• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
@lucbuc jo, říkala mi dr. že s tím nadýmáním mají blbou zkušenost i s paprikama :confounded:
22. lis 2010 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavicky jj, papriky mi zatrhla dětská doktorka hned na 1. poradně.. to mi zrovna vadí ale nejmíň, že se jich musím vzdát.. to ty rajčata a ovoce mně štvou daleko víc.. banány už mi pěkně lezou krkem.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. lis 2010 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj vsem !
Zbyva tu jeste nekdo, kdo jeste neporodil ? :wink: :wink: :wink:
Mame termin 24.11.
22. lis 2010 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ukázkový jídelníček kojící ženy by měl obsahovat:

•3 porce zeleniny
•3 porce ovoce
•3 porce mléčných výrobků – nejlépe kysaných či BIO. Patří sem i sýry.
•3 porce přílohového nebo těstovinového typu
•1 porce nejlépe bílého, málo tučného masa
•2x týdně nesmí chybět ryby

Při alergiích jsou jako nevhodné uváděny tyto potraviny:

•mléko: kravské, kozí, ovčí, výrobky z mléka
•ryby včetně sladkovodních
•sója: včetně sojového mléka
•maso: uzeniny, výrobky obsahující maso
•zelenina: celer, kapusta, chřest, žampiony, cibule, hrášek, paprika, ředkvička, křen, rajče
•ovoce: citrusové plody, exotické ovoce
•koření
•ořechy: vlašské, mandle, pistácie, kešu, lískové, burské
22. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
super.. takže zbývá mrkev a banány.. :sweat_smile:
22. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@kuliza Ahoojky, tak ja jsem jeste neporodila :slight_smile: Uz jsem si myslela, ze jsem posledni, mam termin az v sobotu. vcera v noci uz jsem myslela, ze rodim, mela jsem kontrakce po 10 min, ale po hodine a pul to preslo, takze zase nic :frowning2: To jsem na sebe zvedava:slight_smile:
22. lis 2010 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Tak dnes nás pustili domů. Sofinka je miláček, i když si taky dost pobrečí, když ji bolí bříško. Navíc je strašná ohuma, takže se přepíjí a když ji něco trápí, tak vyžaduje jen k prsu. Dudlík teda moc nechce. Moc děkuju za gratulace :slight_smile:
22. lis 2010 v 16:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Vkládám pár foteček Sofinky...
22. lis 2010 v 16:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@vcelaranka moc a moc gratuluji, Sofinka je nadherna.

Holky ja vam tak zavidim, ze uz mate mimca u sebe a uz to mate za sebou. Nemate nejaky navod, jak porod uspisit?:slight_smile: Krome sexiku, svaraku a tak :slight_smile:
22. lis 2010 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
holky přesunuly jsme se na soukromé téma :wink: at nás tady nešmírujou...
22. lis 2010 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@vcelaranka krásná princezna...
22. lis 2010 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc bléééééééééé :grinning: no každopádně my jsme druhý den po porodu dostaly rybičkovou pomázánku s cibulí a majonézou a k obědu kroupovou polívku...
22. lis 2010 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@vcelaranka jééé, vy máte ale vláskůůů.. :grinning: Gratuluji k miminečku..!!! :wink:
22. lis 2010 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavicky taky jsem si v porodce užila, 1. jídlo po porodu byla dušená brokolice s bramborem, 2.den pro změnu zelný salát, atd. :grinning: Tam jsem ale ještě netušila, proč je mrňous olezlej, tak jsem baštila co bylo.. :wink:
22. lis 2010 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@alushka já chodila 3x denně po schodech do 7-ho patra, 2x denně na hodinové prochajdy s pejskem, sexovala, pila odvar ze lněnýho semínka, čaj z maliníku, sem tam svařáček, cpala homeopatika Arnica Montana.. ještě mi bylo porazeno omezit jídlo, ale ke konci těhu stejně tak jako tak člověk dohromady nic nesní, ani kdyby chtěl.. a stejně jsem přenášela.. držím pěsti :wink:
22. lis 2010 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc ja jsem si taky rikala, ze kdyz mimco neni nachystany a nechce se mu na svet, tak nepomuze ani svecena voda :slight_smile: Tak uvidime, jak to dopadne :slight_smile: Ale uz si tady pripadam osamocena, jak mam termin az na konci listopadu :slight_smile: Vsechny uz jste porodily :slight_smile:
22. lis 2010 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@alushka Já mám pocit,že jsem nakonec porodila z únavy. Starší dcera měla střevní chřipku, tak jsem noc před nespala, přes den padala únavou na hubu a potom se to asi rozjelo. Je fakt, že jsem se bála, že to chytnu taky a ani jsem teda moc nejedla.
23. lis 2010 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@vcelaranka Tak ja zkusim uklizet vestavene skrine :slight_smile: Sofinka je nadherna holcicka. To ti zavidim, taky bych chtela holcicku, tak snad se nam podari jako druha. A Stepanek nebude moc velky raubir :slight_smile: I kdyz abych se nerouhala, uz se na nej moc tesim.
23. lis 2010 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@vcelaranka ahoj, takže Sofinka se narodila 18.11?? Naše Elis si to naplánovala na 17.11. .. tak se taky narodila na státní svátek jako já (akorát že já na jinej :grinning: )
23. lis 2010 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, kdo by si chtěl počíst, tak jsem sepsala svůj porod
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/vcelaranka/clanke/prichod-sofinky-na-svet/
23. lis 2010 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, už dlouho s vašim prominutim čtu tuhle diskuzi /nejsem šmírák/ jen jsem neměla odvahu se přidat, ale protože chcete přejít do soukromé diskuze, ráda bych se k vám připojila. Matýsek se nám narodil 3. listopadu, termín měl 13 náctého, ale řekl si že přijde dřív. Zítra nám budou tři týdny, na prdíky trpíme hodně, takže právě zjišťuju co pomáhá??
23. lis 2010 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavicky já taky doufám,že jen těch 6 týdnů.........dávám to na jednorázovku-v noci spí v 68 a přes den mu dávám někdy jen jednu plenu a večer ho nechávám chvilku bez plen,zdá se mi že se líp prokope a pohýbe sebou líp-lépe se vyprdí vykaká .-) :wink: a přes den mu dávám kalhoty a zatim se mu ty pleny do nich vlezou :wink: je to oblečení 0-3 měsíce
24. lis 2010 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,narazila jsem na vás náhodou:wink:hledala jsem něco o miminkách narozených v listopadu a google mi našel vás..Včera jsem si vás kousek přečetla a zjistila,že jste už všechny(skoro) porodily:slight_smile:My jsme měli termín 18.11. a jsme stále 2v1!!!!!!!!!Mám tříletého chlapečka a teď čekáme holčičku.Mohla bych se k vám přidat a poklábosit o mateřských radostech a starostech?Moc se tu v tom nevyznám..Kdysi jsem sem dávala fotky malého,ale už jsem se k tomu dlouho nedostala..Ted je to tu všechno nějak nové...
25. lis 2010 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@spartanek ahoj. já měla termín 17. a taky jsem stále 2v1 :angry: . No zítra to už skončí :sweat_smile:, jsem objednaná na indukci :frowning2:. U tebe to ještě doktoři neřeší?
25. lis 2010 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
jeee tak v tom nejsem sama:wink:já jdu v pon dělí na zátěžový test a pókud to nic neudělá,tak se taky domluvíme na vyvolán..ty se máš.já už bych to chtěla mít taky za sebou..Byla jsem přesně před 14dny na utz kvuli poloze miminka.byla koncem pánevním až do 38tt a úž vážila podle jejich odhadu 3194g.tak sem zvědavá,kolik bude mít při porodu,jesltimě nechají ještě další týden..Vojtu jsem přenášela devět dní a měl 3200g.
25. lis 2010 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak nám se 15. 11. narodil Martínek.Vážil 2500g a 48cm.Porod ve 40tt,2 dny před termínem, přirozeně,akorád mi praskli plod. vodu a za půl hoďky byl na světě. Bez nástřihu,bez nálevu...nerodila jsem na koze(ani ji tam neměli), ale na zemi v kleče. Samá alternativa.A bylo to lepší. Marťa je zatím hodnej, je to zlatíčko...pořád,ale čekám,kdy příjde to bolení bříška,jak všichni říkají u kluků...Původně jsem byla domluvená na indukci 16. 11. a nakonec jsem porodila den předem přirozeně a jsem ráda.
25. lis 2010 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@linalina držím pěsti a přeji bezproblémový a rychlý porod.Myslela jsem na tebe, jestli se v brně nepotkáme, když jsme měly stejný termín.Nakonec to u mě dopadlo úplně jinak než bylo naplánováno a jsem ráda.Tak hodně trpělivosti síly a štěstí, které tě čeká!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. lis 2010 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Váhový odhad jsme měli 2660 g a skutečnost 2500g.Co jsem si pročítala váhové odhady...tak většinou se děti narodí o něco lehčí než odhadnou.
25. lis 2010 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,já jsem tak trochu asi šmírák. :confused: Protože si Vás občas čtu :slight_smile: Narodil se nám Martínek 15.11., váha 2950g a 48cm. Já jsem se styděla napsat. Teď jste to nějak uzamkli. Nemohla bych se k vám přidat? Ještě jednou se omlouvám a byla bych moc ráda kdybyste mě vzali mezi sebe. :slight_smile:
25. lis 2010 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek