• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Listopad 2010 č. 2

21. listopadu 2013 
@adamada tady ještě před chvílí chumelilo, jsou tu děsný závěje, nevim, potřebuju ven do krámu, ale brodit se s kočárem a s malou za ruku to je zase na celej den..a to na krám koukám z okna...teď to vypadá, že drobně prší, ale jen malinko, celounoc tu padal sníh, nic není protaženo, prohrábnuto
7. pro 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě připadne, že u nás šetří na nesprávném místě. Neprohrnovali cestu ani chodníky od té doby co začalo letos sněžit,a to bydlíme na kopci. Jsem zvědavá jestli aspoň tu majdu odhrnou, protože jestli to po tom dešti zmrzne tak to bude pěkná klouzačka a zatvrdnuté koleje. Nebude se v tom dat ani chodit ani jezdit.
7. pro 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady taky nehrabou , nesypou..nic, od začátku, co to napadlo :angry:
7. pro 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo...a to jsem se těšila jak budu jezdit s kočárkem po procházkách a místo toho sedím doma a dívám se z okna jak je venku škaredě.. :frowning2: ještěže je malej hodnej, protože kdyby do toho ještě pořád křičel a měl nějaké bolení či co.. tak by mě z toho asi brzo hráblo. :slight_smile:
7. pro 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucbuc, dekuju moc za odkaz a gratulace...sem si zjistila na vzp ze prispivaji na ockovani a navic maji rotarix za cenu 3300, jenze moje pani doktorka rekla ze existuje jeste nejaky rotatec ktery je lepsi..kurna kdo se v tom ma vyznat? vite o tom nektera neco prosim?..dekuju mooc
7. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada děkuji za rady. Už je to v pohodě. :slight_smile: Obklady zabraly, ale noci nespíme, prdíky, prdíky a ještě jednou prdíky :frowning2:
7. pro 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenkka Zkus si koupit pro sebe lactobacily (já mám 5 kmenů).Dnes jsem se zrovna ptala doktorky, jestli to může být tím, že beru lactobacily,že můj malej nemá vůbec žádné problémy ...a potvrdila mi to!!
7. pro 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnybejby V poradně jsem dnes zrovna řešila to stejné. Mudr. mi původně dala leták jen na rotateq (to jsou 3 dávky a 1 dávka stojí kolem 1850,-) Já jsem si vyhledala ještě, že existuje rotarix a zeptala jsem se jí na to( jsou 2 dávky a 1 dávka stojí kolem 2000,-) mudr. říkala,že účinnost je u obou stejná,byla docela ochotná ho objednat, tak jsem objednala rotarix, jsou to jen 2 dávky a vyjde v konečné ceně levněji.
7. pro 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, :slight_smile: jak se máte. :wink: Co děláte?
To jste všichni v soukromé diskuzi?A mě tu nechali na pospas osudu? :cry:
8. pro 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kuliza ahojky, mame dobre,malej docela hezky pije a pribira, jen na s trochu trapi prdiky, ale dneska v noci byl hodnoucky, spal skoro celou noc :slight_smile: jen kdyby ty chodniky konecne odhrnuli a mohli jsme jit taky na chvili ven!
8. pro 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada nene, jeste nas tady par zustalo :slight_smile: jak se dari, dneska je konecne trochu teplej, tak snaih snad odtaje a bude se dat jit taky na chvili ven
8. pro 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem tady, byli jsme na měsíčním vážení- 4360g a 54cm :slight_smile: , za 14 dní na první dávku rotarixu
8. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
pantomima, tak my jsme včera byli taky na vážení a měření a přibrali jsme 600g za 3 týdny,vyrostli 3 cm a hlavička vyrostla o 2 cm. Na ten rotarix jdeme v lednu, tak dej potom vědět jak jste to snášeli(myslím nežádoucí účinky)
8. pro 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunnybejby zrovna to taky zjišťuju.. doktorka tvrdí, že Rotateq je prej snad lepší, ale taky v součtu o 2.000,- dražší.. Rotarix se slevou od VZP celkem za 2.800,- a RotaTeq s cenou od doktorky celkem za 4.800,-.. aby se v tom prase vyznalo, jestli stojí za to si připlatit nebo ne.. :angry: Co volíš Ty? Pantomima a Adamada jsem koukala, že volí Rotarix.. chjo.. :frowning2:
8. pro 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Já jsem se doktorky vysloveně ptala,jestli je lepší rotateq nebo rotarex a doopravdy mi řekla, že to je účinností úplně stejné,akorád jiná firma a počet dávek a cena. Tak proto jsem zvolila rotatex
8. pro 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc nestíhám. Uklidit,navařit,upéct a mezitím se občas taky vyspat. Mám toho nějak moc. :wink: Ale konečně je to trošku lepší a v noci se i trochu vyspíme. :grinning: Rozhodně volím rotatex. Doktorka mi také řekla,že je to stejné, takže cena rozhodla. :slight_smile:
8. pro 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak dnes jsme měli poprve bolení. ještěže vím z čeho. Včera jsem dala do omáčky kečup. Nedošlo mi, že to je z rajčat....Poučení pro příště.
9. pro 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. my máme malej problém...malej se nám osypal. Je samý pupínek.nevím,jestli je to po nějakém jídle nebo to je ten novorozenecký ekzém.Máte někdo zkušenost??
12. pro 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada taky mám malýho osypanýho, začalo to na hlavě, na čele, pak v obličeji , na krku a teď už se mu to rozlezlo na hrudník i záda, ode dneška omývám řepíkem, od dr žádná extra rada, že prej to přejde a při další kontrole mi předepsala balneum hermal- olejová koupel- včera jsem ho v ní vykoupala, ale bylo to spíš horší, než lepší, tak snad ten řepík bude lepší
12. pro 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
vypadá to, že řepík zabírá
13. pro 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima mě doktorka říkala, už při minulé kontrole,když ještě nic neměl, že hlavně nemám používat olejíčky,nedělá to dobrotu! spíš dětská tělová mléka. Kdybych věděla,že ho budu potřebovat, tak jsem si v létě natrhala Řepíku..tady ho rostlo...:slight_smile: Ty pupínky má zatím na obličeji ,jsou červené s bílou špičkou(jak malý uher) :unamused: Tak doufám, že se nerozlezou a brzy zmizí :confounded: :slight_smile:
13. pro 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, to je ono, taky to tak vypadá, nám zase pomohl olej- nějaká koupel v porodve, když se osypal tam, druhej den to bylo pryč.. :grinning:

teď budeme řepíkovat
13. pro 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc ja uz sem z toho tak zmatena ze mozna nebudu ockovat vubec, uvidim co mi jeste rekne doktorka...zase je fakt ze ho nemuzu ockovat proti uplne vsemu..tak uvidim..kdyby tak mohl nekdo rict jasne ano ockujte nebo ne neockujte
13. pro 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pantomima
@adamada - ahoj holky. Tak my máme úplně to samé. Pupínky s vřídkem, které pořád někam cestujou :grinning: . Chvíli to vypadá, že to už skoro zmizelo a pak se zase objeví jinde a pořád dokola. Tak já zkusím ten řepík. Jo a já olej používala od Sebamedu, tak to je taky možné, ale po obsypání jsem ho přestala používat a pupínky máme pořád. Tak fakt nevím.
13. pro 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adamada tak my jsme to řešili taky, už jsem z toho byla nešťastná,malý vypadal hrozně, jak muchomůrka :unamused: Ale naštěstí nám doktorka napsala nějakou vodičku a mastičku, kterou nám namíchali v lékárně a zabralo to rychlostí blesku. Říkala, že je to normální a vyskytuje se to asi do třetího měsíce, někdy se to zhorší a jindy zase zlepší. Je to nějaký problém s mazovýma žlázkama :slight_smile:
13. pro 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, bohužel i Matýsek je osypaný od zhora dolu, nechce to vůbec zmizet, přesně jak říkáte pupínky s bílou čepičkou, má to i na krku, na zádech, mažem vším možným a vůbec to nechce odeznít, už to máme několik týdnů a nic :frowning2: . A ještě do toho ty hrozný koliky, pořád jen brečí a brečí :frowning2:
13. pro 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vidím,že tento problém snad mají všechny miminka(trochu mě to i uklidnilo) -některé víc.některé míň...asi je to normální.....tak doufám,že to i u nás nějak odezní a nebudeme muset sahat po razantnějších způsobech,jak se toho zbavit.
Chce to asi trpělivost. Jen doufám,že to nebude trvat dlouho!!!
13. pro 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak vidím,že tady máte všichni pupínky. :unamused: My naštěstí nic. Nechci to zakřiknout,ale nás už netrápí ani prdíky, takže máme to nejhodnější miminko. :grinning: Řeknu Vám,že už bylo načase, už jsem těch probrečených nocí měla dost. :wink: Měla jsem už chvílema pocit,že to snad nemůžu zvládnout, ale teď už je to zase za mnou a jsem spokojená mamina. :slight_smile:

13. pro 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, tak ja se taky pridavam, mely jsme sileny vikend, maly porad brecel a pres den spal snad jen hodinu, myslim, ze to byly prdiky :frowning2: Ach jo. No kluci na to trpi vic :frowning2: Taky se mi malej osypal po tom, co jsem mu namazala sucha mista Bepanthenem, on je dost mastnej, takze to vypada na seborhoickou dermatitidu, kdy pokozka reaguje na hodne mastne oleje nebo masti tim, ze se osype, chce to pouzivat kremy a mleka
13. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alushka Matysek má také seboreu na hlavičce, ale chtěla jsem se zeptat, jak tahle vyrážka vypadá mimo vlasatou část hlavy na jiných místech (obličej, hrudníček atd.., zda to jsou to červená místa s pupínky nebo to vypadá jinak???
13. pro 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek