• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Liberecko. Ráda bych si s někým popovídala

8. března 2012 
Ahojda,
Sluníčko ,kluky urologii ošetřuje v Lbc dr. Hájek na chíře jak píše Nejbe. Jinak se chodí konzultovat k dospělým urologům, moc doporučuji ze své vlastní zkušenosti Jablonec :slight_smile: .
Ondra marodí, má zánět hltanu,ale přišlo se na to při vyšetření před očko-šla jsem v po dřív, protože měl dlouho rýmu- tak má svoje první antibiotika. Naštěstí je bez teplot, jí, pije, hraje si, prostě na oko vypadá jako naprosto zdravé dítě - už můžeme i na krátké procházky v kočárku, jen v noci mívá tak 1-2 kašlací záchvaty-kašel normálně nemá, jen jakoby mu uvíznul hlen v krku, ale jen v leže a v noci. Myslela jsem, že když už bere 5.den antib. že to bude pryč a zatím nic. Nemáte s tím někdo zkušenost?
No a vrcholí přípravy na narozeniny- teda zatím v myšlenkách :wink:.
7. lis 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaku,určitě půjdete na kontrolu,viď?Pokud se to vaší dr. nebude líbit,tak to určitě bude řešit dál,Vítek po jedný bronchitýdě taky pořád kašlal a byl zahleněný,tak jsme chodili na nahřívání na horský sluníčko a pak už to bylo dobrý :wink:
Nejbe,no zabavujeme se,jak se dá :stuck_out_tongue_closed_eyes: dopoledne jsme většinou doma,Lucka spí,my s vítkem vaříme,uklízíme nebo si hrajem :wink: po obědě Vítek spí,hraju si pro změnu s Luckou a odpoledne jdeme ven,buď jsme na zahradě,nebo jdeme na procházku,nebo nakoupit.Do toho tak asi jednou týdně nějaká herna,návštěva,no prostě klasika,asi je to všude stejný :slight_smile:
7. lis 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji za tipy, ano jedná se o Mikuláška..má na pinďouru asi nějaký maz nebo hnis, jak mu to stále nejde přetáhnout a to co už jsme přetáhli,tak tam má malinkej červenej flíček a nenechá si na to šáhnout..tak se chci podívat k nějakému odborníkovi..naše dr. říká nepřetahovat a na flek mu dala Framikoin..
8. lis 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viona, na kontrolu jdeme ve čt, ale jelikož ty noci jsou stále stejný, asi skočím k dr. zítra-on nemá kašel jako takový, prostě ho to trápí v krku, tam to sedí. No uvidíme, snad se to nějak vyřeší.
8. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
omlouvám se, že vstupuji do diskuze, ale plánujeme s malým (17 měs. ) jet do Liberce do Aquaparku.
Nevíte jestli se tam může v těch koupacích plenách?
Díky předem za info
8. lis 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolca, vůbec netuším, nikdy sem tam nebyla. Zkus tam spíš zavolat :wink:

slunicko nám dr přetahuje na každý kontrole a myslela sem, že od roku se to má zkoušet přetahovat. :confused: Já chci holčičkuuu :grinning: :wink:

viono, kam chodíte do herny? Je v Liberci něco kam můžu jít s ročnim prckem? My se doma nudíme, naštěstí máme taťku docela často doma, ale chcem taky mezi jiné děti. Přijde mi, že ty koutky jsou spíš pro starší. Třeba v Benjamínkovi - přišlo mi to tam malý a mezi velký děti ho dávat samotnýho nechci a přišlo mi, že do toho koutku s ním nemůžu. Jinde sem nebyla. Zatím :slight_smile:
8. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj :slight_smile:
Kolca: my jdeme do Aquaparku tedˇ v sobotu takže já malému beru jak koupací plenky tak i koupací plavečky, tak sem pak napíšu s čím nás tam pustili :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nejbe my chodíme často s malým do toho babyboomu na rybníčku dopoledne mě přijde, že tam jsou malé děti a odpoledne spíše ty větší, ale není to pravidlem.
Jinak další babyboom nebo-li kavárna pro děti je pod Varšavou a pak ještě jedna za hudebkou,jinak pod tou Varšavou jak už tady někdo psal je to tam opravdu malé a když přijede více maminek s kočárky, tak se do té předsíňky více jak 3-4 kočárky nevejdou za tou hudebkou je to taky moc pěkné ale asi největší a hodně přehledné je to v tom babyboomu na rybníčku :slight_smile:

My zápasíme venku aby malý seděl chvíli v kočárku co se naučil chodit tak nic jiného dělat nechce,ale dlouho neujde, takže když ho bolí nožičky, tak si prostě sedne kde ho napadne třeba do kaluže, takže vždy jsou boje v kočárku :frowning2:
Navíc tedˇ má nějaké své období vzbudí se v 11.hod večer a chce si hrát třeba do dvou do rána, jinak řev a panelák je vzhůru, takže jsem ho parkrát vzala do obýváku a hráli jsme si, ale už po dva dny máme výdrž a překonáváme noční pláč třeba hodinovej a pak usne, takže je to fakt náročné, snad to brzy přejde :pensive:
9. lis 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím liberečandy :slight_smile: Mám na vás prosbičku, pomalu plánuju profi focení s bříškem a chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některá dobrou zkušenost s nějakým fotografem v Liberci nebo okolí? Svatbu nám fotil Pikous, ale z těch fotek uplně nadšená nejsem, tak bych možná radši někoho jiného. Líbí se mi fotky, co má na stránkách Ivana Koutová, neznáte? Díky moc za zkušenosti..
9. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, hlásím, že už jsme doma po operaci v Praze! :slight_smile:
Bylo to trochu dramatický, protože měl Matěj špatnou reakci na anestezii, několikrát dusil. Zrovna na tomhle oddělení se rodiče starají o děti i na JIPu, takže jsem si hrábla na dno. Já s tím moc nesouhlasím, podle mě by měl být JIP uzavřený, už jen kvůli hygieně a infekcím. Mají asi hodně málo sester, opravdu jsem jim tam naštěstí byla co platná a pomáhla jsem jim Matěje držet a tak podobně. Naštěstí se v kritických situacích nehroutím a funguje. Druhý den už byl v pořádku a dali o normálně na pokoj. Ještě další dva dny měl cévku na moč a tak musel být přivázaný za nožičky, zrovna na nás už nevyšel pokoj s televizí, tak jsem četla a četla a podával kostičky které mi házel z postýlky dolů. Operovali naštěstí jen přes močovou trubici, takže nemá žádné řezy a jizvy. teď musíme věřit, že to stačilo a že bude v pořádku. Zatím dál musí dostávat antibiotika na noc, ale za půl roku se ukáže, že je už může vysadit :wink:

Nejbe a co nějaké Mateřské Centrum? docela jich v Liberci přibylo. Snad přežijí zkrácení dotací :unamused:
18. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, nevíte prosím někdo, jestli někdo v Liberci nebo v Jablonci dělá 4D ultrazvuk?
18. lis 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky,
pokud máte doma cokoli k prodeji zdarma uvedu Váš inzerát na novém Libereckém portálu. Více info do IP.Nemohu nejspíš dle řádu psát více veřejně.

hezký den :slight_smile:
19. lis 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, budete někdo teď po novém roce dávat přihlášku pro vašeho mrňousa do školky?
Sháním zkušenosti, rady atd. Nevím jaké máme šance, protože Matesovi budou tři v dubnu 2011, jenže já se vracím do práce o kterou bych jinak přišla.
Docela by mě zajímalo, kolik je v Liberci soukromých školek, z netu nic moc nevypadlo, ale myslím, že se příští rok objeví další. Zatím ahoj A.
21. lis 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Any,to jste si teda pěkně užili v nemocnici,tak hlavně,že už jste doma a máte to za sebou,přeju Matýskovi brzké uzdravení :wink: Jinak já půjdu s Vítkem k zápisu do školky tady u nás,ale ta je státní,tak moc neporadím. :confused:

Coxo,nedělají 4D v Gennetu?

U nás nic novýho,klasicky jsme pořád někdo nastydlej,nebo nemocnej,chystáme se na Vánoce a to je asi tak vše,přeju příjemný zbytek neděle :dizzy_face:
22. lis 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky dříve jsem se sem nedostala.
Tak nejdříve k tomu aqvaparku v Babylonu, tak Kolco děti tam můžou jak v koupacích plenkách tak i v koupacích plavečkách, žádný problém nebyl Daník měl jak plavečky tak plenky prostřídali jsme to aby nebyl v mokrém když se zrovna nekoupal.

Any to je mi moc líto že si takhle oba s malým zkoušíte, ale snad už bude v pořádku moc bych vám to přála!

JInak Any s těma školkama je to těžké, oni nabírají vždy v září takže děti které jsou narozené třeba v dubnu nebo né zrovna v létě tak musejí jít do školky až od září, kamarádka s tím také měla problém, ale v jedné školce v Rchlicích jí vzali děti (dvojčata) potřebovala jít od dubna do práce, takže jí asi 3 školky nevyšli, ale tady jí děti vzali, takže se asi ptát, jinak neporadím, mají to ted´ s těma školkama pěkné debilní!!!!! Co se týče těch státních.soukromé nevím, ale slyšela jsem že nejsou zrovna levná záležitost :frowning2:
22. lis 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Any doufám, že už je malému dobře a bude jen líp. Je to smutný, když jsou dětičky nemocný. Držím palečky, ať je za půl roku vše za vámi a jste v pořádku. MC teď vůbec neřeším, venku se udělalo celkem hezky, tak zase couráme venku, ale ten sníh v tom říjnu byl fakt šok :slight_smile:. Kamarádky kolem mě mají neustále nemocné děti a chřipka je všude kolem, tak raději ani nic nezkoušíme. Po pravdě se přiznám, že mám o malýho docela strach, aby něco nechytil. Teď sem koukala na tu školku... Neřešíš to nějak brzy? Vždyť mu budou teprve 2 roky... To je to fakt tak strašný? Četla jsem, že dvě nebo tři školky maj postavit, tak snad bude líp.

coxa - 4D je určitě v lib.nemocnici a v Gennetu v Jablonci ho dělá snad Dr. Jörgová, ale to si nejsem jistá :slight_smile:, tak snad je ti to ještě něco platný :slight_smile:

Jinak jsme se dokopali na to focení k Pikousovi. Z fotek sem fakt nadšená.

Tak se tu mějte a zase se ukažte...
25. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme marůdkové celá rodina....manžel od něj to chytil malý a ted´i já, takže jsme doma a nevím jak to vydržím s tím naším raráškem týden doma je to fakt náročné ty děti i když jsou nemocné, tak mají elánu jako by nic, já bych ležela a potila se, ale s malým to fakt nejde.... :confounded:

Ted´ to zase všude řádí....... :pensive: :rolling_eyes:
26. lis 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda,
kacm - manžel byl nachcípanej minulý týden, já mám rýmu jak trám od toho děsnýho větru v úterý a Matěj zatím drží. Zítra máme odjet k naším aby se manža mohl učit na VŠ. Doufám že bude ráno fit, večer byl něja protivnej (i na jeho měřítka) tak mám bobky, že na něj něco leze.

nejbe - Matesovi budou 3 v dubnu 2011, ale zápisy na školní rok 2010/11 jsou teď v lednu a únoru. A bude to asi hustý. Takže to vypadá praštěně, že mu nejsou ani dva, ale taková je praxe. Stejně tak, jako že od září do dubna do školky chodit ještě nebude, ale já za ní . za to jeho místo - budu muset platit. Jenže co dělat? 25.4.2011 mi zanikne pracovní místo, pokud nenastoupím, a to se mi nechce riskovat. Hlídání na 4 měsíce fakt asi neseženu. :grinning:
26. lis 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Any kamoška taky byla na zápisu jako ty v necelých dvou letech dětí (dvojčat) a tam jí řekli, že pokud dětem nejsou tři takže do školky nemůžou a místo jí taky držet nebudou do dubna jelikož mají přednost děti kterým už tři byli a půjdou od září, je to těžké, ale taková je realita i když jim řekla že si to bude platit tak bohužel neuspěla.Opravdu jediná školka kde jí děti vzali od dubna bez komplikací byla v Rochlicích myslím Květinka nebo tak nějak.Školku řešila asi půl roku. Já mám naštěstí Danyho narozeného v červenci, takže 1. srpna bych měla nastoupit do práce tak ten měsíc musejí hlídat babičky než půjde normálně od září do školky dle regulí, ale taky se bojím, že budou školky obsazené je ted´ velký nárůst dětí a spousty školek se zrušilo, tak držím palce aby Vám to vyšlo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. lis 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...
omlouvám se za "vlezení"ale chtěla bych se zeptat,jestli je v Liberci nějaký profi fotograf.....
Liberec je k nám tak nějak nejblíž a ráda bych měla fotky z ateliéru.....
Díky,jestli někdo má tip,prosím IP :slight_smile:
27. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočky, taknějak se nestíhám divit, kolik jste toho popsaly, ale napadlo mne, co udělat nějaký srazík? taknějak v prosinci??? toršku si oddechnout mezi vánočními nákupy, pečením a uklízením? Je to jen návrh, ale ráda bych Vás zase viděla, nposledy to bylo vloni, pak to nikdy moc nevycházelo... Mějte se zatím krásně holky a dejte vědět jaký na to máte názor.... :dizzy_face: :hearts::hearts::hearts::hearts::hearts:
28. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za tip na dr. Hájka, to už máme za sebou a teď potřebuji příští týden na kontrolu s Mikulášem na ORL, má zánět stř ucha..nějaký tip ORL? Volala jsem Bydžovskému, ten bez objednání můžeme přijít kdykoliv,ale prý můžeme čekat 1-2h..to s dětma nedám..na objednání až před vánoci.. :angry:
2. pro 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotázek: Daník má ted´ pěkně vsteklé období a chce si prosadit svou a nebo spíše když se mu něčím nevyhoví nebo mu něco nejde, tak si začne sám sobě ubližovat a to tím, že jde ke zdi a tloukne se do hlavy už máme několik modřin. Bavila jsem se o tom dneska s mojí doktorkou, ale jen letmo jelikož jsem jí jen potkala a ona posípíchala a říkala že prý v tomto věku děti se začínají více projevovat a dávat na jevo své emoce.Prý tomu mám předcházet, no ale jak??????????Prý ho za to nemám trestat....ani říkat to nesmíš.
Prostě si vezme nějakou věc kterou nesmí a nebo něco co nesmí dělat a začne to už to dělá týden a fakt mám docela strach
:frowning2: Nemáte s tím některá zkušenost?
3. pro 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacm Adámek dělá občas něco podobného s tím, že nebouchá hlavou do zdí, ale fackuje se, nebo spíš pohlavkuje. Taky jsem se bavila s dr a říkala, že to některé děti dělají, ale po nějaké době to vymzí. Nám většinou stačí ukázat něco jiného zajímavého a hned je po vzteku. Obvykle to zachrání flaška s čajem, nebo kočka... Nebo to zachrání naše Eliška s tím, že ho něčím rozesměje. Na to ona je expert, ale musím říct, že to krásně ustupuje a moc často se to nestává...
3. pro 2009 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Phoebe ona právě říkala dr. že některé děti to dělají, ale taky že to časem ustoupí někdy mi přijde že snad nemá prách bolesti :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Dáňu když pak zabavím jinou čiností a nebo jinou hračku, tak to taky přestane dělat ale fakt nevím jak tomu mám předcházet .........no doufám, že nás to období brzy opustí :sunglasses:
4. pro 2009 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacm: Mates taky jede na vzteklé vlně, rozhodí ho všechno. děsně ječí, oblíkání je očistec, lehá si na zem, kope kolem sebe. Natlučenej je pořád, pořád kdy se vztekne tak s dupáním a ječením prchá pryč ode mně a jak má zavřený oči tak pravidelně něco vymete. takhle to graduje už asi druhý týden, snažím se zachovat klid, ale je to vyčerpávající.
Ještě k té školce - asi dva lidi mi říkali, že pokud máš potvrzení, že nastupuješ do práce, tak spádová školka ti dítě vzít musí. Jakmile jsou mu tři, ale dělají to neradi a pak ti zas třeba nedovolí, dát ho tam zvykat. Hlavně kdyby mě to řekli už během zápisu, zápis je v lednu a rozhodnutí chodí v květnu, to je na budku.
8. pro 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky :slight_smile:

Any: Tak ignorace přinesla své ovoce, Daník se už přestal bouchat do hlavy hurááááááá tak snad zase budu mít doma hodného chlapečka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Chtěla bych všem popřát krásné prožití Vánočních svátků a do Nového roku 2010 hlavně zdravíčko, pohodu a vždy dobrou náladu :grinning: i když je to někdy velmi těžké :pensive:
20. pro 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen jednou za rok prijdou Vanoce. Jen jednou za rok se maly, snehem zachumlany stromecek promeni v zarici svetelko ticheho lidskeho stesti. Jen jednou za rok jsou lidska srdce tak blizko sebe, ze jedno duhe slysi. Krasne a radostne Vanoce preje Phoebe s rodinou :slight_smile:

mám Vás holky ráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááda :slight_smile::hearts::hearts::hearts:
24. pro 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočky

Tak k těm Vánocům, u nás to skončilo hádkou a slzami. Nejdříve mne pomlouval tchán,(který mimochodem dělal celý den ho*no a ve finále se ožral flaškou bílého) a pak že já to zdržuju, tak se teď nebavím ani s ním, ani s babkou plesnivou... když jsem přišla domů z kostela, tak že jsem asi kráva nebo co, že na štědrý večer běhám ještě po nějakých debilních kostelích a proto, že jsem šla k rodičům na chalupu (která je od nás asi 20 metrů) donést Betlémské světlo, protože to prostě k Vánocům patří. no a ve finále jsem se porafala až k slzám s mým vlastním otcem, protože mi něco sliboval a nakonec na to zapomněl a mne seřval, jakej jsem blbec, že si ho*no pamatuju atd,atd,atd. mám chuť stromeček podpálit a ozdoby vyházet z okna!!! a na celé Vánoce se z vysoka vy*r*t!!

Jinak se staalo i pá hezkých věcí. Adámek měl a má nesmírnou radost z toho hracího stolku, ani se od něj nehne a Eliška zase dostala lyže, 3x Barbie a Barbie koně, tak celý den běhá s barbínkou a vozí ji na koníčku. Pak samozřejmně bylo spousta jiných dárků a já měla největší radost z pečících porcelánových forem... jinak jsem byla v celku stále vytočená a to zvlášť u večeře, když do mne babka začala hustit, proč Adamovi nedám ten smaženej řízek, nebo vinnou klobásu a krmím ho jen polívkou bez chuti! tak jsem jí řekla, že chci, aby moje dítě mělo zdravá střeva a ať se mi do toho laskavě nenaváží, že si své děti budu krmit tak, jak já uznám za vhodné a nikdo mi do toho kecat nebude!...

tolik k našim radostným Vánocům!!! :angry: :angry: :angry: :angry: doufám, že ty Vaše byli povedenější. Příští rok zalezu do koutku a vylezu až prvního ledna!
26. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. pro 2009 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milé přítelkyně rok se nám uchýlil ke konci a mne nezbývá, než Vám všem popřát krásné a úspěšné vykročení do Nového roku pravou nohou a se vzpřímenou hlavou. Aby se Vám všechno dařilo 100× víc, než v letech loňských, aby se Vaše přání stala skutečnotí, aby Vaši nejbližší byli vždy ve zdraví s Vámi, aby Vás štěstí neopustilo a hlavně aby Vám v tomhle nadcházejím roce :hearts:2010:hearts: nic nechybělo! To a ještě mnohem víc Vám přeji z celého srdce.
30. pro 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek