• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Ahoj Phoeb :grinning: tady jsou kontakty na český blogy z kterých teď stahuju nejvíc. Na Waterloo je teď hezký kit dětský pokojíček http://waterloproject.blogspot.com/

a tady jsem taky už stahovala http://babinetky.blogspot.com/

a tadyjsem za výbornou cenu koupila ty nádherný šablony na kalendáře http://pstogether.blogspot.com/

ještě koukám do odkazů jednotlivých autorek ... děsně to žere čas :wink:
16. led 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
Any,krásný kalendáře :dizzy_face: jsi dobrá,já jsem tady na ty věci děsný střevo,se obávám,že bych to nezvládla.
Kacm,krásný míry Danečka,ale to ranní vstávání ti nezávidim,to by mě snad zabilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě se sice Víťa až donedávna budil několikrát za noc,po skončení kojení už jen jednou,ale pořád požaduje mlíko,když mu ho nedám,řve,a občas má noce,kdy mi třeba po hodině kňourá,ale to už vem čert,každopádně mi teď usíná dýl,až kolem devátý,ale zato vstáváme ráno v osm,když se zadaří,i v devět :slight_smile: takže pohoda :dizzy_face:
včera jsme byli na prohlídce na roce a půl,tak náš mladej už má 11kg a 84cm,už se trochu pronese chlapeček,on je pořád děsnej mazlík a rád se chová,taky dostal injekci,čtvrtou hexu a ten řval,jako by ho na nože brali,musel být slyšet až na ulici :grinning: :cry:
tak hezký víkend :slight_smile:
17. led 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,teda tady to fakt žije:o))) holky potřebuju rady,mám možnost jet s kamarádkou a s dětma na 6 dní do bibione do itálie,v červnu za fakt krásnou cenu ale mám dilema,jestli na to nebude adam ještě moc malej,bude mu teprve 8 měsíců,tak nevím jestli s tím cestováním s dětma máte některá zkušenosti...
20. led 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Phoe - jsme hold aktivní jinde a jinak :wink:
koukala jsi na ty odkazy na kity?
Já bych k moři s mrňousem nejela kvůli sluníčku, do roka na něj vůbec nesmí. Takže by to asi bylo dost komplikovaný. Jinak smaozřejmě záleží na tom, čím byste tam jeli a taky v čem byste bydleli. Taky nevím jak je to s očkováním.
Já bych chtěla, pokud se to povede jet s mojí mámou a Matesem do jednoho osvědčenýho kempu u Hořic. Ale musíme tam nejdřív vyslat zvěda, jestli se to tam nezměnilo k horšímu. Jezdili jsme tam když byl nejmladší brácha velký jako Mates. Ale dlouhou cestu si ani s Matesem neumím představit, natož třeba autobusem. To by nás vysadili už před hranicema ČR... :grinning: :grinning: :grinning: Ikdyž teta už nadhazovala taky Itálii s Lokomotivou, ale já to nevidím reálně :wink:
Poťapaný důchodci dřou chodník ikdyž na něm není nic než voda, tady snad soutěží na body. A hlavně začnou vždycky jakmile Matesánek usne na balkóně :angry: Ve vedlejším vchodu jsou schopný začít i třeba v 23h... nechápu, zvlášť když teprve má začít chumelit a zatím jen prší. Asi mají moc energie :rolling_eyes:
20. led 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky....malé info, BabyKap už není, ale bude snad v únoru oteřený v Gloubuse, ale asi už to budou mít o něco dražší, když tedˇ budou platit velký pronájem za krámek :frowning2:
23. led 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacm, díky za info, takže jejich výprodeje už jsou asi minulost :unamused:

Holky co už máte odrostlíky, měl jste někdo problém s řáděním v noci?? Mates přešel z normálního otravování :wink: na vztekání a řádění. V postýlce ječí a u mě v posteli mě šikanuje :confounded: trhá mi vlasy, kope mě, škrábe ... jsem z něho úplně hotová a fakt nevim co s ním. Usne třeba po 19h a ve 21h už je vzhůru, kolikrát i na 2 hodiny, ještě horší je, když se takhle vzbudí až po půlnoci. A pak se budí tak po hodině i míň a od 4 už je vzhůru co chvíli. Začala jsem mu zase dávat v noci sunar, ale musím vyzkoušet kolik. Zatím jsem dávala 1,5dcl a asi bude chtít víc. :stuck_out_tongue_closed_eyes:fakt je, že jsme se taky kvůli postýlce přesunuli z ložnice do dětskýho pokojíčku, což může být další problém.
pokud jste někdo řešil podobný problém tak budu vděčná za každou radu

Jsem úplně vyřízená fyzicky a hlavně psychicky. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2009 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda teď jsem psala příspěvek a on se neodeslal :rolling_eyes:

kacm to jsou šoky, škoda, měli skvělé výprodeje...

Ani, my bojujeme doteď, chce to zjistit, jestli nemá hlad, žízeň nebo ho něco nebolí a když né, tak ho nechat vykřičet až z toho usne. On si jinak zvykne, že k němu bude stále někdo chodit a využije toho.
23. led 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacm to jako fakt????a já se tam chtěla vypravittttt...tak to z toho nejsem dvakrát happy :cry:

ana: mne tohle dělala jedn dobu eliška a vyžešila jsem to prostě tak,že jsem jí nechala vyvztekat,vůbec jsem si ji nevšímala a ona se naučila,že po nocích se spinká a neblbne.trvalo to 3dny,než si to uvědomila,e si jí prostě večer nebudu všímat a ap kbyl klid,naučila se to a začala spát celou noc a vstávala až někde kolem 7ráno,což je superrrrrrrrrrrrrrrrr přesně tak,souhlasím se sluníčkem-.....
24. led 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo holky už je to tak, Baby Kap a jeho výprodeje asi už nebudou :frowning2: :unamused: :angry: ......ach jo! Taky jsem čučela na tu paní když mi to oznamovala.....tak se necháme překvapit co bude v Globuse no..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jejda Any to mi ani neříkej že máš s malým takové noční trápení.....náš Danda se teké budí v noci a je vzhůru třeba dvě hodiny a chce si hrát a né spinkat...hlad nemá, takže jsem to vždy vyřešila že jsem šla s ním do obýváku a tam jsem ho dala pod hrazdičku než se unaavil hraním a pak jsme šli zase spát.....já si stále říkám, že se to věkem spravý, ale jak ted´ čtu u tebe a tak se toho tedy děsím.....ráda bych poradila, ale sama to mám doma také..... :unamused:

držím palečky, aby to rychle přešlo a malý ti spinkat od 19:00 do 9:00 ráno......jééééé no to asi reálné není, ale nebylo by to super! :grinning:
24. led 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any, teda ty noci ti nezávidím. Teď jsem četla docela hezký článek o problémech se spaním v lednovém Family Star- jestli chceš, písni, donesu ti ho na cvičení :wink: . Je to sice o batolatech 1-2 letých, ale určitě si tam najdeš i něco pro vás. Jo a Sunaru zkus klidně 180ml, Matýsek je skoro jako Ondra a ten pije 180ml už snad od doby , co jsme přešli na 2. Max. zkus tekuté mlíčko s kaší od Sunarky.
25. led 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky díky :grinning: :grinning: :grinning: Jani určitě si ten článek ráda přečtu. Můžeš se mi prosím zeptat na toho ortopeda?
Já jsem zavedla hned v pátek metodu " Výuky spaní" našla jsem tady v jiný diskuzi článek o tom jak naučit dítě zase spát. v podstatě je to totéž co "kontrolovaný pláč" ale je dobrý si to přečíst a podchytit správně všechny detatily. tady je odkaz http://www.klubk2.cz/nocni_buzeni_cz.htm
A obě noci kdy spal sám a bez dudlíku, proběhly naprosto klidně a vstával jen 1x mezi 2-3 hodinou. Včera jsem mu dala napít a dneska mu stačilo jen pohladit a přikrýt a spal dál. Včera večer trošku usínal hůř, ale byla to žízeň, takže dostal napít a spal jak dudek. Pití mu neomezuju, ale dodržuju ty časy a zrušila jsem dudlík. Pavel měl včera trochu problém netahat matesa z postýlky, ale udržel se.
Já si konečně začínám cítit líp.
Zítra se snad nechám ostříhat tak budu konečně i líp vypadat :wink:
25. led 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
zní to hrozně, ale dřív než po chřipce a mistrovství se asi nesejdeme co?
25. led 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Která pravidla porušuje: | Zruš něco pro zlepšení nálady

Slohová práca žiaka základnej školy - Tuším šiestej triedy:o)))

Rodičia sa delia na dve časti : matku a otca. Matka sa ešte rozdeľuje na ženu v
domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte skladá z manželky, matky, kuchárky,
upratovačky, práčky, nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky ... ostatné si
nepamätám, ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné. Matka sa
vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých miestach naraz, vie v jednej
chvíli myslieť na sto vecí, pričom desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči,
ako po návrate zo zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na
rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň, mne vymýšľa vety
oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku skúša z veľkej násobilky. Že
potom prebalí malého Karolka a zarobí mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve
oči mi na to nestačia. Lebo keď potom zasadnem k večeri, už je
namletý mak aj orechy na varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové
diery. Olina má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si mamu
potajme obzerám. Mama má naozaj len dve ruky ... a predsa, keď príde domov z
roboty, má v jednej veľkú a malú kabelku, v druhej dve sieťovky s nákupom a v
tretej ... nie, veď som už povedal, že má len dve ruky, ale nesie aj Karolka s
fusakom.
Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma, ale doma ho
nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď sedí pri stole, vyskytuje sa v
obyčajne v kresle, alebo na gauči a býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy
tie isté stopy : roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v
popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza domov s rukami
prázdnymi. Či vie násobilku, neviem, ale písať asi nevie, lebo žiacku knižku mi ešte
ani raz nepodpísal. Ani to ešte nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov,
keď na rodičovské združenie vôbec nechodí.
Pán učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli nad prácou
svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne nepracuje, čiže neučí sa,
dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri
sobáši prideľujú mužov ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich
dobrý vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo.
26. led 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda hoky....tady to fakt žije.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminy tak jak se máte? Tady to opravdu žije... Chtěla jsem se zeptat zda v Jbc je taky nějaká ta herna jako v Lbc?
27. led 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any, tak jem četla ten článek o spinkání a je super....jen u nás asi bude problém v sousedech....když malého nechám řvát 20 minut, tak druhý den sousedka hned říká, co tomu našemu Dáňovi bylo, že zase tak v noci plakal, že je to probudilo, takže nevím jak to vyřešit..... :frowning2:
Co Matýsek už spinká dobře???
28. led 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kacm - u nás to funguje super, už od pátka spí Matěj sám, bez dudlíku a vstává 1x za noc. popsala jsem to víc v téhle diskuzi na téma jedné knížky o učení spaní.
28. led 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Phoebe já bych ráda poklábosila, ale nestíhám :wink:
28. led 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
proto pořád nabízím sraz
28. led 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, všechny vás zdravím, jsem tu nová, tak se rozhlížím a budu ráda, když se budu moct přidat do vaší debaty :slight_smile: Jsem těhulka v 19tt, na liberecku bydlím teprve necelý rok. Mám 2 děti, ale ty se mnou bohužel nebydlí.
29. led 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamino,vítám tě tu,kde přesně bydlíš?a necháte si říct co budete mít,a jakto že s tebou nebydlej děti?jsou u otce? :dizzy_face:
29. led 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bydlím 10km od Liberce, v Chrastavě, takové pidi městečko :grinning: No s manželem se rozvádíme a on si vzal děti k sobě , tak se musim teď spoléhat na soud, až tedy někdy proběhne, že je dostanu já do péče
29. led 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak to jo,no tak tu budu držet palečky at je získáš...jj chrastavu znám tam jsem bydlela jako malá odtamtud jsme se odtěhovali s mamkou do manchnína...a pak po pár letech do mníšku...
29. led 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
to já tu mám babičku, naši se tu narodili, pak se odstěhovali a před pár lety zase přistěhovali, jinak jsem bydlela v Ústí
29. led 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím liberečandy, mám dotaz na vítání občánků-čeká nás to v únoru a nevím co obléct malé a co si mám vzít já na sebe. děkuji
29. led 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda Laetti-já jsem původně chtěla dát šatičky ale pak mě to bylo rozmluveno...(je pravda že se šatiček nanosí jeste dost a přišla mě pak jeste malinká na šatičky)tak jsem jí dala chlupaté zateplené moc krásné dupajdy a čupr bodýnko ale byla jsem moc ráda že jsem jí ty šatičky nedala,páč tam byla hrozná kosa...sice by měla punčosky ale to by bylo málo...já měla džíny a mikinu neřešila jsem to a nejsem ten typ co si musí honem rychle něco kupovat...když jsem viděla co tam měli jiné maminy tak jsem byla ráda co jsem měla....mám fotečky v albíku a myslím že se to povedlo a na oblečení zase tak nezáleží hlavně že jsme si to užili a všichni se těšili z malé verunky a taky je to moc pěkná památka...přeju at se vám to moc líbí a at dobře vyberete věcičky.... :dizzy_face:
29. led 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky

mamina vítej mezi liberečandami:o)) to bydlíš kousek ode mne.já bydlím Na krompachu je to u jablonného v.P v lbc jsem se narodila a jsem tam téměř stále.teda několikrát do týdne...Taky přeju hodně štěstíčka ať získáš díťátka do své péče a ať máš co nejpohodovější těhulkování:o)))

laetti jak říká kaciska v podstatě je jedno co má tvoje malá na sobě. obleč ji podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a uvidíš že jí to bude v čemkoliv mooooooc slušet:o))
30. led 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je zvláštní, já jsem s dětmi na vítání občánků nikdy nebyla, tak třeba tentokrát to vyjde :slight_smile: Dneska teda počasí venku nic moc, tak akorát zalehnout s knížkou do postele.
30. led 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky...jj to teda je pěkně hnusně...jakto že jsi nedostala pozvánku??? :confused:
30. led 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek