• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Leni, díky. Oslava byla super, budu se snažit dát nějaké fotečky.
Celé dopol. nechtěl Onďa moc jíst, už jsem měla strach, jestli na něj něco neleze, ale šetřil se na odpoledne....No prostě si chtěl oslavu a dort pořádně užít :grinning: .Byl nadšený z hraček, hrál si celé odpol., Kája ho i svezla na bobu, ze sněhu byl úplně uchvácený. No zkrátka príma den a místo mimča už máme batolátko :wink: .
23. lis 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, máme dnes s Any sraz v Babyboomu v 15h, kdybyste se chtěl někdo přidat... :wink:
24. lis 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mám dotaz-chceme se v červnu stěhovat do novostavby v Zeleném údolí a známý nám to vymlouvá, že prý se tam v ovzduší hromadí všechen bordel ze spalovny. Bydlíte tam v okolí někdo a můžete napsat jak to je plus i výhody a nevýhody zeleného údolí? díky moc :slight_smile:
24. lis 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj laetti my tam bydleli asi roky, byla jsem max spokojená, ale teď už bych se tam nestěhovala, už to tam moc přeplácali barákama.
24. lis 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potvrzuji, že v lékárně U Orla vám odlijí jak slunečnicový tak olivový olej :slight_smile: 100ml oliv.o. 63Kč
25. lis 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, už jsem tady dlouuuho nebyla :wink: .
Poradte mi kde najdu nejlépe nekde v centru Liberce opravnu oděvů? Potřebuju do bundy novej zip. díky :slight_smile:
25. lis 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
berunda, já vím jen o krejčovství v 5.květnu. Je to hned na začátku u Šalďáku, dole je květinářství a nahoře v patře je to krejčovství, myslím, že tam mají napsáno, že opravuji i oděvy :wink:
25. lis 2008 v 10:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Laetti v zeléném údolí bydlel můj tatˇka, byl hrozně moc spokojený, ale když se to tam začalo zastavovat barákama tak, že už neviděl na přírodu z okna ale do dalšího panelák-baraku, tak to prodal a odstěhoval se, ale ovzduší mi tam nepřišlo, že by mělo být herší než někde jinde v jiné části Liberce.

Berundo jestli ti můžu poradit, tak v pražské ulici po levé straně zhruba u prostřed je opravna oděvů i krejčovství jmenuje se to T12, pokud máš budnu z nějakého kvalitního materiálu jako je Gore-tex nebo Windstoper, tak ti raději doporučuji tuto krejčovství opravují tam šíjí právě že z těchto materiálu a když bys měla nějakou lepší bundu tak v obyč.ktejčovství by ti porušili právě že tento materiál a v části kde bys to měla opravené třeba ten zip tak by ti bunda mohla promokat nebo profukovat. Doporučovala jsem to i našim zákazníkům když přišli že si na lyžích nebo na tůrách zničili o větev bundy nebo kahloty. Opraví to tam tak, že to nepoznáš a technická bunda je opět zcela funkční, já si tam nechala opravit kalhoty když jsem lezla po ledovci tak jsem si mačkou prořízla tech. kalhoty a krásně to tam opravili. Takže doporučiji mají i příznivé ceny. :grinning:
25. lis 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky
25. lis 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky díky :slight_smile:))
25. lis 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy,chci se zeptat 5.12 jdeme na vítání občánků jak to chodí a kudy mám jet s kočárkem?Vím že z boku radnice je bezbariérvový přístup,ale nejsem si jistá zda tudy budou poštět.Píší jen v pozvánce že dole u informací budou kočárky hlídat policisté. Přemýšlím, že stejně pojedeme asi autem a vezmeme jen autosedacku.Už se hrozně moc těším :grinning:
27. lis 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tady je pořád mrtvo...já jsem pořádně na prášky,Elišku mám od středy v nemocnici a pustí mi ji as iaž v pondělí... :cry: :cry: :cry:
29. lis 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,zdravím Liberec :slight_smile:
Phoebe,co je Elince,To musí být hrozný,když ji máš v nemocnici,to je moje noční můra,že bude Vítek někdy nedejbože nemocný :frowning2: :cry:
Kacm,užij si vítání občánků,my teda byli na vítání autem s autosedačkou,ale dole u schodů byla fakt policie a halda kočárků,nemusíš mít obavy,pokud se rozhodneš jet kočárem.
Mám volných pár hodin,manžel vzal malýho na návštěvu k rodičům,pojala jsem sice volno pracovně,makám jak fretka s hadrem a luxem,ale teď jsem si vyhradila pauzu na kávu :grinning:
Hezký víkend.
29. lis 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe ahojky,copak je Elišce? tak to chápu,že jsi na prášky,taky bych byla...
29. lis 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,tak to jsem ráda, že tam opravdu kočárky budou hlídat.Jinak se na vítání moc těsím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky tedˇ je asi období nějakých viróz nebo co, kamarádak Simča s malou Eliškou jsou také v nemocnici, dostala hrozné teploty a zvrací a má půjmy, v týdnu je pustili domů a včera je tam zase odvezli, doktoři neví co jí je....nasadili antibiotika,ale moc to nepomáhá, tak asi něco ted´ řádí, je to hrozné......prý to tedˇ mají hodně malé děti.Tak se mějte krásně a halvně zdravě!!!!!! :dizzy_face:
30. lis 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky lidičky No eliška měla horečku39,8C ,ale začala jí klesat.klidně usnula a najednou se začala dávit a modrat.nemohla dýchat.ztratila polykací reflex.dostala křeče do celého tělíčka.vypadalo to jako epileptický záchvat.volala jsem sanitku byli tu do 10ti muínut.( dostala fibrilní křeče-vypadá to stejně jako epi záchvat.stává se to dětem od 6ti měsícůů do 7let věku a stává se to při horečnách nad 38C je to obranný reflex tělíčka)dali jí diazepam na uvolnění tech křečí...ale pořád se třásla a knourala.bože stále jí vidím před sebou,jak sebou škube.měla jsem tak strašný strach.tep se mi zastavil,ale dnes už je jí DÍKYBOHU dobře.horečky ustoupili a ona si spokojeně hraje s dětma v nemocnici na oddělení.Sestřička říkala,že je to pěkné teperenda ukecaná...Pustí mi jí domů nejspíš zítra,nebo až v úterý,podle toho,jak budou mít výsledky...každopádně si tam mám zítra po poledni zavolat...no snad mi jí už pustí domů,jsem tu bez ní jak tělo bez duše...

holky a prosím vás Když bude mít Vaše dítě teploty a nepůjdou srazit,ihned studené obklady a když horečka stoupne nad 38,5C tak jim dejte DIAZEPAM čípek do zadečku,předejdete ty těm křečím.Žádné z vás bych nepřála to co se stalo ve středu mne.myslela jsem,že mi umírá v náručí.Strašný pocit,bezmoc,strach,panika.Prostě jako v hororu.Poradte se s dětskou dr a ty diazepamové čípky mějte doma pro každý případ.stává se to až 50ti procentům dětí-některé reagují na horečky tím,že mají halucinace a blouzí,jiné mají fibrilní křeče...Pokud vás o téhle možnosti dětská dr neinformovala,tak e jí zeptejte a nechte si všechno pořádně vysvětlit.Když se to stane vašemu dítěti,položte ho na záda do chladné místnosti a podložte mu hlavičku,aby jí mělo zakloněnou.(při křečích se stáhnou svaly krku a ztenčí dýchací trubici- následkem toho se dítě začne dusit)takže mírně dát hlavičku do záklonu a přikrýt tělíčko dekou.Pozor dítě má absolutní křeč ve žvýkacích svalech,takže má zuby tak pevně stištěny,že by si mohlo ukousnout jazyk,nebo by mu mohl zapadnout.také dítě muže začít zvracet,takže dpoloričuju zakloněnou hlavičku a občasně dítko přeložit mírně na bok,aby mu z úst mohly vytékat sliny.jina s ním nemanipulovat a okamžitě volat záchranku.při křečích se dítě nemůže hýbat a často je v bezvědomí,ale vnímá váš hlas a dotyky.nereaguje sice na bolestivé podněty(štípnutí do ušního lalůčku)ale slyší váš hlas a i když to pro mne bylo strašně těžké,snažila jsem se jí svým hlasem uklidnit,takže jsem jí zpívala a vyprávěla než přijela záchranka.

nepíšu vám to proto,abych vás strašila,ale proto,aby se to co se stalo mne vám nestalo a kdyby se nedejbože stalo,tak aby jste byly připravené a včas reagovaly.Já do toho spadla rovou po hlavě.nevěděůa jsem,že tyhle horečnaté záchvaty napadají děti.myslela jsem si,že jen dospělé a slabší jedince.A holky.když budou mít děti přetrvávající teploty,nehněte se od nich an na krok a když se hnete,tak s nimi stále mluvte.

Jiank všem přeju příjemný a ničím nerušený nedělní večer...
30. lis 2008 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Phoebe, klobouk dolů, zvládla jsi to teda na jedničku. Já už toho viděla hodně, ale myslím, že dostat se do téhle situace já s vlastním dítětem tak spanikařím a naprosto pohořím a všechny mé dosavadní zkušenosti mi budou k ničemu.
Zaplať pánbůh, že jste to obě zvládly a malou už ti vpořádku dají domů.
Jsi máma jak má být!!!
1. pro 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe,tak to před tebou smekám!!! Sice jsem zdravotní sestra ale myslim,že v tu chvíli by mi to bylo úplně k ničemu. Příští týden jdeme na 8-měsíční prohlídku tak se hned dr zeptám na všechno,ať ten diazepam mám doma.
Nejdůležitější je,že vše dobře dopadlo a Eli je v pořádku a baví se i v nemocnici. Moc jí od nás pozdravuj... :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, jdu vás pozdravit a koukám že tady se marodí ve velkém, no my se přidáme - týden před kontrolou v Hradci - Mates dostal další zánět močových cest a mě to úplně sebralo :( od jara to bylo dobrý, už jsem i já začínala doufat, že se to třeba samo srovná a vymizí. Teď se děsim co nám ty vyšetření přinesou ... jedeme tam ve středu. :( fakt je,že těch problémů v naší rodině je tolik, že mě to už zahlcuje. Včera jsem pekla perníčky, ale nějak ze mě vánoční nálada vyprchala. No snad se to trochu uklidní...

kdo nechápe o čem píšu, tak popis našich potíží je v albíčku :wink: :confounded:

Všem dětičkám a´t se jim uleví a takovýhle děsy a´t se jim hlavně vůbec nedějou :pensive:
1. pro 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

teda holky,co se to děje? :frowning2:

Phoebe,jak už psaly holky,jsi statečná a silná ženská,parádně jsi to zvládla,neumim si představit,jak bych dopadla já být v tvojí kůži :wink:
Any,to je mi fakt líto,tak ať se z toho Mates brzo vyhrabe a na kontrole vám to vyjde co nejlíp,budu na vás myslet a držet palce :frowning2: :wink:
1. pro 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem se včera spletla,šli jsme k dr dnes. Páťa má 7,4kg a 68cm. Ptala jsem se teda taky na ty křeče. Ona mi řekla,že t potká tak 15% dětí a ten diazepam mi dala od nich z ordinace,prý je celý balík moc drahý a zbytečný,když to třeba vůbec nepoužiju tak jsem ráda,že mi ten jeden dala. :grinning:
2. pro 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky lidičky:o)Tak mám elišku doma.dnes jsem si pro ní byla.jsem moooc štastná ale co 5 minut jí chodím kontrolovat,jestli spinká a tak...snad mne to někdy přejde... :sweat_smile:

Jinak mooooooc děkuju že jste na mne myslely.Byl to děs,ale už je dobře...

jablo-blbost já jsem dnes v lékárně kupovala celé balení na předpis a doplácela jsem 31Kč :unamused: Tak teda nevím,co ti chtěla psát dr za bůhvíjaké peníze...a dala ti tabletku,čípek,nebo takovou tubičku???
2. pro 2008 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda Liberečandy.Tak hlásím příchod z poradny,adámek má 4000g a daří se mu výýýýborně,akorád nám sestřička musela trošku pomoct s kakáním trubičkou.má to strašně husté.tak nám pomohla vytlačit to co nešlo samo a ted už to snad půjde...No a eliška je v naprostém pořádku akorád jí trošku trápí rýma :frowning2: Ale bez teplot,takže všechno dobrééééééééééééééééé:o)mám radost :wink:
3. pro 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! Tak příští pátek budu objednávat Atok, kdybyste chtěl někdo něco přihodit, tak piště IP. Do 14/12 mají 15% slevu, a já to objednávám na poslední chvíli, kvůli tomu, že musím čekat na rodičák, abych to mohla zaplatit. Na předání bysme se museli domluvit, už budu každý týden ve městě v poradně nebo pak ve Vraťáku.
3. pro 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne tak mají 20% slevy!!!
3. pro 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
phoebe ahojky,tak to opravdu super,že už jí máš doma a s Adámkem taky samozdřejmě.... :grinning: Krásně přibývá že?
Tak to nechápu co mi chtěla napsat za prášky vždyť 30kc je dosti malo. Dala mi čípek ale lepší něco než nic. :slight_smile:
3. pro 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jablo.máš pravdu.lepší něco,než nic:o))No doufám,že se vám to nestane a nebudeš se s tím muset potýkat:o)ale jistota je jistota:o)))jo přibývá nám pějkně a dneska se na mne poprvé vědomně usmál.paráda...
4. pro 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, tak jak se vám daří? Co Vánoce jak se těšíte a už máte všechny dárečky nakoupené? Já mám hlavně pro Dandu nakoupeno, koupila jsem mu mluvícího pejska od Fosher price máte ho některá, přišel mi jako krásná a naučná hračka. :grinning: Před chvilinkou jsme přijeli z vítání občánků, bylo to moc krásné a ty dětičky jak tam zpívali vánoční koledy no nádhera, až mě to dojalo.Hodím nějaké fotečky do albíčka.Mějte se krásně a zdravě, já dneska budu převlečený mikuláš....... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm ahojky.no co se týče dárečků,tak mám nakoupeno především pro elišku a adámka,převážně pro elu,protože adam z toho ještě moc rozumu nemááááá,to ti věřím,že vítání bylo super :slight_smile: já jsem zvědavá,kdy pozvou nás,asi až na přes rok... :slight_smile: doufám,že jsi si mikuláše pořádně užilaaaa.u nás byli letos poprvé i čerti a hned 3 ale eliška si z nich moc těžkou hlavu nedělala :grinning:
7. pro 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac.teda ten danulka ti pěkně roste:o))a přitom je to nedávno,kdy se narodil:o))) ohrádku jste kupovali kde?já budu potřebovat koupit adamovi novou.ta po elišce je v dezolátním stavu... :unamused:
8. pro 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek