s holkama a stěžovala si,že asi porodím nejdříve na silvestra:o)))hi paradox :grinning: no a mohlo být tak půl 8,když jsem dostala pár opravdu bolestivých kontrakcí za sebou.asi v 9h,když to začínalo být vážně nepříjemné jsem vklouzla do sprchy a jak jsem na sebe pustila horkou vodu,tak mi praskla plodovka.v tu chvíly jsem měla kontrakce po 3 minutách a volala manžela. do liberecký porodnice jsme dorazili kolem 11h večer,protože jsme se museli stavit k našim pro foťák a kameru...ta mne hodili na pásy a kontrolovalo se srdíčko malého a kontrakce.po 10ti minutách ke mne pustili manžela a mohl být semnou.pak jsem dostala klystýr,několikrát si odběhla na záchod.vyspršila jsem se a PA mne prohlédla.byla jsem otevřená na 3cm,praskla mi plodový vak aby vytekla všechna voda.(musím říct,že zatopila celý sál:o)))))a pak začaly kontrakce po minutě po 10ti munutách jsem byla otevřená na 6cm a po dalších 10ti už na 10cm a cítila jsem tlak na konečník...zavolala jsem na sestřičku že mám potřebu tlačit.ta se na mne podívala a řekla že rodíme.upravila křeslo a už mi řekla že můžu začít tlačit,že za chvilku přijde dr.no jo,jenže dr byla u druhého porodu a nějak to nestihla doběhnout. měla jsem pocit,že když nezatlačím,tak vybouchnu.no sestra mi řekla at to vydržím at ještě netlačím.. nojo,těžký pořízení,když musíte...tak jsem se během kontrakce chytila za spodek a ucítila jsem hlavičku,jak se tlačí ven,tak jsem zakřičela na chodbu,že cítím hlavičku.přiběhla sestra a koukla se na mne a viděla že už opravdu musím,tak řekla ať začnu tlačit.no tak jsem zatlačila na dvakrát a hlavička byla venku,pak musela malého otočit když už byl ramínkama v pánvi,protože sám se otočit nehodlal.to trochu zabolelo a musela mne kvůli tomu nastřihnout.(ale jen 1cm - mám 3 stehy) no a další dvě zatlačení byl malý na světě.krásnej porod.paní doktorka stihla přiběhnout,když už byl malý na světě.tak ze mne po 5ti munutách vytáhla už jen placentu:o)))celkem sranda.
27. říj 2008 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,Phoebe,moc gratuluju :dizzy_face: ,Adámek je krásnej a porod....paráda,myslim,že ti může spousta mamin závidět :wink:

jinak u nás nic nového,jsme celá rodina nastydlá,tak jsme doma,nevycházíme ven,stejně je tam hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
v sobotu se chystám poprvé do práce,těšim se a zároveň se bojim,že jsem vše zapoměla :confused:
28. říj 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Phoebe, velikáánská gratulace! Hodně zdraví a štěstí do života malému Adámkovi, povedl se vám! :slight_smile:
No porod docela pohádkovej, ale stejně jsi ráda, že už to máš za sebou co?
Viona, ať se brzy uzdravíte a tobě šťastné vykročení do práce!
My už pomalu chystáme roční oslavu, písněte prosím typy, co jste dětičkám nadělili....Ondra má týden po narozkách ještě svátek, vánoce se taky blíží, tak ať mám z čeho vybírat. Ráda bych nějaké auto, Onďa miluje kolečka, nevíte o nějakém pěkném pro ročního kluka?
A co dortíky, když jste to tady rozebíraly, nejvíc se vám osvědčily u nemocnice, jaké jste nechaly dětem dělat-ovocné?
28. říj 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky moc vám děkuju za gratulace.porod prostě paráda,i když v posledních minutách jsem už proklínala celý svět :grinning: :grinning: :grinning:

jaku: já mám doma holčičku,takže o autíčkách toho moc nevím...ale sousedi co mají kluka,tak ten dostel nějakej multifunkční bagr dost velikej a moc pěknej.zaskoč se podívat do tesca do hraček,nebo globus je parádni.tak je velikej výběr hraček...já už dárek k vánocům pro elu mám.koupila jsem jí dětskou kuchyni s příslušenstvím.pořád chce semnou vařit,tak ted bude moci vařit sama.doufám,že jí to potěší..
28. říj 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Phoebe, veliká gratulace i od nás, malej je fakt kouzelnej, dali jste si záležet :slight_smile: a porod ti závidím, takovej bych si taky nechala líbit....
Jaku, my slavili narozky nedávno, dort jsme měli ovocný, dvoupatrový (viz foto), vzhledově byl moc pěkný, ale jinak nepoživatelný, nechávali jsme si ho dělat od Jahodů a fakt nedoporučuju nikomu!!!!! Mája se ho nakonec spíš bála a rozpatlala si hlavně malé ovocné srdíčko se šlehačkou, to jí šlo, ochutnala, ale jíst to nechtěla.
A co mu koupit nějaké to odrážedlo, tvar autíčka, to by se mu mohlo líbit, ne?? My dostali motorku, Mája jí miluje, ale chybí nám na zem 3 cm, takže odrážíme za ní.....
Viono, brzké uzdravení a v práci pořádného a voňavého "chlívka" na uvítanou......... :grinning:
28. říj 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
scher: moc děkuju za gratulaci.jo na malém jsme si opravdu dali záležet:o))) :grinning: teda hlavně manžel.ten toužil po klukovi :wink: já byla jen dočasné přenášedlo:o)))
28. říj 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
scher a mariánce přejeme všechno nejlepší k prvním narozeninkámmmm :wink:
28. říj 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, děkujeme moc. Tak ať hezky rostete a doufám, že malého uvidíme na nějakém příštím srazíku. :wink:
28. říj 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím
Také moc gratulujeme k Adámkovi,je opravdu mooooc krasný a sladký. :grinning: :grinning: :grinning: To jsi opravdu mela "super" porod. :slight_smile:
Jaku taky si myslím,že nějaké to odrážedlo je dobrý nápad (my máme ještě sice čas ale ja ho mám v plánu koupit určitě :grinning: ),pak ještě takovou tu velkou tatru,to se mi taky líbí a prckům myslim taky,moje mamka pak kupovala známím super autíčko-bagr (nevim teda od kolika je doporučované),je plastové,celkem velké,dá se rozšroubovávat,malý prý byl nadšený. a je více druhů.
jinak my pořád nechceme baštit příkrmy,měsíc to zkoušíme a Páťa mi zbaští max 2 lžičky a pak řve jak kdyby ho na nože brali takže musíme skončit a druhý den je to nanovo,už jsem z toho začínám být nešťastná.
:frowning2:
28. říj 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jablo. děkuju za gratulaci.... :wink: jsi zlatíčko
29. říj 2008 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, tak Phoebe, moc gratulujeme tobě i Adámkovi a přejeme moc moc zdravíčka, at´ ti prdˇola dělá jen radůstky. :grinning: :grinning: :grinning:
Ty jo sluníčko, ty už jsi 30 tt no to je mezec, to tak rychle uteklo a jak se těšíš, asi to bude makačka, docela tě obdivuji, já jsem vyřízená z jednoho raubíře a ještě kdybych k tomu měla druhého, tak mě asi odvezou někam do Bohnic :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak to jsme Viono dvě kdo půjdou do práce, jelikož už nekojím, tak jsem dostala nabídku, že bych na pár hodin za měsíc mohla do práce, tak to asi vezmu těch 20.hodin zvládnu.......alespoň člověk přijde na chvíli na jiné myšlenky a odraguje se......
Tak se holky mějte moc moc krásně a asi už si toho sluníčka moc neužijeme, no zase zima a čeká mě přezutí obuvy na autě...... :angry: :unamused: paček
29. říj 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky :grinning:

Phobe ještě jedna velikánská gratulace celé vaší šikovné rodince :wink: :grinning:

My jsem měli teď 4 dny taťku doma a bylo to moc fajn. Krizi jsme opravdu zažehnali, ufff :wink: Nechala jsem si dám Mirenu, tak jen chudák stále abstinuje :wink: za týden už snad budu použitelná na 100% :grinning: a bude doma už úplná shoda :grinning: :grinning:
Mates nespí a nespí a nespí, slintá, kouše a zuří ale zub nevidno... dneska jsme vstali ve 4:30. Připadám si jak mátoha, nějak jsem úplně bez energie.
Po kojení se mu nestýská a je úplně děsně žravej, jí všechno a jedl by rád hodně :sunglasses: koupili jsme mu ty kukřičné neslená nesladké krucánky a po nich je úplně posedlý...
Ale jinak je to takový ďáblíček kouzelnej, má děsně rychlý a šikovný ručičky. Občas se odkutálí někam kam nechce... ubrusy už jsme zrušili. Je s ním legrace :grinning:

Jablo a co zkoušíte? čistou mrkvičku? Já teda popravdě nenarazila na něco co by mates nechtěl... :wink: takže nejdřív byla čístá mrkev (hipp) pak mrkev s rýžovýma vločkama, bramborama, jablíčkama, pak už jsem mrkev vařila ve vývaru z masa, teď už baští maso, žloutky, zeleninu, ovoce, různý obilí... ale on je žrout.
Zkus jinou mrkev.... třeba i koupenou. Já teda už vařím, to bych nedoplatila, kdybych to kupovala. Navíc některé ty skleničky jsou pěkný hnusy, blééééééééééé přitom když to samy uvaříš doma, tak to má dobrou chuť.

Už je vzhůru tak pa!
29. říj 2008 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pár nových fotek Matesánka Otesánka, tohle je první z nich, ale úplně nejlepší je úplně první v albu
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2029257&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3FvAlbumIDToDelete%3D34505
29. říj 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe moc gratuluju-přeju hodně zdravíčka a štěstíčka.Tobě pevné nervy a hodně síly, taťkovi pořádnou opici a Adámkovi šťastný a krásný vstup do života :wink:
29. říj 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mocinky vám všem děkuju za gratulace jo a musíme se pochlubit.v porodnici nás vyfotili do libereckého denníku do babyboomu.tak jsme v novinách.teda v sobotních... :grinning:
29. říj 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ana: maličkej je kouzelnej...roste jako z vody:o))) :wink:
30. říj 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda!
příští týden se někdy odpoledne sejdeme se Sluníčkem v Baby boomu, nechcete se někdo přidat??? ještě jsme se nedohodli na kokrétním dni. ale určo odpoledne, aby tam bylo trochu volněji.
30. říj 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co už máte větší dětičky. Zase sháním radu a zkušenosti - jaká kaše se vám osvědčila na noc??? a jaký mlíko??? Mates má hlad nejdýl po 5ti hodinách. a myslím že po Hippu ho bolí břicho. Vařil jste někdo kaši doma?
Beru všechny rady :grinning:
30. říj 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jedině Sunar a kaše Sunarky, nejvíce Máje jedou ty na Dobrou noc-krupicová s medem a rýžová s banány. Ale mě hrušková od Hami :sweat_smile: Jenže malá není moc velký jedlík a ani po mlíku se hlady nebudí, takže co by nejvíc zapláclo nedokážu poradit :frowning2: Vím, že se dá normálně uvařit v Um i klasická krupicová, myslím, že ta by byly nejsytější, ale četla jsem, že není zdravá a je těžko stravitelná
30. říj 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hola hoj......také bych potřebovala poradit, s jakou kaší mám začít.....jsme na Nutrilonu 1. tak nevím které kaše by byli pro malého nejšetrnější než si jeho žaludeček zvykne na něco jiného......koukala jsem že mají kaše i od Nutrilonu, tak možná zkusím ze začátku tu.....jinak malý baští také o 100/6 krabice Nutrilonu nám vyjde na 5 dnů.....docela mazec, takže za měsíc to máme 2.500Kč to pekně lítají ty korunky, ale Sunar mu nedělá dobře, takže zůstáváme stále na Nutrilonu i když se prodraží...... :wink:
anakonyes: já jsem si také nechala zavést Mirenu minulý měsíc a od té doby stále špiním i když mi Mudr. říkal, že budu špinit tak týden, tak je to divné, ale četla jsem, že je to normální prý si na to moje tělo musí zvyknout jak se ten hormon sám aplikuje do těla....tak jdu za 14 dní na kontrolu, snad to bude oki. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!
Ani, já dávala nemléčnou kaši Sunarku, napřed rýžovou a pak rýžovou s kukuřicí a dělala jí z vody. Teď už dělám jen krupicovou..doma dělanou.
kacm pro tak malé miminko o kaši bohužel nic nevím.
30. říj 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky...

koukám kašičky??? já začala elišce dělat kaše až na 5ti měsících.do tě doby byla jen na sunaru a pak jsem začala kupovat kaše od sunaru a potom jsem už dělala krupicovou.krupici jsem si večer předem namočila do hrníčku s asi 100ml studené vody-ona ta krupice změkne a dá se lépe strávit...a pak jsem jen místo mléka udělala sunar a uvařila z toho kaši a ela byla spokojená,ale tu kašičku jsem začala dělat až na 7-8mi měs...
30. říj 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré odpoledne,
dnes jsem měla super probuzení,vzbudila jsme se dřív jak Víťas,kouknu na hodiny a ono bylo třičtvrtě na devět,tý brďo,jsem vyspalá jak zamlada,Vítek spal celou noc,vzbudil se až v šest ráno,dostal mlíčko a pak až v devět,bomba,teď nechápu,jak jsem mohla ydržet 15 měsíců kojit a vstávat milionkrát za noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ke kaším,já kupovala jen Hami a pak Babylove,ono jich je na krámech tolik,stačí jen vybrat,každýmu mimču sedne něco jinýho :wink:
Scher,ty mi teda přeješ,já ti dám chlívka,pro začátek chci pohodovou službičku,žádnej velkej adrenalin :confused: :grinning: však to znáš....
A k tomu boomu příští týden,dorazíme rádi,jen upřesněte datum,ale my máme celý týden poměrně volnej,teda pokud bude Vítek zdravej a nebude nudlat.
Kacm,tak taky přeju pohodový nástup do práce :slight_smile:
Any,Mates je už velikej,teda to letí a je fakt moc hezkej :dizzy_face:
30. říj 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
Tak to pocasi uz me fakt s... dva dny sme byli zavreny doma takze to bylo sileny,Pata byl kazdou chvili protivny,nic ho nebavilo,hrat si,lezt proste nic.Nastesti dnes alespon dpoledne neprselo tak sme hned vypadli a prospelo nam to,hned byla jina naladicka... :grinning: :grinning: :grinning:
jinak zacali sm tou mrkvickou,davala jsem i tu brokolici a kvetak. Nechtel. Dnes jsem zkusila dat mrkvicku s bramborem a bastil tak uvidime jak bude pokracovat,doufam teda,ze uz to bude dobry. A kolik ste te mrkvicky varili? Chtela bych zkusit uvarit jak ste radili ale nemam nejak predstavu. :unamused: diky
A co vy Phoebe jak se mate?
30. říj 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek